Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
sevgili Lunya, yaklaşık 10 senedir bu forumdayım.. bir avuç insan hariç gerçekten nefretimi kazanan bir üye yok bu forumda, o da 10 yılın tortusu olsun o kadar.. o yüzden bugün seninle yemek konusunda tartışsam, yarın yaptığın herhangi bir yemeğin tarifini girip sorarım sana.. kin gütmem.. ben sana kalkıp da "lunya sen böyle masa kur da görelim" tarzı bir yaklaşım sergilesem ve sen o masayı kursan, ben gelip "helal olsun"u yapıştırırım zira yapmışsındır.. ben diğer konuda meydan okuyup da karanfile helal olsun diyen kimseyi görmedim mesela, sen gelip "olmamış" dediğinde hop diye beğendiler :) ne olmamış mesela? 10 tane daha iyi künefe diyorsun, ben gizli takipçiniz olarak bütün yemekleri inceliyorum (zira yemek yapmayı seven biriyim) bu kadar kabıyla, şekliyle ve görüntüsüyle iyi künefe görmedim.. ha karanfil kendisini fazlasıylaaaa iyi savunur, onu savunmak için yazmıyorum böyl bir tartışmayı EmiraSalih için de yapardım, öteki konudaki arkadaşı da hiç görmedim.. körü körüne dedemi savunmam zaten :)

Adım geçmiş ben de yorum yapayim madem :p

Ben bu yarışmalara sırf heyecan olsun eğlence olsun diye katılıyorum. Tarifime karar verirken de pişirirken de burada anlatirken de cok zevk alıyorum. Diğer arkadaşların yaptıkları yemekleri de keyifle takip ediyorum. Kimse icin kötü zanda bulunup kendi yapmamıştır vs demeyi kendime yakistirmiyorum. Yapan varsa kendi vicdanıyla onun arasindadir. Öyle birinci olmak ona yetecekse diyecek lafım yoktur. Kaldı ki hile yapmak isteyen kisi bir sekilde sahte üyelik vs açarak ya da buradan tanıştığı kişilerle Facebook veya instagram uzerinden örgütlenerek çok rahat birinci olabilir diye düşünüyorum. Tüm bunlara ragmen kimseye sahsi olarak ithamda bulunmam çünkü %1 ihtimalle ben haksızsam o kişinin emeğine ayıp etmiş olurum. Bunu da göze alamam. Ayrica malum konu sahibi arkadaşın uzerine o kadar gelinmesine ragmen üslubunu hic bozmamasini son derece takdir etmekle beraber diger uye arkadaslarin karşılıklı olarak seviyeyi dusurmelerinden ben okuyucu olarak utandım...

Keşke bu güzel aya yakışır şekilde bu guzel yarismayi surdurebilseydik. Şahsım adına kimsenin kalbini kırdıysam özür diliyorum. Diğer tüm arkadaslardan da gururu egoyu bir kenara birakip birbirinden ve okuyuculardan özür dilemesini ve bu meselenin bir daha hic açılmamasını rica ediyorum. Birbirimizi sevmek zorunda degiliz ama saygi goztermek zorundayiz. Yorumlarina katlanamadiklarimizi da göz ardı et butonuyla görmezden gelebiliriz :KK68: uzun oldu kusura bakmayın çok şiştim bu meseleden...

Neden ayıp olsun:KK66:
Sen tatlıyı hazır al onun yerine yemeğini ağrlaştır veya başka bir çeşit daha ekle:KK66:
Ne eklesem ki o_O

Sıra onada gelecek biliyordu:KK70:
:sopa:

Haha evet bak bu daha olası seni ihmal etmek yoktu sanırım böyle bi söz verilmişti sana :KK70:
:sopa:
Sırayla hepimizi elden geçirin :KK70:

Lunya varken bana laf düşmez:KK45:
Ne demek istiyorsunuz siz bana :sopa:

Eyvah :eek::eek:

X