ilişkisinde benzer problemler yaşayanlar var mı? erkek arkadaşım siteminde haklı mı sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sevişmeden sevgililik olmaz denilmesinin konu sahibini zorlamak ve yolundan saptırmakla ne alakası var.
burası her görüşten insanın yazdığı bir platform. kimisi için evlenmeden beraber olmak sorun değildir, kimisi zinhar istemez.

böyle yerlere konu açmanın nedeni farklı fikirleri okuyup karar vermek için hepsini değerlendirmek değil midir ?

sizin bakış açınıza göre burada birine intihar et yazılınca gidip kendini öldürmesi gerek o zaman. yada konu sahibinden farklı görüşü olanları asla yazmaması lazım.

bence asıl sorun farklı fikirlerden hoşlanmamak ve aykırı şeyler yazanları kabullenememek. bu ülkemizde bekaretten daha büyük sorun.

son cümlemi konu sahibine özel yazdım. çünkü kendisi, hiç alakası yokken farklı düşünenlere son derece saldırgan oldu.

Bu konu farklı görüşler istemiş evet dolayısıyla tabiki dediğiniz görüşler gelecek.

Kızmaya hakkı yok kimsenin , Doğru.

Sadece sırf bir başkasının karşı görüşüne sahip diye onun düşüncesini hiçe sayan mesajlar yazmaya hakkı yok diye düşünüyorum ki eminim sizde öyle.

Düşüncesini yazar geçer, işin içine " alayı " almanın manası yok. ,

Bu konu farklı görüşler istemiş evet dolayısıyla tabiki dediğiniz görüşler gelecek.

Kızmaya hakkı yok kimsenin , Doğru.

Sadece sırf bir başkasının karşı görüşüne sahip diye onun düşüncesini hiçe sayan mesajlar yazmaya hakkı yok diye düşünüyorum ki eminim sizde öyle.

Düşüncesini yazar geçer, işin içine " alayı " almanın manası yok. ,

bence asıl dalga geçen kendisi. çünkü normal düşünebilen biri olsa kimsenin birbirini görmediği, adını sanını bilmediği bir platformda, anlaşamıyorsan ayrıl diyenlere "beni kıskanıyorsunuz", "sevgilinizi kaybetmemek için zorla sevişiyorsunuz" gibi sözler yazmaz.

buradaki tüm tepkilerin sebebi bizzat kendi yazdıkları.

aksi halde dediğiniz doğru, kimse kimseyi sevişmek istemedi diye alaya alamaz.

B0T5S05CIAACd4X.png

Her şey zihniyette bitiyor. Seçimleriniz, hayat tarzınız, yaşam biçiminiz çok önemli. Aynı evde yaşamak istemiyor ve sevişmek istemiyor olabilirsiniz saygı duyulur. Ne yazık ki artık devirde evlenmeden önce aynı ev ve ortam tanıma aşaması olarak uygundur bence. Malum artık kimse kimseyi tanıyamıyor, güvenmiyor. Herkes kimliklerini saklıyor, rol yapıyor. Böylelikle evlilikte hiç beklenmedik tepkiler geliyor insan üzülüyor.

Herkesin farklıdır. Ben sevgilimle aynı evde yaşadım seviştim çok şey paylaştım bu süreçte bile bilmediğim ve görmediğim çok huylarıyla karşı karşıya geldim. Tensel olarak beden uyumunu artık yakalayamaz olmuştum mesela. Aynı evin icinde yasamak sevgilik hayatına pek benzemiyor.

Ayrıldığında pişman olup burda kızlık zarını en iyi diken doktoru arayacaksan ASLA istemediğin bir şey yapma

Ayrılabilir diye yazmayın. Size de kıskanç diyebilir konu sahibi.
Sonuçta son yazdıklarına bakarsanız sevgilisi onu çok seviyor ve evlendiğinde bize yazacakmış buradan.
Ayrılmak falan yok öyle bişey

Seviyor olabilir gerçekten , sevemez mi diye düşünüyorsunuz ?

Sitem eder , saygı duymaya başlar zamanla sevgisinden, olamaz mı ?

