İkbal olayı yüzünden korkudan uyuyamıyorum

O kadar haklısınız ki... Ben de çok rahatsızım bu konudan. Çocuğa sınır çizmeyelim gelişimini sınırlarız, ceza vermeyelim travma olur, vs vs ne münasebet ya.
Bizi yaptığımız şeyler için uyarıyorlardı da ceza da veriyorlardı. Evimizin kuralları da vardı.
İyi ki de öyle olmuş. Bana göre çocuk yaptığının karşılığı olduğunu bilmeli. şu an yaşadığımız bazı sorunlar cezasızlıktan değil mi?
Çocuklar da mı böyle yetişsin
Tabi ki sevgiyle anlatmak öğretmek gerek ama bir başkasına zarar verdiğinde de cezası olduğunu, kurallar olduğunu bilmeli
Aileler bazı popüler insta psikologlarini dinlemeyi de çok seviyorlar bence. Bebelerin her şeye karşı psikolojisi bozuluyor 😃
Dediğiniz gibi yaşına uygun ödül/ceza sistemi olmalı. Çocukların elinde tablet/telefon olmamalı..internet dünyası korkunc bir bataklık, yetişkinler bile amacına uygun kullanmayı beceremiyor...

Psikolojimi bozdu , korkudan tir tir titriyorum. Beni hayatımda bu kadar etkileyen bişey hatırlamıyorum. Hele annesinin o feryatları kızının başını görmesi. Bu nasıl olabilir? Böyle bişey İstanbul’un ortasında nasıl olabilir. Delireceğim aynı yaşta kız kardeşim var benim ;(
Maalesef ki sosyal mecrada herşeyi açık açık gördüm. İlk önce ayşenuru gördüm. Kanım dondu biraz sarsıldım yatakta o halini görünce. Aklımın bi ucunda kaldı eve gelip giderken hep gözümün önüne geldi. Uyuyamadım dün gece 6a kadar girdim sosyal mecraya insanlar ne konuşuyor bakmaya. O sırada maalesef ki ikbali gördüm. O resmi gördüğüm an nefesim kesildi. Eşimle konuştuk biraz. İstifa etmeye karar verdim. Çünkü işten akşam onda çıkıyorum ve bilenler bilir ki maalesef gazi mah tarafında çalışıyorum. Tekin olmayan yerler. Korkmaya başladım bir anda. Bugün dışarda eşimle gezerken bile sokakta gördüğüm her insan benim için potansiyel katil niteliğindeydi. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok tutarsızlıklar var. O kıza yapılanlar 10 dkda yapılacak bir iş değil.
Hele ki “ dinine bağlı yetiştirilse “ yorumuna lanet ettim.
Kadınların kalkıp kendi ayağıyla surlara gitmiş yazılarına lanet ettim. Floodlarda ifşa edilen sapıkların sapkınların yazdıklarına lanet ettim.
Hep çocuk istedim. Kaybettiğimde kahroldum. Ama şimdi bakıyorum, bu dünya saf bi çocuk için çok kirli. Uzun bir süre isteyemiyorum. Kızım olsa nasıl koruyacağım, oğlum olursa nasıl yetiştireceğim korkusu içimi kapladı. Eşime diyorum nolur evi herşeyi satıp defolup gidelim güvenli ülkelere. Eşim diyor kaderimizde ne varsa kaçsak bile yaşayacağız korkma. Ama kadınlar sokakta selam verircesine normalmiş gibi katlediliyor. Kafası kesiliyor, boğazı kesiliyor, annesinin önüne atılıyor, kılıçlarla kesiliyor, eski sevgilisi tarafından vuruluyor, hatta ve hatta hiç tanımadığı bi insan tarafından sırf canı istediği için öldürülüyor. Etimle kemiğimle benliğimle yaşadığım çağdan, dünyadan, hayattan nefret ettim. Çok kin doluyum, buna engel olmayanlara, bu zihniyete karşı çıkamayanlara, sosyal medyada çoluk çocuğuna sahip çıkmayan kontrolsüz herkese çok sinirliyim. Dilerim ki o pislikleri toprak bile kabul etmesin. Rabbim onları asla affetmesin. Beddualarımın hepsi dilimde. Önceden kendimi savunur, laf atılsa bakılsa kavga çıkarırdım. Artık birisi sapkınlık sapıklık yapsa sesimi bile çıkartmadan kaçacak arkama bile bakmayacak kadar korkuyorum. Çünkü benim 5 km uzağımda GENCECİK BİR KIZ ÇOCUĞU KATLEDİLDİ! kimse dur demedi. Bugün ikbaldi, ayşenurdu. Yarın ben olabilirim, başka bir şehirde tek başına yaşayan kız kadeşim olabilir annem olabilir dostum olabilir. Allah kahretsin hepsini.

