İliskimi bitirdim.Sizce doğru mu yaptim

mslanlt

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2022
424
367
Benim 1,5 yıldır süren bir ilişkim var.
Yaşadığımız bazı şeyleri sindiremedim ve ayirlmak istedim. Doğru mu yaptim bilmiyorum
Artık geri dönüşü yok, ama yanlışsam beni uyarın ki bir daha bir birlikteliğim olursa hata yapmayayım
Sevgililigimizin ilk yıllarında, erkek arkadaşımın eski sevgilisiyle konuştuğunu gördüm. Merak ettim ve mesajları okudum.cok üzüldüm. Bana söylediklerine ikna oldum. İş için vs.diyordu
O zamanlar benim ofisim yoktu
Sevgilim benden iyi durumdaydı .bben onun ofisini kullanıyordum. Bir tartismada kavgada hemen bitti diyebiliyordu.
Ama ben ona çok aşıktım:KK43: hiç bir zaman ayrilamadim ve hep dualar ettim, yalvardım ona.
Aradan zaman gecti, ama ben bu sürede ,onun kız arkadaşlarıyla olan yakınlığını gördüm ve kıskandım. Kavga edemedim. Sevgilim bu kızlardan bir kaciyla daha önce tatil planları vs yapmış hediyeler almış
Beni hep asagiladi.bu gunekadar bana tek bir hediye almadı.cok istediğimden değil ,insan bekliyor bazen. Ve hibir zaman birlikte bir yemeğe çıkmadık, sahilde oturup bir kahve içmedik.. ama onlarla hep yapmak istedi..
Benim annemle de sorunlarım var. Zaten buraya konu açmıştım,annemin ciddi psikolojik sorunları var. Ben kendimi degersiz hissedio sevgilimle bu kızlarla ilgili kavga ettim.ama sorun şu ki, size sormak istediğim şey şu,,
Ben rahatsiz oldugum için onlarla bir dah başbaşa tatil planları vs.yapmadi. ama beni hep onlarla kıyasladı. Onlar kadar akıllı değilmişim isimde gucumde degulmisim, açık gyiniyormusum, onlar benden daha iyi ve karakterliymis..
Ben bunları o gün yuttum çok sevdiğim için ama şimdi yutamiyorum .bu nedenle ayrılmak istediğimi söyledim
.zamanlama olarak yanlıştı.kavga zamanında ayrılmayıp şimdi ayrılmayı sectigim içim..
Ama aklıma geliyor, sindiremiyoruz
Ve kendime hayret ediyorum..
Şiddet, bana vurdu, hakaret, kiyaslanmam neler neler.. bunların hepsine rağmen ben o zamanlar ayrilmamistim. Yapamadım.
Şimdi ayrolmak isteyince "sen kallessin beni zor zamanımda terk ettin "diyor
Zor zamandan kastı, şuanda onun bir ofisi yok, benim var. Ailem banayardim etti homeofis yaptim.sevhgilimle beraber kullanıyorduk.
Acaba sadece iş için mi benimle birlikteydi insan şüphe ediuor. Kız arkadaşlarım öyle düşünüyordu.bana ayrıl diyorlardı
Şimdi onu özlüyorum. Ve acı xekecegimi biliyorum.
Ama beni sevdiğinden emin olamadigim biriyle yapamam ki değil mi
Sizce ben boşuna mı bitirdim ,haksız miyim

Eskisiyle yazısan adamdan hayır gelmez,en ufak bir tartışmada bitti diyerek sana resti çeken adamdan da hayır gelmez.
Böyle konuşan adamlar için ha varsın ha yoksun,fark etmez.
Ayrılman iyi olmuş diyorum,en azından kendine olan saygini hiçe saymamis oldun.

