İğrenç bir baba

Anneniz hayatıyla ilgili doğru kararlar verebilecekken vermemiş. Siz daha kaç sene destek olabilirsiniz ki? Bence tatillerde bir görüp birkaç gün kalmaya gidin yeterli, ne işiniz var koskoca tatilde orada?
Ben de bunu çok isterim aslında.İşte annem için geldim,birazda gezeyim dedim.Ailem İstanbul'da yaşıyor,ben doğunun bir köyünde öğretmenim.

herkes annesini yanına almasını öğütlemiş fakat henüz hayatının baharında bir kadının asla kendisinin katkıda bulunmadığı tercihler sonucunda bu denli büyük bir sorumluluk alması gerçekten size mantıklı geldi mi? annesi bu yaşına değin hayatı ve evliliği ile ilgili tercihler yapmış. şimdi ortaya çıkan nahoş tabloyu neden bu kadıncağız düzeltmeye çalışsın? onun da bir hayatı var.
Benim kendime ait bir hayatım yok gibi.Küçükken bu iğrenç evlilikleri nedeniyle çok hırslı bir öğrenciydim, başarılı olmak zorundaydım.Başarılı da oldum.Şimdi farkına varıyorum bazı noktalarda hata yaptığımın.Aşkı erteledim,ilişki tecrübem yok,babamdan dolayı sevgi açlığım da var.

Benim kendime ait bir hayatım yok gibi.Küçükken bu iğrenç evlilikleri nedeniyle çok hırslı bir öğrenciydim, başarılı olmak zorundaydım.Başarılı da oldum.Şimdi farkına varıyorum bazı noktalarda hata yaptığımın.Aşkı erteledim,ilişki tecrübem yok,babamdan dolayı sevgi açlığım da var.

lütfen bu denli verici olmayın. mümkünse evinize dönün ya da kendinize tatilde başka konaklama imkanları yaratmaya çalışın.
umarım sizde yarattıkları yaraları geç olmadan sarabilirsiniz.

Siz çalışmadan ne yiyip ne içtiler? Borç vs mi var? Ben olsam kredi çeker borca girip aileme param yok derim. Yaz okulu vs yok mu? Maaş sizin değil mi babanıza yok diyin geçsin.
Babam eskiden de cimri adamın tekiydi,iki evimiz var ve biri kirada.Kiradan anneme 2-3 bin verirdi ben atanmadan önce.Onunla evin her seyinin(elektrik,su,doğalgaz, alışveriş vs.)halledilmesini beklerdi.Ben atanınca o parayı da vermez oldu.

Babam eskiden de cimri adamın tekiydi,iki evimiz var ve biri kirada.Kiradan anneme 2-3 bin verirdi ben atanmadan önce.Onunla evin her seyinin(elektrik,su,doğalgaz, alışveriş vs.)halledilmesini beklerdi.Ben atanınca o parayı da vermez oldu.
Napıyor peki parayı? Hiç takip ettiniz mi

Anneniz bu adamı niye çekiyor, mazoşist mi?? Zaten aldığınizi annenize veriyorsunuz başka bir yerde kurulu düzeniniz var alın annenizi gidin Olmaz dimi ,anneniz kurtulsa çok önceden kurtulurdu, başımda erkek olsun ,odundan olsun diyen kadın tipindeyse acimayin gidin düzeniniz kurulu yerde yaşayın,gezin ,kendinize , bakın, eğlenin.Kendini kurtarmak için çabası olmayan (anne bile olsa) insanlar için gencliginizi heba etmeyin, deymez,deymiyor.Hayat tecrübesi yabana atmayın...........
Annemi yanıma alamam,köy okulunda çalışıyorum.Tek lojmanda 4 öğretmen yaşıyoruz ve annemi istemezler.Annem boşanmak istiyor ama babamı biliyoruz.Boşanınca annem ve kardeşlerim ortada kalır.İstanbulda nasıl geçinecekler?Ben bu sefer kira parası da ödemek zorunda kalacağım

