İki görüşmede de ocakbaşına götüren sevgili adayı

Mekanın ne önemi var beraber olmak güzel. Ama ilk bulusmada şimdi iki tek atmak falan ne demek bilmiyorum alkol kullanmadıgım içinde hemen içkiler alkoller sonra da gegirdi mi acaba hiç yanınızda merak ettim☺️ ama sanki ilerde bu alkol sorun haline gelebilir. Cok okuduk burda sevgiliyken beraber içerdik ama esim evlendikten sonra eve sahos gelmeye basladı , gec gelmeye basladı,bebegimin yanında içip içip sızıyor vs... ben olsam ne sıklıklıkla tuketşyosun diye sorardm. Hayatıma giren erkeklere ilk sordugum soru hep bu oldu valla sevmem tiksinirim sigara alkol var mı diye illaki sorarım. Cevremde içen yok mu var beni ilgilendirmiyor ama hayatımdaki insan opup beraber yatacaksam veya bebegime dokunacak bebegmi opecekse benim için kullanmaması önemli. Esim cok sukur kullanmıuor. Bu konuda gercekten dikkat edin. kadınlar daha kontrollü kullanabiliyor bunu ama erkekler bağımlılıktan evi boşlamaya kadar gidiyor

Benim dışarda yemek anlayışım ocakbaşı ve rakı o yüzden çok cazip teklif bana göre :) Rakı içip 2 pirzola yedim mi yakalıyorum modumu:))

Yani :d ilk buluşmalarımı eskiden alkollü ortamlarda yapardım.(piyasadan çekildim bir süredir :d) Bar ocakbaşı meyhane ne olursa. Karsimdakinin de onayıyla ama.
Bu nedenle ne zorun var ocakbaşıyla??? diye olan yorumları anlamıyorum pekala hoşlanmayabilir. Ben ilk buluşmada mekanı hep kendim belirlerim mesela kendimi güvende hissetmek için. Belki kızın evine uzak :d ya da dümdüz sevmiyor.

Ya var ya komik olan da kadının tercih ettiği yerleri küçümseyici yorumlar.

Bir flortum vardı ben daha alaturka kaçıyordum onun yanında ama bir benim istediğim yere gittiysek bir onun sevdiği yeni nesil yerlere gittik. Bir kere de buna bu kadar para mı verilir demedim. Denmez. Diyenlere de yiyin birbirinizi ete para vermeyin denir. Bazen çok şaşırıyorum buradaki yorumlara, eminim sizin flortunuz fikrinizi önemsemeden iki buluşmada da sizi küçümsediğiniz/hoşlanmadiginiz yerlere goturseydi ne var canım bunda derdiniz kendinize. Üstelik alkol almak da istemeyebilir inanılmaz ya :d

Nesi varmış Ocak basının? Vejeteryan misiniz?
iki kere adam sizi goturmus yedirmis doyurmuş, üçüncüde de siz onu sizin gittiginiz nezih yere götürün,hesabını ödeyin bence. Daha şık olur

Ekleme; ben vejeteryan sevgilimi kebabın başkentinde ocakbasina götürmüştüm:)) ben bir güzel yedim ,o da mezeleri lavasa basıp doymaya çalıştı 😂😂
Ahshshshs ekmek verselerdi bari.
Ama işte siz sevgilinizi götürmüşsünüz ikinci randevuya çıktığınız flörtü değil :d kızın isteğini hiç ciddiye almaması ve kendi istegini bu kadar erken dayatması beni ne güzel doyurdu kürdanımı verin diye geçiştirilecek bir şey değil bence :d

Bilemedim hiç hayatimda ocakbaşi gitmedim. 😁 Belki guzeldir ama tarziniz uyuşmamiş ve bunu umursamamiş adam. Bu kendi başina sikinti zaten.
Bir de ilk buluşmada iki tarafta alkol almak istiyorsa sorun yok alinir ama karşimdaki almiyorsa ben de içmezdim.
Eşim alkol kullanmaz mesela, tutup ilk buluşmada alkol siparis etmedim, daha sonraki buluşmalar 1 bardak bir şey içmisimdir. Bana boyle dogru geliyor. 🤷 Hiç hoşuma gitmezdi.