Son düzenleme:
Yaşadığımız bazı şeyleri sindiremedim ve ayirlmak istedim. Doğru mu yaptim bilmiyorum
Artık geri dönüşü yok, ama yanlışsam beni uyarın ki bir daha bir birlikteliğim olursa hata yapmayayım
Sevgililigimizin ilk yıllarında, erkek arkadaşımın eski sevgilisiyle konuştuğunu gördüm. Merak ettim ve mesajları okudum.cok üzüldüm. Bana söylediklerine ikna oldum. İş için vs.diyordu
Sevgilim benden iyi durumdaydı .bben onun ofisini kullanıyordum. Bir tartismada kavgada hemen bitti diyebiliyordu.
Ama ben ona çok aşıktım:KK43: hiç bir zaman ayrilamadim ve hep dualar ettim, yalvardım ona.
Aradan zaman gecti, ama ben bu sürede ,onun kız arkadaşlarıyla olan yakınlığını gördüm ve kıskandım. Kavga edemedim. Sevgilim bu kızlardan bir kaciyla daha önce tatil planları vs yapmış hediyeler almış
Beni hep asagiladi.bu gunekadar bana tek bir hediye almadı.cok istediğimden değil ,insan bekliyor bazen. Ve hibir zaman birlikte bir yemeğe çıkmadık, sahilde oturup bir kahve içmedik.. ama onlarla hep yapmak istedi..
Benim annemle de sorunlarım var. Zaten buraya konu açmıştım,annemin ciddi psikolojik sorunları var. Ben kendimi degersiz hissedio sevgilimle bu kızlarla ilgili kavga ettim.ama sorun şu ki, size sormak istediğim şey şu,,
Ben rahatsiz oldugum için onlarla bir dah başbaşa tatil planları vs.yapmadi. ama beni hep onlarla kıyasladı. Onlar kadar akıllı değilmişim isimde gucumde degulmisim, açık gyiniyormusum, onlar benden daha iyi ve karakterliymis..
Ben bunları o gün yuttum çok sevdiğim için ama şimdi yutamiyorum .bu nedenle ayrılmak istediğimi söyledim
.zamanlama olarak yanlıştı.kavga zamanında ayrılmayıp şimdi ayrılmayı sectigim içim..
Şiddet, bana vurdu, hakaret, kiyaslanmam neler neler.. bunların hepsine rağmen ben o zamanlar ayrilmamistim. Yapamadım.
Zor zamandan kastı, şuanda onun bir ofisi yok, benim var. Ailem banayardim etti homeofis yaptim.sevhgilimle beraber kullanıyorduk.
Acaba sadece iş için mi benimle birlikteydi insan şüphe ediuor. Kız arkadaşlarım öyle düşünüyordu.bana ayrıl diyorlardı
Seni başkası ile kıyaslıyormuş ve değer vermiyormuş. Lütfen geri dönme tamamen bitti de. Acı çekeceksin ama gün gelicek hayatına biri giricek ve sevilmek buymuş ben ona neden katlanmışım bu kadar diyeceksin güven bana

Seni başkası ile kıyaslıyormuş ve değer vermiyormuş. Lütfen geri dönme tamamen bitti de. Acı çekeceksin ama gün gelicek hayatına biri giricek ve sevilmek buymuş ben ona neden katlanmışım bu kadar diyeceksin güven bana
Ben yakindiktan sonra bir daha onlarla görüşmedi.yazmadi..kizlae yaziyordu ama sevgilim yazmadı.
Ancak konusu açıldığında aynen yazdıgim şekilde beni kıyasladı..ben o zaman ayrilmamistim.
Simdi ayrılıyorum
Ve o maddi açıdan zor durumdayken..her şekilde yanında oldum..benim ofisimi kullanıyorduk. Ama o bana aynı şeyi yapmaya devam etti.
Ben de ayrılmayı seçtim.
Ofisini kullandığım için zor durumda olduğum için ayrılıyorsun diyor.
Ama aslında ben zaman geçtikçe ,kullanıldığımi hissefmeye başladım.sanki sadece ofis icin benimle beraber ,ofisi olsa bana eskiisi gibi davranırdi diye düşünmeye başladım. Geçmişte olan kavgalar beni ondan soğuttu
Ben beni gerçekten seven birini istiyorum
.çıkar için ddgil.
Ama zamanlamam beni haksız duruma mi düşüruyor sizce?