Annemi yanıma alamam,köy okulunda çalışıyorum.Tek lojmanda 4 öğretmen yaşıyoruz ve annemi istemezler.Annem boşanmak istiyor ama babamı biliyoruz.Boşanınca annem ve kardeşlerim ortada kalır.İstanbulda nasıl geçinecekler?Ben bu sefer kira parası da ödemek zorunda kalacağım

anneniz hayatından memnun değilse yaşı henüz gençken girip bi işe çalışacaktı. kızının atanmasını bekleyip simbiyotik bir yaşam için üstüne yapışmayacak.
bu ilişkide anne rolüne sakın geçmeye kalkmayın.

Merhaba, umarım iyisinizdir.Benim babam küçüklüğümüzden beri sorunlu bir tipti.Hiç sevmedim,sevmiyorum.El iyisi biridir.Bize karşı hep cimriydi.Hiçbir zaman destek olan,arkamda dimdik duran bir babam olmadı.Hep özendim öyle insanlara.Atandım ve anneme destek oluyorum.Koltuk takımı eskimişti,koltuk takımı aldım.O kadar kavga çıkardı ki babam,bir sürü söylendi.Hiçbir şekilde kendisi para vermedi,ben aldım ama yine de bir sürü şey söyledi.Yaşım daha 27 ama bu adam yaşam enerjimi söndürdü.Etrafta neşeli yaşıtlarımı görünce dönüp kendi bıkmışlığıma bakıyorum.Eve geldiğimden beri huzurum yok,paramda zaten evi ben geçindiriyorum.Pazar parası bile vermiyor,aranmadan öncede annemin kaç kere pazar parası için kavga ettiğini biliyorum.Etrafta doğru kişiyi bulan arkadaşlarımı görüyorum,hepsi öyle mutlular ki.Çünkü olumlu enerjileri var ve bu enerjiyle doğru kişiyi çekiyorlar.Gezip tozan arkadaşlarıma imreniyorum.Benim param evin ihtiyaçlarına gidiyor,anneme de bir şey diyemiyorum.Saçımı başımı yaptırmak,gezip tozmak bende istiyorum ama buna ne enerjim kalıyor ne de param.Üstelik babamı da hiç sevmiyorum,arkasında babası dimdik duran kadınlar çok şanslılar.Babamın bu olumsuz enerjisinden nasıl kurtulurum bilmiyorum.

Kusura bakmayın ama babanız kadar olmasada annenizde asla masum değil.
Böyle biriyle çocuklarını aynı ortamda bırakanlarda suçlu.
Çeşitli bahanalere sığınıp sağlıksız ortamlarda tutuyorlar çocukları.
Boşanıp çalışan kadınlar delimi? Okadar cefa çekiyorlar sırf çocukları huzurlu olsunlar diye.

anneniz hayatından memnun değilse yaşı henüz gençken girip bi işe çalışacaktı. kızının atanmasını bekleyip simbiyotik bir yaşam için üstüne yapışmayacak.
bu ilişkide anne rolüne sakın geçmeye kalkmayın.
Vallahi yorgunum zaten,yaşıtlarıma bakınca üzülüyorum.

Vallahi yorgunum zaten,yaşıtlarıma bakınca üzülüyorum.

taşıyabileceğinizden fazla yük omuzlamaya kalkmayın. bu yük, anneniz bile olsa yapmayın.
muhtemelen "bir anne, asla yük olmaz" diye duyar kasacaklar olacaktır. sakın zahmet etmesinler. aynı şartlar altında kalmadan kimse kendi taşıyamayacağı yükü burada başkasına öğütlemesin.

