İlişkide nerede yaşayacağız sorunu

morciceklidal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
354
379
Kızlar ben ve erkek arkadaşım 25 yaşındayız 9 aydır beraberiz ama neredeyse her gün görüştük ve çok şey paylaştık bu yüzden sanki daha uzun zamandır beraber gibiyiz

İkimiz de memuruz ben aynı zamanda üni okuyorum şuan lise düzeyinde memurum ve maaşım normal olsa da yaptığım iş ömür boyu olmak istediğim bir iş değil, yapılacak bir iş de değil. İlişkimizin 6. Ayında falan atandım ben ve bunun üzerine zaten bu ciddi konuları konuşmaya başladık çünkü eskiden daha öğrenciydim okul bitecek de atanacağım da falan uzun bi süreç vardı detaylı konuşmamıştık ama onun buradan gitmek istediğini en başından biliyodum o da benim muhtemelen okul ve sonraki atamada zorunlu görevde burada kalmam gerektiğini biliyordu. büyük şehirde yaşıyoruz ben doğma büyüme bıralıyım o küçük bi tatil şehrinden buraya gelmiş ve tek yaşıyor baya da zorlanıyor. 2 yıl sonra tayin hakkı var ben artık öğrenci olmadığım için biz seneye aile tanışması diğer yıl da evlilik diye düşündük yani 3. Yılımızda evli olmayı planladık ama yaşayacağımız şehir konusu bizi çıkmaza soktu. Ben bu işimde kalırsam sorun yok 3 yıl sonra tayinimi verip ya onun memleketine ya da başka daha küçük bir şehire geçip evlenebiliyoruz. Fakat kendi asıl mesleğimden atanırsam ya bu şehire ya doğuya gideceğiz muhtemelen diğer yerler kontenjan açmıyor ve böylece bu şehirde +3 yıl daha kalmış olacağız bunu sevgilim hiç istemiyor ama başka çözüm de bulamıyor yani bana kendi mesleğini yapma falan gibi imaları da yok merak etmeyin bu söz konusu değil kısa bir süre olsaydı evlenip bir yıl ayrı şehirlerde yaşardık ama 3 yıl çok uzun diyor ve ben de zaten mecburi olmadıkça 1 yılı bile ayrı şehride istemiyorum.

Durum böyle benim endişelerim ise;

1)Ben zaten gelecekte daha küçük şehirde yaşamak isteyen biriydim o yüzden onun memleketinde yaşamaya da okey oldum illa memleketim olsun demiyo ama illa sakin bi şehir olsun diyor ama o ortalama +4 yıl daha ( buradaki zorunlu görev süresi ile beraber toplam 6 yıl daha) burada kalmayı göze alamaması beni düşündürüyor.

‘Bunun sevgimle bi alakası yok ama ben buraya gelirken de bir an önce gidebilmek için en zor bölgeyi seçtim 8 yıl kalacaksam kolay bir yer seçer rahat ederdim’ diyor haklı ama hayat da böyle kalem kalem planlanacak bir şey değil.

Burda kalmak istememe sebebi ise hem maddi olarak çok zor olması hem de yoğun stresli bir şehir olması işte bi araba tamiri için bile kaç kere dolandırılması, kimseye güven olmaması falan asla birikim yapılmaması