Öncelikle hayatınızda kimse istedi diye birşey yapmak zorunda değilsiniz. Aileniz, çevreniz ve siz evlenmeden cinsel yakınlaşmaya kendini kullandırmak olarak bakıyorsanız, bunun sorumluluğunu üstünüze alacak yapınız yoksa yapmayın zaten. Ama sizin burada büyük açmazlarınız var madem böyle bir düşünceniz vardı baştan bunun yolunu neden açtınız ? Ayrıca evlenmeden cinselliğe ve yakınlaşmaya karşı birisinin daha evlenme ihtimaline seneler varken sevgilisinin olmasıda ironik ve komik geliyor bana. Türk filmlerinde değiliz hiçbir erkek senelerce masum masum beklemez, bu insan anatomisine aykırı kaldı ki dinde insan doğasından ötürü evlilik gibi konuların çok uzatılmadan sonuçlandırılmasını öngörüyor. Sizin burada yapacağınız şey belli madem siz istemiyorsunuz, o istiyor alacaksınız karşınıza konuşacaksınız açık açık ama uzun vadede onunda sonuç vereceğini sanmıyorum çünkü evlenmenize en erken 3- 4 sene olan bir durumda bir erkek bugün tamam der, iki gün sonra gene aynı konu patlak veirir. O nedenle ya evlenme ihtimalinizin bu kadar uzak olduğu yıllarda erkeklerden uzak duracaksınız, hadi durmadınız baştan iradenizi ve tavrınızı sağlam tutacak, ne kendinizi ne karşınızdakini saçma sapan durumlara düşürmeyeceksiniz, bence bir kadın için en aciz durumlardan biri bir erkekle kendi rızanla birşeyler yaşadıktan sonra beni kullanıyormusun muhabetine getirip, erkeği sapık, kendinide kullanılabilir bir nesne yerine koymak.
Birde neden illa onun terk etmesini bekliyorsunuz onuda bir türlü anlamadım. Beklentileriniz farklıysa, sizin fikrinize önem vermiyorsa, o kadar seneden sonra aynı evde size zorla birşeyler yapacağını düşünüyorsanız neden bekliyorsunuz.

Seviyor olabilir gerçekten , sevemez mi diye düşünüyorsunuz ?

Sitem eder , saygı duymaya başlar zamanla sevgisinden, olamaz mı ?
Son sayfaları okumadığınızı düşünüyorum.

Konuda ekseri benzer yorumlar yapıldı. Kimi kendi ilişki anlayışı çerçevesinde sevgilisini haklı buldu, kimi haksız buldu ama çoğunluk bu konuda anlaşamıyorlarsa ayrılmaları yönünde yorum yaptı. Sevgililik ilişkisinde cinselliğin yeri olduğunu düşünenlerin bunu yazması da doğal.

Buna istinaden konu sahibinin aşağıdaki yorumlarını normal buluyorsanız peki.

saçma sapan yorum yazanlar için kuracağım son bir yorum olacak ...
sizin kuyruk acınızı da anlamk zor değil tabi, muhtemelen bekaret gitti, alan kişi de sizi terketti ve eminim ki bu konuda bir pişmanlığıız olduğu için doğrusunu yapan birinin konusunu okuyunca acınızı hatırladınız :KK70:
herkes sizin gibi saf olup "sevişmezsem beni terkedecek ühüüüü"" moduna girmek zorunda değil. ben böyleyim ve sevgilim de sevişmemesine ragmen hayatımda hala oldarak beni ne kadar sevdiğini gösteriyor. KISKANMAYIN...
ONUNLA BAKİRE BİR ŞEKİLDE EVLENDİĞİMDE YAZARIM :KK59:
darısı başınıza diycem de, bu tavırlarla zor...
erkek olsam sırf terkedilme korkusu yüzünden cinsellik yaşayacak kadar kendisine saygısı olmayan bir kadını "kadın" diye almazdım
:KK53:
cinsellik olsa sevgilimin canına minnet ama yok yani her şekilde bana deli gibi aşık ve yanımda...
DEMEKKİ NEYMİŞ... zarla bir alakası yokmuş bana aşık olmasının. kıskanmayın kızlar.. siz kendi derdinize yanın.. hayatınızda hiç sevilmemişsiniz, hep obje olarak görülüp sizde bunu kabul etmişsiniz, ama yine de kıskanmak yerine dua edin... belki Allah size acır

Ne anlaşıldı , Gerçekten anlayamıyorum..

Bir insanın fikrine saygı duymayacaksa ayrilmakta özgür değil mi karşı taraf ?

Benim ne düşündüğümün konuyla ne ilgisi var.
Söyledikleriniz anlaşıldı, ne anlaşılacak başka? Anlatamamışım demişsiniz ben de anlaşıldı dedim.

