İğrenç bir baba

Biz küçükken annem çok dayak yedi,bizde şahit olduk birçoğuna maalesef.Annem boşanmak istediğinde dayım kabul etmedi,eşi zaten fena bir kadın asla bizi evinde istemez.Annemde durdu öyle.
Durmasaymış...Madem bu adamdan 5 çocuk yapıyorsun, bakmasını da bileceksin...Benim isyerimde temizlige gelen kadının 3 çocugu var, tek basina bakıyor. Annen keyfi öyle istediği için durmuş, çocuklarını zerre sevmediği için durmuş Anlamiyo musun?

Yiyici ebeveynler sürekli şunun kızı annesine koltuk almış, şunun oğlu kirayı ödüyormuş muhabbeti yaparlar. Bir de ayağım ağrıyor ayakkabı vuruyor, elbisem yok şuraya gideyim ben de gitmedim. Canım pazardan şunu çekti alamadım, babanız vermiyor ki. Ee iste be kadın! Çocuktan alırken zoruna gitmiyor, karılık yaptığın çocuklarının babasından mı isteyemiyorsun? Adamın suyuna kadar ayağına getirir. Çocuklarına babanız çok huysuz ben olmasam kimse çekmez. Adam bağırır içerden " hanımmm!" Bak beni çağırıyor gene. Götürme yani. Söyle kalk kendin al. Bir kere kötü ol kocanla. Ama hep mağdur hep mağrur. Bana geçmiyor kimse kusura bakmasın. Adamın parası varsa evine harcamıyorsa ama kadın çocuk yapıp ağlayamaz.
Annem öyle biri değil ama keşke hiç evlenmeseydi böyle biriyle.Cesur ve kararlı biri olmasını çok isterdim.Babam çok kavgacı,utanma vs.bilmez.Kavga ettiği anda da elinde ne varsa anneme doğru fırlatır.O an annem karşılık verse bıçak alıp üzerine saldırır,biz küçükken de anneme keser fırlatmıştı.Ekonomik şiddet,fiziksel şiddet, psikolojik şiddet hep uyguladı.Şimdi onun cebinden para çıkmıyor ama yine deliriyor.Koltuk aldım beğenmedi,lambader aldım bunu kırarım vs.bir sürü şey söyledi.Bazen ölmesini o kadar istiyorum ki.

Yoo annene bişey olsa en kötü ihtimalle baban kardeşlerini bakamiyom diye devlet yurduna verir, orda bile o anne babayla yetismekten daha sağlıklı yetişirler
[/QUOTE
Durmasaymış...Madem bu adamdan 5 çocuk yapıyorsun, bakmasını da bileceksin...Benim isyerimde temizlige gelen kadının 3 çocugu var, tek basina bakıyor. Annen keyfi öyle istediği için durmuş, çocuklarını zerre sevmediği için durmuş Anlamiyo musun?
Biz 5 kardeş değiliz,3 kardeşiz.Kardeşlerimde üniversitede okuyor,küçük değiller.

3 çocuk az mı? Annen benden küçüktür yaş olarak, bu adamdan 3 çocuk dogurana kadar niye korunmamis? Üstünüze keserle bıçakla yürüyen adamın neyine guvenmis de el kadar bebeleri aynı evde büyütmüş

Escobar buraya muhtemelen babanıza olan sinirini kusmaya geldiniz ama bir de şu yönü var bu işin; (ama annem çalışamaz, cahildir, izin verilmedi, çaresi yoktu vb bahaneleri kenara koyarak)
anneniz babanızla olan ilişkisini sürdürerek size örnek bir aile resmi verilmemesinde payı oldu, size manevi olarak bir sorumluluk bindirdi, sağlıklı bir ilişki nasıl oluru göstermedi.
Belki o da sadece sevilmek isterken en yakınındaki adaya evet dedi ve bu hayatı yaşadı, çocuklarına da yaşattı şimdi siz de bir ton konu açtığınız adamın yanlışlarına rağmen ayrılmayarak hiçbir döngüyü kırmadan ağlanıp sızalan biri olarak annenizin rolünü paylaşacaksınız.
Bir dönem babam bizi bırakıp gitti.Annem o dönemde evlere temizliğe gitti,halı yıkadı,merdiven yıkadı,el işi yaptı kendi parasını kazandı.Bizi bırakmadı.Sonrasında babam geri döndü,oturduğumuz ev bizim.Bizi o evden çıkarmak istedi,annem çıkmadı.Çünkü dayım bizi kabul etmedi.İstanbul gibi bir yerde de hem 3 çocuğu geçindirip hem de kira parası vermek zor olacaktı.Kaldı öyle.Babam asla nafaka vermez çünkü .
Bana gelince içimde bir sevgi açlığı var ve bunu terapi ile kapatmaya çalışacağım.Ne annem gibi bir kadın olmak istiyorum ne de onlarınki gibi bir evlilik yapmak istiyorum.Huzur istiyorum sadece.

3 çocuk az mı? Annen benden küçüktür yaş olarak, bu adamdan 3 çocuk dogurana kadar niye korunmamis? Üstünüze keserle bıçakla yürüyen adamın neyine guvenmis de el kadar bebeleri aynı evde büyütmüş
Ya bizi bırakıp dayımın yanına gidecekti ya da böyle kalacaktı.Kalmayı seçmiş,ben de çok kızıyorum anneme keşke daha cesur olup o imzayı hiç atmasaymış.Görücü usulü evlenmişler zaten

Ya bizi bırakıp dayımın yanına gidecekti ya da böyle kalacaktı.Kalmayı seçmiş,ben de çok kızıyorum anneme keşke daha cesur olup o imzayı hiç atmasaymış.Görücü usulü evlenmişler zaten
Niye illa dayının yanı? Kendini zora sokup çalışsa bi göz odada kira ödeyerek bakamaz miydi size? Bundan daha kötü mü olurdu haliniz?

anneninizin lugatında çalışıp para kazanmak yok herhalde. neden illa ki bir erkeğe el açmak zorunda?

