İki ay sonra savaş olacak olsa ne stoklardınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden böyle bişey yazarak insanları endişe korku içine sokuyorsunuz ki
Amacım niyetim korku değil en fazla Stok yapmazsınız olur biter savaşı Rabbim ülkemize uğrarmasın erdoğanın açıklamaları var. En kötü stoğunu evinizde kalır ama kibrit şart elektrik trafolarını vururlar ilk

Siz okuduysanızona göre davranın. Ayrıcabana inanmak zorunda da değilsiniz

Ben diyeceğimi dedim gerisi sizde ben böyle birşey olacak diyemem gaybı Allah bilir ama tedbir için endişe duyduğum için önlem alıyorum kendimce isteyen inanabilir istemeyen saçma bir endişe diyebilir
Hayır okuduklarımda İsrail Yunanistan savaşıyla alakalı bir şey görmediğim için sordum nerden bu bilgiyi edindiğinizi merak ettim

Siz okuduysanızona göre davranın. Ayrıcabana inanmak zorunda da değilsiniz
İnanmaktan bahsetmiyorum zaten. Şehirde yaşıyorsanız elinizde çayla pencereden dışarıda atılan bombaları izleyeceğinizi zanneden sizsiniz herhalde ki stoktan bahsediyorsunuz

Bizde ihtiyaç halinde cepheye taşırız elhamdülillah Onların soyundan kanındanız. Stoğu ayakta kalabilmek için yaparız depremde nice yapılan stoklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Siz alay edin Sizin gibi alaycı ve suizanlı kalbe sahip olsam oturur ağlardım un sbizii kurtarmaz ama iyi niyet kurtarır

insanlari panige suruklemenin kimseye faydası yok . yani dini yorum yapmak istemiyorum ama koca ülkede savaş olacak olsa senin yuz liralik sadakan da ulkeyi kurtarmaz
bence her seye olacagina varir de biraz tevekkül et. ne yaşayacağımızi, neyle sinanacagimizi bilemeyiz. asla savas olmaz diyemiyorum çünkü Türkiyede haberler ukrayna rusya savasi çığırtkanlığı yaparken ukraynalj arkadasima yazmıştım, şaşırmıştı turkiyedeki haberlerin bile bundan bahsetmesine. "medya iste insanlar panik yapsın istiyor" falan demisti. ama birkac gun sonra cidden de savas baslamisti. ayni sekilde eski sevgilim rus. bütün birikimi doviz olarak bankadaydi bir anda savaş cikti ambargo geldi yillar oldu bir kurusunu cekemedi. cok fazla suriyeli lubanli filistinli esim dostum arkadasim var. onlarla da cok sık konustugumuz konular. savas cidden bir anda gelen bir sey. ama kisisel olarak yapabilecegin hiiiic bir sey yok.
istersen yuz kilo un stokla ..ne olacak biliyor musun? ilk gun sende oldugunu bilen duyan insanlar yagma yapacak.
deprem zamani nasil evlere girilip kilerlere girilip yagma yapıldıysa... bankada para olsa cekemeyexeksin ambargo olacak. 1 gram altinini belki karaborsadan yuz liraya satacaksin vs vs
asla engel olamayacagin belki yasanacak belki yasanmayacak bir surec için bugununden olma

İnanmaktan bahsetmiyorum zaten. Şehirde yaşıyorsanız elinizde çayla pencereden dışarıda atılan bombaları izleyeceğinizi zanneden sizsiniz herhalde ki stoktan bahsediyorsunuz
Ne çayından bahsediyorsunuz siz ya bomba yağdığında evde sıkışıp kalmayacak mısınız ayrıca savaş sizin zannettiğiniz gibi mi olacak kaldı ki bunlar benim endişelerim. Siz evde dururken savaşı karanlıkta aç kalarak mı izleyeceksiniz nasıl saçma bir düşünce yapınız var

Yaptığınız yorumla ettiğiniz hakaretle siz müthiş iyi kalplisiniz devam edin

Ya anksiyete ya da ankastre tuttu beni birşeyler suan.Ülkemizin stratejik önemi farklı boyutta.Bunu ne Amerika abileri ister ne Russsya ister ne Almanya ne de İngiltere.Stok yok stoklayan yapsın tabi..

Hayır okuduklarımda İsrail Yunanistan savaşıyla alakalı bir şey görmediğim için sordum nerden bu bilgiyi edindiğinizi merak ettim
Erdoğanın açıklamaları var herkes köylerine çoktan şu tankeri almaya başladı bile onlarda bunların yetersiz olduğu bilincinde ler ancak bir müddet idare edeceklerini biliyorlar 5 tonluk şu tank erleri aldı lar

Makarna un ve yağ konserve şeyler daha çok hemen bozulmayan. Kilere koyardım yada eve başka nereye stokliyabiliriz ki.

Bu nasıl bir temenni, söyleminiz velev ki gerçek oldu, köşeye çekilip ohhh ben demiştim mi diyeceksiniz, keyif mi alacaksınız bundan?
Bunun olmaması için dua ediyorum siz nerenizle okuyorsunuz yazılanları. Yarım yamalak okuduklarınızla gelip beni yargılayamazsınız. Ben dedim demek için değil bir müddet insanları idare etsin diye yazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…