Eskisiyle yazısan adamdan hayır gelmez,en ufak bir tartışmada bitti diyerek sana resti çeken adamdan da hayır gelmez.
Böyle konuşan adamlar için ha varsın ha yoksun,fark etmez.
Ayrılman iyi olmuş diyorum,en azından kendine olan saygini hiçe saymamis oldun.
Evet aynı soyleidginiz gibi en kucuk tartismada bana hakaret ediyordu.verdigi on liranın hesabını yapıyordu. Çok acı çektim.yeterince güçlü değildim.
Şimdi o zor durumda ,hrseye ragmen ayrilmadim seviyorum çünkü, onunla ofisimi evimi paylaştım.
Ama o kavga anında terk etdiyordu yine ve kıyas ediyordu
Zamanla soğudum ve ayrilmayi düşündüm.bir arkasimla dertlwstim,anlattıklarımdan seni kesinlikle sevmiyor dedi.
Çok acı çekiyorum ama yapmam gereken buydu.
Onun ofisi olmadığı i in kendimi kötü hissediyorum
Bana "sen bu yuzdeb beni terk ettin" diyor.ama işin aslı o değil.
Onun gözünde ben bahane buluyormusum gibi oldu

Şiddet uyguladı vurdu diyorsun. Bu bile ayrılmak için yeterli sebep değil mi sence?
Haklısınız.o zamanlar ayrılacak gücüm yoktu.cok acı çekiyordum evde yatak dosektim.
Zamanla soğudum bunlar yaşana yaşana
Karşımdaki kişi, beni zor zamanımda terk ettin diyor ,kendimi sorgulamama neden oluyor.
Ben ona evimi actim, ofisimi paylaştım.zaten aynı meslektniz ofis paylaşmak bir fedakarlık değil, olması gedeken bana göre..ama insan bu kadar ahkareti duyunca yazık yani diyor. Sanki benimle başka şeyler için birlikte.en yakın arkadaşım da bana bunları söyledi..seni sevmiyor kesinlikle dedi..ben de bu karari aldım.
O iyi durumda olsaydı, beni eskisi gibi yinebir tekmeyle hayatından çıkarırdı.
Ben böyle düşünüyorum.
Ama o , kendisi zor durumda olduğu icik boyel yaptığımı dusunuyor.siddet anında ayrilabilseydin belki bu laflardan ve suçlamalardan koruyablirdim kendimi .

beni hep onlarla kıyasladı. Onlar kadar akıllı değilmişim isimde gucumde degulmisim, açık gyiniyormusum, onlar benden daha iyi ve karakterliymis..

Şiddet, bana vurdu, hakaret, kiyaslanmam neler neler.. bunların hepsine rağmen ben o zamanlar

Şu yazdıklarınız ayrılmakta geç bile kaldığınızı gösteriyor. Varsın kalleş olun ama onursuz gurursuz olmayın.

İyi bir karar vermişsiniz. Lütfen arkasında durun🙏🏼

Kurtuldun diye sadaka ver bence. Kusura bakma ama insan yerine koymuyormuş ki. Sen daha karakterlisine layıksın bence

Suçlamaya devam ederse intikam soğuk yenen bir yemektir. Hadi yallah zamanında kimleri muteber gördüysen git onlar sana yardım etsin deyip kestirip atın. İğrenç insanlara iğrenç davranmak lazım bazen. Pislik herif ya bak sinirlendim. Hoş sizde de hata var ne diye çekiyorsunuz ki 🙄

Aklı hala eskilerdeymiş. Sizin onurunuzu, kadınlığınızı basbaya ezmiş. Üzülmeyin demeyeceğim çünkü üzüleceksiniz. Bu doğal bir süreç, Allah umarım karşınıza öyle birini çıkarır ki ben bunun için mi bu kadar üzüldüm diyeceğiniz. Kendinizi ezdirmeyin sizden bir tane daha yok bu dünyada. Zararlı ilişkilerle güzelim hayatınızı mahvetmeyin.