Fikrine saygı duyulmadığını düşünen taraf ayrılmaz mı normal şartlarda? Fikrime saygı duymuyor ama bekleyeyim o benden ayrılsın, ayrılmazsa da evleniriz düşüncesi çok aciz değil mi?

adama sapık gibi davranıyorsun. git ama cinselliğe gelmesin konu ya da üstü kapalı konuşmak yerine adam akıllı konuş. beraber yemek yapmak film izlemek de güzel şeyler.

Sevgilisi ayrılsın uygun bilmiyorsa bu durumu diye yazdım. Sanırım ifade eksikliğim oldu.
Siz konuyu tam anlamadınız bence sizin nezdinizde de ben anlamayan herkese açıklıyım meseleyi... Şimdi bu konu sahibi arkadaşın aslında Sevişmekle, öpüşmekle, koklaşmakla, elleşmekle ile ilgili herhangi bir problemi yok çünkü başka şehre gidip sevgilisinin evinde de sevişmişler sevgilisi onun evine gelmiş salonunda yatmış falan eminim sinemaya da gidip öpüşüp, elleşmişlerdir veya başka yerlerde de sevişmişler. şimdi buraya kadar sorun yok buraya kadar inanç filtresine takılmıyor fakat bunun bi ilerisi olan cinsel birleşme konusuna gelince işte orda inanç filtresi ortaya çıkıyor ve aile terbiyesi bla bla..çünkü eğer o "zarını" kaybederse ilerde bunu bırakıp başka erkekle evlenme durumuna gelince "aşkım yemin ederim sen ilksin" diyebilecek ve kendince kendini bakire ilan edebilecek hemde göğsünü gere gere... İşte bu gibi düşüncelerinden dolayı zaten bugüne dek yaptığı tüm elleşme, öpüşme olaylarına sadece sevgilisinin evinde olan kısmına kısıtlama getirmek istiyor çünkü orda sevişirse ortamın rahatlığından dolayı o çok önemli gördüğü bekaretini kaybedebilir ihtimali var ona göre..bundan dolayı artık evine gitmek istemiyor sevgilisinin Sevişmekle ilgili sorunu yok çünkü sinemaya gidip sevişmeye devam edebilecek ama sinemanın bulunduğu ortamdan dolayı "namuslu ve bakir" kalabilecek kendince eee bunun Sevgilisi olacak çocukta aslında herşey karşılıklı istek doğrultusunda oluyorken bir anda sapık konumunda bırakılmış ve bizim konu sahibemiz de inançlı ve geleneklerine bağlı aile terbiyesi görmüş bir kız gibi kalmış yani kendisini öyle lanse ediyor ve hissediyor. Ben ve benim gibi birçok insanda bunu anlayabildiğimiz için tepki gösterdik, gösteriyoruz yoksa ister çarşafla dolaşsın ister çırıl çıplak elinde kamçıyla dolaşsın sokakta inan zerre umurumuzda değil insanların tercihleri.. Umarım anlatabildim durumu yani ortada ne istediğini bilme durumu yok ortada hem ayranı dökülmesin hem şeyim.... Durumu var.

Son sayfaları okumadığınızı düşünüyorum.

Konuda ekseri benzer yorumlar yapıldı. Kimi kendi ilişki anlayışı çerçevesinde sevgilisini haklı buldu, kimi haksız buldu ama çoğunluk bu konuda anlaşamıyorlarsa ayrılmaları yönünde yorum yaptı. Sevgililik ilişkisinde cinselliğin yeri olduğunu düşünenlerin bunu yazması da doğal.

Buna istinaden konu sahibinin aşağıdaki yorumlarını normal buluyorsanız peki.

konu sahibinin o son derece saygısız yazılarından da bi daha anladım ki kadının en büyük düşmanı gene kadın.
sevişmeyi normal bulan kadınlar için bu derece -kendince küçültücü- şeyler yazmak için gerçekten hemcinslerinden nefret etmek gerek.

burada insanların birbirini kıskanması mevzuunu da asla anlayamadım.
tipini görmediğim, şartlarını anlattığı kadar bilebildiğim, eğitim vs her türlü birikiminden habersiz olduğum birini neden ve nasıl kıskanabilirim aklım almıyor.

