İki görüşmede de ocakbaşına götüren sevgili adayı

Şu an eşimle mangal ya da ocakbaşı hariç dışarıda yemek yemiyoruz gibi bir şey.

O kadar severiz yani.

Ama ilk buluşma/kendini tanıtma/flört evresinde ne alaka yani?

Fikirlerinize önem vermemiş. Görüşmeyin.

Tarzı, zevki farklıdır olabilir ama ilk buluşmada alkol kullanması hoş olmamış tabi. Bu durum biraz daha ilerleyen zamanlarda çok daha keyifli olabilirdi. Bi sizin zevkinize uygun aile ortamı olan restauranta giderdiniz bi onun sevdiğine göre idare edilirdi ama belli çok düşkün rakı balık, et durumuna. Alkol kullanabilir annemde nadiren içer ama nadiren. Ben sevdim Ocakbaşını ne yalan söyliyim sadece alkol kullanan biri değilim onun dışında et sever biri olarak hoşuma gitti Fakat hiç size göre değilse haz almıyorsanız tabi yolları ayırmanızda fayda var.

Bence ilk buluşmalar da en azından şarap peynir eşliğinde sessiz bir mekanda hafif müziğin olduğu bir yerde sohbet muhabbet daha şık olurdu. Ocakbaşı durumu ilişkinin biraz daha en azından 1 ay sonrası yapılması daha iyi olabilirdi yapılacaksa da

İlk buluşmada ocakbasina gidilmez diye birsey yok tabi , ben de eşimi ocak başına davet etmiştim rakı da içeriz demiştim gayet güzel yedik içtik sohbet muhabbet çok güzel geçmişti ikimizde hoşlandığımız için bu tarz yerlerden sorun olmamıştı, ama tabiki sevgilinizin size saygılı olması lazımdı bu konuda , sizin de fikriniz önemli o konuda yüzde yüz haklısınız hoşlanan var hoşlanmayan var

Yorumunuz çok iyi

Yani bu adamin savunulacak hicbir tarafı yok benim açımdan. Kebap çokkkk severim o ayrı ama siz istemediğiniz halde 2 sefer de kendi istediği yere götürmüş çok itici bir durum. Sizin düşüncelerinizi yok saymış. Anlamadigim siz ilk sefer zaten kafe önerisi vermişsiniz ki. Hani sizin surat asmaniza rahatsız olup senin istediğin yere gidelim tarzi konuşmuş ya ona ithafen diyorum

Yani tarz meselesi bende Ocakbaşı severim açıkçası ben bu durumdan memnun olurdum.
Dışarda kahve vs de gereksiz gelir alkol alacaksam çıkarım yaşam tarzı herkesin farklı ama önemli olan sizin ne istediğiniz 3. Buluşmayı siz planlayın bi de öyle değerlendirin derim

Bana garip gelende konudan çok yorum yapanların çoğunun ‘Alkole asla karşı değilim yanlış anlaşılmasın’ cümlesi oldu. Yahu karşı da olabilirsiniz inancınızada ters düşebilir, inanç haricinde bağımlılık yada sağlık açısından da karşı olabilirsiniz. Neden insanların tepkisinden bu kadar korkuluyor anlam veremiyorum özgürlük savunuluyorsa şayet.

Bence ilk buluşmanın nasıl olması gerektiği aradaki elektriğe bağlı. Mesela öncesindeki muhabbet samimi gelir, ya ben salaş yerleri seviyorum senin de hoşuna giderse şöyle bir ortama gidelim hem rakı da var der gidersin, hatta dürüm yemeğe bile gidilebilir. Ama bunu nasıl teklif ettiği ve karşıdaki kişinin tepkisi önemli. Karşımda çok ciddi duran adama hadi dürüm yiyelim ya da ocakbaşına gidelim diyemem, öncesinde samimi ilerleyen bir sohbet olur, enerjin tutarsa her ortam uyar. İlk buluşmamda pideciye gitmişliğim var. Alın işte tanışma budur, nasıl ortamlar sevdiğini öğrenmiş oluyorsunuz. Demek ki tarzlarınız ve beklentileriniz farklı. Size göre değilmiş

Nerede kendine dair birşeyler anlatırken mal varlığından bahsedip, neler aldığını anlatan adam görsem; bir süre sonra insanların onu parası için sevdiğini, günümüz ilişkilerinin çıkar ilişkisi olduğunu veya kadınların paralı erkek sevdiği gibi bir takım düşüncelerini pörtlettiğini duydum.
Kadını erkeği yok, kişiliğinden önce sahip olduklarından anlatmaya başlayan insan benim için tırttır.

Şahsen böyle bir buluşma yaşasam; mekan tercihi, ne içtiği vs ile ilgilenmezdim. İlişkilerin sabit kalıpları, kuralları olmamalı bence. İlk buluşmada karşılıklı abartmadan hafif içki içilebilir de. Ne olacak yani.
Bu buluşmadaki kırmızı bayraklar;
1) Adamın yalnız içmesi (birinci kez sizin içmediğinizi gözlemlediği için ilkin günahı olmaz diyorum), sizin rakı içemediğinizi anlamış olmalıydı mesela. Rakı yerine size alternatif düşünebilirdi.
2) Mal varlığından bahsetmesi. İlk kez tanıştığım adamın bana malını mülkünü, evini barkını anlatması irrite eder. Bu benim için "kişiliğime dair sana sunabileceğim şeyler sonradan elde ettiklerimden ibaret" demek.
3) Mekan konusunda ali cengiz oyunu çevirmesi. Muhtemelen rahat hissettiği yer ocakbaşı ve orada diretmiş ancak sizin rahat edebileceğiniz bir mekan seçmek aklına gelmiyor. Bencil.

BaCok bu erkeklerin mangal sevgisi ayri bir tutku, degismez. Yok ver gitsin

Bana daha ilk iki buluşmada burnunun dikine gitmesi, bozulması ve alkol almakta sakınca görmemesi dikkatimi çekti.

20’lik rakıyı TAK diye içen daha karşıdakini anlamaya çalışmadan zorlayan bir tavrı var gibi.

Alkol alabilir ama ısrar neden? Arkadaşları ile gidebilir istediği zaman. beraber güzelce sohbet etmek ve tanımaya çalışmak varken…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…