İlişkide yaş farkı beklentiler vs.

Eski Erkek arkadaşımla aramızda 6 yaş fark vardı sizinde bahsettiğiniz gibi aşırı ilgisizdi... 10 sene boyunca değişmedi en sonunda bitti... kendinize yazık etmeyin... bu adam değişmez

+1 diyorum ve devam ediyorum;

Benim ergenliğim 30 yaşında bitmeye başladı, şimdi 32yim hala daha bazı hallerim oturaklı gelmez insanlara. Bu karakter-hay huy meselesi. Kardeşim 23, 24 olacak (Kardeşimle aramda 9 yaş var, annemler çocuk düşünememişler hatta benden sonra çok beteri bi çocukmuşum); büyümüş de küçülmüş denir ya, öyle oturmasını kalkmasını bilen, ağır bi çocuktu ki hala öyledir, aramızda dağlar kadar fark var. Aynı anne babadanız, ben 9 yaş büyüğüm ama bazen abla hangimiz değişir. :)

Çocuksuluğum hiç geçmedi, saçıma sim taktırdım geçen gün dayanamadım, fıstıki yeşil yapacaktım son anda vazgeçtim "Bi o kaldı ona elleme o bari kalsın" dedim. İnsanları çok güldürürüm kendime, yapı ama ne yapayım değişmiyor. Üzerinize afiyet biraz şifayı kapmışım alttan üstten fora, eşim kakır kakır gülüyor "Sus gözünü seveyim" diyerek, çünkü konuşmaya çalışıyorum "Yetişemeseydim şööyle şuraya kadar vandayk kahverengisi ögg" filan... Her şartta böyle bi absürtlüğüm vardır yani. Akıl vallahi yaşta değil, başta. Benimki başta da olmayınca işte

Aşk böceği kivaminda değil sorunumuz o galiba .
Bana kirvem dedi ya bi kere Allah aşkına bu nedir

Eski Erkek arkadaşımla aramızda 6 yaş fark vardı sizinde bahsettiğiniz gibi aşırı ilgisizdi... 10 sene boyunca değişmedi en sonunda bitti... kendinize yazık etmeyin... bu adam değişmez
Kaç yasindaydi erkek arkadasiniz?

Bence ilişkilerin yaştan ziyade karşıdaki insanın karakteriyle sizin karakterinizin bağdaşmasının önemli olduğunu düşünüyorum.
Ama olayın fiziksel boyutuyla ilgili aktarım yapabilirim; arkadaşım 28 yaşında eşi 41 bir çocukları oldu, yaklaşık 3 senedir de evliler. İkinci çocuk için endişeleri olduğu için düşünmüyor.
Mesela gezmek istiyorum, değişik eğlenceli birşeyler yapmak istiyorum diyor eşi hiçbirinde ona eşlik etmiyormuş.
Arkadaşlarıyla görüştüklerinde genelde hepsinin eşi ondan büyük olduğu için çaylak muamelesi görüyormuş.

Bunlar sadece bir kaç örnek yine dediğim gibi ilişki dinamiği ve insanların arasında karakterle alakalı beklentiler yaştan ziyade.

10 Yas çok fazla değil. Ama önemli olan anlaşmak ve arada çekim olması sizde sanki o yok gibi ya da ben hissedemedim.

14yaş aramız.var ben 30 eşim 44yasında. Evet bazı seylerde daha oturaklı oluyolar ama meslek secımı ve karakter de cok kılıt rol oynuyor. Yanı aktıf sıyaset yapan bır adamdan sızınle kopup cosmasını bı ılgı alaka selı beklemenız cok yanlıs. Cunku adamın hayatının %75lık kısmını sıyaset %25lık kalan kısmını da siz aılesı vs olusturuyor. Bızım oyle degıldır mesela. O kadar yas farklı olmasına rağmen. Sadece evlenmeden ve evlendıkten kısa bı sure kadar annesıne cok duskundu artık onu da atlattı butun hayatı benım. Ama karakter ve meslekte cok onemlı dedıgım gıbı ama geldıgı gıbı gıdıyo bu erkekler 40ına merdıven dayamıs bı adamın bu saatten sonra degısmesını beklemek akıntıya karaı kurek sallamak kadar beyhude olur. Nasıl sız bı baskası ıcın degısemezsenız o da degısemez. Ya bu deveyi güdeceksın ya da bu kervandan gıdeceksın canımcım