Aileler bazı popüler insta psikologlarini dinlemeyi de çok seviyorlar bence. Bebelerin her şeye karşı psikolojisi bozuluyor 😃
Dediğiniz gibi yaşına uygun ödül/ceza sistemi olmalı. Çocukların elinde tablet/telefon olmamalı..internet dünyası korkunc bir bataklık, yetişkinler bile amacına uygun kullanmayı beceremiyor...
Kesinlikle🌟 kural koymuyorlar şimdiki ebeveynler.
Biz de çocuktuk, yaramazlık yapardık. Ama ailemin şikayet eden aileye terbiyesizlik yaptığını hiç duymadım. Sakince konuşurlardı. Hatalıysak özür diletirlerdi. Bir daha olmayacak derlerdi.
Şimdi birinin kapısına gidin bakalım, benim çocuğum şunu yapmayacak mı, bunu yapmayacak mı falan türlü türlü terbiyesizlikler.

Daha bu olaylar olmadan birkaç hafta önce marketteydim baya da sıra vardı başka kasada boşluk oldu oraya geçebilirsiniz dediler arkadan adamın birisi geçti direk ama sıra hakkı benimdi bende gittim sıra beniö dedim umursamadı sonra bir kaç laf söyledi bana artık terbiye kalmamış gibilerinden bişeuler sadece sıra bende dedim biey de demedim zaten yanında bebeğim vsr ne olursa olsun sıra benim olmalıydı kendisi bunu bana demeliydi neyse ben geçtim çıktım ama sonra nasıl korktum adam beni takip ederse diye tipi çok tuhaftı 7 aylık bebeğimle bebek arabasıyla koştum bir ara sokağa girip artık dışarı çıkmaya daha çok korkuyorum

Dün makine kurmaya 2 usta geldi eve eşim de yoldaydı bu olaydan mütevellit midir bilmiyorum içime büyük bir korku girdi ya bana bişey yaparlarsa diye kalp çarpıntısı başladı balkona koşup eşimi aradım çabuk gel diye. Normalde bu kadar etkilenmem ve etkilensem bile duygularımı belli etmem. Sanırım olayların bu kadar fazla olması üst üste binmesi bende artık bardağı taşıran son damla gibi bir etki bırakmaya başladı
Ben de geçen gün salonu boyatmak için usta cagiracaktim ,eşime hafta sonunu beklemeyelim gelsin boyasin dedim (evde tek olacaktım) sonra dedim ben hangi akla hizmet evde tek duracağım, eşim de tek kalma dedi. Böyle olaylar olunca bı kendimize geliyoruz sonra gene bı rahatlık oluşuyor. Oğlum da 13 yaşında , ilk defa bu sene 2 arkadaşının evinin olduğu yerde parka gitmesine izin veriyor 15-20 dakikada bir telefonla ariyor, haber aliyordum, 2-3 defa izin verdim, hava kararmadan evde oluyordu..parka yakın yerde de babaannesi oturuyor ama parkı görmüyor. Artık onunla gider, kayınvalidemde oturur sonra alırim eve döneriz, yolda tek gidip dönsün istemiyorum..

Ben de çok korkuyorum.Bir de keske dogurmasaydim diyorum kızımı.etraf pislik,sapik ,katil ve şeriat isteyen leş kafalarla dolu.yarin ne olacağımız belli değil.ama ben denk gelmedim.umarim da denk gelmem. Çok etkileniyorum diye bakmıyorum