Adam tam bşr şeytan. Adamla sevgili olarak devam etme motivasyonunuz tam olarak nedir? Aşağılanmayı hor görülmeyi sevenlerden misniz? Kaçırmayın bence bu adamı ofisinizi falan kullansın sizi aşağılasın başka kızlarla gezsin böylesinden ayrılırsanız bi daha nereden bulursunuz bu kadar kötüsünü kaçırmayın derim

Size hakaretler etmiş, şiddet uygulamış, küçük görmüş ve sürekli başka kızlarla yazışan, takılan adamın tam olarak nesini özlediniz?
İki sevgili olarak bir kahve bile içmemişsiniz, yemek bile yememişsiniz ki dışarıda? Bu nasıl sevgililik? Siz aslında sevgilide olamamışsınız. Yazık etmişsiniz kendinize. Artık bir ders çıkarın. Önce siz kendinize değer verin. Başkaları da sonrasında size değer verecektir.

Üye olduğumdan beri ilk kez bir kadına "beğenmedim" ifadesi kullandım.
Size diyecek sözüm yok benim.
Bu kadar kör olamazsınız, bu körlük de değil, aptallık da değil. Bu bilinçli bir tercih. Siz suistimal edilmeyi tercih etmişsiniz ve hakkınızı vermiş hayat.
Şu başlıkta sorduğunuz sorunun cevabını gerçekten kendinize verecek kadar emin değilseniz, Allah aşkına bir daha kimseyle ilişki yaşamayın. Farkında olana kadar bir uzaktan bakın hayatınıza. Toplum sizin gibi tuhaf ilişkiler yüzünden ne hale geldi, yeter yahu!
Yok dayanamadım, yok geri dönsün diye yalvardım.
Midem bulanıyor bu kadar onursuzluk karşısında.

Adamın kişisel özelliklerinin 20’sini ayrı ayrı bir konu başlığı açıp ayrılan oldu.

Sorun şu; kendine değer vermiyorsun. “ Değersiz” hissediyorum dediğin bu. Eski yaşadığın bu anneden aileden veya kendinden gelen “aşağılama, değersiz hissettirme” duygusuna bağımlısın ve bunu sana hissettirecek biri olduğunda da vaz geçemiyorsun. Aşağılama, fiziki ruhsal şiddet, aldatma, bedensel kullanılma her şey var.

Terapi tedavi al.

Ortada bir sevgi yok. Açık açık kullanılmışsınız yedekte tutulmuşsunuz. Sevgilin çok kolay Sani manüple etmiş, fiziksel ve ruhsal şiddet uygulamış. Suçlanmaya öyle alışmışsın ki hala haksızmıyım diye düşünüyorsun. Bırak arkandan istediğini söylesin. Bi süre sonra susar. Sizde de bağımlı ilişki problemi var sanırım.

Hayatında yaptığın en doğru şey olmuş.
Beni zor zamanımda terk ettin dediğinde, unuttun mu ben karaktersizim diğer arkadaşların gibi değilim diyemedin mi?
Şiddet bile var diyorsun geç bile kalmışsın?
Neyin acısını çekeceksin? Hakaret görmenin, kıyaslanmanın özlemini falan mı?

Ben yakindiktan sonra bir daha onlarla görüşmedi.yazmadi..kizlae yaziyordu ama sevgilim yazmadı.
Ancak konusu açıldığında aynen yazdıgim şekilde beni kıyasladı..ben o zaman ayrilmamistim.
Simdi ayrılıyorum
Ve o maddi açıdan zor durumdayken..her şekilde yanında oldum..benim ofisimi kullanıyorduk. Ama o bana aynı şeyi yapmaya devam etti.
Ben de ayrılmayı seçtim.
Ofisini kullandığım için zor durumda olduğum için ayrılıyorsun diyor.
Ama aslında ben zaman geçtikçe ,kullanıldığımi hissefmeye başladım.sanki sadece ofis icin benimle beraber ,ofisi olsa bana eskiisi gibi davranırdi diye düşünmeye başladım. Geçmişte olan kavgalar beni ondan soğuttu
Ben beni gerçekten seven birini istiyorum
.çıkar için ddgil.
Ama zamanlamam beni haksız duruma mi düşüruyor sizce?
İstediğini düşünsün bırak. Sen sadece kendi mutluluğuna odaklanmalısın

X