İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 192 86,9%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,1%

• Ankete Katılan
    221
Spora ilk olarak yürüs tarzı ile başlanmalı buda Leslie yada dışarı çıkmaya vaktiniz varsa 1 saat orta tempoda yürüyün 🤗 kendimi az ve öz olarak anlatayım benim ilk hamilelikte 56 ile başladım 85 ile doğum oldu 74 ile doğum sonrası 1 yıl süt dineminde birgün AVM'de tartilmak istedim 1 TL atılan boy yağ kas su vs vs 80 kilo göster di hemen diyete başladım if diyetine denk geldim sabah 10 aksam 17 de yeme işini bitirdim tabi iki ana iki ara öğün şeklinde porsiyonu yavaş yavaş azalttım akşamları 1 saat yürüs yaptım her gün. Yürüdüm sonra bir TV de Gürkan kubilaya denk geldim bir gün spor bir gün dinlenin demesine şahit oldum. Vücut bu defa her gün Spor isteyecek buda yanlış demesini duyunca bir gün spor bir gün dinlendim ve 3-4 ayda 80 kilodan 56 kiloya düştüm gören sen 50 kilosun dediler görüntum çok zayifti boy 169 cm çöp kadın gibiydim ve uzun süre kilo almadım her gün akşam 17-18 de yedim bunu alışkanlık haline getirdim takı ikizler doguncaya kadar saatler karıştı düzen bozuldu 64 ile doğumdan çıktım ikizlerde 18 ay sonra 73-74 kilo geldim 🙈 ve tekrar bu topige gelip 27 Mayıs 2020 de if diyetine dönüş yaptım 🤗 bol eksiklerimiz olsun
Maşallah canım. Allah bağışlasın çocuklarını. Kolay kilo veriyorsun galiba.🥰 Bende topuk dikeni olduğu için yürüyüş gibi ayakta yapılan sporlar iyi gelmiyor canım. Çok ağrım oluyor. Onun için pilatese başladım. Topuk dikeninden kurtulursam yürüş yapmayı çok sevdiğim için çok yürümek istiyorum😊
seni çok iyi anlyrm cnm kndn için ilk yapcagin sey sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve sporu akışkanlık edip düzenli yapmak aslında hepimiz bunu yaptığımız zaman kilo derdimiz olmaz ilâç kullananları saymıyorum sen üzülme moralin yüksek olsun dün dünde kaldı bugün yenı başlangıç yapıyorsun ve yazafit giriyoruz cnm 🤗
İnşallah bu defa hedefime pes etmeden ulaşırım.
kendimden bahsetmek istyrm kizlar 6 yıl önce evlendim 45 kiloydum evldnmde bir yıl sonra hamile kaldm düşük riskim yüksek olduğu için bazen evde bazen hastanede 9 ayı bitrdm ve 120 kilo oldum snra 14 aylikken kızım 60 a düştüm bir yilda 60 kilo verdim daha da vermeye devam edecemi düşünürken ikinci süprz hamilelik oldu onu da 98 kilo ile tamamladım ve iki yıl oldu ilk kızım sonrada oğlum oldu

kilovermem yavaş çünkü 19 yildir hem kronik aileden gelen hmde 7 yildir allerjik astimla mücadele ediyorum evde makinem var ama tıkandım zaman acilamiyrm acile gidip koldan kortizon iğne ile acilabilyrm astımın ilerlediğini söyledi doktor Ciğerlrm iyi olduğu için kilo verirsen bu kadr tikanmzsn ilaç ve hava ile acilblcemi söyledi çok zor kızlar gece tiknyrm ccklri hazırla uykulu uykulu ccklr sefil olyolar bnm yuzmden yakında kimsem yok bırakma şansımda yok ccklrmla güzel günler için zayflmk istyrm bu hfta zor bir hfta çok tiknyrm sizin yanınıza bu yüzden geldim bir aile sıcaklığı hissetim motivasyon en güzel ilaç iyki geldim 😍🤗
Çok geçmiş olsun canım. Zor süreçlerden geçmişsin ve geçiyorsun umarım en kısa zamanda kilo verip sağlığına kavuşursun. Çocuklarını Allah bağışlasın🥰