Kendinize yüklenmeyin,annenizin,kardeslerinizin ebeveyni olmayın.
Babanız parasını eve getirmiyorsa bunca zaman anneniz kardeşleriniz ne yiyor, içiyor??? Anneniz seversiniz ama çok bencil "kendime hayırsız bir adam seçtim yükünüde çocuklara atıyorum,kurtulmak istemiyor,bahanelere sığınıyorum " Ya adam ölene ya ben ölene ömür bitene kadar .Çeksin ,ömrü çürüsün çocuklarımın" mantık bu......Sert olduysa özür dilerim,ama çocuklarım için çekiyorum diye yazan kadınların çocukları sizin gibi büyüyünce içi boş kabuklar gibi geziyor Kadın çalışmak ,uğraşmak, gerekirse aç yatıp çocuklara bir hayat vermek yerine,hep beraber çekelim bunu diyor .....

taşıyabileceğinizden fazla yük omuzlamaya kalkmayın. bu yük, anneniz bile olsa yapmayın.
muhtemelen "bir anne, asla yük olmaz" diye duyar kasacaklar olacaktır. sakın zahmet etmesinler. aynı şartlar altında kalmadan kimse kendi taşıyamayacağı yükü burada başkasına öğütlemesin.

Katılıyorum. Konu sahibine benzer aile yapımız var, daha önce de yazmıştım konularına. Ben seneler önce burda verilen o tavsiyeyi uygulayıp annemi de alıp başka şehirde hayat kurmaya çalıştım. Annemin de yükü omuzlarımdaydı. Daha kötü oldu her şey. Hele de benim psikolojim. Kaldıramadım ben. Anne çok güçlü olur, anlarım, ama öyle değil anladığım kadarıyla. Konu sahibi bi şekilde bencil olmak zorundasın. Üzgünüm ama annen bile olsa onun hali hazırda alıştığı bi hayat bu. Seninse önünde uzun bir hayat var. Fedakarlığın dozunu iyi ayarla. Kendi hayatına öncelik ver. Anne babana ebeveynlik yapıyorsun şu an, ben de senelerce yaptım, bak çok yorgunum, sakın yapma.

Köy okuluna servis yok mu? merkeze taşınıp annenizle yaşayın derim okula da servisle gidersiniz öyle bi imkan varsa

Merhaba, umarım iyisinizdir.Benim babam küçüklüğümüzden beri sorunlu bir tipti.Hiç sevmedim,sevmiyorum.El iyisi biridir.Bize karşı hep cimriydi.Hiçbir zaman destek olan,arkamda dimdik duran bir babam olmadı.Hep özendim öyle insanlara.Atandım ve anneme destek oluyorum.Koltuk takımı eskimişti,koltuk takımı aldım.O kadar kavga çıkardı ki babam,bir sürü söylendi.Hiçbir şekilde kendisi para vermedi,ben aldım ama yine de bir sürü şey söyledi.Yaşım daha 27 ama bu adam yaşam enerjimi söndürdü.Etrafta neşeli yaşıtlarımı görünce dönüp kendi bıkmışlığıma bakıyorum.Eve geldiğimden beri huzurum yok,paramda zaten evi ben geçindiriyorum.Pazar parası bile vermiyor,aranmadan öncede annemin kaç kere pazar parası için kavga ettiğini biliyorum.Etrafta doğru kişiyi bulan arkadaşlarımı görüyorum,hepsi öyle mutlular ki.Çünkü olumlu enerjileri var ve bu enerjiyle doğru kişiyi çekiyorlar.Gezip tozan arkadaşlarıma imreniyorum.Benim param evin ihtiyaçlarına gidiyor,anneme de bir şey diyemiyorum.Saçımı başımı yaptırmak,gezip tozmak bende istiyorum ama buna ne enerjim kalıyor ne de param.Üstelik babamı da hiç sevmiyorum,arkasında babası dimdik duran kadınlar çok şanslılar.Babamın bu olumsuz enerjisinden nasıl kurtulurum bilmiyorum.
Benim babamda öyle maalesef yapacak şey mesafeli olmak çok muhatap olmamak

X