1. şimdi niye acele ediyosun bekle zaman gösterir diyenler olacaktır sebebi şu bu çocuk 2 yıl daha mecburen burda bu iki yıl biz güzel güzel devam ederiz sonra ben burda yapamıyorum diye hop giderse benim önümde 3 yıl daha olacak ve bu sürede uzaktan ilişki istemiyorum yani buradayken yalnız kalmaması adına oyalanma görevi görmek istemem zaten kendisi de diyor bir an evvel bunun net kararını vereceğim diye
  2. Acaba benim hatam da hayatımı net çizgiye sokmadan evlilik planlamak mı yani hele bi okulum bitse atamam olsa ona göre mi bu ciddi şeyleri düşünsem diye düşünüyorum fakat bu süre zarfında 3 yıl boyunca sevgililik istemiyorum ikimizin de yaşı var bence boş yere beklemeyi anlamlı bulmuyorum evliliği de genel anlamda çok geciktirmek istemiyorum
Bana kalsa çözüm bu çocuğun tamam bakalım zaman ne gösterecek nerede yaşamak gerekirse orada görevimizi yapar döneriz demesi çünkü ben doğuya bile okeyim yani memur insanlarız atamamız nereyeyse oraya gitmek zorundayız en sonunda da ikimizin de istediği güzel küçük bi şehirde yaşarız dese hiç bir sorun kalmayacak fakat kendisi bunu göze alamıyor üniyi de zaten dışarda okudum zorunlu görevimi de dışarda yaptım hep yalnızdım ve artık bunu düşünmek bile benim kalbimi çarpıntı yapıyor anksiyete geliyor diyor.

Ve hayatını hiç böyle planlamadığı için birden plan değişikliğini kafasında oturtmaya çalıştığını söylüyor ayrılığı kabul etmiyo ve istemiyo ben de öyleyse madem bir araftayız fiziksel olarak yakınlaşmak istemiyorum bu konu netleşene kadar dedim başta hak verdi tamam dedi sonra mantıklı bulmadı ve sen bilirsin ama biz ayrılmayı düşünmüyoruz birlikte olmak için napalım diye düşünüyoruz ceza verir gibi uzaklaşmayı doğru bulmuyorum dedi bana bıraktı sizce doğru mu düşünmüşüm çok yakınlaşmıyoruz bu arada yani beraber olmuyoruz fakat yine de ayrılırsak üzülebilirim bunlardan dolayı diye düşündüğüm için uzak kalalım dedim ama böyle bir karar gerekli mi sizce?

Bu arada bunu 2 aydır düşünüyor hala net karar veremedi daha ne kadar beklemeliyim bilemiyorum

Konu böyle neresine yorum yaparsanız açığım

Bunun sevgimle bi alakası yok ama ben buraya gelirken de bir an önce gidebilmek için en zor bölgeyi seçtim 8 yıl kalacaksam kolay bir yer seçer rahat ederdim’ diyor
Tamam planını devreye soksun o zaman 🤷🏻‍♀️ beklenmedik bir durum gelişmiş ve buna ayak uydurmak zorunda. Öyle yapardım böyle yapardımla yürümüyor hayat.

Daha çok gençsiniz ve tabii ki şu anda sizin için en önemli yatırım kariyerinize, işinize yapacağınız yatırım. Dünyanın binbir türlü hali var sırf sözde bir evlilik planladı diye kendinizden de vazgeçmeyin. Ayrılın demiyorum ama kendi geleceğinizden fedakarlık etmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Siz zaten onunla ortak bir gelecek planlamaya çalışmışsınız, biraz da onun fedakarlığı gerekmez mi ilişkide?

Daha çok gençsiniz ve tabii ki şu anda sizin için en önemli yatırım kariyerinize, işinize yapacağınız yatırım. Dünyanın binbir türlü hali var sırf sözde bir evlilik planladı diye kendinizden de vazgeçmeyin. Ayrılın demiyorum ama kendi geleceğinizden fedakarlık etmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Siz zaten onunla ortak bir gelecek planlamaya çalışmışsınız, biraz da onun fedakarlığı gerekmez mi ilişkide?
Yok zaten ben mesleki olarak bir fedakarlık düşünmüyorum yine okulumu bitirip kendi bölümümden atanacağım. O da bunu istiyor zaten aksini ima dahi etmiyor. Kendisinden de beklediğim fedakarlık +4 yıl daha burada kalmaya devam etmesi ama bu fedakarlık ona çok zor geliyor bilemiyorum cidden büyük bir fedakarlık mı bu

Tamam planını devreye soksun o zaman 🤷🏻‍♀️ beklenmedik bir durum gelişmiş ve buna ayak uydurmak zorunda. Öyle yapardım böyle yapardımla yürümüyor hayat.
Artık burada mesleğe başladı şu an kurum değiştiremez ama 2 yık sonraki atamasında kurum değiştirip daha kolay bir yerden devam edebilir evet o zaman da bu 4 yıl boşuna zorlanmış olacakmış haklı ama hayat da sürprizlerle dolu yani

