İki görüşmede de ocakbaşına götüren sevgili adayı

Öyle biri değil ama ağır abi modu var.

Ya belki adam kafelerde saçma bir makarnaya ya da doymayacagin antin kuntin bir yemeğe kebap parası odenmesine prensip olarak karşıdır:)
benim de karşı olduğum bazı yerler var, mesela üçüncü nesil kahveci denen yerlere ancak çoook çok ısrar sonucu giderim. Biri de ismarlasa mantığım almaz yani düz bir kahveye onca para odenmesini. Ya da araplara yönelik sunumla musteriye bir şeyleri geçirme derdinde yerler, mesela Süleymaniyede bir teras var, Dr limonata isteyince serum şişesinde , serum askılığıyla getiyor, hemsire şapkalı ya da doktor önlüklü,steteskoplu garsonlar getiriyor,çok meşhurdu. Mesela bizim tüm iş yeri toplandı o mekana gitti. Ben gitmedim çünkü yani bana ters öyle yerlere gitmek:)
Belki adam da belli bir yaşa gelmiş, artık kesin olarak sevmediği şeyleri biliyordur,kafeler de bunlardan bazılarıdır.
Ne bileyim, bir de çoğu kafe öylesine yapıyor yemekleri, tad almaktan ziyade doyuyorsun. Ben ne zaman çok sık kafede yemek yesem o dönem bağırsak problemleri yaşarım. Ama ocakbaşı öyle mi? Katkı maddesi yok,margarin yok..düz et düz lavaş mis gibi
Adamın da kendince böyle bir tercihi olabilir. Ama "ilk görüşmede ocakbaşı mi olur,ayı" demeyin,onun da seveni var

Ama şu konuda haklısınız. Sizinle buluşmuş malını mülkünü saymış. Siz vergi memuru musunuz, size ne adamın malından mülkünden? İnsanligiyla karakteriyle sizi etkileyemiyor da eviyle arabasıyla mi etkileyecek?
Tüm parçalar birleşince biraz huzursuz edici bir profil çıkıyor. Yine de adama karşı meyliniz varsa üçüncü buluşmayı da siz organize edin bakalım,ona uyum sağlayacak mi..

Evet depresifçiğim aynen öyle oldu, kendi beğenilerini bana empoze etmeye çalışması rahatsız etti. Çanta gibi hissettim kendimi onun taşıdığı.
İsterseniz bir buluşma daha ayarlayın, olmadı keyif vermezse yol yakınken vazgeçersiniz. Çünkü ben de haz etmem hep ben hep ben diyen tipleri. Genelde çok da kontrolcü olurlar.

Ben ilk bulusmami mutlaka alkollü mekanda yapardım, hatta konseptim de bellidir rakı balık, o sofrada izlerdim adamı, adabını bilmiyorsa ikinciye görüşmezdim bile
Herkesin ilişkiye başlangıç tarzı bile farklı oluyor , karşısındaki kişiyi tartma şekli vs
Eşimle de mesela ilk buluşmada mekanın adını ve saatini ben söylemiştim , biraz da erken giderim 10 dakika kadar bakarim gelmiş bekliyor mu diye
Benimki benden kocaman bir aferin almıştı ilk buluşmamızdan , ertesi gün de çıkmaya başlamıştık zaten

Evet biraz fazla kontrolcü geldi, görünüşte uyumlu ve kibar ama istediği olsun diyen bir tip gibi geldi.
O bir red flag bana göre ama biraz gönlüm var hemen de göndermeyeyim derseniz bir buluşma ayarlayıp kendi istediğiniz yere götürün. Ama derseniz ki amaaan daha dün 1 bugün 2 bana gelmez böyle şeyler o zaman beyefendiyi alkışlarla uğurlayalım

Ben de ilk buluşmada cafe yerine alkollü mekan tercih ederdim. Ocakbaşına gitti diye direkt ayı olarak bakmamak gerek kesinlikle

Uyum çok önemli ben mesela iki tek atalım ocakbasına gidelim olayını çok severim ama mesela bir arkadaşım var asla hic sevmez.
O yüzden uyumlu match çok önemli.
Belli ki sevdiğiniz şeyler , yemek kültürlerinız, ortamlarınız birbirinden farklı çok uyumlu bir birliktelik olmaz kaldıki siz zaten hoşlanmadığınızı söylediğimiz halde sizi o tarz bir yere götürüyorsa zaten pekte saygılı olan bir insan değildir biraz bencil ki kendi istediği yere götürüyor.
Not; bu mesaj iki tek atılmalı bir akşamda yazılmıştır

Alkolik değilse rahatsız edici bir durum yok gibi. sizin adınıza da farklılık olacağını düşünerek kendi tarzını göstermek istemiş olabilir. Bi dahaki görüşmede illa kendi istediği yer olsun diye diretseydi bencil, düşüncesiz biri olması ihtimaliyle orada sondaj yapabilirdiniz. Alkole karşı biri de değilmişsiniz sonuçta.

Bir de bazıları biraz alkol almanın verdiği rahatlıkla kendilerini daha rahat ifade edebiliyor, kasılmamak için de bunu tercih etmiş olabilir. Elektrik almadıysanız tüm bunların bir önemi yok zaten. :)

İlk, buluşma sakince yemek yiyip, birbiriniz tanımaya yönelik sohbet edebileceğiniz, bir yer olmalıydı bence. Ocakbaşı süperdir alkol almayı seven için de süper olabilir ama ilk buluşmalar için yankış seçim bana göre de.

Tarzınızı aynı olmadığını görmüş oldunuz bence bu açıdan bakmak lazım.

Şahsen ben de eşimde kahveye vereceğimiz parayı kebapçıda yemeyi tercih ederiz o sebeple pek mutlu eder bu durum bizi.

İlk buluşma için sizin önerileriniz olmuş içlerinde birini seçip diğer buluşma için ben seçeyim diğer sefer diyebilirdi.

Bence ilk buluşmada rakı içmekten hoşlanmadığınızı söylemenize rağmen ısrarla götürmesi boş değil, 2. buluşmada en azından sizin isteğinize önem vermeliydi ama halledilemeyecek şey mi bilmiyorum, bir şans daha verilebilir eğer hoşlanıldıysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…