İki arada bir derede misali...

kıyamam canım ya neler olmuş öyle :KK57: tam da askerlik öncesi üstelik, ama senin onları düşündüğün kadar seni düşünen yok. ben senin yerine olsam kendimi geri çekerdim, askere gidene kadar çağırınca gider sessizce durur sonra dönerdim. sessiz kalmak en iyi cevap olabilir anlayana, Rabbim yardımcın olsun inşallah :KK51:

kıyamam canım ya neler olmuş öyle :KK57: tam da askerlik öncesi üstelik, ama senin onları düşündüğün kadar seni düşünen yok. ben senin yerine olsam kendimi geri çekerdim, askere gidene kadar çağırınca gider sessizce durur sonra dönerdim. sessiz kalmak en iyi cevap olabilir anlayana, Rabbim yardımcın olsun inşallah :KK51:

Çok sağolasın canım . Sessiz kalsam bu kez nişanlım beni ezmeye çalışıyor... Sessiz kalmakta işe yaramadı , çıkarcak tırnaklarımı bende batırcam:KK34:

kredinin birmesine tam 6 yıl var , 6 yıla hangimiz sağ çıkarız bilinmez ve o kadar dayanabilmek bu şartlarda çok zor. Seviyor ama gözleri kör olmuş , ailesi ne de doğru benimkiler yanlış oluyor. allah bana yardım etsin , sabır versin. Hayırlısı değilse olmasın.
Amiiin.. süre uzunmuş evet.. Bol bol dua et/edelim.. Hayırlısı ise olsun değilse unuttursun inşallah :)

Inceldigi yerden kopsun derim ben.

Bu ne kisiliksiz bir adam, ne ruh hastasi bir kayinvalide ? Kadin cidden manyak bence, buyu meselesini neresinden uydurmus ? hem cahil, hem kotu niyetli, hem de iftiraci.

15 ARALIK 2014
Bitmedi! Tüm sorunlar hala bitmedi!
Cumartesi nişanlımla aramız tam düzeliyor derken , birden bana demez mi ablamlardan ve annemden özür dileyip gönüllerini alacaksın diye :KK57: Ben aynen böyle oldum ve dedim ki niye diye sorduğumda? yoksa seni onlara karşı savunamam diye cevap aldım. Hadi diyelim ki anneni anladım da , ablanlar ne alaka ben kime ne diyp ne yapmışım dedim, üzdün dedi. Zaten herkesin duyguları daha önemli ben umrunda değilim dedim, kızmaya başladı, zorlamıyorum ama kendi değerini kendin belirlersin dedi.

Yediremiyorum! Hazmedemiyorum! Kimseye zarar vermemişken , kimseye kötü sözde bulunmamışken bana yapılan aileme yapılan haksızlıkları sindiremiyorum!

Nişanlım aileme özellikle anneme , bana düşman gibi. Ailem son yaşananlar için üzgün ve benim fikrimi etkileyecek , beni üzmemek için hiç bu konuları açmıyorlar. Sadece sordukları soru nişanlınla aranız nasıl kızım diyorlar.

2 gündür ortaya şaka ile karışık büyü lafı geçti , anlamamazlıktan geldim çünkü cuma gidecek askere, böyle göndermek istemedim. Benim ve ailemin öyle hacıyla hocayla işimiz olmaz, annemin bir kez olsun falcıya gitmişliği bile yok , bende faldan korkarım özel nedenlerimden dolayı ki , kayınvalidem annemin büyü yaptırdığından nişanlıma bahsediyor diye aklıma kuşku düştü yoksa nişanlım böyle konuşacak insan değil, o laflarında ona ait olmadığını biliyorum. Kv daha ilk zamanlar benim adımı duyar duymaz hocaya sordurtmuş anlaşabilcekler mi diye , daha sonra kızlarına ailesine baktırmış büyü var mı diye, eltisine baktırmış o mu yaptı diye , nişanlım bana bahsetmişti öncesinde ve şimdi ben korkuyorum asıl kv böyle bişeye kalkışır mı diye:KK42: . Annesi ve ablaları benim hakkımda o kadar doldurmuşlar ki , Allaha havale ettim hepsini , yapmış olduğum yada söylemiş olduğum bişi yok. Aileme yansıtmıyorum üzülmesinler diye , kimseye anlatamıyorum , stresten alerji oldum ve o kadar aradayım ki ne yapçağımı bilmiyorum . Askere gitme durumu olmasa herşeyin icabına bakıcam ama sımdi elim kolum bağlı gibi, içime atıyorum hep... Napıcağımı , ne edeceğimi bilmiyorum, ayrılmak geliyor içimden ama yenilmek istemiyorum kimseye. Kendi kızının kayınvalidesi istememiş bu yüzden kv'demde istememiş onlar herşeye rağmen evlenmişler, bende pes etmek istemiyorum , arkamdan konuşsunlar istemiyorum. Onun gibi iki yüzlü de olamam off çıkamıyorum işin içinden:KK34:

Bu kadından korkulur yalnız ne o öyle büyü müyü

böyle şeylerle uğraşan insanlardan sonra pek iyi şeyler çıkmıyor bir bakmışsın evlendiğin günün sabahı yatağında muska:KK57::KK57:

nişanlın böyle yapmaya devam ederse de kesinlikle vazgeç bu sevdadan sana hayır yok bu işten

seni sevmedigine dair bir şüphen yok anladıgım kadarıyla, neden böyle yapıyor peki canım o_O

Ben erkeğim , ben ye dersem yiyeceksin , yeme dersem yemiyceksin havalarında, diğer yandan aileside veriyor gazı bu iyice şişip şişip patlıyor işte...
Erkeklik mi taslıycak o zaman gitsin bi tane armut alsın kendine...
Çok çok hazımsızlık yaptı artık bütün herşey bende ... Ben daha iyi şeylere layığım onlara kalmadım.

Ben erkeğim , ben ye dersem yiyeceksin , yeme dersem yemiyceksin havalarında, diğer yandan aileside veriyor gazı bu iyice şişip şişip patlıyor işte...
Erkeklik mi taslıycak o zaman gitsin bi tane armut alsın kendine...
Çok çok hazımsızlık yaptı artık bütün herşey bende ... Ben daha iyi şeylere layığım onlara kalmadım.

hep böyle miydi peki? sonradan mı kalktı bir tarafları?
böyle ailelere de sinir oluyorum ha, ego yumağı yetiştiriyorlar resmen :63:

Bu kadından korkulur yalnız ne o öyle büyü müyü

böyle şeylerle uğraşan insanlardan sonra pek iyi şeyler çıkmıyor bir bakmışsın evlendiğin günün sabahı yatağında muska:KK57::KK57:

nişanlın böyle yapmaya devam ederse de kesinlikle vazgeç bu sevdadan sana hayır yok bu işten

Nişanlımın gözünde bir perde , kör gibi dolanıyor işte...
Beklerim çünkü böyle şeylerle ilgilenen biri kendisi, şüpheleniyorumda aslında. Allah böylelerini yaşatmasın.
Evet mutluluk yok , sonum yok benim bu insanlarla...

Yapman gereken çok açık aslında.
Askere gidecek adam vs.zırvalarını da umursama.
Sınırda değilse,terör yatağında değilse geçip gidiyor askerlik.
Biz hiç anlamadık bile.
Muska,büyü,nişanlını sana karşı doldurma...Kayınvalide çok tehlikeli.
Nişanlının da gerçekleri görememesi cabası...
Sonu gerçekten karanlık,yol yakınken arkana bakmadan git.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın,yüreğine ferahlık versin.

15 ARALIK 2014
Bitmedi! Tüm sorunlar hala bitmedi!
Cumartesi nişanlımla aramız tam düzeliyor derken , birden bana demez mi ablamlardan ve annemden özür dileyip gönüllerini alacaksın diye :KK57: Ben aynen böyle oldum ve dedim ki niye diye sorduğumda? yoksa seni onlara karşı savunamam diye cevap aldım. Hadi diyelim ki anneni anladım da , ablanlar ne alaka ben kime ne diyp ne yapmışım dedim, üzdün dedi. Zaten herkesin duyguları daha önemli ben umrunda değilim dedim, kızmaya başladı, zorlamıyorum ama kendi değerini kendin belirlersin dedi.

Yediremiyorum! Hazmedemiyorum! Kimseye zarar vermemişken , kimseye kötü sözde bulunmamışken bana yapılan aileme yapılan haksızlıkları sindiremiyorum!