Yok zaten ben mesleki olarak bir fedakarlık düşünmüyorum yine okulumu bitirip kendi bölümümden atanacağım. O da bunu istiyor zaten aksini ima dahi etmiyor. Kendisinden de beklediğim fedakarlık +4 yıl daha burada kalmaya devam etmesi ama bu fedakarlık ona çok zor geliyor bilemiyorum cidden büyük bir fedakarlık mı bu
Yani bunun büyük bir fedakarlık olup olmadığına o karar verecek o zaman. Ayrılmak da istemiyor bunu kafasında oturtmaya çalışıyorsa ona kalmış bunun hesabı bence.

Yani bunun büyük bir fedakarlık olup olmadığına o karar verecek o zaman. Ayrılmak da istemiyor bunu kafasında oturtmaya çalışıyorsa ona kalmış bunun hesabı bence.
Evet zaten ona bıraktım çünkü benim yolum belli eşlik edip etmeyeceğini o karar verecek ama bu sürede ben ne mesafede durmalıyım ne kadar daha karar vermesini beklemeliyim bilemiyorum.
Şu an aramız çok iyi bu konuda bile soğukluk yok sadece düşünmek var

Cok fazla plan hesap yapiyorsunuz
Daha atanacaginiz bile belli degil
Adam sıkılgan bir yapida gibi, bunalima girip kacma ihtimali yuksek
3 4 yilda bir tayini cikip ev tasiyanlar var yani cok detayli plan yapman her zaman üzer
Buyuksehirde hersey zor kucuk kasabada uf burasi da cok sakin demeyecegi ne malum
Tuhaf geldi bana

Evet zaten ona bıraktım çünkü benim yolum belli eşlik edip etmeyeceğini o karar verecek ama bu sürede ben ne mesafede durmalıyım ne kadar daha karar vermesini beklemeliyim bilemiyorum.
Şu an aramız çok iyi bu konuda bile soğukluk yok sadece düşünmek var
Siz sadece bu netliğinizi koruyun, farkındasınız zaten soğuk davranmaya gerek olmadığının. Zaman konusunu çok dert etmeyin, herkesin her şeyin vakti farklı işliyor. Siz aklınızda düşünceleri toplamışsınız içinizden ne geliyorsa öyle ilerleme zamanı.

Cok fazla plan hesap yapiyorsunuz
Daha atanacaginiz bile belli degil
Adam sıkılgan bir yapida gibi, bunalima girip kacma ihtimali yuksek
3 4 yilda bir tayini cikip ev tasiyanlar var yani cok detayli plan yapman her zaman üzer
Buyuksehirde hersey zor kucuk kasabada uf burasi da cok sakin demeyecegi ne malum
Tuhaf geldi bana
Evet aslında hafiften sıkılgan yapıda biri ama küçük yerde doğup büyüdü ilk defa tecrübeetmekeyecek bunu o yüzden o konuda sorun olacağını sanmıyorum

Ve hayatını hiç böyle planlamadığı için birden plan değişikliğini kafasında oturtmaya çalıştığını söylüyor ayrılığı kabul etmiyo ve istemiyo ben de öyleyse madem bir araftayız fiziksel olarak yakınlaşmak istemiyorum bu konu netleşene kadar dedim başta hak verdi tamam dedi sonra mantıklı bulmadı ve sen bilirsin ama biz ayrılmayı düşünmüyoruz birlikte olmak için napalım diye düşünüyoruz ceza verir gibi uzaklaşmayı doğru bulmuyorum dedi bana bıraktı sizce doğru mu düşünmüşüm çok yakınlaşmıyoruz bu arada yani beraber olmuyoruz fakat yine de ayrılırsak üzülebilirim bunlardan dolayı diye düşündüğüm için uzak kalalım dedim ama böyle bir karar gerekli mi sizce?
Bu kadar uzun planlar yapıp ne olacağı da belli olmayan (çünkü gelin ata binmiş ya nasip demiş) bir ilişkide fiziksel yakınlık konuşulmaya başlanmış ve bunun için onu kaybetmek istemiyorum diyorsunuz doğru anladıysam...Peki fiziksel yakınlaşmalar olunca ayrılık olursa ne hissedeceksiniz veya yakınlaşma oldu diye ne yaşanırsa yaşansın ayrılmayacak mısınız? Bunların cevabını kendinize nasıl veiyorsanız öyle yaşayın..Sonuçta bu sizin o yakınlaşmalara kattığınız anlamla ilgili bence..

