İlişkiye giremiyoruz eşimle. Çok yoruldum artık..

Şu an aşırı ağlamış bir şekilde yazıyorum. 1 aydan gazla oldu evleneli. Hala olmadı. Özel doktora gittik. Kızlık zarını benim almam lazım dedi. Eşime sen içine giremezsin çok dar dedi. Sonra devlet hastanesine de gidelim dedik. O ise anatomik olarak uygunsun seninki psikolojik dedi. Bir sürü parmak egzersizi, masaj egzersizi falan verdi. Vajinaöı ilk defa o zaman detaylı gördüm ayna karşısında. Az önce eşimi zorladım belki olur deneyelim dedim. Sonuç yine hüsran. Doktora da daha birkaç gün var. Oysaki doktor denemeyin dedi de ben dinlemedim. Eşim artık eskisi gibi sabırlı değil ama benim canım aşırı acıyor. Öyle böyle bir acı değil. Duvar var gitmiyor aptal şey. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir şeyler söyleyin. Eşim cahil biri de değil hemşire bense öğretmenim. Bu olay bende psikoloji bırakmadı
Bende 3 ay yaşamıştım bu durumu vemacine sprey ve anastol pomad ile yendim uyuşturucu krem ve sprey özelden yazın anlatayım

Alkol kullanmıyorum ama bu onluk bir şey de değil.
Öyle demeyin
Muhtemelen çok korumacı yetiştirildiniz
bu konuda korkutulduysanız (bilinç altına işleyecek şekilde) şimdi birden bu korkuyu atmanız çok zor
Alkol insanın duygularına yaptığı baskının kontrolünü zorlaştırıyor. Yani kendinden geçene kadar değil ama rahatlayıp gevşeyinceye kadar evde romantik bir ortam kurup müzik, loş ışık vs eşliğinde bi kaç kadeh hafif bir içki denenebilir. Hem psikolojik hem fiziksel olarak hazırlanmış olursunuz.

Kızları evlenene kadar rahibe teresa gibi yetiştirip evlendikleri gün geyşa gibi hareket etmesini beklersek böyle oluyor işte… kendi bedeniyle ilk kez bu yaşta tanışmak ne acı bi durum, kişinin evlilik öncesi cinselliğe karşı olmasına diyecek hiçbir şeyim yok kişinin kendi tercihi de olabilir bu ama en azından kendi vücudunuzu tanımak lazım, gerek bilimsel bilgi edinerek gerekse kişi kendi bedeniyle ilgilenerek…

Umarım yakın zamanda başarırsınız ama önce olaya yapmak zorunda olduğunuz ve kötü bişeymiş gibi bakmamalısıız. İlk mesajınızda çok olumsuz ifadeler kullanmışsınız bu konuda kendinizle barışmadan olmaz zaten

Bu durumu hiç anlamıyorum yani oradan çocuk bile çıkıyor ne duvarı olacak?kendinize zaman ayırın önce ve dildoların küçüklerinden başlayın kayganlaştırıcı kullanın ve kendiniz bu duruma alışın yani ondan sonra eşinizle birlikte olursunuz.adam sağlıkçıda olsa okumuşta olsa böyle bir durum uzadıkça sabrı kalmaz ben olsam benim bile kalma yani bir süre sonra sonuçta cinsellikte bir ihtiyaç.sürekli deneyip başarısız olmakta insanı yıldırır.dildolardan başka birde pluglar oluyor onlarıda kullanabilirsiniz içeri yerleştirirseniz durdukça orası genişliyor.ilişki denemeden önce bunu kullanabilirsiniz.psikolojik olarak rahatlamak için hafif alkol alabilirsiniz.acıyı azaltan kremlerlede deneyebilirsiniz ama doktor almam gerek falan diyorsa belki gerçekten fizyolojik problem vardır 3. bir görüş alın.

