İkili Tarama Testi Sonucu

Selam fetal DNA yaptıracak mısın
hayır yaptırmicam. doğumumu yaptıracak olan doktorum gerek görmedi. eğer 20.haftada detaylı ultrasonda da bir sorun görülmezse yaptirmicam. detaylı ultrasonda bir sorun görülürse zaten doktorun kendisi istiyormus fetal dna. zaten fetal dna için şirket de bulamadım düzgün bulunduğum yerde yapan. bir tane buldum onlar da kanı bize kargoyla göndereceksiniz falan dedi. saçma geldi kanı kargoyla göndermek. gidene kadar bozulmaz mı kan? 😂 ayy ne biliyim. su an içim rahat sonucları iki farklı doktor gördü. o yüzdsn böyle devam edicem. 🙄

Kızlar iyi günler. iyisiniz inşallah.

Ben pazartesi günü ikili tarama testi vermistim. Kan almadaki danışman 14 Ağustosta sonuclar çıkar, doktorunuzu ararsınız o zaman demişti. Ama benim sonuclarım çıkmış. Doktora su an ulaşamadım ve çok merak ettiğim için sorayım dedim. Sonuclar böyle. Doktor ultrasonda bir sorun görmedi. Ense kalınlığı 1.1 ve burun kemiği pozitif yazdı sadece forma. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi?
Merhaba bende bugün ikili testi verdim burada da 14 gün dediler sizin ki daha mı erken çıktı 14 günden acaba 🙏🏻

Merhaba bende bugün ikili testi verdim burada da 14 gün dediler sizin ki daha mı erken çıktı 14 günden acaba 🙏🏻
evet. 29’unda vermistim 14ünde çıkar dediler ama ayın 2sinde çıktı sonuc. grafik sonucu için bekledim biraz. yani doktoruma gelmisti ama benim doğumumu yaptıracak doktor farklı ve biz ona atıyoruz tüm sonucları. grafik sonucunu da dün attı hastane.

ya valla öyle. ilk basta cok stres yaptım ama sanki simdi saldım. sonucta takip eden haftalarda detaylı ultrason da var. salmak lazım biraz valla.
Detaylı ultrason daha dert.
Yok böbreğin biri büyük yok kalbin ucunda bir şey var gibi sanki tekrar gel dedi gitmedim.

Doktoruma söyledim tekrar gidersem kötü bir şey varsa değiştirebilir miyiz müdahale şansı var mı? Yok dedi. O zaman gitmem dedim gitmedim.

Detaylı ultrason daha dert.
Yok böbreğin biri büyük yok kalbin ucunda bir şey var gibi sanki tekrar gel dedi gitmedim.

Doktoruma söyledim tekrar gidersem kötü bir şey varsa değiştirebilir miyiz müdahale şansı var mı? Yok dedi. O zaman gitmem dedim gitmedim.
ay evet valla sadece strese sokuyorlar insanı. çevremde bazı ünsanlar ne tarama testi yapmis ne de detaylıya girmis. o kadar da rahat olamam sanırım ama biraz rahatlamak lazım 😂

ay ne biliyim diğer yerlerde 21binde bir falan yazıyor anlamadım 😂
Hiçbirşey yoktur Allah’ın izniyle rahat olun ben o yollardan geçtim yüksek risk çıkmıştı oran 197/1 di 7 ay çok zor geçti benim için şuan pişmanım o kadar stres yaptığıma anne karnını Allahtan başkası bilemez sadece olasılık verir rahat olun stressiz bir hamilelik yaşamaya çalışın birdaha geri gelmiyor geçen günler

Hiçbirşey yoktur Allah’ın izniyle rahat olun ben o yollardan geçtim yüksek risk çıkmıştı oran 197/1 di 7 ay çok zor geçti benim için şuan pişmanım o kadar stres yaptığıma anne karnını Allahtan başkası bilemez sadece olasılık verir rahat olun stressiz bir hamilelik yaşamaya çalışın birdaha geri gelmiyor geçen günler
aynen öyle su an benim düsüncem de bu yönde. artık kötü tecrübeler o kadar cok anlatılıyor ki, iyi bir sey duyduğumuzda bile tedirgin oluyoruz. bir de dediğim gibi takibimi yapan doktor güvenilirliği ilk basta %80 diyip bi anda %60 falan dedi test sonucu çıkınca. o yüzden ben de huzursuz oldum.

ama doğumumu yaptıracak olan doktor içimi rahatlattı sükür. su an iyiyim 🥰

aynen öyle su an benim düsüncem de bu yönde. artık kötü tecrübeler o kadar cok anlatılıyor ki, iyi bir sey duyduğumuzda bile tedirgin oluyoruz. bir de dediğim gibi takibimi yapan doktor güvenilirliği ilk basta %80 diyip bi anda %60 falan dedi test sonucu çıkınca. o yüzden ben de huzursuz oldum.

