İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Ki buradaki konudaki gibi genelde erkekler de ikinci evliliği yük atmak için istiyor. Sıcak yemek, temizlik, haftasonu çocuk geldiğinde bedava bakıcı. Erkeklere büyük kolaylık tabii.
Sizin durumunuzda hiç mantıklı değil. Adam bedava eve çökecek. Kira bile ödemeyecek oh mis. Hem ev işinden kurtulacak, hem bedava ana evinden çıkacak. Oldu

Zaten ben kendisine en az 3 sene evlilik düşünmüyorum zaten hayatıma bile kimseyi istemiyordum dedim. Bi anda bu ilerde evlenirsek nerde yaşarız planlarına başladı iyi ki de başladı yolun başında döndük

Onlar da boşuna değilmiş işte. Ne kadar ince yapmış hesabı kitabı görmüyor musun? En başından sabırla ilmek ilmek işlemiş. E kolay değil birine evine düzenine çökecem, bana sponsor ol demek. En başında dese sittiri o an çeker, arkanıza bile bakmazdınız.

İşte adama çok öfkeliyim ağlayışım da onun için değil salak yerine koyduğu için

Evini kiraya verip yeni evin kirasına yarısı katmayı, kendisinin de yarısını koymasını da teklif ettim onu da kabul etmedi. Tek söylediği ev varken neden ikimiz de kira ödeyelim oldu geri adım da atmadı. Bende oğluma kalan ev o oğlumun bizim değil talep etmen bile yanlış. Hadi evde oturalım eşyaları ben alayım ya da giderlere sen ortak olma desen anlarım ama sen her yükü bana yıkıyorsun senin vasfın sorumluluğun ne olacak dedim Benimde arabam var ulaşımı sağlayıp giderlere ortak olacağım yazdı şaka gibş

az önce yabancı bi numara aradı. O. Dedim evi eşyası batsın çıkarız kiraya yeter ki beni bırakma diyemedin, gönül bile almadın dedim. Neden bu sorunu günlerdir yazarak anlatıyoruz . 1 kere yüzyüze konuşmadın benimle . sen oturdun benimle konuştun mu da ben senin gönlünü alacağım. Sana bir sözüm bile geçmedi buna yanıyorum. Hiç hatırımda yokmuş. Sen benimle herşeyi açık açık konuşmadin bile. Sorunlar oturtularak çözülür kavgalar yapılacaksa masa da yapılır böyle klavyeye bağlı kalarak değil . Sende iletişim problemi var, güvensizlik var karşıdaki insana karşı. Kendi başına düşünmek var karşıdaki insanı yargılamadan önce kendi bildiğini okumak var. Sen dışardan kendini görmüyorsan eğer söyleyeyim...Şimdi bana diyorsun ki gönlümü almadın. Sevmek bir insanın sözüne inanmakla olur içinde kuşkuya yer bırakmadan seçebilirsin böyle paranoyak şeklinde değil . Şüpheci sin şu an benim sevgimden bile şüphecisin. Ben seninle sadece duygusal olarak düşünemem. Hem duygusal hem mantık ikisi birlikte var benim hayatımda.... Ben sevdim seni hem de çok sevdim... yanımda olduğunu hissetmedim sana yalan yapmacık hareketlerde bulunamam ki ben. Son 10 gündür hep suçlayıcı tavırla yaklaştın bana ...Nasıl hissetmemi bekliyorsun ki . Dedi. Dayanamadım ağladım kapattım.

Eşya alma konusunda tabiki eşya alırız dedim ancak zamanla olur dedim hepsi. Hesap kitapçı yaptın beni . Kira odemeden seninle kaliteli zaman geçirmek ikimizin de hayatta görmediği yerleri görmek istedim ben. Seni daha mutlu etmek amacımdi. Sana sürprizler yapmak amacımdi. Ama sen istiyorsun ki herşeye sıfırdan çıkalım arabaya, eve kiraya, eşyalara....bu beni üzdü...bizim seninle anılarımız olmayacaksa ne önemi var birlikte olmanın . Ben evliliğimizin monoton geçmesini istemiyorum çünkü yaşadım onu ben. Aynı şekilde evlilik istemiyorum beni de anla birazda benim açımdan bak hatta ikimizin mutlu olması acisinsan bak olaya diyor . Yine kafamı karmakarşık etti kızlar

Iste bu yuzden mesajlarini hic aglayarak okumayin. Adam parazit. Iyi arabanin yakit parasini hesaplamamis

Hı hıııı kesin zamanla alınır o eşyalar. Anı biriktirmek aynen. Sanki yirmilik velet konuşuyor. Hayat öyle bir yer değil.Abla her şey barizken yaşadığın şey kafa karışıklığı değil. Sen inanmak istiyorsun. İnan o zaman. Git eski kocandan oğlunla rahat yaşa diye kalan evi yedir elin çulsuzuna da rahat et.