Öyle demeyin
Muhtemelen çok korumacı yetiştirildiniz
bu konuda korkutulduysanız (bilinç altına işleyecek şekilde) şimdi birden bu korkuyu atmanız çok zor
Alkol insanın duygularına yaptığı baskının kontrolünü zorlaştırıyor. Yani kendinden geçene kadar değil ama rahatlayıp gevşeyinceye kadar evde romantik bir ortam kurup müzik, loş ışık vs eşliğinde bi kaç kadeh hafif bir içki denenebilir. Hem psikolojik hem fiziksel olarak hazırlanmış olursunuz.

Kızları evlenene kadar rahibe teresa gibi yetiştirip evlendikleri gün geyşa gibi hareket etmesini beklersek böyle oluyor işte… kendi bedeniyle ilk kez bu yaşta tanışmak ne acı bi durum, kişinin evlilik öncesi cinselliğe karşı olmasına diyecek hiçbir şeyim yok kişinin kendi tercihi de olabilir bu ama en azından kendi vücudunuzu tanımak lazım, gerek bilimsel bilgi edinerek gerekse kişi kendi bedeniyle ilgilenerek…

Umarım yakın zamanda başarırsınız ama önce olaya yapmak zorunda olduğunuz ve kötü bişeymiş gibi bakmamalısıız. İlk mesajınızda çok olumsuz ifadeler kullanmışsınız bu konuda kendinizle barışmadan olmaz zaten
Gerçekten düşününce toplum ne kadar zalim. Hele eskiden köy yerinde yaşayanlar. Evlenene kadar bir erkekle konuştuğu görülse kıyamet koparılır ama ilk geceden de ilişkiye girildiğinin ispatı bekleniyormuş

Eskiden kanama olmaması anormal kabul ediliyordu toplum tarafından şimdi de bir tutturmuşlar yok acımaması lâzım yok kanamaması lazim.kaç defa anlatmaya çaliştım hem aciması, kanaması normal hem de acımayıp, hiç kanamaması hem de az kanaması normal diye.hepsi normal yani.illa yeni bir bilgi ekleneceği zaman eski bilgiyi yanlış hâle getirecekler.tekrar söylüyorum kanama meselesinin kendini kasıp kasmamakla, ilişkiye hazır olup olmamakla hiçbir ilgisi yoktur.tamamen genetik yapıdan kaynaklanır.bir daha kendini kastığın için kanıyor, normalde kanamaması lazım diyenin ağzının ortasına çakarım 😀😀 o derece sinir oldum artık.bu arada kanayan yapı hymen değil bence tamamen.vajinal kasların açılması gerekiyor, milletin dediği ilk ilişki korktuğun icin acilı geçmiyor.biri yazmiş ya ilişkiye girerek vajina genişlemez diye.onu demiyorum.ilk birkaç ilişkide kasların açılması gerek işte.bence kanama ya her ikisinden de ya da sadece kasların açılmasından geliyor.sonraki ilişkilerde evet vajina genişlemwz ama ilk birkaç ilişkide genişler.bazılarının daha açık oluyor demek ki.gerçekten de duvar var yani.psikolojik diye diye delirttiler beni.

O kadar bilgisiz konuşuyorsunuz ki. Tamamen varsayımlarla, ben böyle düşünüyorumlarla konuşuyorsunuz. Cinsel terapist misiniz? Değilsiniz, belli.

Ben cinsel terapist olma yolunda eğitimlerimi alıyorum. Öğrendiğim o kadar bilgiye ve doğruya rağmen siz gibi iddia etmiyorum. Siz de etmeyin. Yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Kızlık zarı diye bir şey yoktur, hymen diye bir şey vardır ve herkeste aynı değildir. Tamamen kapalı olduğu durumlar çok nadirdir, ufak bir operasyonla açılır. Tamamen kapalı olduğu durumlarda da kadınların adet görmemesi gerekir, tamamen kapalı olan bir yerden kanın akması beklenemez çünkü.

Hepsi normal diye bir şey de yok. Kadının penatrasyona bedensel olarak hazır olduğu durumlarda acımaması gerekir. Tabii ki bir miktar rahatsızlık hissi olacaktır, evet bu normaldir. Ama acı- ağrı vb olmamalıdır. Eğer ağrı acı varsa orada başka bir durum vardır.