Bu platformda aldatılma, şiddet geçimsizlik vb sürü ile olay yaşayıp ama her şeyi onunla yaşadık nasıl ayrılayım diyen bir sürü kadın var..

Bu kadar uzun planlar yapıp ne olacağı da belli olmayan (çünkü gelin ata binmiş ya nasip demiş) bir ilişkide fiziksel yakınlık konuşulmaya başlanmış ve bunun için onu kaybetmek istemiyorum diyorsunuz doğru anladıysam...Peki fiziksel yakınlaşmalar olunca ayrılık olursa ne hissedeceksiniz veya yakınlaşma oldu diye ne yaşanırsa yaşansın ayrılmayacak mısınız? Bunların cevabını kendinize nasıl veiyorsanız öyle yaşayın..Sonuçta bu sizin o yakınlaşmalara kattığınız anlamla ilgili bence..

Bu platformda aldatılma, şiddet geçimsizlik vb sürü ile olay yaşayıp ama her şeyi onunla yaşadık nasıl ayrılayım diyen bir sürü kadın var..
Süreç içerisinde öyle gerekse anlaşamasak da ayrılsak vs pişman olacağım şeyler değil ancak şu an böyle bir ikilemdeyken nasıl bir yakınlıkta olmalıyım onu düşünüyorum

alistigi yerde 3 sene daha yasamasindan baska yol yok bence. ne kadar kötü olsa da 3 yil daha yasanir yani ne olacak ki uc yildan.
kendimi düşünüyorum, sadece 3 yil yasayacagimi bilsem afrikaya da giderim. hem alistigi is ortami, hem evlenince evde karisi, belki cocugu olacak. disariya da yakin sehirlere falan gidersiniz küçük kacamaklar yaparsiniz.
bence olmayacak sey degil. buna bile laf ediyorsa ayrılsın gitsin istedigi sehre. ne var yani, her iyi anlastigimiz sevgilimizle evlenme zorunlulugu yok.
ilişki karsilikli istekle yasanir. birinin istedigine diretip otekini mutsuz ettigin sey saglikli bir iliski degildir

benim mutlu olduğum ve rahat ettiğim yer
ama ben 46 yaşındayım kimsenin nazını niyazını çekemem
sizin işiniz zor

alistigi yerde 3 sene daha yasamasindan baska yol yok bence. ne kadar kötü olsa da 3 yil daha yasanir yani ne olacak ki uc yildan.
kendimi düşünüyorum, sadece 3 yil yasayacagimi bilsem afrikaya da giderim. hem alistigi is ortami, hem evlenince evde karisi, belki cocugu olacak. disariya da yakin sehirlere falan gidersiniz küçük kacamaklar yaparsiniz.
bence olmayacak sey degil. buna bile laf ediyorsa ayrılsın gitsin istedigi sehre. ne var yani, her iyi anlastigimiz sevgilimizle evlenme zorunlulugu yok.
ilişki karsilikli istekle yasanir. birinin istedigine diretip otekini mutsuz ettigin sey saglikli bir iliski degildir
3 değil de 4-5 yıl ama çok da bi fark yok yani bence de

