Iğdırlılar Iğdırı tanıyanlar, bir bakar mısınız*

MATMAZEL87

Kün fe yeküni
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
2.892
101
mirmirmirmir arkadaşlar sevgilim ıgdırda usta birliğine gityo yarın ıgdır nasıl bir sehir?
Igdır insanı nasıldır?
ıgdırda askerleri severler mi?
...........................................................
...........................................................
............................................................
lütfennnnn bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar yaaaaa:1closedeyes:

Iğdır'a askere giden biri için Iğdır insanının nasıl olduğu, askerlere karşı nasıl olduklarının ne önemi var ki... Zaten tüm zamanı askeri birlikte geçiyor..Haftasonu çarşı iznine çıkılıyor birtek.. O da zaten merkezdeyse çıkar jandarma birliğinde falansa çıkacak biryer de yok...

doğu insanı iyi olur,misafirperverdir,askerlere karşı da iyi olur diye düşünüyorum sonuçta vatanımızı koruyan insanlara karşıda misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterirler merak etme canım.Oradaki insanlar tanımadıkları insanlara bile evlerine açıp misafir ederler hiç şüphen olmasın.

ığdırdakiler insanları çiğ çiğ yiyor olsa bile sevgiliniz güvende merak etmeyin.
birlikten kolay kolay çıkamaz zaten..:jeyyar:

Liseden bi arkadasım yapmıştı askerlıgını ığdırda.Çok pis yer dıyodu,mecazı anlamda tabı.Askerlerı pek ceven olmazmış,zarsıya pazara zaten cok cıkamazlarmış cıksalarda bellı mekanlar alıyomuş askerlerı.sıvıl halkla pek konusamazlarmış,sevılmıyolar sonucta.Biri kızlarına baksa kavga cıkarmış,yüzlerıne baka baka sevmedıklerını belli ederlermiş.Hergün operasyon hergün dağ hergün bunalım,sac baş birbirine girmiş,telefon yok,doğru düzgün yemek yok,irtibat yok... kötükedihüso

Kuzum delirdin mi sen yaa,bayrağımızın asılı olduğu heryer bızım vatanımız sonucta,asker heryerde sevılır,sayılır.Abım ağrıda yaptı,hiç tanımadıgı ınsanlardan su ,istemişler,onlarda vermiş tabi.okadar tutuyolar yanı askerleri... Sen sıkma canını,Allahın ıznıyle gider izniyle gelir.Böyle telaş yapıpta psıkolojısını bozma onun,onlar zaten suan çıt kırıldım modundalar. yerimseniben

konu çok dikkatimi çekti...bence nerde askerlik yaparsa yapsın vatanın her yeri aynı olmalı,askere kötüdavranacaklarını sanmam
ama için rahat edecekse söyleyeyim,ben 2003-2004 yıllarında ığdırda çalıştım,hala gözüm dolarak hatırlarım,çok güzel anılarım var orda...
halkı çok modern,batıda giyim kuşam nasılsa orda da öyle...öğretmenlere karşı inanılmaz iyiydiler,yabancılara karşı da öyle...eşim beni görmeye gelmişti,yabancı plaka diye otopark ücreti almadılar düşün...
askeriyenin yeri de güzel.çarşısı güzeldir,her şey var...bizim canımız sıkılmıyordu,gezecek yer bulabiliyorduk...
hayat ucuz,baya para biriktirmiştim...
yani ben ığdırı da ığdırlıları da sevdim,hala güzel hatırlıyorum,sağolsunlar onlar da beni unutmazlar,sık sık ararlar...
inşallah hayırlısıyla görevini yapar teskeresini alır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…