İhanet ve gayrimeşru çocuk. Söylemek mi susmak mı?

Size zaten çıkın karşısına kadının, her şeyi söyleyin demedik. Kendinizi ve ailenizi koruyarak, gizli bir şekilde paylaşın kimse bilmesin sizin yaptığınızı dedik. Şu girdiğiniz mevzu işin sonu selamete çıksa bile gereksizdi, canınızı boşa sıktınız ana kız. Şimdi başlarında iş var, sizinle sorunları olur mu olmaz mı, o zamanla belli olur. Bi yandan metres sıkıştırıyo, bi yandan sizinki nikahını vermiyo, epey bi patırtı olur. İşin sonunda yine anneniz sıkılacak gibi duruyor. Kimse benim malım bozuk demez, örtüyü neden kaldırdın der. O yüzden dedik size bu işi gizli yürütün diye.

Siz kadınla adamın birebir konuşmasında kadının verdiği tepkileri kelimesi kelimesine nasıl biliyosunuz onu merak ettim doğrusu. Kadın gelip size öğrenince başkası biliyo mu diye sordum, kabullendim falan diye anlatmadığına göre adamdan mı öğrendiniz? Adam belki de hiçbir şey söylemeyip siz susun diye anlattım ve kabullendi dedi nerden eminsiniz bu kadar?

Ayrıca kadın öğrenmiş olsa bile sizin bu girdiğiniz tripler de anlamsız. Kadın öğrenmesi gereken şeyi öğrenmiş işte. Boşanıp boşanmaması onun problemi, ama bilip susmanız sizin probleminizdi. Kimse gelip yakanıza neden ortaya çıkardınız diye yapışmamış. bu kadar kötü olacaktık bilmem ne diye tribe girmeye gerek yok. Ayrıca bu kadar ahlaksız bir adamla neden iyi olmak istiyosunuz orasını da anlamadım.

Şimdi de kötü olacaklar zaten ki. Adam marifetlerini bilen biri olmasa karısına söylemek zorunda kalmayacaktı, ayrıl barış, dilekçe yaz vazgeç derken bi gün kazara boşanacaktı, fazladan kuruş vermeyecekti. Şimdi öyle olmayacak ama. Sen adam olsan son anda sürpriz yumurtadan çıkmış gibi bi akrabayla daha iyi olur musun?

Bundan sonra aralarının eskisi gibi olma ihtimali yok evet. Ama ben de çük kafalı bir kart horozla iyi olmak neden bu kadar önemli ona anlam veremedim. Kaç sayfadır kötü olacaz da kötü olacaz, başka üyeler de kötü olursunuz da kötü olursunuz yazmış. Kim bu adam da bununla kötü olmak bu kadar önemli?

Arkadaşım yıllaaar önce sevgilisi tarafından aldatılıyordu. Gözünü açmak için çok uğraştım ki elimde konu sahibinin aksine kanıt bile yoktu. Zar da zor da olsa arkadaşım aldatıldığını kabullendi ayrıldılar. Sonra barıştı ve evlendi. O zamanlar bu kadar uğraştığım için bir gram pişmanlığım yok. Herkes ortacı olmuş bu ne böyle papağan gibi kötü olursun da kötü olursun. Kendi en yakınları böyle bir şeyi bilip saklasa küfür ve beddua seansları düzenlerler.

Nasıl bulduğum biraz uzun. Bana metresin adı soyadı söylenmemişti. Ama metresin, bir dönem yine o ülkeden çok yakın oldukları evlerinde ağırladıkları hatta benim de gördüğüm ismini bildiğim birinin ablası olduğunu söylemişlerdi. Adamın hesabından o kişiye, o kişinin hesabından ablasının (metresin) hesabına ulaştım. Kadının çocuğuyla fotoğrafları vardı. Çocuğun görüntüsü, cinsiyeti, yaşı anlatılanla birebir uyuyordu. Hatta yine kadının hesabında aldatan adamın ailesinden birileriyle fotoğraflar da vardı. İsim soyismi oradan öğrenip arama motoruna yazdığımda da adam ve metresin adının yanyana yazdığı şirket evrakları çıktı zaten.

