İkili Tarama Testi / Yüksek Risk

İkili testte papp-a mom değeri

• Ankete Katılan
    73
Bazen 40 yaş üstü bayanlarda sırf yaştan dolayı risk yüksek çıkabiliyor .
Ama sizin yaşınızda bir problem yokmuş.
Size ayrıntılı ultrason cektirmenizi öneririm öncelikle. Ama ultrasonu çeken kişinin perinatoliji uzmanı olduğuna dikkat edin .
Eğer ultrason sonuçlarına göre gerek görürseniz amniyosentezde yaptırabilirsiniz .
Evet test sonucunuz riskli . Ama üzülmeyin bu demek değil ki bebek %100 down sendromlu .
Öncelikle ayrıntılı ultrason cektirin sonrasında çocuk kalp uzmanına eko cektirin . En son da gerek görülürse amniyosentez .
28 yaşındayım

Ense kalınlıgına süper dedi zaten rapordada görüyosunuz 1 mm yazıyor anlamadım kafamız allak bullak oldu .
Evet ense kalınlığı çok güzel.
Ailenizde daha önce özel bie çocuğun doğmuş olması bile riski arttırabilir .
Çok üzmeyin kendinizi herşey Allah'ın takdiri dua edin bolca .
Ve yukarda önerdiğim şeyleri yapmayı da es geçmeyin.
Umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız bebişinizi.

Kızlar ikili test kaçıncı haftada yaptırılması gerekiyor tam, ben şuan 10+5'im. Bu hafta mı önümüzdeki hafta mi gitmem gerekiyor. Doktorum 4 hafta sonra demişti ama günleri şaşırdım biraz

Benimde ikinci hamileliğimde ultrasyon muanesi normal ama ikili taramada kan degerlerim riskli cıkmıstı. Amniyosentez yaptırmıstım onun sonucları temiz cıkmıstı. Çok sükür saglıkla bebegimi kucagıma aldım. Hiç aglıyıp kendinide bebişinide üzme,iyi düşün iyi olsun canım

Ailemizde yok özel bir cocuk kan uyuşmazlıgıda yok akrabada degiliz eşimle dua ediyoruz bizde tesekkür ederim iyi dilekleriniz icin

fetal dna testi yaptırdım bu ayın 26 sında sonuclarım cıkıcak inşllah hayırlı haberler alırım lütfen dua edin benim icin arkadaşlar rabbim herkesin bebeklerini saglıklı kucaklarına almayı nasip etsin

Merhaba güzel hamişler endişeli yazılarınızı okudum. Benim 9 yaşında down sendromlu bir oğlum var ultrasonda ense kalınlığı normal çıkmıştı şimdi de çok normal ensesi elbette sürekli doktor kontrolünde ama tiroid dışında ilaç kullanmıyor kas gevşekliği olduğu için konuşma geri birazda altına kaçırma var. Ama aşırı sevgi dolu ve evimizin neşesi.
Dikkatimi çeken şey engelli bireylerin en iyi durumda olanları down sendromlular mesela doğum sırasında oksijensiz kalanlar daha vahim durumda ama öngörülemez engellenemez şeyler .Çok zor ve çok sevimliler. Sağlıklı zannettigimiz çocuklar her an engelli olabilir öldurecekmiyiz. Hayat her şeyiyle güzel. Allah hayırlı evlat versin hepimize

Bence siz yazılanları dikkatli okumayıp işinize geldigi gibi yazmışsınız bizim yazılarımızın hiç birtanesinde (ölüm öldürmek) gibi bir cümle yok rabbimin verdigi canı rabbim alır biz hep hayırlısını istedik ki istiyoruz neyin nerden geldiginide cok şükür biliyoruz farkındayız.bence böyle söyleyerek insanların morallerini bozmayın sizde annesiniz iyi aksamalr

Ben size cevap yazmadım kendi yaşadıklarımı 2 -3 yaşındayken bile doktorların niye aldırmadın diye kavga ettiğini yazdım.
Tavrım bir anneyle nasıl konuşacağını bilmeyen doktorlara
Konuşmalardan anladığım kadarıyla endişeli herkes, bende kesin downlu olacak olanlara manevi destek olmak isterim
Malum damdan düşenin halinden damdan düşen anlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…