Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
Sanırım sabrımı test ettiniz. Amacınızı ulaştınız ve krizi yönetemedik ! İnsanoğlunun huysuzluktan, vukuatlardan, kötülüklerden beslendiğini çok güzel gördük.

düşünüyorum düşünüyorum tam karar aşamasındayım ....
Ben sizin krizi yönetemediğinizi düşünmüyorum Kazen.

Polemik yaşayan kişiler, tamamen burdan farklı sebeplerle aslında birbirlerine bilenmiş kişiler. Bunu hepimiz biliyoruz.
Sanırım bu kategori bitmedikçe, bu kavga da bitmeyecek..

Ben sizin krizi yönetemediğinizi düşünmüyorum Kazen.

Polemik yaşayan kişiler, tamamen burdan farklı sebeplerle aslında birbirlerine bilenmiş kişiler. Bunu hepimiz biliyoruz.
Sanırım bu kategori bitmedikçe, bu kavga da bitmeyecek..

Şimdide bu tarif şikayet edildi. Masa bütünün de tatlı gözükmüyor şeklinde şikayet geldi...

Arkadaşlar masa düzeninde olan yemeklerin tarifi olmalı, yani 3 gün önceki çorba 5 gün sonraki tatlı kabul edilmeyecek.

Bu sebeple azami dikkat etmelisiniz....

Oysa bu mesajı yazma sebebim bir üyenin masasında ki yemeklerin hiç birinin tarifi yoktu. Köfteyi anlatmış masada biftek vardı(örnek) bu tabii ki diskalifiye edilecek. Sonra bu mesajım alındı çevrildi yok masada tatlı yok var. Bende şu tarif açıklama olarak yazmıştım. Dedim ki bazı yemekler vardır ayrı servis edilir veya son dakika servis edilir önemli olan masada görüntülemek. Bunu evirdik çevirdik ..... Şikayetler yağdı.

Şimdide bu tarif şikayet edildi. Masa bütünün de tatlı gözükmüyor şeklinde şikayet geldi...

Oysa bu mesajı yazma sebebim bir üyenin masasında ki yemeklerin hiç birinin tarifi yoktu. Köfteyi anlatmış masada biftek vardı(örnek) bu tabii ki diskalifiye edilecek. Sonra bu mesajım alındı çevrildi yok masada tatlı yok var. Bende şu tarif açıklama olarak yazmıştım. Dedim ki bazı yemekler vardır ayrı servis edilir veya son dakika servis edilir önemli olan masada görüntülemek. Bunu evirdik çevirdik ..... Şikayetler yağdı.
Masada tatlı var ama :KK64:
img1496911384530.jpg

Evet o tarifi ben de görmüştüm.

Ekteki tarifi anlamak çok zor olmamalı. İlk sofra resminde zaten sadece salatalar var. Daha sonra yemek aşaması geldikçe çorba , ana yemek ve tatlı servis edilmiş ve masada çekilmiş.

Yeni kaldırılan konunun masa düzenini göremedim, o yüzden yorum yapmak istemem. Diskalifiyeden kastım, tarifinin kaldırılmış olmasıydı. Detayını pek bilmiyorum.
Ama en başta söylediğim gibi Ramazan Ayının anlam ve önemine yakışmadı, keşke böyle olmasaydı.
En azından bi kısım biraz daha anlayışlı olup keşke kendini tutsaydı..

Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin anladım olayı.

K Kazen yarışmaya katılmak eğlenceli ve çok güzel ben çok memnunum eminim bana katılan arkadaşlar olacaktir.
Yarışma başladığında aciklamayi okumadan direkt katılıyorlar herhalde.
Zaten 3 tarifle katılıyoruz tabikide hepsini koyup öyle foto atmak gerekiyor yoksa boş tabağı tarifinde olmayan yemekleri koymak çok mantıksız.. anlamayan arkadaşlar olmuş herhalde. Sağlık olsun.
Kadınlar kulübünü seviyorumEn Büyük KK

Kendimi kac gündür tutuyorum ama artik dayanamadim.kız sen ve tayfan daha düne kadar "kk dan atılanlar bu sebepten atilmadi mi?? Yönetim açıklama yaptığı halde durmamislar" gibi savunmaya tartismaya girmiyor muydunuz?? Kendinle cok fazla celisiyorsun karanfilcik. Evet amacinizin,özellikle senin amacinin bağcı dövmek olduğunu herkes anladi zaten burda.işin içine kendi emeğin girince,bi haksızlık olduğunu düşününce nasil da aslan kesiliyorsunuz ama !! :))