Nişanlım aileme özellikle anneme , bana düşman gibi. Ailem son yaşananlar için üzgün ve benim fikrimi etkileyecek , beni üzmemek için hiç bu konuları açmıyorlar. Sadece sordukları soru nişanlınla aranız nasıl kızım diyorlar.

2 gündür ortaya şaka ile karışık büyü lafı geçti , anlamamazlıktan geldim çünkü cuma gidecek askere, böyle göndermek istemedim. Benim ve ailemin öyle hacıyla hocayla işimiz olmaz, annemin bir kez olsun falcıya gitmişliği bile yok , bende faldan korkarım özel nedenlerimden dolayı ki , kayınvalidem annemin büyü yaptırdığından nişanlıma bahsediyor diye aklıma kuşku düştü yoksa nişanlım böyle konuşacak insan değil, o laflarında ona ait olmadığını biliyorum. Kv daha ilk zamanlar benim adımı duyar duymaz hocaya sordurtmuş anlaşabilcekler mi diye , daha sonra kızlarına ailesine baktırmış büyü var mı diye, eltisine baktırmış o mu yaptı diye , nişanlım bana bahsetmişti öncesinde ve şimdi ben korkuyorum asıl kv böyle bişeye kalkışır mı diye:KK42: . Annesi ve ablaları benim hakkımda o kadar doldurmuşlar ki , Allaha havale ettim hepsini , yapmış olduğum yada söylemiş olduğum bişi yok. Aileme yansıtmıyorum üzülmesinler diye , kimseye anlatamıyorum , stresten alerji oldum ve o kadar aradayım ki ne yapçağımı bilmiyorum . Askere gitme durumu olmasa herşeyin icabına bakıcam ama sımdi elim kolum bağlı gibi, içime atıyorum hep... Napıcağımı , ne edeceğimi bilmiyorum, ayrılmak geliyor içimden ama yenilmek istemiyorum kimseye. Kendi kızının kayınvalidesi istememiş bu yüzden kv'demde istememiş onlar herşeye rağmen evlenmişler, bende pes etmek istemiyorum , arkamdan konuşsunlar istemiyorum. Onun gibi iki yüzlü de olamam off çıkamıyorum işin içinden:KK34:
Geçinmeye gönlü olan bu kadar küçük bir şeyi sorun yapmaz. 2 hafta aramadın diye yok büyüler, yok alakası olmayan kişiden bile özür dilemeni istemeler... Bunlar evlenince daha büyük sorunlara döner. Benim kvde 5 gün aramadım diye surat yapardı. Neyse bir aekilde hallettik gibi o dertleri. Evli olunca mecburen cikar yol bulmaya calisiyorsun. Ama nisanlisin yol yakinken ayril gitsin. Neden aytil diyorum biliyor musun? Sen sogumussun. Sogumamis olsan "kendini vurur murur vebali bana kalir" demissin. Sevsen ona bir sey olmasindan korkardin. Sen sadece vebal almaktan korkuyorsun. Ayrica daha nisanliyken minicik seyleri kocaman yapan insanlar ileride daha cok dert cikarirlar basina. Allah yardimcin olsun.

hep böyle miydi peki? sonradan mı kalktı bir tarafları?
böyle ailelere de sinir oluyorum ha, ego yumağı yetiştiriyorlar resmen :63:

Değildi , aynı işyerinde çalışıyorduk . Ben hiç o gözle bakmadım kendisi koşturdu peşimden çok , hatta hep ayrılmak istediğimde deli gibi koşturdu peşimden. Çok nazik, kibar, gözlerimin içine bakan, bana tapan biri vardı karşımda bu yüzden başladım bende. Sonra ne zaman aşık oldum , kıskanç , anlayışsız , hoşgörüsüz , bencil biri olup çıktı...
Oğlunun hatalarını dedim diye allah kadın beni parçalayacaktı, hani bazı kadınlar benim kocam yapmaz derler ya bu da onlardan benim oğlum yapmaz , sen kaç yıldır tanıyosun diyo bana. veriyo gazı , alttan alttan laf sokuşturuo, benimkiside anası olduğundan dolayı anlamıyo fitlendiğini bana gelip patlıo sonra.

X