İki arada bir derede misali...

Düşmedin onun sacmalıgına. Nişanlınla sorun yaşıcaktın. Onunda cicekleri acılcaktı haliyle.
İnşallah hep böyle olurda görür nişanlın annesinin gerçek yüzünü.

:KK70::KK70::KK70:

Bi hikaye okumuştum. Belkide gerçek.
Kadın işte anlatıyo oglumu şöyle eziyo gelin böyle eziyo diye.
Sonra karşısındaki kişi soruyor. Kızın nasıl diye.
ooo maşallah o. Kocası şöyle hürmet ediyor. Şöyle kızımı memnun ediyor diye anlatıyor.
İkiside evladın... Diyip kadınla güzel bi konuşma geciyordu.
Du bakayım bulursam. Kopi edim. Çıktı al götür okusun.
Hatta tüm kayınvalidelere okutmak lazım :KK67:

Aynen onun çiçekleri açacaktı yüzünden, keyiften dört köşe olacaktı ama olmadı işte oh olsun :KK53:

Dua ede ede gittim, içimden gitmek gelmiyordu, sonra kendi ağzıyla itiraf etti ve bilinçsiz bir şekilde... Allah korusun herkesi böyle insanlardan.
Bul canım okuyayım merak ettim , bir gün lazım olursa gönderirim birilerine :KK53:

bir kadın varmış kızıda oğluda yakın zamanda evlenmişler
bir ahbabı sormuş
- damadın nasıl, kızına iyi davranıyormu, kızının keyfi yerindemi?
- ayy maşallah bir damadım var dostlar başına haftada 2-3 gün dışarı yemeğe götürüyor kızımı,
ev işlerine yardım eder sürekli alışverişe çıkartır kızımı, hep çiçekler alır kızıma
-amann maşallah peki ya gelininden de memnunmusun diye soracak olmuş bizim kaynana bi dertlenmiş bi dertlenmişşş
- amaaaannn sorma böylesi düşman başına haftada 2-3 gün dışarda yemeğe çıkar, sürekli alışveriş meraklısı,
oğluma ev işlerini gördürür, oğluma sürekli çiçekler aldırır müsrif ki sorma... :):):)

buldum:KK70:

Senin cekeceğin cok söyleyeyim..bu kv ne kadar fena fesat..bilerek tel acmamak falan yok senin cocuğun olmuıormuş falan ...kendi kızı o duruma düşecek görecek..

Aynen onun çiçekleri açacaktı yüzünden, keyiften dört köşe olacaktı ama olmadı işte oh olsun :KK53:

Dua ede ede gittim, içimden gitmek gelmiyordu, sonra kendi ağzıyla itiraf etti ve bilinçsiz bir şekilde... Allah korusun herkesi böyle insanlardan.
Bul canım okuyayım merak ettim , bir gün lazım olursa gönderirim birilerine :KK53:

Ordada seslenmemekle en güzelini yapmışın. Ve bir tek sana değil orda olan herkese rezil oldu.
Nişanlına anlattıgında bi sürü şahitin var :KK70::KK28:

Ooooy canım oy! Burda evlilerin söylediklerine kulak ver lütfen. İdare ettin nişanlını niye askere gidecek çünkü. Noldu savunmadın kendini o annesinin ablalarının yalanlarıyla gitti, böyle konularda idare etmek olmaz o anda konuşup çözeceksin. Bugün asker, yarın iş, öbür gün çocuk diyip hayatın boyunca idare edip susabilecek misin? Bi de kim için mücadele ediyorsun ne için? Pes etme evlen! İmzayı atınca teşekkür mü edecek herkes bak mücadele ettin kazandın, aferin! Yok canım. Nikah altına girip o soyadını alacaksın, herkes herşeyi söyleme ve yapma hakkı görecek başta eşin. Eğer nişanlın seni savunacak olsa şimdi HERŞEYE RAĞMEN savunur eni. Aklına bi şüphe girse de canım böyle böyle mi oldu diye önce sorar sonra taleplerde bulunur. Şimdiden alakasız insanlardan gereksiz özürler dilemek demek onların ayaklarına paspas olmak demek. Allah aşkına iyi düşün. Evlilik çok ayrı. Dibi görünmeyen kuyu. Başı bari azıcık aydınlık olucak ki giresin gelsin. Şimdiden bak susuyosun ailen anlamasın diye bırak herkes herşeyi bilsin de karşılaştıklarında ona göre davransınlar. Amaaaan gönlüne göre değilse neyinden vazgeçemiyosun allasen. İlla bi koca bulunur, seversin de pekala. Ama giden ömür gelmez, yaralar da silinmez.