Bir dönem babam bizi bırakıp gitti.Annem o dönemde evlere temizliğe gitti,halı yıkadı,merdiven yıkadı,el işi yaptı kendi parasını kazandı.Bizi bırakmadı.Sonrasında babam geri döndü,oturduğumuz ev bizim.Bizi o evden çıkarmak istedi,annem çıkmadı.Çünkü dayım bizi kabul etmedi.İstanbul gibi bir yerde de hem 3 çocuğu geçindirip hem de kira parası vermek zor olacaktı.Kaldı öyle.Babam asla nafaka vermez çünkü .
Bana gelince içimde bir sevgi açlığı var ve bunu terapi ile kapatmaya çalışacağım.Ne annem gibi bir kadın olmak istiyorum ne de onlarınki gibi bir evlilik yapmak istiyorum.Huzur istiyorum sadece.
Madem böyle bir evlilik istemiyorsun, şu Yusuf konusunu da artık kökünden çözmesen mi🙄

Anneni de aklayip duruyorsun ama bu işin bin tane yolu varken annen sizin için en kötü yolu seçmiş maalesef. Kendisi bile kendisini bu kadar savunmaz sorsan, yanlış yaptım kızım der.

Annen gibi bir anne olma yeter...

Benim kv de öyle, kocası öleli 20 yıl olmuş, tabiri caizse kemikleri kalmamış, şöyle döverdi, bakmazdı, el iyisi diye üzülür. Boşanmamışda, çekmişler, görümcem psikolojik hasta olmuş, hepsi hasta, değdi mi..... Bilmiyorum ya 🙄

Kök ailenizi kendi halinde bırakmadan iyileşmezsiniz, Yüzünüz asık mutsuz olursunuz.

Oturduğunuz ev sizinmiş neden boşanıp hakkını alamıyor? Kocasına ses çıkartmamış, dayıya ses çıkartmamış ama annem bizi bırakmadı oluyor adı. Bırakmayacak tabi.

Annem öyle biri değil ama keşke hiç evlenmeseydi böyle biriyle.Cesur ve kararlı biri olmasını çok isterdim.Babam çok kavgacı,utanma vs.bilmez.Kavga ettiği anda da elinde ne varsa anneme doğru fırlatır.O an annem karşılık verse bıçak alıp üzerine saldırır,biz küçükken de anneme keser fırlatmıştı.Ekonomik şiddet,fiziksel şiddet, psikolojik şiddet hep uyguladı.Şimdi onun cebinden para çıkmıyor ama yine deliriyor.Koltuk aldım beğenmedi,lambader aldım bunu kırarım vs.bir sürü şey söyledi.Bazen ölmesini o kadar istiyorum ki.
Siz içindesiniz görmüyorsunuz. Anneniz dik durmak istemedi. Babanızla kavga etseydi demiyorum.
Benim teyzemi bir çocuk buna aşık diye okuldan almışlar, haberi bile yokmuş, daha küçücükken böyle bir adamla evlendirmişler. Adam evde yokken çocukları aldı gitti. Annem dışında kimse kapısını açmamış. Hatta erkek kardeşleri bulsa zorla adama götürürlerdi. Tüm kadınlar dünyanın lafını etti arkasından. Hepsi hem şikayet ederler eşlerinden hem de "kocam da kocam." Ne yaptı etti dönmedi hayatını kurdu. Herkesten daha mutlu. Kaç yıl öncesinden bahsediyorum. Kadınlar bataklıklarından çok memnun aslında. Kayınvalidem bize bile söylenir sonra gider aşkla eşinin ayaklarını yıkar mesela. Kızına da öğütler verir. Kocana şöyle yap, böyle şişir. Eşim bana değer veriyor diye elinden gelse aramıza yatar.

Merhaba, umarım iyisinizdir.Benim babam küçüklüğümüzden beri sorunlu bir tipti.Hiç sevmedim,sevmiyorum.El iyisi biridir.Bize karşı hep cimriydi.Hiçbir zaman destek olan,arkamda dimdik duran bir babam olmadı.Hep özendim öyle insanlara.Atandım ve anneme destek oluyorum.Koltuk takımı eskimişti,koltuk takımı aldım.O kadar kavga çıkardı ki babam,bir sürü söylendi.Hiçbir şekilde kendisi para vermedi,ben aldım ama yine de bir sürü şey söyledi.Yaşım daha 27 ama bu adam yaşam enerjimi söndürdü.Etrafta neşeli yaşıtlarımı görünce dönüp kendi bıkmışlığıma bakıyorum.Eve geldiğimden beri huzurum yok,paramda zaten evi ben geçindiriyorum.Pazar parası bile vermiyor,aranmadan öncede annemin kaç kere pazar parası için kavga ettiğini biliyorum.Etrafta doğru kişiyi bulan arkadaşlarımı görüyorum,hepsi öyle mutlular ki.Çünkü olumlu enerjileri var ve bu enerjiyle doğru kişiyi çekiyorlar.Gezip tozan arkadaşlarıma imreniyorum.Benim param evin ihtiyaçlarına gidiyor,anneme de bir şey diyemiyorum.Saçımı başımı yaptırmak,gezip tozmak bende istiyorum ama buna ne enerjim kalıyor ne de param.Üstelik babamı da hiç sevmiyorum,arkasında babası dimdik duran kadınlar çok şanslılar.Babamın bu olumsuz enerjisinden nasıl kurtulurum bilmiyorum.
Anneni de al çık evden

X