Bir de devamli parasini konuşanlar pek iyi bir şey cikmiyor benim gordugum.

Aslında mesele tarzların farklılığından ziyade adamın alkol olmadan kendini iyi hissedemiyor olması durumu

Bazı adamların içindeki baltazarlık ölmüyor vallahi billahi…

İlk buluşmada ocak başına götürüp rakı içmek nedir Allah aşkına…

İyi bari ortada kuzu çevirtmemiş.

İlk buluşmanın adabı vardır, herşeyin adabının olduğu, tıpkı rakı içmenin adabı gibi…

İlk buluşmada, kadına bırakılır tercih yada tercih ettiği mekana gidilir.

Böyle bi adam evlenenin her aksam icki masası kurmaktan meze yapmaktan insanı imani gevrer…

Son düzenleme:
Bazı adamların içindeki baltazarlık ölmüyor vallahi billahi…

İlk buluşmada ocak başına götürüp rakı içmek nedir Allah aşkına…

İyi bari ortada kuzu çevirtmemiş.

İlk buluşmanın adabı vardır, herşeyin adabının olduğu, tıpkı rakı içmenin adabı gibi…

İlk buluşmada, kadına bırakılır tercih yada tercih ettiği mekana gidilir.

Böyle bi adam evlenenin her aksam icki masası kurmaktan meze yapmaktan insanı imani gevrer…
Ortada kuzu çevirtse biri bana aşkından melerim :d

Ama dediğinize katılıyorum muhakkak kadının tercih ettiği yer olmalıydı, sen bilirsin denmedigi sürece.

10 senede ne değişti bilmiyorum ama, ay ben hoşlandığım biriyle yemeğe gidicem de yerin kritiğini yapıcam🤣 mümkün değil. Heyecandan zaten düşünemezdim. Şu an neden böyle anlamıyorum ben. Sosyal medya çıktı "mertlik bozuldu" sanırım.
Eşimle ilk yediğimiz şey ayvalık tostuydu diye hatırlıyorum🤣
Ayrıca adamın bu kadar içkiye düşkün olması bana göre kabul edilemez.

Size göre değil demek ki.

Biz eşimle ilk buluşmamızda Büyükçekmece’de ocak başına gitmiştik. Akşam 10’da buluştuğumuz için çok fazla bir alternatif yoktu. Ama ben sevmiştim. Deniz kıyısındaydı. O alkol aldı. Ben ağzıma sürmem. Daha sonraki buluşmalarımızda çoğunluk onun seçtiğini yerlere gittik. Eğlence sektöründe çalıştığı için İstanbul’da bilmediği yer yoktur. Çok güzel balıkçılara, gece klüplerine gittik. Ama her seferinde sorar bana. Nereye gitmek istersin diye. Kendi Kerimcan Durmaz’ı, Selin Cigerci’yi hiç sevmez. Ben istiyorum diye onlara da gittik 🙂 Gittğimiz yerlerde işletmeciler arkadaşları olduğu için ya hesap ödemeyiz ya da çok azöderiz. Loca filan yaparlar. O yüzden eşimle gezmek çok keyiflidir. 🥰
Benim için karşı tarafın içip içmemesi çok fark etmiyor. Önemli olan dozunda içmesi. İçip sapıtan bir adam olsaydı görüşmezdim. 4 senedir evliyiz, nerde duracağını bilir. Babam öyle değildi mesela. İçer rezillik çıkartırdı. Balkondan idrarını yaptığını bilirim. Anneme şiddet uygulaması da çabası.
Ama siz elektrik yakalayamamışsınız. Yapacak bir şey yok.