kendimden bahsetmek istyrm kizlar 6 yıl önce evlendim 45 kiloydum evldnmde bir yıl sonra hamile kaldm düşük riskim yüksek olduğu için bazen evde bazen hastanede 9 ayı bitrdm ve 120 kilo oldum snra 14 aylikken kızım 60 a düştüm bir yilda 60 kilo verdim daha da vermeye devam edecemi düşünürken ikinci süprz hamilelik oldu onu da 98 kilo ile tamamladım ve iki yıl oldu ilk kızım sonrada oğlum oldu

kilovermem yavaş çünkü 19 yildir hem kronik aileden gelen hmde 7 yildir allerjik astimla mücadele ediyorum evde makinem var ama tıkandım zaman acilamiyrm acile gidip koldan kortizon iğne ile acilabilyrm astımın ilerlediğini söyledi doktor Ciğerlrm iyi olduğu için kilo verirsen bu kadr tikanmzsn ilaç ve hava ile acilblcemi söyledi çok zor kızlar gece tiknyrm ccklri hazırla uykulu uykulu ccklr sefil olyolar bnm yuzmden yakında kimsem yok bırakma şansımda yok ccklrmla güzel günler için zayflmk istyrm bu hfta zor bir hfta çok tiknyrm sizin yanınıza bu yüzden geldim bir aile sıcaklığı hissetim motivasyon en güzel ilaç iyki geldim 😍🤗
Çok geçmiş olsun canım, yaşanırken çok acı verse de atlattığın her zorluk seni daha da güçlendirmiştir. Bundan sonrası çocuklarınla daha sağlıklı ve güzel geçer umarım senin için. Ne zaman bunalırsan yaz, elimizden geldiğince anlamaya çalışırız keşke daha fazlasını yapabilsek. Çocuklar büyüdüklerinde minnet duyacaklardır sana, rahatsızlıklarına rağmen onlar için daha iyi olmaya çalışıyorsun. Hikayene bakılırsa kolay pes eden biri de değilsin, eminim zamanla sağlığına kavuşacaksın :KK15:

Merhaba :) Günün Özeti
23 saat açlık
09.00 filtre kahve
12.00 bitki çayı
14.00 3 haşlanmış yumurta, 1 paket hindi füme, peynir, bol yeşillik, zeytinyağı, 2 parça bitter çikolata :)
Ara: Labne, bal, tarçın, ceviz karışımı
15.30 200 gram brokoli, 200 gram karnabahar, yoğurt, domates sos, bol zeytinyağı, baharat
Akşam yeşil çay
2 litre su ve maden suyu

Slm kızlar sabah 10.30 kahvaltı aksam 5.30 ve 2 ara öğün
Yumurta günü oldu😀

Eklentiler

• 20201227_185042.jpg
    20201227_185042.jpg
    169,5 KB · Görüntüleme: 21

Çok geçmiş olsun canım 😔 bende Şubat'ta başlayan temmuz 1 de biten bahar alerjim var kortizonlu iğne olmasam iyi olmuyorum haplar burun spreyl boğaz spreyl hicmi hiç etkisi yok 😔 benide yine korku salmiyor değil .o iğneler şişirdi beni kilo yaptı bu yıl fazla kilo almadan yazı getirecem inslah 🤲

Merhaba :) Günün Özeti
23 saat açlık
09.00 filtre kahve
12.00 bitki çayı
14.00 3 haşlanmış yumurta, 1 paket hindi füme, peynir, bol yeşillik, zeytinyağı, 2 parça bitter çikolata :)
Ara: Labne, bal, tarçın, ceviz karışımı
15.30 200 gram brokoli, 200 gram karnabahar, yoğurt, domates sos, bol zeytinyağı, baharat
Akşam yeşil çay
2 litre su ve maden suyu
Merhaba hoş geldiniz menünüz çok güzel 😍😍 bol eksiler olsun 💃 güncel kilo ve son hedefinizi yazın sizede ekleyim olurmu 🤗

