İğrenç bir baba

Bu kız anne ve kardeşlerini yanına alsa ancak geçici çözüm olur. Hiç mi evlenmeyecek, yuva kurarken bu kez anne ve kardeşleriyle hangi adam yaşar? Ayrı ev açsa maaşı direkt oraya gidecek. Diğer türlü hiç evlenmeyecek doğurmadan ebeveyn olacak. Çözümü biraz yardım edip kenara para atmak. Belli ki evlenirken de her şeyi kendi yapacak.

En son öyle yapacağım ama vicdanım el vermiyor.Ayrıca böyle bir şey yapsak halamlar bin laf ederler.
Aynı halalar evine erzak parası vermeyen kardeşlerine laf etsinler!!!
Çok üzüldüm inanın hem sizin hem anneniz adına.
Umarım bu kötü aile travmalarını unutturacak, işte buymuş diyeceğiniz bir yuvayı kendiniz kurarsınız.

Escobar buraya muhtemelen babanıza olan sinirini kusmaya geldiniz ama bir de şu yönü var bu işin; (ama annem çalışamaz, cahildir, izin verilmedi, çaresi yoktu vb bahaneleri kenara koyarak)
anneniz babanızla olan ilişkisini sürdürerek size örnek bir aile resmi verilmemesinde payı oldu, size manevi olarak bir sorumluluk bindirdi, sağlıklı bir ilişki nasıl oluru göstermedi.
Belki o da sadece sevilmek isterken en yakınındaki adaya evet dedi ve bu hayatı yaşadı, çocuklarına da yaşattı şimdi siz de bir ton konu açtığınız adamın yanlışlarına rağmen ayrılmayarak hiçbir döngüyü kırmadan ağlanıp sızalan biri olarak annenizin rolünü paylaşacaksınız.

Ve
Annen de gayet memnunmus ki bosanmaya kendi ayakları üzerinde durmaya gerek duymadan bu adama 4-5 çocuk doğurmuş. Sen vermezsen baban yine essek gibi vermek zorunda kalacak , böylece sen geleceğin için küçük de olsa bir birikim yapabileceksin...Annen bilmiyor mu bunu? Ama umurunda değil, para gelsin de nerden gelirse gelsin...Çok mu lazımmış koltuk takımı? Evladının dağ köylerinde susuz viranelerde canı burnunda çalışarak kazandigi parayı lüp diye yutuyor maşallah...Diyemez mi kızım biz başımızın çaresine bakarız, sana zaten faydamız yok, sen kenarı at ilerde lazım olur ...Demez işte...

Canim benim babamda benzer biri, kötü bi adam değil ama huysuzluk çıkariyodu 1.5 sene iş arama sürecim oldu gerçekten soğudum.Ailemin yaşadigi il disinda yerlere basvurdum istanbulda girdim işe giriş o giriş.Tabi ki görüsüyorum ama ben ne istiyorsam kendi hayatimla ilgili oğle karar aliyorum kimseye bel baglamiyorum babam da olsa bi yere kadar çekiliyor çünkü.

Benzer bir şey söyleyecektim siz daha iyi özetlediniz. Af etmek kısmına tam katılmıyorum çünkü insan kendisine zarar veren kişiden zarar görmeye devam ederken af edemez. Ancak iyileşirsiniz ondan sonra da "tamam bu kişi geçmişte bana zarar verdi ama af ediyorum" diyebilirsiniz, benim fikrim.
Diğer konularda çok haklısınız konusahibi siz "mutlu olan kişiler", "babası dimdik arkasında duran kadınlar" diye tamımlar kullanıyorsunuz ama gerçekte yok öyle kusursuz dünya. Herkesin ama herkesin bir takım çocukluk travmaları vardır ve herkesin sorunları var. Dışarıda sosyal medyada gülen fotograflar paylaşanlara aldanmayın onların da sorunları var ama bu sorunlarına rağmen kendileri için iyi bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Yani birisi sorunlarını anlatmıyorsa, gülen bir portre çiziyorsa, sorunları yok demek değil. Sizin dışarıdan güzel gördüğünüz hayatlarda sizin bilmediğiniz ne acılar, sorunlar vardır. Sizin babanız değişmez, sizin babanıza rağmen mutlu olmanız gerekiyor. Eğer imkanınız varsa destek alın elbette.

Ebeveynlerinizin ebeveyni olmayın. Siz annenizin annesi değilsiniz. Örneğin koltuk takımı almışsınız, tabii iyi yapmışsınız ama bundan sonrası için tüm evi yenilemek sizin vazifeniz gibi davranmayın.
Siz atanmadan ne yiyip ne içiyorlardı?
Pazar masrafı mı? Örneğin 300 gr kıyma alın. Köfte yapın. Annenizle kendinize paylaştırın yiyin tabakları kaldırın. Babanız eve gelince yemek olmasın.

Yiyici ebeveynler sürekli şunun kızı annesine koltuk almış, şunun oğlu kirayı ödüyormuş muhabbeti yaparlar. Bir de ayağım ağrıyor ayakkabı vuruyor, elbisem yok şuraya gideyim ben de gitmedim. Canım pazardan şunu çekti alamadım, babanız vermiyor ki. Ee iste be kadın! Çocuktan alırken zoruna gitmiyor, karılık yaptığın çocuklarının babasından mı isteyemiyorsun? Adamın suyuna kadar ayağına getirir. Çocuklarına babanız çok huysuz ben olmasam kimse çekmez. Adam bağırır içerden " hanımmm!" Bak beni çağırıyor gene. Götürme yani. Söyle kalk kendin al. Bir kere kötü ol kocanla. Ama hep mağdur hep mağrur. Bana geçmiyor kimse kusura bakmasın. Adamın parası varsa evine harcamıyorsa ama kadın çocuk yapıp ağlayamaz.