Psikolojimi bozdu , korkudan tir tir titriyorum. Beni hayatımda bu kadar etkileyen bişey hatırlamıyorum. Hele annesinin o feryatları kızının başını görmesi. Bu nasıl olabilir? Böyle bişey İstanbul’un ortasında nasıl olabilir. Delireceğim aynı yaşta kız kardeşim var benim ;(
Çok acı çok korkunç bir olay korkmakta haklısın ama sen evdesin güvendesin, ve başına bela almadığın sürece böyle şeyler başına gelmeyecek, herkese numaranı sosyal medyanı açık adresini asla asla asslaaa!! Verme evine kimseyi çağırma bilmediğin ortamlara girme. Herkesin küçük ama huzurlu olduğu bir çevresi vardır ailesi. O yeter gerçekten bu devirde hiç başka şeylere heves edecek dönemde değiliz. Kızlar size önerim sadece biber gazı ve eletirikli tabanca şok tabancası. Pahalı mahalı alın gitsin ayrıca ben sizin yerinizde olsam kızlar mutlaka koruma yöntemleri öğrenirim sporlara yazılırım kick box. Karate felan savunma taktıkleri öğrenin erkeklerin herzaman bacak arasına hedef alın !! O tekme onları bayıltmaya bile yetebilir

Hayatimda en cok etkilendigim hadise annesinin onune kafasini atmasi kendimi o kadinin yerine koyup deliriyorum resmen bu nasil bir aci o kadin daha kendine gelemez bu olaydan sonra bende kardesime bisey olur diye cok korkuyorum sehir disinda hukuk okuyor bu olayi gordukten sonra anksiyetem tuttu Allahim boyle bir aciyi kimseye yasatmasin

Ya evet bende bugün tam kafasının atıldığı yerden karşıdan karşıya geçtim o çocuğun surdan atladığı yere baktım hiç iyi değilim 😳 cok etkilendim

Ben de geçen gün salonu boyatmak için usta cagiracaktim ,eşime hafta sonunu beklemeyelim gelsin boyasin dedim (evde tek olacaktım) sonra dedim ben hangi akla hizmet evde tek duracağım, eşim de tek kalma dedi. Böyle olaylar olunca bı kendimize geliyoruz sonra gene bı rahatlık oluşuyor. Oğlum da 13 yaşında , ilk defa bu sene 2 arkadaşının evinin olduğu yerde parka gitmesine izin veriyor 15-20 dakikada bir telefonla ariyor, haber aliyordum, 2-3 defa izin verdim, hava kararmadan evde oluyordu..parka yakın yerde de babaannesi oturuyor ama parkı görmüyor. Artık onunla gider, kayınvalidemde oturur sonra alırim eve döneriz, yolda tek gidip dönsün istemiyorum..
Tek göndermeyin asla çok kötü bir devirdeyiz malesef arkadaşları bile bir şey yapabilir ergenlik çağındalar nasıl yetiştirildiler bilemeyiz çok kötü devirdeyiz

Kız surların üstüne çıkıyor zorla gitmiyor eğer her kesin için de zorla götürmeye çalışsaydı müdahale ederlerdi
Surlar öyle sanıldığı kadar 100 metrelik değil. Herkesin çıkabileceği bir yer. O kız hiç mi çığlık atmadı sanıyorsunuz? Surlarda kız çığlık çığlığa sürüklenmiş. Neden kimse çıkmadı? 19 yaşında ufacık bebeden mi korktular ?
Kız yukarda öpüşüyor olsa 50 tanede ekip arabası dizilirdi önüne. Kimse kusura bakmasın. Bir kafaya kurşunla ölmedi o kız. Parçalandı, bağırmıştır. Yardım istemiştir. Ancak milletimiz izlemeyi seviyor.

Surlar öyle sanıldığı kadar 100 metrelik değil. Herkesin çıkabileceği bir yer. O kız hiç mi çığlık atmadı sanıyorsunuz? Surlarda kız çığlık çığlığa sürüklenmiş. Neden kimse çıkmadı? 19 yaşında ufacık bebeden mi korktular ?
Kız yukarda öpüşüyor olsa 50 tanede ekip arabası dizilirdi önüne. Kimse kusura bakmasın. Bir kafaya kurşunla ölmedi o kız. Parçalandı, bağırmıştır. Yardım istemiştir. Ancak milletimiz izlemeyi seviyor.
Evet allah kahretsin polisi de mi aramadılar aklım almıyor deliricem kaç gündür. Dün babasının dediklerini okudum kanım dondu. Hadi öldürülürken kimse görmedi. Parçalanması o kadar kısa mı sürdü nasıl olur da kimse farketmez yarabbim. Çocuk satanistmiş diyorlar, hasta diyorlar. Çizdiği resim aklımdan çıkmıyor. Discordda grupları varmış diyorlar. Allah belalarını versin. Çocuğun arkasından allah rahmet eylesin abi yazan küçük çocukları gördünüz mü? Her şeyden tiksindim.

