Ikiz Hamile Olan Varmi

Z

zerda35

Ziyaretçi
a.s. ben 24 haftalık ikiz hamileyim.şu sıralar panikteyim pisikolojim bozuldu erken doğum paniği yaşıyorum.yaa erken doğum yaparsam bebeklerimi birşey olursa kendi kendimi yiyip bitiriyorum.bu konuda bilgisi olan varmı:uhm:

cnm ne guzel ıkızmış ınsallah sag saglım kavusursun bebeklerıne stres yapmna derım ben

canım neden panik yapıyorsun?bak ne güzel hamilesin tadını çıkar hep iyi şeyler düşün allahın izni ile hiçbirşey olmaz sen zor dönemi atlatmışsın.benim abiminde ikizleri var şimdi 3 yaşında sitresten erken dogum oldu 7 aylık bebegin biri 2 ay küvezde kaldı ama şimdi çok iyiler.benimde 16 yaşında olum var hiç başka bebek istemiyodum 16 sene sonra olumun ısrarıyla hamile kaldım 8 haftalık ikizlerimi kanama sonucu düşürdüm ve kürtaj oldum 1 senedir korunmuyorum ama hala olmuyor hamile kalamıyorum.ikizlerimde doktor 12 haftayı atlatırsan birdaha birşey olmaz demişti. bak sen 24 düncü haftadasın ve hiçbirşey olmuyacak sadece sitres yapma sev onları karnında şarkı söyle inan herşey güzel olacak sevgiyle kala.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

merhaba bende 8 ci haftaya girdim benimde 6 sene sonra tüp bebek yöntemiyle ikizlerim olacak allahın izniyle darısı tüm isteyenlerin başına inşallah:emir_bebek::emir_bebek:

canım neden panik yapıyorsun?bak ne güzel hamilesin tadını çıkar hep iyi şeyler düşün allahın izni ile hiçbirşey olmaz sen zor dönemi atlatmışsın.benim abiminde ikizleri var şimdi 3 yaşında sitresten erken dogum oldu 7 aylık bebegin biri 2 ay küvezde kaldı ama şimdi çok iyiler.benimde 16 yaşında olum var hiç başka bebek istemiyodum 16 sene sonra olumun ısrarıyla hamile kaldım 8 haftalık ikizlerimi kanama sonucu düşürdüm ve kürtaj oldum 1 senedir korunmuyorum ama hala olmuyor hamile kalamıyorum.ikizlerimde doktor 12 haftayı atlatırsan birdaha birşey olmaz demişti. bak sen 24 düncü haftadasın ve hiçbirşey olmuyacak sadece sitres yapma sev onları karnında şarkı söyle inan herşey güzel olacak sevgiyle kala.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

canım teşekkür ederim biraz içim rahatladı .üzüldüm ikizlerine inşallah allah bir dahas verir.

merhaba bende 8 ci haftaya girdim benimde 6 sene sonra tüp bebek yöntemiyle ikizlerim olacak allahın izniyle darısı tüm isteyenlerin başına inşallah:emir_bebek::emir_bebek:

slm hayırlı olsun bebeklerin.sağlıcakla al bebeklerini kucağına

Allah tamamına erdirsin arkadaşım..inşallah bebeklerin vakilice ve sağlıcakla dünyaya gelirler...ama sen panik yaparak hem bebeklerine hem kendine zarar vermekten başka bişey yapmazsın..sakin ol ve herşeytin çok güzel olacağını düşün...

ikiz de olsa tek de olsa hepimizin erken doğum korkusu vardır bence gönlünü ferah tut Allahım onların dünyaya gelecek vakti zamanı belirlemiştir panik yapma canım sağ salim günlerinde dünyaya gelsinler inşallah...

hayırlısı olsun cnm benimde ikizdi ama 8. haftamda kesemin küçük olması nedeniyle düştü ama içerde eridi gitti ben stres yaptım ya yağmurada içerde zarar verirse diye sonra baktım ki sonu yok bebeğim stres olkuyor ben oldukça oluruna bıraktım ve kızım bugün 3 aylık oldu...hiç takma kafana .ikizlerde olabiliyoor erken doğum ama 34 ü atlattınmı korkma..hayırlı doğumlar olsunn
bizde ikizde yoktu sülalede ama kısmetide yokmuş yağmurun kardeşinin.ama hep içimde olacak 8 haftada olsa taşıdım onu...

a.s. ben 24 haftalık ikiz hamileyim.şu sıralar panikteyim pisikolojim bozuldu erken doğum paniği yaşıyorum.yaa erken doğum yaparsam bebeklerimi birşey olursa kendi kendimi yiyip bitiriyorum.bu konuda bilgisi olan varmı:uhm:

Yaa çok güzel birşey ikiz annesi olmazk. Annem anneannem halamlar babaannem herkes ikiz doğurmuş. İnşallah benimde olur. Sen de korkma tatlım dua at. Sağlıkla büyütürsün inşallah.:nazar:

benimle ilgilenen arkadaşlara hepinize teşekkür ederim.

merhabalar tekrardan,
uzun zamandır yazamamıştım.Bende ikiz bekliyorum 9,5 haftalık hamileyim,şimdiden çok heyecanlı ve mutluyum,isteyen herkesin olur inşallah...Bence güzel şeyler düşününce sonuçta güzel olur hepimiz güzel şeyler düşünelim

Kızlar sizin kan testinde ilk sonucunuz neydi?yüksek çıkanların ikiz olma durumu varmış öyle mi*Ben adetimin üzerinden 6 gün geçtikten sonra test yaptım.sonuç 2358 çıktı.Sonucum yüksek mi az mı anlamadım.Bilen varsa açıklasın lütfen.

