İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Alkol kullanmıyorum ama bu onluk bir şey de değil.

Alkol ile olacak bir durum değil. Alkol, ilaç vs hiçbiri işe yaramaz. Cinsel terapist bulmalı ve onunla ilerlemelisiniz. Egzersizlerinizi doğru yapmalı, ilişki denemesi yapmamalısınız. Sevişebilirsiniz ama penatrasyon (penisi vajinaya yerleştirme) denemesi olmamalı. Eşiniz de sabırlı olmak ZORUNDA. BU. konuda ılımlı yaklaşmıyor agresifleşiyorsa biraz daha düşünün derim. Hepi topu 1 ay. Senelerce bununla yaşayan insanlar var.

Yok canım.önce bir açılması gerekiyor yine.şimdikiyle bir mi? Zamanla acı da zevk de bu yüzden azalıyor zaten.ilk ilişkilerdeki zevk nerede şimdiki nerede.o da darlıktan kaynaklanıyordu.
yok sen hor kullanıyorsun. Biraz perhiz yapsan zevk alırsın. Çok ilişkiye girdim gevşedi diye bir şey yok yani, aynı mantıkla çok ilişkiye giren erkeklerin pipilerinin kalem gibi incelmesi gerekirdi 🙄
Konu sahibi iyi bir doktor sizin çözümünüz, bedeninizi tanıyıp önce kendinizle barışmalısınız. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ilk defa kendi organına bakmak normal değil. El gibi ayak gibi normal bir organ o, normalleşmesi lazım zihninizde. Eşiniz de henüz bir ay olmuş saçmalamasın destek olsun . Hamilelik ve Doğum sonrası benim libido bi gitti kafadan 2-3 sene ölü geçti ki normalde baya şenlikli bir insanım. Kocam tek bir kere bile şikayet etmedi sabırla bekledi. Bu işi çözmeden keyfini çıkarmadan asla hamile kalmayın.

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Hymen ince bir doku alsında ama bazı kadınlar da kalın ola biliyor.Bir tanidik böyle bir sorun yaşadı doktor kendisi dokunu aldı sonra artık rahatlıkla ilişkiye giriyordular.
Doktor dedigi gibi kendisimi yapsa acaba?Tabi sorun senlik degilse vajinusmus gibi.Orasi zaten tam kapalı olmuyor öyle olsa regl kanı akmaz yari kapali yani.Ama bazı kadınlarda hiç olmuyor hymen.

Hymen ince bir doku alsında ama bazı kadınlar da kalın ola biliyor.Bir tanidik böyle bir sorun yaşadı doktor kendisi dokunu aldı sonra artık rahatlıkla ilişkiye giriyordular.
Doktor dedigi gibi kendisimi yapsa acaba?Tabi sorun senlik degilse vajinusmus gibi.Orasi zaten tam kapalı olmuyor öyle olsa regl kanı akmaz yari kapali yani.Ama bazı kadınlarda hiç olmuyor hymen.
En doğrusunu sen söylemişsin.tutturmuşlar bir öyle birşey yok öyle birşey yok diye.

Tipik bir vajinismussunuz. Duvar hissi veren sey istemsizce kastiginiz vajinal kaslar. Kegel egzersizi yapip vajinal bolgenizdeki kaslari kesfedin. Parmak egzersizlerini aksatmadan mutlaka yapin. Yetersiz kalirsa egzersiz aletleri var boy boy. Mutlaka alin. Israrla iliski denemeyin, parmak egzsrsizlerini ne varmis bunda yaa seviyesine getirmedikce sadece yipranirsiniz gerek yok. Cinsel terapi almayi da ihmal etmeyin.