Kanama olur Tamamen genetik yapıdan kaynaklanır diye de bir şey yoktur. Kişi çok kasılırsa, karşı taraf da ısrarla girmeye çalışırsa kanama olur ama bu kızlık zarının kanadığı anlamına gelmez. Vajina girişi zorlanmadan dolayı bir miktar kanayabilir ama bu lekelenme şeklinde olur. Şakır şakır bir kanama varsa da bunun vajina ile alakası vardır, hekim kontrolü şarttır.

Vajinada duvar yoktur. İnternette tonla vajina çizimi var açın bakın. Vajina duvarı vardır (vajinanın yanları , vajina ince uzun bir bölge ve tabii ki vajina duvarı var ama bu ‘sanki orada duvar var giriş olmuyor’ daki duvar değildir.)

Vajinismus diye bir gerçek var; hekimlerin koyduğu bir tanıdır bu. Vajinismusun da tedavisi var. İlk ilişki kişi korktuğu için acılı geçebilir, bu iki tarafla ilgili bir durumdur. Kişi korktuğu için kendini kasabilir ama Vajinismus değilse ağrılı acılı birleşme olabilir ya da kişi penatrasyona bedensel olarak hazır değildir ya da vajina kuruluğu yaşıyordur. Pek tabii acılı ağrılı ilişki olacaktır. Bu durumda da hekim kontrolü gerekir, tanı ile birlikte gerekli tedavi düzenlenir.

O kadar bilgisiz konuşuyorsunuz ki. Tamamen varsayımlarla, ben böyle düşünüyorumlarla konuşuyorsunuz. Cinsel terapist misiniz? Değilsiniz, belli.

Ben cinsel terapist olma yolunda eğitimlerimi alıyorum. Öğrendiğim o kadar bilgiye ve doğruya rağmen siz gibi iddia etmiyorum. Siz de etmeyin. Yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Kızlık zarı diye bir şey yoktur, hymen diye bir şey vardır ve herkeste aynı değildir. Tamamen kapalı olduğu durumlar çok nadirdir, ufak bir operasyonla açılır. Tamamen kapalı olduğu durumlarda da kadınların adet görmemesi gerekir, tamamen kapalı olan bir yerden kanın akması beklenemez çünkü.

Hepsi normal diye bir şey de yok. Kadının penatrasyona bedensel olarak hazır olduğu durumlarda acımaması gerekir. Tabii ki bir miktar rahatsızlık hissi olacaktır, evet bu normaldir. Ama acı- ağrı vb olmamalıdır. Eğer ağrı acı varsa orada başka bir durum vardır.

Kanama olur Tamamen genetik yapıdan kaynaklanır diye de bir şey yoktur. Kişi çok kasılırsa, karşı taraf da ısrarla girmeye çalışırsa kanama olur ama bu kızlık zarının kanadığı anlamına gelmez. Vajina girişi zorlanmadan dolayı bir miktar kanayabilir ama bu lekelenme şeklinde olur. Şakır şakır bir kanama varsa da bunun vajina ile alakası vardır, hekim kontrolü şarttır.

Vajinada duvar yoktur. İnternette tonla vajina çizimi var açın bakın. Vajina duvarı vardır (vajinanın yanları , vajina ince uzun bir bölge ve tabii ki vajina duvarı var ama bu ‘sanki orada duvar var giriş olmuyor’ daki duvar değildir.)

Vajinismus diye bir gerçek var; hekimlerin koyduğu bir tanıdır bu. Vajinismusun da tedavisi var. İlk ilişki kişi korktuğu için acılı geçebilir, bu iki tarafla ilgili bir durumdur. Kişi korktuğu için kendini kasabilir ama Vajinismus değilse ağrılı acılı birleşme olabilir ya da kişi penatrasyona bedensel olarak hazır değildir ya da vajina kuruluğu yaşıyordur. Pek tabii acılı ağrılı ilişki olacaktır. Bu durumda da hekim kontrolü gerekir, tanı ile birlikte gerekli tedavi düzenlenir.
konudan bağımsız cinsel terapist olma yolunda olduğunuzu yazmışsınız. mesleğiniz nedir merak ettim