Siz konuyu tam anlamadınız bence sizin nezdinizde de ben anlamayan herkese açıklıyım meseleyi... Şimdi bu konu sahibi arkadaşın aslında Sevişmekle, öpüşmekle, koklaşmakla, elleşmekle ile ilgili herhangi bir problemi yok çünkü başka şehre gidip sevgilisinin evinde de sevişmişler sevgilisi onun evine gelmiş salonunda yatmış falan eminim sinemaya da gidip öpüşüp, elleşmişlerdir veya başka yerlerde de sevişmişler. şimdi buraya kadar sorun yok buraya kadar inanç filtresine takılmıyor fakat bunun bi ilerisi olan cinsel birleşme konusuna gelince işte orda inanç filtresi ortaya çıkıyor ve aile terbiyesi bla bla..çünkü eğer o "zarını" kaybederse ilerde bunu bırakıp başka erkekle evlenme durumuna gelince "aşkım yemin ederim sen ilksin" diyebilecek ve kendince kendini bakire ilan edebilecek hemde göğsünü gere gere... İşte bu gibi düşüncelerinden dolayı zaten bugüne dek yaptığı tüm elleşme, öpüşme olaylarına sadece sevgilisinin evinde olan kısmına kısıtlama getirmek istiyor çünkü orda sevişirse ortamın rahatlığından dolayı o çok önemli gördüğü bekaretini kaybedebilir ihtimali var ona göre..bundan dolayı artık evine gitmek istemiyor sevgilisinin Sevişmekle ilgili sorunu yok çünkü sinemaya gidip sevişmeye devam edebilecek ama sinemanın bulunduğu ortamdan dolayı "namuslu ve bakir" kalabilecek kendince eee bunun Sevgilisi olacak çocukta aslında herşey karşılıklı istek doğrultusunda oluyorken bir anda sapık konumunda bırakılmış ve bizim konu sahibemiz de inançlı ve geleneklerine bağlı aile terbiyesi görmüş bir kız gibi kalmış yani kendisini öyle lanse ediyor ve hissediyor. Ben ve benim gibi birçok insanda bunu anlayabildiğimiz için tepki gösterdik, gösteriyoruz yoksa ister çarşafla dolaşsın ister çırıl çıplak elinde kamçıyla dolaşsın sokakta inan zerre umurumuzda değil insanların tercihleri.. Umarım anlatabildim durumu yani ortada ne istediğini bilme durumu yok ortada hem ayranı dökülmesin hem şeyim.... Durumu var.

şimdi bunca uzun yazdığınız için de konu sahibi onu kıskandığınızı düşünecek :)

konu sahibinin o son derece saygısız yazılarından da bi daha anladım ki kadının en büyük düşmanı gene kadın.
sevişmeyi normal bulan kadınlar için bu derece -kendince küçültücü- şeyler yazmak için gerçekten hemcinslerinden nefret etmek gerek.

tipini görmediğim, şartlarını anlattığı kadar bilebildiğim, eğitim vs her türlü birikiminden habersiz olduğum birini neden ve nasıl kıskanabilirim aklım almıyor.

Aslında bence kıskanan taraf kendisi. Dini inançları, baskılar, tabular sonucu yaşamak isteyip de yaşayamadıklarını yaşayan (tekerleme gibi oldu) kadınların var olması, bunu özgürce dile getirebilmeleri konu sahibini çok rahatsız etti. Kıskandı ve kıskançlığını kaba bir üslupla dışa vurdu.

Hemcinslerinden nefret etmiyor bence. Yapmak istediği şeyi yapamadıkları için hırslanıyor. Çünkü bu konuda bile sevgilisi evde yanaştığı için iradesini zor tuttuğunu yazmış, yani aslında sevişmek istiyor ama kendince nedenlerden bunu yapmıyor/yapamıyor.
O nedenle de rahatça yapabilen, bunu doğal gören kişiler ve yorumlarından hoşlanmıyor.

İstiyor ki herkes yapmaması gerektiğini, kimsenin yapmadığını yazsın. İçi rahatlasın.

Son yorumlarındaki cümlelerden de bu anlaşılıyor zaten. Kendince bakire olmayan kadınları aşağılayıp, onların üstünden kendini yükseltiyor, ego tatmini yapıyor. Onu yaparken bile kendi varlığını, evlenilmeye değer özelliğini bekaretine indirgiyor ama farkında değil. Kendisine yürüyen koca bir bekaret zarı gibi davranıyor.

Bu konuda da diyecek bir şey yok, kendi bilir. Sevişmek, sevişmemek, bakrie evlenmek, evlilik dışı cinsel hayat, bunların hepsi kişisel tercih, hepsi yapanın bileceği iş. İkisinin de birbirinden üstün tarafı yok. Ama işte arada böyleleri de çıkıyor, yapacak bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X