En doğrusunu sen söylemişsin.tutturmuşlar bir öyle birşey yok öyle birşey yok diye.
Kızlık zarı diye bir şey yok diye bilirler el ağzıyla takılmış bir isim.Ama hymen'in olduğunu zaten doktorlar kendisi söylüyor olmayan birşey söylenmez kesin bir dille redd edilir.Ama hiç olmayan kadınlar da var buda bir gerçek yada o kadar ince oluyor ki kan olmuyor bile.Kanda zaten azicik birşey oluyor külota degen türden yani.Ben ne kendimi kastım ne birşey ama kan biraz da olsa ilk kez ilişki de oldu yani.Çevrem de yakınlar da aynı şeyi söylemişti.Tartışılan konu kimisi yok diyor kimisi var diyor herkesin fikrine saygı duyuyorum.

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Sağlıkla ilgili bir şey mi bilemiylrum ama psikolojik birşeyse bende bir ay yapamamistim herşey çok güzel giderken birden bedenim taş kesiliyordu biraz zaman ayırmak gerek esinizde anlayışlı olmalı kesinlikle kafanda bitirmek çok önemli bence bir sıcak duş alın sevişmeyi kısa yapmayın eşiniz bunun için özel hareketler yapabilir ciddi anlamda o zirveye gelmeniz gerekiyor o zaman yapabilmistim sonrasında ben bunu mu gözümde büyüttüm yaa diyorsunuz umarım en kısa sürede sizde atlatirsiniz bu dönemi

Merhaba ben de vajinismusu yeni atlattım aynı sizin gibiydim iyi bir terapist bulun mümkünse kadın doğum uzmanı olsun ona tamamen güvenin ve her dediğini yapın . Bana da terapistim ben sana söyleyene kadar denemeyeceksin birleşmeyş demişti kesinlikle denemedim sözünden de çıkmadım

Vajinismus olmadım ama zorlansam ilk deneceğim şey zarı aldırmak olurdu sanırım.
Bir de cinsel aletlerden bahsetmişler yukarıda kontrolün kendinizde olması hissi belki güven verir size

Muhtemelen zardan dolayı iliski esnasında acıyacagını dusunuyorsunuz bilicaltında bu korku oldugu icinde istemsiz vajinal kaslarınız hatta bacaklarınız kasılıyor. Oncelikle bu zarı operasyonla aldırın, psikolojik olarak bir rahatlama gelecektir. Ardından parmak egzersizleri yapın bunu yaparken de eşli olarak denerken de mutlaka kayganlaştırıcı jel kullanın. Bu jeli eşiniz sürecek sizde vajina girişine sürebilirsiniz. İliskiden bir saat kadar oncede kas gevşetici bir hap alın epey faydası oluyor.

Kızlık zarı diye bir şey yok diye bilirler el ağzıyla takılmış bir isim.Ama hymen'in olduğunu zaten doktorlar kendisi söylüyor olmayan birşey söylenmez kesin bir dille redd edilir.Ama hiç olmayan kadınlar da var buda bir gerçek yada o kadar ince oluyor ki kan olmuyor bile.Kanda zaten azicik birşey oluyor külota degen türden yani.Ben ne kendimi kastım ne birşey ama kan biraz da olsa ilk kez ilişki de oldu yani.Çevrem de yakınlar da aynı şeyi söylemişti.Tartışılan konu kimisi yok diyor kimisi var diyor herkesin fikrine saygı duyuyorum.
Eskiden kanama olmaması anormal kabul ediliyordu toplum tarafından şimdi de bir tutturmuşlar yok acımaması lâzım yok kanamaması lazim.kaç defa anlatmaya çaliştım hem aciması, kanaması normal hem de acımayıp, hiç kanamaması hem de az kanaması normal diye.hepsi normal yani.illa yeni bir bilgi ekleneceği zaman eski bilgiyi yanlış hâle getirecekler.tekrar söylüyorum kanama meselesinin kendini kasıp kasmamakla, ilişkiye hazır olup olmamakla hiçbir ilgisi yoktur.tamamen genetik yapıdan kaynaklanır.bir daha kendini kastığın için kanıyor, normalde kanamaması lazım diyenin ağzının ortasına çakarım 😀😀 o derece sinir oldum artık.bu arada kanayan yapı hymen değil bence tamamen.vajinal kasların açılması gerekiyor, milletin dediği ilk ilişki korktuğun icin acilı geçmiyor.biri yazmiş ya ilişkiye girerek vajina genişlemez diye.onu demiyorum.ilk birkaç ilişkide kasların açılması gerek işte.bence kanama ya her ikisinden de ya da sadece kasların açılmasından geliyor.sonraki ilişkilerde evet vajina genişlemwz ama ilk birkaç ilişkide genişler.bazılarının daha açık oluyor demek ki.gerçekten de duvar var yani.psikolojik diye diye delirttiler beni.