yok, kabalık etmiş bence. ilk buluşmada şöyle şık, nezih, romantik yemeklere uygun bir sürü mekan var. açardınız güzel bir şarap, et met güzel bişeyler de yerdiniz yanında. koskoca insanların kafe tarzı yerlerde buluşması bana da saçma geliyor bir sürü düzgün restoran varken ama tutup ocakbaşına götürmesi çok itici olmuş. ayrıca sen içmiyorken rakı içmesi de ayıp, karşılıklı içilir böyle şeyler. ikinci buluşmada da resmen aynı şeyi yapmış. isteklerini ciddiye almıyor, kendi isteklerini sana dayatıyor ve alkolsüz yapamıyor.

ay adam galerici miydi çok merak ettim :KK70: bir kaç galerici tanıdığım var, konuyu okuyunca ilk onlar geldi aklıma.

ben ilk buluşmada ille de şöyle yapılır, şuraya gidilir gibi bir kalıba, kurala inanmıyorum da. sanırım ilk buluşmada karşımdaki eşlik etmiyorsa içmeyebilirdim, ikinci buluşmada da aynı tarz mekana götürmüş olmasıyla evet sizin fikirlerinize önem vermemiş, çünkü söylemişsiniz. söylemeseniz anlarım.

bir de mal mülk olayına girmesi iki günden beni de iterdi. sanki parasıyla sizi etkilemeye çalışmış gibi.

Ben de ilk bulusmada ocak basi ve raki tercih etmezdim. Ayrica ilk kez gorusulen bir erkek soz konusuysa mekani kadinin secmesinin daha şık bir hareket oldugunu dusunuyorum. Iki seferde de siz istemediginizi soylediginiz halde ocakbasina goturmus, ustune mal varligindan bahsediyor ve bir de trip atiyor. Olmaz bence bu kisiden.

Herkese merhaba, başlıktan anlaşılacağı üzere yaklaşık 15 gün önce biriyle tanıştım. İlk buluşma öncesi ben işten geliyorum birlikte yemek yeriz dedi. Tamam dedim ve mekan önerisi istediği için 5-6 tane cafe restoran tarzı yerin linkini attım. Ama bunlar hep cafe, yok mu iki tek atabileceğiniz yer diye sordu. Dedim ilk buluşmada rakı içmek pek benim tarzım değil. (Cidden değildi, çoğunlukla buluşmalarda kahve içip sohbet edip ayrılırım ya da bir yemek eşliğinde sohbet eder kalkarım.) Sonra buluştuk seni farklı bir yere götüreceğim daha önce gitmediğin dedi ve ve nezihte olsa ocak başı tarzı bir yere götürdü. O yirmilik rakı içti ben yemeğin yanında şalgamla yetindim :) Dün akşam ikinci buluşmada benim oturmak istediğim yerin çok kalabalık olacağını bahane ederek kaşla göz arası yine beni bir ocakbaşına soktu. Yine kendisi rakı ben şalgam-su devam ettik. Ancak Cuma günü olması sebebiyle sanırım mekanda kalabalık erkek grupları vardı ve duman altıydı. Ben yemekten sonra fazla oturmayalım ayaklarımızı açalım diye kaldırdım. Biraz yürüdükten sonra eve bırakmasını istedim çünkü modum düştü mekan tercihinden. Tabi bozuldu ve bugün biraz sitemkar yazdı. Sıkılmış görünmemden ve erken ayrılmama alınmış. Ben de daha önce sana söyledim ocakbaşı yerine restoran tarzı yerlerden hoşlandığımı ve yaptığı emrivakilerin beni rahatsız ettiğini söyledim. Bir daha görüşürsek teklif etmem gerektiğini ve benim istediğim yere gideceğimizi söyledi. Olur deyip kısa kestim ama tekrar yazmayı düşünmüyorum çünkü tarzlarımız farklı. Kibar, düşünceli biri ama tercihlerime saygılı değil ve yönetmeyi yönlendirmeyi seviyor gibi geldi. İçki karşıtı değilim bu arada yanlış anlaşılmasın rakıyla aram yok.
Ocakbaşına gitmesin demiyorum hobi olarak yine gitsin ama tanısma asamasında da biraz gereksiz. Yol verdiğin iyi olmuş

X