İkbal olayı yüzünden korkudan uyuyamıyorum

Popüler kültür gençlere bunu empoze ediyor. Dizilerde, filmlerde mafya vari erkekler, sürekli kimin eli kimin cebinde senaryolar üstüne zeka özürlü kadın karakterler... ailelerde gerekli ilgi alakayı gösterip, kontrol etmedikçe ipin ucu kaçıyor.
Birde ben yaşına uygun giyinen, davranan genç sayisinda ciddi azalma gözlemliyorum. Full makyaj, uygun olmayan okul kıyafetleri ile genç kizlar, ellerinde sigara ağzında dolu dolu küfür yaka bağır açık erkekler...bunlar yanlış deyince geri kafalı damgası yiyoruz üstüne.

Aklım almıyor. Videoları izlemedim. Bakamadım. Ama kimse mi görmüyor o kızı parçalarken? Bir insanı parçalarken kimse farketmiyor mu? Aklım almıyor allahım sen hepimizi koru.
Kız surların üstüne çıkıyor zorla gitmiyor eğer her kesin için de zorla götürmeye çalışsaydı müdahale ederlerdi

Hem kendi ruh sağlığınız için hem de izlenme oranlarını artırmamak için izlemeyin lütfen. Sonuçta izlediğimizde bir faydası olmuyor hatta çoluğun çocuğun önüne daha çok düşüyor o zaman .Kaç defa okudum burada, açıp izlemek aklıma dahi gelmedi.

katilin babasının ifadesi ortaya çıkmış
şaka gibi
okurken sinir krizi geçirirsiniz
kendi elleriyle bir cani yetiştirmiş bu aile
çocuk kendini göğsünden bıçaklayıp intihar etmek istemiş zamanında. tutmuşlar böyle bi girişimi olan çocuğu kasap olsun diye işe vermişler
çocuk halüsinasyon görüyor. babasına bi gece camdan gökyüzünü gösterip ne gördüğünü soruyor. baba, bişey yok deyince siz benim gördüklerimi görmüyorsunuz diyor
uyuşturucu kullandığını biliyorlar
abuk sabuk resimler çizdiğini biliyorlar
bilgisayarında devamlı bişiler sakladığını gizlediğini de biliyorlar
ama buna rağmen çocuğu evde bi kızla koca gün baş başa bırakabiliyorlar
allahım şaka mı böyle aileler

Varoş kültür mü? Çevremde öyle kız yok şükür.

Biraz daha büyüsün buluruz bi kız o adam eder diye ellemiyolar tonla örneği var. Hasbelkader birinin canını yakmamış, kendi başını yememiş olanları böyle başından savıyolar. Neden? Oğlumuza deli derler. İtibarı olmaz. Ne iş verirler ne askere gidebilir ne evlenebilir.

Bu gün ilk defa metro beklerken duvara dayandım acaba arkamdan manyağın biri gelip iter mi diye. Cuma gğnğnden beri sürekli kabus görüyorum . Bence toplum olarak artık uçurumda düştük ve tam gaz yere çakılıyoruz. Hiç bir ahlaki değer kalmadı.

Evet ya olay günü mesela evde öldürdüğü kız arkadaşı Ayşe için kahvaltıya gelecek demiş babası da evden çıkmış. Çocuk normal bile olsa elin kızının annesinin babasının haberi var mı der insan, yok oğlum gidin dışarıda bir mekanda oturup düzgünce kahvaltınızı öyle yapın der normal bir baba... Senin oğlunun ruh sağlığı bozuk, intihar girişimi olmuş, normal şeyler çizmiyor defterlerine ne diye elin kızını manyak oğlunla başbaşa bırakıyorsun? Bir de böyle bir çocuğu ne diye kasaplık yapsın diye çalıştırırsın? Git sanayiye ver madem bir uğraşı olsun istiyorsan. Bu kasaplık yapma ehliyeti de bence düzenlenmeli bence suç kaydı, pskyatri hastaları yapamamalı. Osmanlıda kasaplık yapanlara ayda birkaç gün kafa izni verilirmiş ki hayvan kesilen bir meslek olduğu için merhametlerini hepten kaybetmesinler diye.