Bugün kü menüm
10 00 tarçınlı türk kahvesı
11 30 1 yumurta 1 biber 1 domates 3 dilim sucukla menemen 1çatal peynir 3 zeytin 1 dilim kepekli ekmek
14 00 çocuklara hazırlarken 2 kaşık ciğer
15 00 1 tarçınlı kahve 1 küçük çikolata ve 1 Medine hurması
17 30 1 tabak kabak borani
2 litre su daha içerim
Spor yok bugün
1fimca bitki Çayı içecem

İyi akşamlar günün menüsü

10.30 zayıflama çayı
11.00 1 kase tarhana çorbası 1 kupa hayıt tohumlu çay
16.00 4 küçük parça greyfurt 3 küçük parça mandalina 1 parça yeşil elma ve 1 parça nar
18.00 1 tabak fırında zeytinyağlı brokoli kabak tavukgogsu karnabahar mantar yemeği 1 kasik garnitürlü kereviz 1 kaşık yoğurt 1 kupa melisa çayı şimdiye kadar 1 buçuk lt su içtim ama icerim daha 3 lt suyla kapatirim .

Kızlar birde bisey sormak istiyorum size diyet yaptığımdan beri uykusuzum geceleri uykum gelmiyor. Ve 4 gündür geceleri kulak çınlamam oluyordu saatlerce bugün tüm gün boyunca kulak çınlamam oldu ve kulaklarımda basınç hissi var bu normal mi böyle birsey yaşayan oldu mu aranızda?

Merhaba hoş geldiniz menünüz çok güzel 😍😍 bol eksiler olsun 💃 güncel kilo ve son hedefinizi yazın sizede ekleyim olurmu 🤗
Merhabalar, hoş buldum teşekkür ederim :) Size de bol eksiler, konu size ait sanırım paylaşımlarınız için teşekkürler:KK200: Yaklaşık bir buçuk iki aydır tartılmıyorum tartıyı çöpe attım tartıldığımda sizlerle paylaşırım en son 64'tüm hedefim belimin 64 65 cm olması şu an 72. Kilo olarak 58 60 civarına denk gelir diye tahmin ediyorum, uygunsa haftalık listeye dahil olmasam süreklilik için gün içinde yediklerimi paylaşsam :)

Merhabalar, hoş buldum teşekkür ederim :) Size de bol eksiler, konu size ait sanırım paylaşımlarınız için teşekkürler:KK200: Yaklaşık bir buçuk iki aydır tartılmıyorum tartıyı çöpe attım tartıldığımda sizlerle paylaşırım en son 64'tüm hedefim belimin 64 65 cm olması şu an 72. Kilo olarak 58 60 civarına denk gelir diye tahmin ediyorum, uygunsa haftalık listeye dahil olmasam süreklilik için gün içinde yediklerimi paylaşsam :)
Aslında salı günleri bel göbek kalça ölçülerimizi de paylassak güzel olur ne dersin Ikra meyra Ikra meyra
Herkeste mezure var midir,bende var🙂

Merhaba, yumurta orucunu biliyor musun? Ben yumurtadan soğurum diye henüz yanaşmıyorum ama sorun yaşamayacağını düşünüyorsan araştır istersen canım, yumurta tokluk sağladığı için rahatlıkla deneyimleyenler var.
Bilmiyorum uzun süreli mi yapılıyor bir araştırayım,, senelee önce yumurta diyeti yapmıştım güzel verdiyor du diye aklımda kalmiş🙂