Konu sahibi sen gerçekten biraz ayaklarını yere bas.

Bak senin evin var, gelirin var şu an kendine ve oğluna yetiyorsun. Bu adamın maaşı dışında geliri yok, senin varlığına hazırdan gelip yerleşecek, ikiniz de memursunuz üzerine hem kendi çocuğun (sana yük gelmez) adamın "annesi hayatta olan ve bekar olarak kaliteli zaman geçiren" çocuğunun bakımıyla, koştur koştur gel ev işleriyle, adamın ve çocuğunun istekleriyle, arada da kalan zamanda kendi çocuğuna azalan zamanın yüzünden çektiğin vicdan azabıyla geçireceksin.

Adam bırak seni rahat ettirmeyi, bir taşla hem ana evinden kurtulacak, hem kirasız evde yaşayacak, hem de kendi rahatı üzerine bir de çocuğunun velayetini alıp sen "kadın figürü" olduğun için sana yıkacak. Oh valla. Öyle bir denklem ki adamın eski karısı sizden daha "kaliteli" ve özgür yaşıyor. Kadın dua ediyordur evlenin diye.

Bir de dünyayı gezecekmişsiniz. Komik.

Ama dün de dedim sen bu adamı evlenmeden bırakmazsın.

Aaa öyle deme ne kadar romantik bir irkek, anı biriktircekmiş kadının eski kocasından kalan evde yatakta dkfkkfkf.

iki küçük çocukla hayatını yaşayıp gezip tozacak. birde ben hem duygusal hem mantık çerçevesinde düşünüyorum demiş.
mantıklı mantıksız bir sürü zırva.
maddi konularda çok mantıklı evet eski kocanın yatağında yatmakta dahil buna.
işin duygusallık kısmı evlenince süprizler yapmak sanırım. çok kıyak duygusallık vaadi. 20 yaşında olsanız kanabileceğiniz türden

G.tünde don yok, elin herifinin kalktığı yatağa konacak kadar düşük bir profil, yapacağı sürpriz de balkona ucunda çikolata sarılı kırmızı balon uçurmak olur. Tek başına fena jest değil ama 30 üstü çoluk çombalak sahibi bir kadın bu motivasyonla yola çıkmamalı. Kendine yazık etse sadece hiç sıkıntı değil, ama çocuğu da etkilenecek.

birde merak ettim siz oğluyla tanıştınız mı? oğlunuz bu adamla tanıştı mı? 4 lü vakit geçirdiniz mi? çocuklar anlaşabiliyor mu baktınız mı bunlara? adam çocuğunuza nasıl davranıyor gözlemlediniz mi? kendi çocuğu size alışsın sizi tanısın diye bir çabası oldu mu?
hem duygusal hem mantık mış ya bu mantıklı şeyleri yaptı mı yoksa mantığı sadece maddi konularda mı devreye giriyor?

Ben su an evlenmem bu adamla zaten mantıgım zorluyor her yerden engelliyorum yine ulaşıyor burdan da engelledim. Yazılan 400 yorumun hepsine de katılıyorum. Beleşe evlilik kurmak amacı biliyorum da böyle beni suçlamasına deliriyorım sadece

Tabi suçlayacak. Kimse ben bedavacı bir p*ştum demez. Bunların bir karşılığı olmamalı işte senin içinde.

Ben zaten artık istemiyorjm. Sadece böyle yazdıkça beni suçladıklara sinirleniyorum hepsi bu

hayır yani süpriz yapmak için evlenmeyi niye bekliyor madem seviyormuş.
adam kendini programlamış kafasında içinden geldği gibi değil kafasındaki şartlara göre hareket ediyor.
eski kocanın yatağına çöreklenen adam evde elinide birşeye sürmez. kendi kadının üstüne yıkıldığı yetmez gibi çocuğunuda yıkacak sonra bakacak ki o kafasında kurduğu evlilik hayatı olmadı.

Bu konuda uzun uzun yanıt verdim çocuklar birbirine alışsın derdi hep . Dördümüz dışarı çıkardık beraber oğluna ne alırsa benim oğluna da alır. Kendi oğlu oğluma kötü söz söylese hemen uyarır falan yukarıda uzun yorumum var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…