Yah canım öyle işte, inşallah nişanlımda tüm bunları görür diye düşünüyorum , onlar doldurup gönderdikten sonra beni dinleyince öyle bir rahatlama geldi ki , artık şimdi ister ara ister arama karışmıyorum der. Evlilik askıda , gelince hal hareketleri ve sergileyeceği davranışlara bakıcam , ona göre de bir yol çizicem. Yüzük takmak her ne kadar kolay gibi gözüksede değil aslında hemen çıkartıp atmakta öyle kolay değil , önce bir kafamda bişeyleri oturtup içim rahat olması gerekir ayrılacaksam da , yoksa yine vicdan yaparım ben çok iyi biliyorum. Hele bi gelsin anne ile eşi birbirinden ayırt edebiliyor mu , denge kurabiliyor mu bakıcam , ailemde arkamda olmazsa da nasip...

Senin cekeceğin cok söyleyeyim..bu kv ne kadar fena fesat..bilerek tel acmamak falan yok senin cocuğun olmuıormuş falan ...kendi kızı o duruma düşecek görecek..
Kendi kızında da çikolata kisti var ama ben el kızıyım ya ... Evet fesat kıskanıveriyor hemen ... Herşeyin hayırlısı daha yolun başındayım...

bir kadın varmış kızıda oğluda yakın zamanda evlenmişler
bir ahbabı sormuş
- damadın nasıl, kızına iyi davranıyormu, kızının keyfi yerindemi?
- ayy maşallah bir damadım var dostlar başına haftada 2-3 gün dışarı yemeğe götürüyor kızımı,
ev işlerine yardım eder sürekli alışverişe çıkartır kızımı, hep çiçekler alır kızıma
-amann maşallah peki ya gelininden de memnunmusun diye soracak olmuş bizim kaynana bi dertlenmiş bi dertlenmişşş
- amaaaannn sorma böylesi düşman başına haftada 2-3 gün dışarda yemeğe çıkar, sürekli alışveriş meraklısı,
oğluma ev işlerini gördürür, oğluma sürekli çiçekler aldırır müsrif ki sorma... :):):)

buldum:KK70:
:KK70::KK70::KK70: ne kadar da doğru
kızına çiçek gelsin bize b.ku bile layık görmezler :KK62::KK45:

Ordada seslenmemekle en güzelini yapmışın. Ve bir tek sana değil orda olan herkese rezil oldu.
Nişanlına anlattıgında bi sürü şahitin var :KK70::KK28:

Olmasaydı böyle iyiydi ama kendi etti , aynen bir sürü şahidi var tabi ki görümceler annesini savunur halasını bilemem beni destekler mi :KK16:

:KK70::KK70::KK70: ne kadar da doğru
kızına çiçek gelsin bize b.ku bile layık görmezler :KK62::KK45:
Aman her haltı kendileri cok biliyor.
Ya bazende bakıyorumda cocukmuşuz gibi muamele görüyoruz.:63:
Olmasaydı böyle iyiydi ama kendi etti , aynen bir sürü şahidi var tabi ki görümceler annesini savunur halasını bilemem beni destekler mi :KK16:
Kimse desteklemesin isterki. Nişanlın sordugunda(ki sorarsa tabi) evet öyle dedi diyip mertlik göstermeli bence daha iyi olur.

Aman her haltı kendileri cok biliyor.
Ya bazende bakıyorumda cocukmuşuz gibi muamele görüyoruz.:63:

Kimse desteklemesin isterki. Nişanlın sordugunda(ki sorarsa tabi) evet öyle dedi diyip mertlik göstermeli bence daha iyi olur.

Aynen ya , kendilerini kurnaz sanıyorlar , 23 yaşındayım diye sanki benim bir beynim yok :KK45::KK45::KK45:
Onlar ne deseler hemncicik biz inanıyoruz , hayır bir de şöyle bişi var cevap versen bu kez gelini ailesi doldurmuş diyorlar:KK70:La havle ve la kuvvet ...

Yani kimseye sormadan bana inanmalı , başkalarına sorarsa ve onlar yalan söyleyip onlara inanırsa bizimde aramızda koca koca mesafeler olur aşamaz.

Canım senin kayınvaliden kendini akıllı zanedenlerden sanırım kimse salak değil anlar niyetini yani Rabbim sana sabır versin güç versin işin zor nişanlın askerden geldiğinde gidişata bakacaksın inşallah istediğin gibi gider :KK51: Keşke en baştan Cumaları her hafta aramaya başlamasaymışsın insanoğluna ne kadar verirsen o kadar ister işte :KK14:ben nişanlandım değişmedim önceden de aramıyorduk şimdi gerekli olduğunda bayramda kandilde işimiz olduğunda arıyoruz o kadar böylesi daha iyi ufak ufak çek kendini sende mesafe hep iyidir nişanlınla gider gelirsin o olduğunda evlerine gidersin evlendiğimizde de öyle olacaktır zaten Hoppa