Aklıma başka bir konu geldi, bir türlü bulamadığımız
Kimden bahsettiğinizi biliyorum. Stalk'da iyiyimdir onu ben bile bulamadım.

Guncellemeni okudum coco CocoParisien bence konunun sizlik kismi kapanmis magdur ogrenmis susup yuvasina sahip cikmayi tercih etmis.

Ama simdi anneciginin durumu ne olacak onu merak ettim.
Annemin ailede biraz nasıl denir “büyük, abla, teyze” misyonu vardır. Ben bir şey olacağını sanmıyorum. Şu anda kayınaile de arayı iyi tutmaya çalışıyor.

Bir de bu Turki cumhuriyetlerde bu isler cok donuyor anladigim kadariyla duydugum ilk hikaye sizinki degil, sanirim oralarda bi Turk kapatalim da kurtulalim meraki var.
Aynen öyle. Azeri, Özbek, Gürcü tanıdığım kişiler oldu hepsi böyleydi. Memlekette ayrı Türkiye'de ayrı kocaları var. Üstelik stalk becerilerim sayesinde bu metres kadının bütün ailesinin Türk meraklısı olduğunu öğrendim hepsi bir yere kapak atmış.

Adam belki de hiçbir şey söylemeyip siz susun diye anlattım ve kabullendi dedi nerden eminsiniz bu kadar?
Ablayla burada konu açtığımın önceki günü yüzyüze gelmiştim en son. Diyelim ki öyle yapmış olsun eninde sonunda anlayacağım, ortaya çıkacak illa ki. Bir araya geldiğimizde emin olacağım.

Ben tribe girmedim. Kötü oldum da demedim. Kocasından duyduğu iyi oldu, tepkisi böyleyse kabullenebiliyorsa ben suçlu çıkabilirdim dedim. Ha abla gereğini yapsaydı suçlu çıkmayı da önemsemezdim. Ama hem adamın yanına kalıp hem kötü bilinmek insanın sinirini bozuyor. Daha önce başıma geldi.

Konu sahibi annesinden dolayı endişeli. Annesi korkuyor kötü olmaktan. Avuç içi kadar köyde yüz yüze bakıyorlar. Küçük yerdeyim, bildiğin köyde yaşıyorum. Jandarma yetki alanı evimin olduğu yer. Anlıyorum o yüzden. Ha ben korkmam, kazık çakmadım, kimsenin bet suratına da muhtaç değilim. Orda 1000 yıldır duran, birbiriyle alışverişi olan insanların birbirinden çekincesini anlarım. Çoğu yerde hak vermem. Ama anlarım.

E olsun. Hiçbir şey bilmemesinden iyidir. Yarın bu herif kadını ikna edip boşayacaktı eline 3 kuruş sıkıştırıp. Kadın sonradan öğrenince buhrana sürüklenecekti, giden hak geri gelmez çünkü. Şimdi yaşadığı yaşayacağı her şey tercih meselesi. Yesinler birbirlerini.

Evet bazı insanlar yüzünden iyilik yapmaya çekinir olduk fakat bu haktır bilmesi gerekiyor . Ben olsam bilmek isterdim bunca yıl kandırılmışlığın bedeli olmalı bu hakkı onun elinden almayın . Eğer diyorsanız benim adım geçmesin vs . Kapıya bi zarf içinde fotoğrafları bilgileri bırakın . En azından aklına şüphe düşsün .

Ben de buna benzer bir olay gördüm. Kimse salak değil bu bahsi geçen kadın olayi tam bilmiyorsa bile bir durumlar olduğunu seziyordur ya da bildiği şeyler vardır. Simdi bu kız gidip anlatsa söylese adam karısına dönmeye kalkarsa para için kadın da kocama iftira atıyor dese kızın da hayatı zora girecek. Benim bir tanıdığım kendi elleriyle kocasının sevgilileri ile olan konuşmalarını tüm akrabalara yolladı herkes dinlesin bakin beni nasıl aldatıyor dedi sonra barıştılar birdenbire arada kalanlara olan oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…