Merhaba kızlar;
bende ilk belli olduğunda ikizlerinizin b-hcg değerinizi merka ediyorum.acaba hatırlıyormusunuz?
Bende 4+3'te 4141.45'ti, 4+5'te de 9998 oldu.Banada ikiz olabilir demişti arkadaşlar ve çok merak ettim .Hatta buradan hep yazdım benim gibi olan var mı?Ya da ikizi olan varsa değerleri neydi diye? Ama kimse cevap vermedi.O yüzden yazarsanız bu konu hakkında da bilgimiz olur.

Bu arada ben bugün ilk muayeneme gittim.Doktor kesemi gördü.Şu anda tek kese ,ikiz falan demedi.İnternetten de baktığımda değerlerim 5. haftayı gösteriyordu, doktorda 5-5.5 hafta dedi.Hatta kalp atışını bile gördüm.doktor resmini bile verdi ulrtasonun..
Ay öyle çook sevindim ki anlatamam ya..Gerçekten çook güzel bişey....İnşallah herşey hayırlısı ile güzel geçer.

Bu arada doktor ileriki zamanlarda aminiyosentez sakatlık taraması istersek diğer testlerden sonra yaptırabilirsiniz dedi.İkili ve üçlü taramanın dışında eğer istersek bunuda yaptırabilirmişiz.Bunu yaptıran var mı?Gerek var mı? İçinden su alınıyomuş ve %1 düşük olayı da olabilirmiş.Ben sadece yaptırabileceğin önüne çıkacak tüm testleri anlatıyorum dedi.
Bununla ilgili bilgisi olan var mı ya da yaptıran.Konu hakkında bilginiz varsa anlatırmısınız?

Teşekkürler:nazar:

canım bende ikizlere hamileym 3.5 aylık lar şimdi bend eerken dogum korkusu yaşiyodum ama kendimi rahat bırakıyorum sıkmıyoum artık çünkü etrafıma bakıyorum ne güsel bebeklerini kucagına alıp sevenler var her bebek erken doguca k die bir şey yok bende öle düşünüyoırum artık akraba çevremde bakıyorum hep 9 ayını doldurup dogum yapanlar var neden kendimi olur olmas bir strese sokup bebegime zarar vereyimmi sakın yapma sende böle düşünürsen erken dogum olma riski daa fasla bence sakın yapma :)gönlünü ferah tutu allah yardımcımıs olsun canım hepimisin :)

tatlım korkma o hepimizde var bende düşünüyorum bunu ama allahım hayırlısını versin stres yapma bende 22.ci haftanın sonlarındayım şeker testim yüksek çıktı salı tekrarlıycağız ama moralim bozuk birde bebek hareketleri normalmi dedi doktorum bu soru beni çok huzursuz ediyor bazen çok hissediyorum bazen az sürekli dinlemekten kafayı yiyeceğim yardım edin 2.ci haftada çokmu hissettiniz senağlama

slm hayırlı olsun bebeklerin.sağlıcakla al bebeklerini kucağına

selam ben hamile kaldim ve bebeklerim ikizmis bitanesi düstü birinin kalp atisalrini gördük ama digerinin hamlelik kesesi daha duruyor ici bos hic böyle bir durum yasayan yada yakinlarinda böyle bir durum yasamis varmi ne yapabilirim ve sezeryanla dogum y aptim 8 ay sonra hamile kaldim cok korkuyorum bilgisi olan varsa lütfen bana yazsin simdiden tesekkürler

haneman : benim tüp bebekle oldu ikizlerim. 3 embriyo konmuştu.2 si tuttu. 3. nün de kesesi oluşmuş.yani içimde boş bi kese var. ve çok kanama yapıyor.bebeklerle ilgisi yokmuş kanamaların. 3. keseyi vücut atmaya çalışıyormuş.farklı renklerde akıntıda geliyor. normalmiş. başına gelirse sakın korkma.umarım gelmez. bazen vücut atabiliyormuş. bazende doğuma kadar duruyormuş.doktorunla mutlaka konuş neler olabileceğini anlatsın..

ARKADAŞLAR MERHABA BEN İST BEYLİKDÜZÜNDEN SEMA 18 HAFATLIK BİR KIZ BİR ERKEK ANNE ADAYIYIM.SİZE AMERİKAN HASTANESİNİN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİĞİN HABERİNİ VERMEK İSTEDİM BİZDELER İÇİN KAÇIRILMAYACAK BİR FIRSAT.İNŞALLAH GÖRÜŞMEK ÜZERE İLKİ YARIN 9,30-12,30 ARASI İKİNCİSİ HAFTAYA

"Harika Çoğullar" Doğum Öncesi Eğitim Programı

İkiz – üçüz bebek bekleyen ailelerimiz için başlattığımız "Harika Çoğullar" Çoğul Gebelikler İçin Doğum Öncesi Eğitim Programı, 2 hafta "Cumartesi günleri 09:30 – 12:30 " saatleri arasında yapılmaktadır. İkiz - üçüz bekleyen anne - baba adaylarımızı, hamilelik sürelerince desteklemeyi ve doğum sonrası bebeklerinin bakımlarına hazırlamayı hedeflediğimiz programımıza bekliyoruz.

Programımızın Konu Başlıklarından bazıları şöyledir:
- Çoğul Gebeliklerde Riskler, Testler ve Doğum
- Doğumda Anestezi / Ağrısız Doğum
- Anne - Baba - Çocuk İletişimi ve Etkileşimi
- Hamilelikte Beslenme - Bebek Bakımı
- Bebek Beslenmesi
- Bir İkiz Annesi Tecrübelerini Paylaşıyor

Kayıt İçin : 444 3 777 / 1640 veya 6885
erguna@amerikanhastanesi.org

X