Keşke evlilik öncesi cinsellikle ilgili biraz bilgi alıp kendi vücudunuzu tanısaydınız. Geç değil.
Cinsellik keyifli bir şey ama birisinin zorlamasıyla olacak iş değil. Vücudunuzla ilgili bir sorun varsa (ki çok sanmıyorum) doktorunuz bunu çözer. Bir kaç seans da terapi ile zihninizdeki olumsuzlukları çözebilirsiniz.
Orada bir duvar yok. Bacaklarınızı kasmayın. Eşiniz de siz de rahat hissedeceğiniz şekilde birbirinize davranırsanız daha kolay çözülür işler. Unutmayın insanlar cinsellikten zevk alıyorlar kötü bir şey olsa olur muydu

Bence eşiniz hemen girmesin, ön sevişmeyi çok uzun tutun tahrik olun vs. Size tam fark etmeden girsin. Yani anlaşılabilmişimdür umarım

Bir ay cok uzun bir zaman degil kendinize yuklenmeyin doktorunuzun dediklerini yapin. Kendinizi kesfedin. Vajinismus kolaylikla gecebilir yeter ki isteyin ve doktorun dediklerini uygulayin. Alaninda uzman bir doktorla sorun bir haftada cozuluyor.

ilk birkaç ilişkide kasların açılması gerek işte.bence kanama ya her ikisinden de ya da sadece kasların açılmasından geliyor.sonraki ilişkilerde evet vajina genişlemwz ama ilk birkaç ilişkide genişler
bim poşeti mi bu iki üfleyip el yordamıyla açınca genişlesin hasgahsvsh

Eee öyle ama.sonraki ilişkilerde neden hiç kanama falan olmuyor.açilması gereken birşey var demek ki.
İlkinde bilinmezlikten ötürü, heyecandan ötürü, insanların pis kötü demelerinden ötürü bazı sebepler silsilesi iişte kişi kendini kasıyor. Hani iğne yaparken derin nefes al derler ya o da aynı mantık

İlkinde bilinmezlikten ötürü, heyecandan ötürü, insanların pis kötü demelerinden ötürü bazı sebepler silsilesi iişte kişi kendini kasıyor. Hani iğne yaparken derin nefes al derler ya o da aynı mantık
Bu bana çok mantıklı gelmiyor.neden dersen ilk ilişkilerden sonraki diğer bütün ilişkilerde hiç o tarz bir sorun yaşanmıyor mu yani? Koskoca hayat.yeri geliyor partner değiştiriyorsun yeri geliyor gaflete düşüp çok da hoşlanmadıgın biriyle ilişkiye giriyorsun.hiçbirinde bir daha böyle birşeu olmuyor.

Öncelikte o egzersizleri yapın ve eşinizle beraber olmayın. Egzersizler çok etkili, farkında olmadan çok fazla takıyorsunuz. Egzersizlerden sonra dildolar var onlara geçiceksiniz. Yavaş yavaş ilerlemeniz lazım. İki günde olacak birşey değil bu. Bunun bilincine varmanız lazım. Araştırın, yabancı makaleleri okuyun. Fizyolojik yapısını öğrenin. Korkmayın.
Ayrıca erkekler yapamayınca da sinirleniyor ve isteksiz olmaya başlıyor. Eşinizi de darlamayın. Dar olsa da yaparsınız bu tamamen psikolojik.

Zarı duvar olarak düşünmeyin Duvar yok orda ama ben 2 senelik evliyim çok dar benimki. Normal doğum yapamadım o derece düşünün. Doktor bebeğin kafası geçmez burdan demişti. Bir senelik aktif cinsel hayatından sonra bile dedi bunu. Darlık sizi korkutmasın.
Çok teşekkür ederim yazınız için.
Vajinismus konusunda uzman bir doktora neden gitmiyorsunuz?
gittim işte gittiğim her iki doktor da öyleydi

X