Son düzenleme:
Eskiden kanama olmaması anormal kabul ediliyordu toplum tarafından şimdi de bir tutturmuşlar yok acımaması lâzım yok kanamaması lazim.kaç defa anlatmaya çaliştım hem aciması, kanaması normal hem de acımayıp, hiç kanamaması hem de az kanaması normal diye.hepsi normal yani.illa yeni bir bilgi ekleneceği zaman eski bilgiyi yanlış hâle getirecekler.tekrar söylüyorum kanama meselesinin kendini kasıp kasmamakla, ilişkiye hazır olup olmamakla hiçbir ilgisi yoktur.tamamen genetik yapıdan kaynaklanır.bir daha kendini kastığın için kanıyor, normalde kanamaması lazım diyenin ağzının ortasına çakarım 😀😀 o derece sinir oldum artık.
Evet doğru işte herkesin kendi düşüncesi var olduguna inanan da var inanmayan da.Ama hymen diye birşey var.Tartışılsa bile insan kendi inandigina inanıcak yani zorla birine birşey kanıtlayamazsın o yüzden takılmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Öncelikte o egzersizleri yapın ve eşinizle beraber olmayın. Egzersizler çok etkili, farkında olmadan çok fazla takıyorsunuz. Egzersizlerden sonra dildolar var onlara geçiceksiniz. Yavaş yavaş ilerlemeniz lazım. İki günde olacak birşey değil bu. Bunun bilincine varmanız lazım. Araştırın, yabancı makaleleri okuyun. Fizyolojik yapısını öğrenin. Korkmayın.
Ayrıca erkekler yapamayınca da sinirleniyor ve isteksiz olmaya başlıyor. Eşinizi de darlamayın. Dar olsa da yaparsınız bu tamamen psikolojik.

Zarı duvar olarak düşünmeyin Duvar yok orda ama ben 2 senelik evliyim çok dar benimki. Normal doğum yapamadım o derece düşünün. Doktor bebeğin kafası geçmez burdan demişti. Bir senelik aktif cinsel hayatından sonra bile dedi bunu. Darlık sizi korkutmasın.
Allah allah öyle birşey ilk defa duydum.

İlk bende duvar var sandım gevşemen lazım ön sevişmeyi uzun tutun hemen çat diye girmeye çalışmasın

cinselliğin bu kadar abartılıp ağıt haline getirilmesine cidden sinir oluyorum. ya hu bu bir rahatsızlık ve çözümü VAR! ülkede elini sallasan jinekoloğa çarpıyor. sanki ileri evre pankreas kanserisiniz. jinekolog randevularınızı aksatmayın oldu bitti gitti

Bununla ilgili bir kaç yazı okumuştum çiftler o gün sarhoş oluyormuş daha çok kadın içki içip daha sonra uyuşturucu krem sürüyormuş sarhoşken kaslar gevşer ve rahat bir ilişki yaşanabilir deneyin birde bunu

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Aynı sorun bende de vardı, vajinusmus değildim ama acıyacak korkusuyla ilişkiye giremedim bir süre. Doktor bana emla adında bir krem yazdı, sürüldüğü yeri uyuşturuyor acı hissini baya azaltıyor. Onu sürünce pek acı hissetmedim ve ilişki oldu. Umarım size de faydalı olur, bir deneyin.

Doktorun dediği gibi ya cerrahi şekilde alınsın.Yada siz o parmak egzersizleri sen yapın.1 ay uzun süre değil bence.Esinize siz mastürbasyon yapabilirsiniz.Birlikte deneyin.

X