İkili Tarama Testi Sonucu

Benim yaşım 37 ve ben yaptırmadım.ense kalınlığı 1mm burun kemiği var Dr çok ısrar etti yaptır için rahat eder diye ama ben yaptırmadım...nette o kadar araştırdım 35 yaş üstünde bilgisayar direk yüksek risk diye tanımlıyor diyenker var. Tabiki ben bilemem bı konuyu yanlış yönlendirme olmasın..riske edipte yaptırmadım..
Kusura bakmayin tam anlayamadm ense ve burun normal mi cikti ? Bende normal cikarsa test yaptirmayi dusunmuyorum acikcasi

Kusura bakmayin tam anlayamadm ense ve burun normal mi cikti ? Bende normal cikarsa test yaptirmayi dusunmuyorum acikcasi
Gayet iyi dedi Dr..sizi etkilemek istemem.ben yaş faktorunden dolayı testi yaptırmaya cekindim.birde olumsuz bir durumda aldırmak gibi bir düşüncem yok o yüzden strese girmek istemedim...umarım hepimiz için hersey gzuel olur

Benim yaşım 31 direk riskli katagorisine soktu beni doktor ultrasonda hersey normal gittim fetal dna yaptırdım 1 haftası kaldı sonuçlarımın temiz çıkacak inanıyorum ama bu süreç yıpratıcı eğer ultrasonunuz temizse yaptırmayın

Benim yaşım 37 ve ben yaptırmadım.ense kalınlığı 1mm burun kemiği var Dr çok ısrar etti yaptır için rahat eder diye ama ben yaptırmadım...nette o kadar araştırdım 35 yaş üstünde bilgisayar direk yüksek risk diye tanımlıyor diyenker var. Tabiki ben bilemem bı konuyu yanlış yönlendirme olmasın..riske edipte yaptırmadım..
ya bir sorun varsa zaten detaylı ultrasonda daha net görünüyor bence imkan varsa fetal dna yapılmalı. yoksa ikili test boşa stres gübi geliyor 🙄

ya bir sorun varsa zaten detaylı ultrasonda daha net görünüyor bence imkan varsa fetal dna yapılmalı. yoksa ikili test boşa stres gübi geliyor 🙄
Bence de öyle..fetal de düşünmüyorum ben kendi bakış açımdan dolayı ..ama ikili test konusunda çevremde malesef çok üzücü yaşantılar gördüm..o yüzden güvenim yok

Bence de öyle..fetal de düşünmüyorum ben kendi bakış açımdan dolayı ..ama ikili test konusunda çevremde malesef çok üzücü yaşantılar gördüm..o yüzden güvenim yok
ben kötü bir tecrübe de yasamadım etrafımda sanırım o yüzden çok detaylı düsünmeden yapmaya karar verdim. ama sonuc çıkana kadar öldüm öldüm dirildim. güvenirliği bu kadar düsük olan bir sey için bu kadar stres bosunaymış simdi anlıyorum

Merhaba arkadaşlar 2li tarama testinden anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi insan ister istemez kendini korkulu hissediyor

Eklentiler

• IMG_8698.jpeg
    IMG_8698.jpeg
    143,2 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_8699.jpeg
    IMG_8699.jpeg
    29,1 KB · Görüntüleme: 29
Benim yaşım 31 direk riskli katagorisine soktu beni doktor ultrasonda hersey normal gittim fetal dna yaptırdım 1 haftası kaldı sonuçlarımın temiz çıkacak inanıyorum ama bu süreç yıpratıcı eğer ultrasonunuz temizse yaptırmayın
Merhabalar öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah fetal dna sonucunuz ne çıktı acaba benim de böyle bir sorunum var şu an

Merbaba benimde ikili testim çok riskli çıktı. Biyokimya 1.50
Kombine 1.199 çıktı. İzmir genetik merkezinde yaptırdım dna tesitni. Dün tam bir hafta oldu. Sonuç bekliyorum 15 güne çıkar demişlerdi. Sizin ne kadar sürede geldi sonucunuz ve nasıl geldi ?

X