Evet allah kahretsin polisi de mi aramadılar aklım almıyor deliricem kaç gündür. Dün babasının dediklerini okudum kanım dondu. Hadi öldürülürken kimse görmedi. Parçalanması o kadar kısa mı sürdü nasıl olur da kimse farketmez yarabbim. Çocuk satanistmiş diyorlar, hasta diyorlar. Çizdiği resim aklımdan çıkmıyor. Discordda grupları varmış diyorlar. Allah belalarını versin. Çocuğun arkasından allah rahmet eylesin abi yazan küçük çocukları gördünüz mü? Her şeyden tiksindim.
Dün bir youtuber “gazeteci” videosu gördüm. Tamamen kızı suçlayıcı, kendi ayağıyla gitmiş, takıntı falan yok, kız satanistti, işte mesajlar var ikbal kasap kursuna kendisi götürmüş. %100 kurban suçlayıcıydı. Bir tane bile ekran görüntüsü yoktu, video yoktu, konuşmalar mesajlaşma hiçbir şey yoktu. Bol keseden sallıyordu.
Bir gazetecinin bu denli yalan yanlış konuşması, hele ki canice öldürülen bir kadın hakkında konuşması, iyice insanın damarına basıyor. Bugün işim için sabah surlar tarafındaydım, geçerken tüylerim ürperdi. Sanki o an oradaymışım gibi izlemişim gibi ürperdim, korktum. Allah sonumuzu hayır etsin ancak dilerim ki tüm kadınlarımız için Allah ölümün bile hayırlısını versin.

Dün bir youtuber “gazeteci” videosu gördüm. Tamamen kızı suçlayıcı, kendi ayağıyla gitmiş, takıntı falan yok, kız satanistti, işte mesajlar var ikbal kasap kursuna kendisi götürmüş. %100 kurban suçlayıcıydı. Bir tane bile ekran görüntüsü yoktu, video yoktu, konuşmalar mesajlaşma hiçbir şey yoktu. Bol keseden sallıyordu.
Bir gazetecinin bu denli yalan yanlış konuşması, hele ki canice öldürülen bir kadın hakkında konuşması, iyice insanın damarına basıyor. Bugün işim için sabah surlar tarafındaydım, geçerken tüylerim ürperdi. Sanki o an oradaymışım gibi izlemişim gibi ürperdim, korktum. Allah sonumuzu hayır etsin ancak dilerim ki tüm kadınlarımız için Allah ölümün bile hayırlısını versin.
Amin inşallah. Ben de gördüm oraya çıkıp yayın yapanları. Ne demek kız satanistti ya kendi ölümünü kendi mi istedi böyle canice bir yorumu nasıl neden yaparlar. Allah akıl fikir versin herkese.

Velev ki ayağıyla gitti, velev ki kız da satanist. Kıtır kıtır doğranmasına yeterli sebep mi? Bunlar canlarını biri biraz sıksa ağlıyor, kızcazın hayırlı bir ölümü bile olamadı. Bedava konuşmanın tadı bi yerde yok.

Herkes bu vahşetin etkisinde kalmış iyiki izlemedim ki cesaretim yok izlemeye böyle bir vahşeti nasıl yapar bu nasıl bir acımasızlık bu nasıl bir vahşilikkk benm de 11 aylık bir bebeğim var ve onun geleceğinden başına bir şey gelirmi diye korkudan uyuyamıyorum düşünüyorum sürekli Türkiye öyle bir hale girmiş ki hiç bir yerde güvenli değiliz maalesef üstelik bile bile bu vahşet yaşandı katili okadar şikayet etmelerine rağmen devlet bişe yapmamış şimdi bu p.c içerde olmuş olsaydı iki kızcağız hayatta olurdu :KK43:

Keşke erkekler ile aynı kas gücüne sahip olabilseydik ancak o zaman kendimizi koruyabilirdik kadınlar olarak.
Yeri geliyor en çok güvendiğimiz bizi korusun dediğimiz eşimiz ailemiz bile katilimiz olabiliyor.

X