İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Ehliyet sınavında inanılmaz panik yapıp kendimi kasıyorum diye bi ilaç önermişti hoca d.. ile başlıyor resmen bebek gibi rahatlatıyor doktora danışıp kullanabilirsin bence zaten cesaret veriyor ilaç passiflora da öneriyorlar ama çok bi etkisi olmuyor onun

oluyor

gittim işte gittiğim her iki doktor da öyleydi
Hayır uzman bir doktora gitmemişsiniz. Direkt bunun eğitimini almış, terapiyle çözüme kavuşturan doktorlardan bahsediyorum. Siz normal kadın doğum uzmanına falan gittiniz sanırım. Hiçbir uzman vajinan çok dar, girmez muhabbeti yapmaz. Kızlık zarının alınması da bu konuda işe yaramaz zaten. Yapamıyorsanız o alınsa da alınmasa da yapamazsınız. Bu tarz söylemlerin sizi iyice strese sokacağı baştan belliyken bu konuda uzman olan bir doktor sizi iyice çıkmaza sürüklemez. Diğeri de parmak egzersizi vs. vermeden önce sizinle uzun uzun konuşmalı, gerekirse yardım etmeli. İyice araştırın doktoru. Üç beş günde halledilecek bir şey bu.

Jel ile denediniz mi?

Bana da vajina genişletme ameliyatı olman lazım demişti doktor ama hiç gerek kalmadı aparatlarla bu sorunu yendim ve ağrısız sorunsuz ilişkiye girebiliyorum tek ihtiyacın vajinusmus aparatlarıyla alıştırma yapıp vajina kaslarını kontrol etmeyi öğrenmek

değişik meslek grupları da bu işi yapıyor da kriterlerini merak ediyordum nasıl yapabiliyorlar diye

Aslında yapmamaları gerekiyor. Psikologlar ve Psikiyatristler yapıyor normalde. Ama bazı kurumlar sırf para için a meslek grubuna b meslek grubuna sözde ‘eğitim’ veriyor. Sonra onlar da hastalara yarardan çok zarar sağlıyor ne yazık ki. Birçok örneğini birebir gördüm

İzlemenizi tavsiye ederim

Benimde 2 günlük bir vajinusmus deneyimim var .
Aynen sanki bir duvar varmış gibi hissediyorsun.
Kastıgın için kendini .
Sonra bakıyorsun öyle bir şey yokmus
Denemeler sırasında cok canın yanıyor evet kastıgın için vücut kasıyor kendini vajina kasılıyor.
Vajinan dogal olarak asırı dar oldugun için bu yapısal olarak da dar olabilir benim öyleydi.
Neyse bir şekilde oluyor bitiyor anlamıyorsun .
Bir kere giriş yapabilirse eşin gerisi geliyor zaten

Yeterince kayganlaştırıcı kullanıyor musunuz? Anlatiş tarzınızdan vajinismus değil de sadece acı dolayısıyla ilerlemediği anlaşılıyor. Ön sevişme + bol bol kayganlaştırıcı ile deneyin.

İşin tıbbi ve ilaç boyutunu çoğu kişi yazmış bunları uygulamasına rağmen 2 yıl ilişkiye giremeyenlerde var bana göre biraz temel yoga eğitimi alsanız kaslarınız gevşemeye vücudunuz esnekleşmeye başlasa daha rahat olur. Yoga bedenen ve zihnen esneklik getiren tek spor (ki bana göre spor demek hakaret bir öğretiden daha fazlası…)
Bir de bazıları zamanla o zevkin olmayacağını iddia etmişler evet düzenli spor hayatınız olmazsa o bölgede gevşeme de olur doğumla birlikte yıpranma da olur. Fakat düzenli spor hayatı olan kadın 60 yaşına da gelse aynı zevki almaya devam eder.

Yeterince kayganlaştırıcı kullanıyor musunuz? Anlatiş tarzınızdan vajinismus değil de sadece acı dolayısıyla ilerlemediği anlaşılıyor. Ön sevişme + bol bol kayganlaştırıcı ile deneyin.
Yani duvar oluyor
Kayganlaştırıcı değil de bebek yağı kullanıyorduk

Yani duvar oluyor
Su bazlı bir kayganlaştırıcı edinin durex vs. İlk 2 gün ben de yapamamıştım ama ön sevişmeyi uzun tutup bol kauganlaştırıcı ile 1 kez birlikte olmayı başarırsanız devamı gelir, zor bir şey olmadığını anlarsınız

Ben bu konuda uzman bir doktorla üç seansta yendim. Vajinusmus konusunda uzman doktora gitmelisiniz normal kadın doğumcular bu kadar bilgili değil.

Yani duvar oluyor
Bebek yağı olmaz kendinize zarar verirsiniz o bi yana aynı hissi vermez
Duvar olmadığına inanmak için bazı videolar okuyun kendinizi inceleyin aynanın karşısına oturup bakın keşfedin, bu sırada kayganlaştırıcıyı da kullanın

Bencede sorunu hymen degil kendini kasması ne kadar çok kasarsan kendini tutarsan o kadarda giremez.Hymen olsada kendini rahat birakınca kasmayınca zaten bir iki denemede olacak ilk deneyim oldugu için biraz acitsada.Sorunu muhtemelen vajinusmus anladığım kadarıyla.Hymen ince bir doku erkegin kırıp geçemeyeceği bir şey degil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…