Ayrica sabahtan bu yana gelip baskalari savunuyor seni.noldu kizzzz korktun mu???korkma kimse senin kadar cirkef bi insan degil şu platformda.iyi niyetli insanlarla dolu burasi.belki sende bu yuzden korktun.kendinle celistigin icin korktun.insanlara zarar verdiğin icin sabrini zorladigin icin korktun.ayrica ve ayrica şunu da belirtmeden gecemiycem, bizi yönetime karşı gelmekle itham edip ,şu konulara daldigin gunden beri israrla "kkdan atilanlar bu sebeple atilmadi mi??vay efendim şöyle böyle olmadi mi??" papağan gibi tekrarladin durdunn.ortada bir sorgu varsa oda senin yaptigindir.gelip bizi ordu halinde yuklenmekle sucladiniz sen ve tayfan...bdv de konu açıp,bütün uyelere gaz verip bi üyeyi ve konularini tabiri caizse linc etmeye çalıştınız ordu halinde halbuki.bu kadarda celismeyin yahuu.gelip burda bize ahkam kesecek yüzün kalmamasina ragmen ısrarla debeleniyorsun.neyin cirpinisi bu guzelim,neyin hinci,neyin kuyruk acısı..ustünden aylar gecmesine ragmen temcit pilavi gibi ısıtıp ısıtıp yönetimin önüne suruyorsun olayları.. hala bi yönetimi sorgulama pesindesin.o kadar ağrına gitti madem,sende defolup gitseydin neden döndün?? Sana dön diye yalvaran olmamisti halbuki..Onlarin icinde sende vardin halbuki... olmadi maalesef,soylediklerin birbirini tutmadı,altını dolduramadin...3 hayir la ugurluyoruz seni :KK70:

Haa Ama seni takdir ediyorumm bir konuda..nasil basardiysan yaninda sana deli gibi yaranmaya çalışan bi üye var.senin dokuntulerini topluyor nede olsa.birazdan oda damlar buraya.adını telaffuz etmeme gerek yok.burdaki 3 5 üyeye sığınıp gündemde kalmaya calismak icin yagcilikta sınır tanimayan bi uye kendisi alti üstü.kendine örnek alacagin insanlar "yaa nogglacaaggdiii b.k mu akacaagggddiii" gibi mahalleye agziyla konusan insanlar olmasin bence canim benim.dilersen sana örnek alabilecegin baska insanlar gosterebilirim.benden sana bir hayat tecrubesi..birilerine yaranmaya calisarak asla bir yere gelemezsin.kendin ol,kendin bir yerlere gelmeye calis.benim senden umudum hala var basarabilirisn inaniyorum :super:

Alti ustu aglayan bir uyesin diyen bendim sanirim
Simdi sende alti ustu yü yazmasaydin inan beni kastetdigini anlamayacaktim
Zira ithamlarina bakiyorum
Komik mi yoksa icler acisi mi karar veremiyorum.
Gulsem olmayacak
Bir acima hissi gelecek yine olmayacak.
Coco tum samimiyetimle soruyorum iyi misin?
Paylasmak istedigin tramvatik bir gecmisin varsa anlatabilirsin..
Cok mu hakkini yediler zamaninda.
Cok mu emeklerin ziyan edildi.
Bugune kadar kimse hakkini teslim etmedi mi sana?
Bir karniyarik bir baklava disinda sofraya bir cacik dahi koyulamayacagina kim inandirdi seni, buna kim ikna etti mesela...
Neyse.

Seviyesiz tavrina hic girmicem..
O alanen tartismaya kapali.

Sanirim yapmak istedigini yapamamis olmanin verdigi ofke bu. Anlamaya calisiyorum.

Katildigin henuz bismillah ilk yarismada zaten hippo nun aldigi oylari diline dolayarak neler yapabilecegini, nasil bir potansiyelinin oldugunu koydun ortaya.
Inanamiyorum,soktayim,nasil bu kadar oy alabilir anlayamadim. Bence şu hakediyor aslinda. O daha cok emek verdi.
Pardon da 3 cesitten fazlasini yapamayan bir otorite mi buna karar veriyor?

Bu yarismada geldin manolyaya sordun degil mi yardim ettin mi diye.
Hayir dedi. Madem ikna olmadin niye otaniyi tebrik ediyorsun?
Ha ikna olduysan
Lunya dan sonra yazdiklarin neydi?
Allah kimseye boyle iki yuzluluk vermesin
Dedirtiyorsun. Zorla.

Öyle dusunuyor olsan bile
Ozellikle haktan hukuktan emekten bu kadar dem vurabiliyorsan biraz da insan olsaydin karsi tarafin hakkini hukukunu da
Gozetebilseydin madem.

Daha oncede soyledim yine soyluyorum
Bu yarismaya fitne karistiran
Ilk tasi atan sensin.
Otani nin uzerine oynadiniz.
Istediginizi alamadiniz artik onunuzdeki maclara bakarsiniz.

Bu yarismanin mudavimler icin degil
Tum uyeler icin oldugunu elbet idrak edeceksiniz.

Selametle.

X