Aslında salı günleri bel göbek kalça ölçülerimizi de paylassak güzel olur ne dersin Ikra meyra Ikra meyra
Süper olur bence :KK36:
Bilmiyorum uzun süreli mi yapılıyor bir araştırayım,, senelee önce yumurta diyeti yapmıştım güzel verdiyor du diye aklımda kalmiş🙂
Canım benim bildiğim şekli en az üç en fazla yedi gün uygulanıyor. Sadece yumurta ve her yumurta için 1 yemek kaşığı sağlıklı yağ tüketiliyor, yalnız if ile uygulanmıyor. Uyandıktan sonra yarım saat içinde ilk yumurta ile başlanıyor, aç olmasak bile en geç üç dört saatte bir açlık durumuna göre sayıda yumurta ve yağ tüketiliyor, uyumadan üç saat önce yemek bırakılmış oluyor. Ayrıca fazla olmayacak şekilde (günde 120 gramı geçmeyecek) peynir yenilebiliyor, bunun dışında yeşillik, meyve, yemek yok. Yumurta sayısı da en az 6 olarak belirlenmiş.
Keto gruplarında gördüğüm halini yazdım, amaç en az üç gün çok düşük karbonhidrat alındığı için ödem atıp, vücudu yağ yakmaya alıştırmak :)

Selam arkadaşlar
Sabah
1 haşlanmış yumurta, 10 zeytin, küçük kare peynir, 2 dilim tambuğday unlu ekmek
Akşam
1 kepçe Ezogelin çorba, 2 kepçe kuru fasulye,küçük kase yoğurt
3-4 tane kestane
2,5 lt su
30 dk pilates

Çok geçmiş olsun canım 😔 bende Şubat'ta başlayan temmuz 1 de biten bahar alerjim var kortizonlu iğne olmasam iyi olmuyorum haplar burun spreyl boğaz spreyl hicmi hiç etkisi yok 😔 benide yine korku salmiyor değil .o iğneler şişirdi beni kilo yaptı bu yıl fazla kilo almadan yazı getirecem inslah 🤲
seni çok iyi anlyrm çünkü bnd iğne ile acilyrm bnide hep şişirdi kilo aldırdı bu ilaç inşallah kurtuluruz bu iğnelerden 🤲

Çok geçmiş olsun canım, yaşanırken çok acı verse de atlattığın her zorluk seni daha da güçlendirmiştir. Bundan sonrası çocuklarınla daha sağlıklı ve güzel geçer umarım senin için. Ne zaman bunalırsan yaz, elimizden geldiğince anlamaya çalışırız keşke daha fazlasını yapabilsek. Çocuklar büyüdüklerinde minnet duyacaklardır sana, rahatsızlıklarına rağmen onlar için daha iyi olmaya çalışıyorsun. Hikayene bakılırsa kolay pes eden biri de değilsin, eminim zamanla sağlığına kavuşacaksın :KK15:
inşallah ilk önce sağlık okdr çok önmli ki ama pes etmeyi değil hep savaşmayı tercih ediyorum bu hastalıkta öyle kullanmadım ilaç fitoterapi olrkta çok arstrma yaptım ilaç hazırladım yani hep bir arayış içindeyim şifayı veren rabbim ümidimi yitirmemeye calisyrm canim

Memnunum aslında ama uzak biraz online devam ediyoruz en son 4 kilo yağdan gitmişti. listeler elimde kilom durduğu zaman yaparım diye düşünüyorum dün leslie 2 yaptım bacaklarım çok ağrıyo bugün dinleneyim
yağdan kilo vermek çok zor tebrik ederim maşallah 👏

Ben mezur ölçümünü ayda kilo olarakta haftalık ölçüm yapıyorum bunu diyetisyenler de öneride bulunuyor her hafta vücut ölçün inmezki ayda bir 2-3cm incelme olur spor yaparsan 4-5 cm incelirsin bel ve basen olarak bahsediyorum yapmak isteyen olursa tabiki hayır diyemem 🤗 isteyen yapabilir

Peki günlük menü bildirimi haftalık cm olarak mı bildirim yapicaksiniz kilonuz şu an 64 son hedef 58 mi yazacam 60 mi 🙈

X