ama doğumumu yaptıracak olan doktor içimi rahatlattı sükür. su an iyiyim 🥰
Kafanızı karıştırmış işte dr ben neler neler yaşadım sakın içinizi bir an bile karartmayın bebişiniz gayet sağlıklı Allah’ın izniyle ben taktım taktım tansiyonum yükseldi doğumum çok zor oldu Allah’a sığının çok güzel olacak herşey benim bebeğim 7 aylık oldu neler neler yaşadım anlatmaya yetse burası yazardım 🥲 bol bol dua okuyun Meryem süresi fetih süresi Yasin’i Şerif çok rahatlatıyor sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim cümlesine de size de

Kafanızı karıştırmış işte dr ben neler neler yaşadım sakın içinizi bir an bile karartmayın bebişiniz gayet sağlıklı Allah’ın izniyle ben taktım taktım tansiyonum yükseldi doğumum çok zor oldu Allah’a sığının çok güzel olacak herşey benim bebeğim 7 aylık oldu neler neler yaşadım anlatmaya yetse burası yazardım 🥲 bol bol dua okuyun Meryem süresi fetih süresi Yasin’i Şerif çok rahatlatıyor sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim cümlesine de size de
amin inşallah. Allah size de huzurla büyütmeyi nasip etsin

Bende yaptirmaya korkuyorum şu testi. Yaşim 34 ve kesin yaştan dolayi yuksek riskli cikcak sonucum. Ve fetal testinide yaptiramam fiyatlari cok uçuk. Doktorumda ikili için ısrar etti biraz 😏

Bende yaptirmaya korkuyorum şu testi. Yaşim 34 ve kesin yaştan dolayi yuksek riskli cikcak sonucum. Ve fetal testinide yaptiramam fiyatlari cok uçuk. Doktorumda ikili için ısrar etti biraz 😏
biz ikili yaptırdık valla eğer risk yüksek çıksaydı fetal dna yaptıracaktık. bosuna stres valla yaşlandım bu sürede

Öyle düşünmeyin evet yaş risk veriyor ama yüksek çıkacak diye düşünmeyin benim şimdiki aklım olsaydı asla yaptırmazdım hamileliğimi zehir etmekten başka birşeye yaramadı ama tercih meselesi tabiki yaptırıp yaptırmamak olasılık testi olduğu için bana pek mantıklı gelmiyor kendim yaşadım gördüm iliklerime kadar yaşadım hemde birde buna gebeliğin son haftalarında fl (bacak boyu kısalığı )eklendi tamamen en güzel anlarım hep bir tereddüt ile geçti

Öyle düşünmeyin evet yaş risk veriyor ama yüksek çıkacak diye düşünmeyin benim şimdiki aklım olsaydı asla yaptırmazdım hamileliğimi zehir etmekten başka birşeye yaramadı ama tercih meselesi tabiki yaptırıp yaptırmamak olasılık testi olduğu için bana pek mantıklı gelmiyor kendim yaşadım gördüm iliklerime kadar yaşadım hemde birde buna gebeliğin son haftalarında fl (bacak boyu kısalığı )eklendi tamamen en güzel anlarım hep bir tereddüt ile geçti
Okadar haklisnzki aslnda..😏

Canım benimde dün çıktı testim ense kalınlığı 1 mm burun kemiği görüldü kombine riski 1/650 ikili test 1/90 çıktı dünden beri ağlıyorum keşke yaptırmasaydım diye sabah fetal dna verdik

Canım benimde dün çıktı testim ense kalınlığı 1 mm burun kemiği görüldü kombine riski 1/650 ikili test 1/90 çıktı dünden beri ağlıyorum keşke yaptırmasaydım diye sabah fetal dna verdik
Çok üzüldüm inanın ben yaşadım kimsenin hamileliği bu tür olasılıklarla zehir olmasın hiç takmayın kafanıza fetal DNA tertemiz gelecek bebişinizi üzmeyin duanızı okuyun tevekkül edin sonucunuz temiz Allah’ın izniyle

Benim yaşım 37 ve ben yaptırmadım.ense kalınlığı 1mm burun kemiği var Dr çok ısrar etti yaptır için rahat eder diye ama ben yaptırmadım...nette o kadar araştırdım 35 yaş üstünde bilgisayar direk yüksek risk diye tanımlıyor diyenker var. Tabiki ben bilemem bı konuyu yanlış yönlendirme olmasın..riske edipte yaptırmadım..

X