Canım senin kayınvaliden kendini akıllı zanedenlerden sanırım kimse salak değil anlar niyetini yani Rabbim sana sabır versin güç versin işin zor nişanlın askerden geldiğinde gidişata bakacaksın inşallah istediğin gibi gider :KK51: Keşke en baştan Cumaları her hafta aramaya başlamasaymışsın insanoğluna ne kadar verirsen o kadar ister işte :KK14:ben nişanlandım değişmedim önceden de aramıyorduk şimdi gerekli olduğunda bayramda kandilde işimiz olduğunda arıyoruz o kadar böylesi daha iyi ufak ufak çek kendini sende mesafe hep iyidir nişanlınla gider gelirsin o olduğunda evlerine gidersin evlendiğimizde de öyle olacaktır zaten Hoppa
Aynen kuzucum , öyle olucak , her cuma ara beklerim vs. diyince yazık kadıncağız çok seviniyor diyip fırsat buldukça aradım. Aramak göreve dönüştü , şikayet ediliyorum hep , tabii bu birazda açık kollamak , koz yapmak amacı farklıymış tabi benim gözlerim bunu göremedi ilk başta. Şimdi de bu lafın üzerine ufak ufak değil birden çekicem , çünkü kaçtır yaptıı ayıp ya, gelinsem gelinim hiç bişeyde mecburiyetim yok herkes yerini bilecek. Annem annem diye tutturursa nişanlım ikisine mutluluklar diler hayatıma devam ederim bende.

Aynen kuzucum , öyle olucak , her cuma ara beklerim vs. diyince yazık kadıncağız çok seviniyor diyip fırsat buldukça aradım. Aramak göreve dönüştü , şikayet ediliyorum hep , tabii bu birazda açık kollamak , koz yapmak amacı farklıymış tabi benim gözlerim bunu göremedi ilk başta. Şimdi de bu lafın üzerine ufak ufak değil birden çekicem , çünkü kaçtır yaptıı ayıp ya, gelinsem gelinim hiç bişeyde mecburiyetim yok herkes yerini bilecek. Annem annem diye tutturursa nişanlım ikisine mutluluklar diler hayatıma devam ederim bende.

Sen iyi niyetine yenik düşmüşsün seviniyor aramız iyi olsun diye aramışsın ama niyeti kendini saydırmakmış sürekli:KK12:Bence de gelinsin diye yolunamı öleceksin annemiz babamız millete ezilelim kul köle olalım diye dünyaya getirmedi büyütmedi bizi bir tek Rabbime hesap vereceğiz:KK59:

Sen iyi niyetine yenik düşmüşsün seviniyor aramız iyi olsun diye aramışsın ama niyeti kendini saydırmakmış sürekli:KK12:Bence de gelinsin diye yolunamı öleceksin annemiz babamız millete ezilelim kul köle olalım diye dünyaya getirmedi büyütmedi bizi bir tek Rabbime hesap vereceğiz:KK59:
Öyle kuzucum, ne gerek var böyle şeylere mutlu olmak varken ama kimisi sever huzursuzluğu

Sizde taktik degistirin biraz onun gibi yapin malesef bazilarina iki yüzlülük yariyor
Ben kendime yakıştıramam, onun yaptığı gibi yapamam ama kararlarım keskin ve nettir, sözümü hiç birşeyimi sakınmam söylerimde... Bundan sonra ne ararım ne giderim, laf yaparlarsa söylediğini yüzüne vururum, hiç bir gelin susup oturmaz ben gibi, lafını da söyler kalkar gider valla, haklıyken haksız olmayayım diye sustum :KK8: bundan sonra bulur beni, bayramdan bayrama misafir gibi gider misafir gibi gelirim.

Öyle kuzucum, ne gerek var böyle şeylere mutlu olmak varken ama kimisi sever huzursuzluğu
Gereksiz yere sorunlar bunlar çok gereksiz hemde ne yapacaksın görmeyeceksin duymayacaksın mesafe koyup işine yoluna bakacaksın canım eşinde yanındaysa görüşmede konuşmada aşırı ısrarları yoksa değme keyfine eşinle önünüze bakacaksınız sadeceHoppa

Gereksiz yere sorunlar bunlar çok gereksiz hemde ne yapacaksın görmeyeceksin duymayacaksın mesafe koyup işine yoluna bakacaksın canım eşinde yanındaysa görüşmede konuşmada aşırı ısrarları yoksa değme keyfine eşinle önünüze bakacaksınız sadeceHoppa

Aşırı ısrarcıdır kendisi, çok problemli ve alıngandır ama bu hiç birşeyi değiştirmez bardağı kırarsan suyu içemezsin. Nişanlım yanımda dursun beni ezdrmesin başka bişi istemem zaten...

X