İlahi Adalet. Bu neydi sizce?

derin_elvinnn

Gülümse bitsin karanlık...
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2016
660
959
Tam 3 yıl önce içimdeki o deli gibi seven kadını öldürüp giden, nasıl sevdiğimi bile bile, gözümün içine baka baka, hiçbir sorun yokken 2 küçük çocuğumla beni yakıp yakan aldatan, ortaya çıkardığımda da o kadından vazgeçmeyen adam dün hiç beklemediğim birşey yaptı.

Çocukları görmeye gelmişti ve teslim ederken ‘ben sana çok haksızlık yapmışım, bana hakkını helal et, yoksa gözüm açık gider’ dedi. Dondum kaldım önce, ‘herşeyin bir nedeni vardır, böyle olması gerekiyordu belki de’ dedim. Herkes kendi seçtiği hayatı yaşar dedim. Ama hakkımı helal etmek gelmedi içimden. Etmedim edemedim.
Belki daha fazla zamana ihtiyacım var bilmiyorum.

Ancak öyle bir adamın helallik düşünmesi rabbimin adaletinin işlediğini, benim ahımla mutlu olmadığını hissettirdi bana. Zaten görüntüsü de son derece mutsuz. Halbuki o kadınla evlenmişti, mutlu pozlarını paylaşıyorlardı...

Kendi ellerimle canımı yaka yaka kalbimden söküp attım ben onu zamanında. Artık o koşulsuz seven derin yok. O adama akıtacak tek bir damla gözyaşım da yok. Bile isteye çook haksızlık yaptı bana.

Siz olsanız helal eder miydiniz hakkınızı?

Türkiye'de ilişki mevhumu çok enteresan.Kimse kimseyi tam olarak bitiremiyor anladığım kadarıyla.Bakıyorum bir biri hellallik istiyor, başka zaman bir diğeri.Olgunlaşmış, kendi kararlarını netlikle alabilen insanlar bu tarz şeyler söylemezler.Kendi duygularından ve isteklerinden emindirler.zamanında bir karar vermişse o kararın sorumluluklarını taşırlar.O noktaya gelmiş ki ülkede olay, iki gün sanaldan takılan adam ya da kadın bile helallik isteme derdine düşüyor.

Şu iki kelimeyi konusmasina bile firsat vermezdim. Ne munasebet, neden evli bir erkekle boyle bir diyaloga gireyim ki?
umarım yeni karısı da adamın bu cümlesini duyar.Eminim eski yaptığı şeyleri yeniye yapamamıştır o yüzden pişman olmuştur.Bu saygısızlıktaki bir adam düşünüp taşınıp doğruları görmüş olamaz.

Tam 3 yıl önce içimdeki o deli gibi seven kadını öldürüp giden, nasıl sevdiğimi bile bile, gözümün içine baka baka, hiçbir sorun yokken 2 küçük çocuğumla beni yakıp yakan aldatan, ortaya çıkardığımda da o kadından vazgeçmeyen adam dün hiç beklemediğim birşey yaptı.

Çocukları görmeye gelmişti ve teslim ederken ‘ben sana çok haksızlık yapmışım, bana hakkını helal et, yoksa gözüm açık gider’ dedi. Dondum kaldım önce, ‘herşeyin bir nedeni vardır, böyle olması gerekiyordu belki de’ dedim. Herkes kendi seçtiği hayatı yaşar dedim. Ama hakkımı helal etmek gelmedi içimden. Etmedim edemedim.
Belki daha fazla zamana ihtiyacım var bilmiyorum.

Ancak öyle bir adamın helallik düşünmesi rabbimin adaletinin işlediğini, benim ahımla mutlu olmadığını hissettirdi bana. Zaten görüntüsü de son derece mutsuz. Halbuki o kadınla evlenmişti, mutlu pozlarını paylaşıyorlardı...

Kendi ellerimle canımı yaka yaka kalbimden söküp attım ben onu zamanında. Artık o koşulsuz seven derin yok. O adama akıtacak tek bir damla gözyaşım da yok. Bile isteye çook haksızlık yaptı bana.

Siz olsanız helal eder miydiniz hakkınızı?
Tabiki etmezdim bende aynini yapardim kesinlikle.. vicdani sizlamis kendince vicdan rahatlatmaya gelmis belli ki.. artik ne umduda bulamadi otekinden allah bilir.. mutsuzlugun ustune mutluluk kurulmaz zaten ha kurulsada er yada gec bozulur o mutluluk arkada birakilmis bi cift goz yasi var sonucta.. hic bi gozyasinin da hesabi yerde kalmaz allah katinda.. o daha cooook calacak kapini senin :KK66:

X