Evet haklısınız.
Tam olarak af edemiyorsunuz ölene kadar sizinle gider
Demek istediğim kalan ömrü sağlıklı yaşamak için görüşmemek ve silmek gerekir
Evet baba silinir mi ?
Silinir gerekirse annede silinir.
Affedilir kısmı yok , bahanesi yok.
Bilmem kaç yıl önce batmış falan hikaye bunlar
Bu baba sağlıklı olsa gene aynı yola devam.
Hiç mi yokluk görmedik bizim babamızda padişah değildi sonuçta
Ama kuru ekmekte olsa koydu önümüze
Böyle davranan babayı bırakın baba demek insan yerine bile koymazsınız.
Ya konu sahibi kurtuluşu baba yanı görüyorsa onun bileceği iş
İşte bu yüzden binlerce kadın burada çalışın , ekmeğinizi kazanın ayaklarınızın üzerinde durun diye hemcinslerine akıl veriyor.
Ama buraya akıl danışmak için yazan kişiler yorum yapanlara doğruyu söylediği için çemkirmeyi kendilerine hak görüyorlar.
Ben burada kimseyi tanımam benden küçük olanları evladım yerine , büyük olanları ablam yerine koyar yazarım.
Yoksa onun göreceği zarar bana bir gıdım dokunmaz.
Tek derdim bir insan , bir evlatta olsa kurtarmak.
Konu sahibi hala dediğim dedik , çaldığım düdük.
Kendi bilir .
Biz artık yaşı başı aldık tecrübe sahibi olduk bazı konularda eyvallah hatamız illaki vardır.
Ama dinlemeyene çalmaya devam edilmez .
Sağlıkla kalın

Farklı bir turu bizde vardı , kendi hayatı istekleri çok önemliydi . Lojmanda kalırdık kira vs derdi yok ama parasını hep kendi zevklerine harcadı ,en büyük korkumuzda okuldan bisey isteyecekler diye .
Biz hayatımızdan çıkardık annem boşandı ama yaşadıklarımızı Allah bilir . Anneme de çok doluyum bizi böyle bir ortamda büyütmemeliydi .
Güzel kardeşim seni çok iyi anlıyorum kendini sakın ihmal etme , bu tarz aileler çocuklarını müthiş manipüle ederler ( hem anne hem baba )
Yardim edeceksen de küçük meblalar olsun , baban sorumluluğunu unutmasın .

Annenizi yanınıza alın diyecektim ama o tarz bir imkân yokmuş. Ne zaman tayin isteyebilirsiniz? Tayin isteyip tek başınıza bir eve çıktığınızda alın yanınıza. Babanıza temelli demeyin bir süre annenizle yaşayın bakalım nasıl olacak. Ama bir açıdan çok şanslısınız. Benim annem ben atanmadan önce vefat etti, çok isterdim paramı ona harcayabilmek ama nasip olmadı. En azından bu durum için mutlu olun annenizin arkasında siz varsınız

Baban evde onune yemek konmazsa mecbur para verir .tayinini kucuk bir sehre iste .hep yeni biriyleriyle tanismak kolay olur hemde toksik bir yasantidna kurtulursun .koltuk takimi o bu parani harcarsan baban hayatta elini cebine atmaz iyice ailenin yuku ustune biner .kendine birikim yao guzel giyin ve gez .o zaman yeni biriyle tanisirsin .evden ise isten eve gidip yeni biriyle tanisamazsin .

Böyle kadınlar bir de yıllarca kocasına ses çıkartmaz, evlatları maddi bağımsızlığını kazanınca oraya kapatmak için boşanırlar. Anca o zaman özgüven geliyor herhalde

Acilen araba vs bir borca girin kredi ödüyorum deyip vermeyin malesef şuan yaptığınız fedakarlık ilerde zaten yapmak zorundasina dönecek ve öyle görecekler buna annemde dahil. Sen atanmadan önce kavga ile bile olsa alıyordu sonuçta aç değillerdi. Evlenince yada kendi hayatına bakınca vermiyorum dediginde yine sana tavır alacaklar. Bu zamana kadar yaptı demeyecekler.

Sırf annem için yapıyorum zaten,yoksa o umrumda değil.

Böyle kadınlar bir de yıllarca kocasına ses çıkartmaz, evlatları maddi bağımsızlığını kazanınca oraya kapatmak için boşanırlar. Anca o zaman özgüven geliyor herhalde
Biz küçükken annem çok dayak yedi,bizde şahit olduk birçoğuna maalesef.Annem boşanmak istediğinde dayım kabul etmedi,eşi zaten fena bir kadın asla bizi evinde istemez.Annemde durdu öyle.

Allah'tan uzaktayım,küçük bir köyde görev yapıyorum.

3 yıl sonra tayin isteyebileceğim.Çok şükür annem yaşıyor yoksa babam kardeşlerime çok daha kötü davranırdı.

Allah'ım böyle ailelere sahip çocuklara güzel kapılar açsın inşallah yoksa gerisi çok zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…