Dün makine kurmaya 2 usta geldi eve eşim de yoldaydı bu olaydan mütevellit midir bilmiyorum içime büyük bir korku girdi ya bana bişey yaparlarsa diye kalp çarpıntısı başladı balkona koşup eşimi aradım çabuk gel diye. Normalde bu kadar etkilenmem ve etkilensem bile duygularımı belli etmem. Sanırım olayların bu kadar fazla olması üst üste binmesi bende artık bardağı taşıran son damla gibi bir etki bırakmaya başladı

Hep dediğim bir şey var. Şimdiki aileler kendi çocuklarının katili. Özgürlüğü denetimsizlik olarak görüyorlar. Aileler komple psikolojik tedavi olmalı. Çocuğa gelene kadar çok iş var.

Telegramda ne vardı ? Nasıl bakılıyor ona

Iki bombali saldiridan sağ kurtuldum, hatta yaralanmadim bile ama olay yerindeydim. Hatta 20 sene kadar once yine bir bombali saldiriyi teğet gecmisligim var, yasimda kucuktu o zaman.

Ama su son 2 gundur korktugum gibi korkmadim daha once, cunku neden artik anneyim. Annelik bambaska bir ruh hali kazandırıyor insana, cevrendeki herkesi korumak istiyorsun, kendini korumak istiyorsun cocuklarin annesiz kalmasin diye, cocuklarini korumak istiyorsun cunku dayanilir sey degil. Bu sebeplerle daha cok etkilendik belki de bir cogumuz ve isin en kötüsü (arastirmalarda bunu söyler) cok ulu orta gunduz gozuyle herkesin içinde yasandi bu olay, ozgurce sokaga cikma duygumuzu zedeledi, tum korkularimizin tek bir cozumu var, adalet mekanizmasinin duzgun calistirilmasi, calismasina izin verilmesi ve emniyet guclerinin proaktif olmasi.

Baskada hicbir caremiz yok, devlet vatandasini korumakla yukumlu, ya koruyacak ya koruyacak baska care yok.

Uzgunum hanımlar, cok uzgunum hem de, Allah hepimize evlatlarimiza yetecek guc, dirayet versin o anne babalara da sabir versin.

uyumadan önce hiç aklımdan çıkmıyor benim de. mesela bugün dışarı çıkmam gerekti metro kullandım, etrafımda ki tüm erkeklerden korkuyorum. bir kişi kendi kendine konuşuyordu yanıma oturdu, iki erkek arasında kaldım kalktım yerimden ayakta devam ettim. arkamda erkek varsa yada sağımda solumda mutlaka yerimi değiştiriyorum. gerçekten normal bir psikolojide değil kimse artık. herkese potansiyel katil gözüyle bakıyorum.

Ben de bugün çocuğu uyuttum eşim gelmeden önce dışardan çiğköfte söyledim çünkü yemek yapamıyorum hamileyim. Duştan çıkmıştım çocuğun uyumasını fırsat bilip. kurutamadım, saçım hafif ıslaktı kurye bir değişik baktı iyi günler dedi. Muhtemelen şaşırdı da baktı bilmiyorum ama içim ürperdi. Adam işinde ekmeğinde belki ama işte bu olaylar sadece kurbanları etkilemiyor tüm kadınları etkiliyor, işinde gücünde kendi halindeki erkekleri de töhmet altında bırakıyor.

Bu aylarda evlenmiş ya da çocuk düşünme aşamasında olsaydım asla çocuk yapmazdım. (Çocuk tedavisi gören hasretlik yaşayanlar yanlış anlamasın beni.)
Çocuk tedavisi gören ya da hasretlik çeken insanlara fikrinizi meşrulaştırma zorunluluğunuz yok. Bu konuda biri alınganlık gösteriyorsa kendi suçudur, sizin değil.

O kadar haklısınız ki... Ben de çok rahatsızım bu konudan. Çocuğa sınır çizmeyelim gelişimini sınırlarız, ceza vermeyelim travma olur, vs vs ne münasebet ya.
Bizi yaptığımız şeyler için uyarıyorlardı da ceza da veriyorlardı. Evimizin kuralları da vardı.
İyi ki de öyle olmuş. Bana göre çocuk yaptığının karşılığı olduğunu bilmeli. şu an yaşadığımız bazı sorunlar cezasızlıktan değil mi?
Çocuklar da mı böyle yetişsin
Tabi ki sevgiyle anlatmak öğretmek gerek ama bir başkasına zarar verdiğinde de cezası olduğunu, kurallar olduğunu bilmeli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…