3 değil de 4-5 yıl ama çok da bi fark yok yani bence de
iyi de onca sene yaşamış yani ekstra birkac sene daha yasamasi cok buyuk bir olay degil ki. adama sifirdan sirnaka gel de demiyorsun. bildigi duzen, alistigi hayat, tanidigi is arkadaslari.
bu kadar tantana yapacaksa yollari ayir daha iyi.
ilişki bazen cesur olmayı gerektiriyor. benim erkek arkadaşım dogup büyüdüğü sehri, bahcesinde sebzelerinj yetistirdigi evini, her gun bisikletle on dakikada gittigi - cok sevdigi , euro kazandigi 12 yıllık isini, yakin arkadaslarini ve babasini birakti geldi istanbula, sivasi dökülen bir evi tamir etmeye çalışıyor, euro karsisinda her gecen saniye eriyen tr kazandigi yeni isine ve bilmedigi bir kulture alışmaya calisiyor.
çünkü bir secim yapilmasi gerekiyordu. ya o hayatini degistirecekti ya ben. ya da ayrilacaktik yani. biz boyle bir karar verdik.
siz de bir an önce bir karar verin, olmuyorsa da ayriljn.
benim yakin bir arkadasim 33 yasinda, 7 yildir hala "nerede yasayacagiz" karmasasi yüzünden evlenemedi. adamin aile apartmaninda hazir dairesi var, birakip kiraya gelmek istemiyor. isini seviyor- cevre gerektiren bir iş burada da cevresi var. giderse belki bir daha boyle kazanamayacak.
kiz giderse belediyede iyi kazandığı isini birakacak, orada benzer is bulamayacak, kucuk sehirde adamin aile apartmaninda sacma sapan yasayacak. ortada bulusmak da ikisinin de isine gelmiyor. yillardir ayrilmadikar da. eskiden uc yilim gecti nasil bırakayım diyordu bizimki, simdi yedi yılım geçti nasil birakayim diyor...boyle boyle omurleri geçiyor sacma sapan.
onun gibi olma, planini erkenden yap. olmuyorsa da dünyadaki tek erkek o degil, yollari ayirmak daha iyi

iyi de onca sene yaşamış yani ekstra birkac sene daha yasamasi cok buyuk bir olay degil ki. adama sifirdan sirnaka gel de demiyorsun. bildigi duzen, alistigi hayat, tanidigi is arkadaslari.
bu kadar tantana yapacaksa yollari ayir daha iyi.
ilişki bazen cesur olmayı gerektiriyor. benim erkek arkadaşım dogup büyüdüğü sehri, bahcesinde sebzelerinj yetistirdigi evini, her gun bisikletle on dakikada gittigi - cok sevdigi , euro kazandigi 12 yıllık isini, yakin arkadaslarini ve babasini birakti geldi istanbula, sivasi dökülen bir evi tamir etmeye çalışıyor, euro karsisinda her gecen saniye eriyen tr kazandigi yeni isine ve bilmedigi bir kulture alışmaya calisiyor.
çünkü bir secim yapilmasi gerekiyordu. ya o hayatini degistirecekti ya ben. ya da ayrilacaktik yani. biz boyle bir karar verdik.
siz de bir an önce bir karar verin, olmuyorsa da ayriljn.
benim yakin bir arkadasim 33 yasinda, 7 yildir hala "nerede yasayacagiz" karmasasi yüzünden evlenemedi. adamin aile apartmaninda hazir dairesi var, birakip kiraya gelmek istemiyor. isini seviyor- cevre gerektiren bir iş burada da cevresi var. giderse belki bir daha boyle kazanamayacak.
kiz giderse belediyede iyi kazandığı isini birakacak, orada benzer is bulamayacak, kucuk sehirde adamin aile apartmaninda sacma sapan yasayacak. ortada bulusmak da ikisinin de isine gelmiyor. yillardir ayrilmadikar da. eskiden uc yilim gecti nasil bırakayım diyordu bizimki, simdi yedi yılım geçti nasil birakayim diyor...boyle boyle omurleri geçiyor sacma sapan.
onun gibi olma, planini erkenden yap. olmuyorsa da dünyadaki tek erkek o degil, yollari ayirmak daha iyi
Haklısınız böyle böyle zaman çabucak geçiyor arkadaşınıza üzüldüm bir an evvel o karar vermese bile ben karar vermeliyim sanırım

X