Esimle aramda 7yas var .
Su an ben 35 o 42
Valla biz hic catisma yasamadik
Adam her anlamda benden aktif. Hadi gezelim , oraya gidelim , burada kalalim, sunu yiyelim, bunu icelim.
Evde 2 cocuk var onu da çocuk say .
Cinsellik kismini da yazayim. 18 yillik evliyiz ben ses cikartmasam her gün...
Yillardir bu böyle. Su an haftada 3 gun yok 4 gun evde . Calisma rutini bu. Evde olmadigi zamanlarin açığını gelince kapatir.
Kurt var adamin icinde...
Ama su an dusunuyorum
Annem babam
4 kuzenim hepsinin 6 7 yas fark var aralarında
Sadece kardesim yaşıtı ile evlendi
Adamina bagli anlayacagin. Bence normal. En azindan ben pisman degilim

İlgisizliğin yaş farkıyla alakası yok, tabiatı öyledir ya da size yeterince ilgi duymuyordur. Ben otuzsekiz yaşındayım, eskilerimden biri benden epeyce büyük, biri de yaşıtımdı, büyük olan daha aktifti bence ki ben de yaşıtımdan daha enerjiktim. Kendinden tahminen on yaş kadar küçük biriyle evlendi, onunla nasıl anlaşıyorlar bilmem bu cansızlıkla. Belki karakter uyuşmaması belki de yeterince çekim, sevgi olmaması da etkendir. Otuzyedi yaşında her erkek aynı beklentide olmaz, kimi artık durağanlık ister kimi de hala gezme-tozma ister ama şunu bilin ellilere kadar insanlar artık daha enerjik eski nesle göre. Yaşlar eşit olsa daha iyi olur, adı üstünde "eşit".

Yaşla çok alakalı değil aslında. Yani 25 yaşında olup, gezmeyi yorulmak olan gören, is haricinde evden cikmayan da var 50 yaşında olup gezelim, dışarda yiyelim modunda olan da. Beklentiler yasla değil kişinin karakteriyle ilgili.
Yaş, çocuk düşünülüyorsa önemli bence. Cok genç bir baba olmayacak çünkü.

Ben 27 eşim 38 yaşında benim isteklerim çok farklı onun düşünceleri çok farklı sadece işini düşünür başka bir şey düşünmez ama sorsan bizim için çalışıyor çabalıyor benim gençliğim cinselliği bile düzgün yaşamadan bitiyor ama umursamıyor benim duygularımı birde bencilce yaşım geçiyor diye arka arkaya çocuk istiyor evlenmeyin sıkıntı yaşarsınız

10 Yas çok fazla değil. Ama önemli olan anlaşmak ve arada çekim olması sizde sanki o yok gibi ya da ben hissedemedim.
Henüz çok yeni aşığım diyemem.
Ama hislerim var. Aslında ben de çok öyle gezelim tozalim insanı değilim sadece siyaset gerçekten hayatının çok büyük bir bölümünü kaplıyor mu yoksa bunlar ilgisizligin bahaneleri mi o konuda emin olamıyorum

Biraz daha zaman verin o zaman.

Bence aynı yaşta olmalı eşler,biz aynı dönemde beraber iş telaşına düştük,benzer dönemlerde farklı yerlerde idealist davrandık,sonra idealizmin yorucu olduğunu farkedip aynı yıllarda normal bi rutine geçtik,gezmeyi ayni dönemde çok istedik,bi dönem deli gibi konsere gittik dışarda yedik garip mekanlara maaşlarımızı yatırdık,sonra aynı dönemde kredi borcuna girmeye karar verdik vs vs. Biçok şeyi birlikte keşfettik yanıldık,yeni anlamlar yükledik yaşadığımız olaylara,o zaman tanıştığımızda 20 yaşındaydık şimdi 32,bence paralel gitmek en güzeli on yıl çok fazla @Ritsanaz

Yaa cok sevimlisin Biz seni boyle akilsiz basinla sevdik gansta

Ben kendimi düşünüyorum. Eski erkek arkadaşımla ilk yıllarımızda o kadar onunla ilgili, alakalıydım ki. Saatlerce sohbet ederdik, bir aramasıyla yanına koşar giderdim. O zaman yaşın 25 idi. Şimdi 34 oldum. Belki de duygusal yıpranmışlıktır bilmiyorum. Bir ilişkiye başlasam o kadar enerjim olmazmış gibi geliyor.

Ben 25 esim 36 yasinda gunde 2 3 defa mutlaka arar cocuguna cok ilgili bana da ilgi ve cok anlayis gosteren bir eş.tek sorun eşim her yonden zeki ve cok donanimli bir insan benim yasim kucuk oldugu icin beni yonlendirmeye calisiyor cocugun ustunu kalin giydir ilaclarini ver atesine bak aman dusurme agzina lokmayi buyuk verdin vs kaynanamdan beter ben onun annesiyim kimse benim kadar dusunemez diyorum ama nafile herseye karisiyor onun disinda dunyaya bidaha gelsem yine ayni adamla evlenirdim cunku cok seviyorum ve cok seviliyorum tek kotu yonu bu bide bazn dusuncelerimi cocukca bulabiliyor by ukala :)ben pisman degilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…