İlahi Adalet. Bu neydi sizce?

umarım yeni karısı da adamın bu cümlesini duyar.Eminim eski yaptığı şeyleri yeniye yapamamıştır o yüzden pişman olmuştur.Bu saygısızlıktaki bir adam düşünüp taşınıp doğruları görmüş olamaz.
Zaten yenisiyle beraber yapmış eskisine yaptıklarını
İnşallah onuda aldatmıştır
Ya da daha kötüsü olsun
Yeni eşi bu şeref yoksununu aldatmış olsun

Etmeyin kul hakkı ile çıksın mahşere gününü gün ederken size yarattıklarini atlattiniz diye hayat toz pembe olmuyor, Allah büyük kimsenin ahı kimseye kalmaz

Tam 3 yıl önce içimdeki o deli gibi seven kadını öldürüp giden, nasıl sevdiğimi bile bile, gözümün içine baka baka, hiçbir sorun yokken 2 küçük çocuğumla beni yakıp yakan aldatan, ortaya çıkardığımda da o kadından vazgeçmeyen adam dün hiç beklemediğim birşey yaptı.

Çocukları görmeye gelmişti ve teslim ederken ‘ben sana çok haksızlık yapmışım, bana hakkını helal et, yoksa gözüm açık gider’ dedi. Dondum kaldım önce, ‘herşeyin bir nedeni vardır, böyle olması gerekiyordu belki de’ dedim. Herkes kendi seçtiği hayatı yaşar dedim. Ama hakkımı helal etmek gelmedi içimden. Etmedim edemedim.
Belki daha fazla zamana ihtiyacım var bilmiyorum.

Ancak öyle bir adamın helallik düşünmesi rabbimin adaletinin işlediğini, benim ahımla mutlu olmadığını hissettirdi bana. Zaten görüntüsü de son derece mutsuz. Halbuki o kadınla evlenmişti, mutlu pozlarını paylaşıyorlardı...

Kendi ellerimle canımı yaka yaka kalbimden söküp attım ben onu zamanında. Artık o koşulsuz seven derin yok. O adama akıtacak tek bir damla gözyaşım da yok. Bile isteye çook haksızlık yaptı bana.

Siz olsanız helal eder miydiniz hakkınızı?

Helallik sizin erdeminizi ve büyüklüğünüzü gösterir.Siz helal de etseniz haram da etseniz ,o yine Allah katında layık olduğu cezayı görecektir. Hakkınızı helal ettiğiniz için cezası azalmayacak.

Oglumla beni birakip gideli 6 yil oldu. O helkallik falan istemedi ama ustese hakkimi helal edemezdim ama bir sey de demez susar, Allah'a birakirdim.
Yaralarinizin bu olayla tekrar deşilmesine izin vermeyin. Bosverin, yolunuza devam devam edin.

Bu arada terk edilmenin aritmetigi boyle sanirim. 3 yil sonra bir pismanlik gibi birsey oluyor. Gelip bir nabiz yokluyorlar. Ama sonra ayni uzuntuleri tekrar yasatip gidiyorlar... Bunlarla kafanizi mesgul etmeyin. O hayatini secmis. Siz de yolunuza devam edin. Istese sevse simdiye kadar gelir, hatta evlenmezdi. Bir anlik duygusal bosluktan o size soyledikleri. Evine gidince herseyi unutmustur emin olun.

asla affetmem helal de etmem hakkimi.ben bu dunyada aci cekiyorsam onlarda ahirette ceksin isterim.yoksa butun kotuler bu dunyada istediklerini yapip bi helallikle kurtulmasinlar.

Helallik vermeme hakkınız var. Ancak yapılan hataların hesabı zaten verilecek biz helal etsek de etmesek de. Kul hakkı çok ciddi bir konu, dini boyutunun ayrıntıları da var biliyorsanız.

Bu dünya hayatı için diyebileceğim zaten sizden helallik istemeye gelmemiş, laf arasında gecmiş, helallik almak için yalvarıp yakarır bir durumda degil ki eğer dini yönünü tam bilmis olsa o halde olmalıydı.

Siz içinizde olumsuz duygu ya da öfke taşımayın ki kalan hayatinızı mutlu mesut yasayın insaalah.

X