İdrarda protein kaçağı

Protein kaçağı böbreklerin işlevlerini yerine getirmemesi demek. Bir de hamile olunca durumu ağırlaştırıyor. Doğum yaptırırlar muhtemelen. Kendi sağlığınız için reddetmeyin. Önce kendi sağlığınız.
Normalde benim olcağım doktor yapıştırma sezeryan yapacaktı burası dikecek ona biraz canım sıkıldı

Merhaba nasıl oldunuz? Karar belli oldu mu?
Tekrardan 24 saatlik idrar kutusu verdiler yarın sabah başlayacağım diğer sabah teslim edeceğim. Böbreklerinde sorun gözüküyor dediler tekrardan son bi kez idrarıma bakıp çocuğu alıp almamayı karar verecekler herhalde artk idrar vermekten bıktım 5 kilo su içiyorm 3 parmak idrar çıkıyor böbreklerim görevini yapmıyor vücudum şişiyor belimde şişmeye başladı bence çocuğum biraz büyük olsaydı hemen ameliyata alırlardı. ( 36 numara ayaktan 41 numara terlik giymeye başladım)

Eklentiler

• 1E2BC559-18DF-46B9-9C6E-06B2F158A152.jpeg
    1E2BC559-18DF-46B9-9C6E-06B2F158A152.jpeg
    107,7 KB · Görüntüleme: 22
  • 08E8DBB3-8CA8-4CBD-8C43-BC4406F6CA44.jpeg
    08E8DBB3-8CA8-4CBD-8C43-BC4406F6CA44.jpeg
    139,4 KB · Görüntüleme: 22
Tekrardan 24 saatlik idrar kutusu verdiler yarın sabah başlayacağım diğer sabah teslim edeceğim. Böbreklerinde sorun gözüküyor dediler tekrardan son bi kez idrarıma bakıp çocuğu alıp almamayı karar verecekler herhalde artk idrar vermekten bıktım 5 kilo su içiyorm 3 parmak idrar çıkıyor böbreklerim görevini yapmıyor vücudum şişiyor belimde şişmeye başladı bence çocuğum biraz büyük olsaydı hemen ameliyata alırlardı. ( 36 numara ayaktan 41 numara terlik giymeye başladım)
Çok geçmiş olsun tekrardan Allah beterinden korusun. sanırım zaman kazanmak istiyorlar bebek için tam olarak 33 haftalık mısınız.

Gecen gun benım yakınımı 27 haftalık fılan aldılar sezeryana.
Size okadar demişler ama bıraz ıhmal etmıssınız gıbı
Neysekı hastanedesınız Allah acıl sıfalar versın

Gecen gun benım yakınımı 27 haftalık fılan aldılar sezeryana.
Size okadar demişler ama bıraz ıhmal etmıssınız gıbı
Neysekı hastanedesınız Allah acıl sıfalar versın
Aslında dediklerinden 2-3 gün sonra hastaneye geldim burdada bekletiyorlar daha arka arkaya aynı tahlili yapıp duruyorlar anlamadım bende nolcak diye meraktan ölüyorum

Çok geçmiş olsun tekrardan Allah beterinden korusun. sanırım zaman kazanmak istiyorlar bebek için tam olarak 33 haftalık mısınız.
33 haftam dün bitti bugün34+1 oluyor. Bebek için zaman kazanıyorlar ama eskisi gibi hareket ettiğini hissetmiyroum büyümesi gerekirken sanki dahada hareketleri azaldı yavasladı anlamadım 😞

33 haftam dün bitti bugün34+1 oluyor. Bebek için zaman kazanıyorlar ama eskisi gibi hareket ettiğini hissetmiyroum büyümesi gerekirken sanki dahada hareketleri azaldı yavasladı anlamadım 😞
Haftanız gayet güzel korkmayın hareketi azalması normal bence alanı daraldı bebeğin. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🌸🙏

Çam sakurada kalıyorum burda kadın dışında refakatçi almıyorlar eşim bi yarım saat durup çıkıyor onu çok özlüyorum her geldiğinde ağlıyorum gelmese daha iyi😞
Ay canım ya bebeğin yanında yalnız hissetme kendini ondan güç bul Allahına dua et bol bol bu günler gelip geçecek sonu güzel olsun inşallah 🥰

Canım tansiyonum hep güzel çıkıyor hiçbi sorun yok hatta taburcu olabilirdim ama geleli vücudum daha çok şişti idrar protein kaçağım çok yüksek çıkıyor içtiğim sular vücudumda kalıyor böbrek sorunu var dedi bugün kadın doğumcular toplantı yapacakmıs bebekle anneye zararı varmı alalımmı bekletelimmi diye
Var mı bir haber?

Var mı bir haber?
Bugün tansiyonum 14.7 çıktı yarım saat sonra ölçtüler yine aynı çıktı. Odama doktor geldi büyük ihtimalle böbreklerinde sorun var şuan birşey yapamıyoruz çocuk olduğu için dedi.Çocuğun biraz gelişmesini bekliyorlar bence. Böbreklere biyopsi yapmadan ne olduğunu anlayamayız dedi . Doğurduktan sonra biyopsi yapıcaklar çok korkuyorum acıcak diye neyi tasalancağımı şaşırdım😞

Parmaklarınızı da çorabın içine alın, geçmiş olsun. Bebeğinize giden kan akımı bozulmadıkça ve sizin hayati riskiniz olmadıkça beklerler zaten. Canınızı sıkmayın mümkğn olduğu kadar, evet erken hafta ancak 30 u geçmişsiniz bu çok iyi bir şey.

Parmaklarınızı da çorabın içine alın, geçmiş olsun. Bebeğinize giden kan akımı bozulmadıkça ve sizin hayati riskiniz olmadıkça beklerler zaten. Canınızı sıkmayın mümkğn olduğu kadar, evet erken hafta ancak 30 u geçmişsiniz bu çok iyi bir şey.
Teşekkür ederim içimi rahatlattınız bebeğe ciğer geliştiricide vuruldu. Şimdide böbrek yetmezliği olurmuyum diyr korkuyorum yoksa doğumdan sonra bu şişliklerim geçermi biyopsiye gerek kalmazmı moralim çok bozuk

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız bebeğe ciğer geliştiricide vuruldu. Şimdide böbrek yetmezliği olurmuyum diyr korkuyorum yoksa doğumdan sonra bu şişliklerim geçermi biyopsiye gerek kalmazmı moralim çok bozuk
Benim şişliklerim doğumdan bir kaç gün sonra bir gece aşırı terlemeye azaldı. Ama öyle böyle değildi o terleme. Yatak yorgan herşey sırılsıklam olmuştu. Duş alıp kurulanmadan yatağa girmiş gibi. Sonra uzun süre terlemeye devam ettim. İnşallah seninki de böyle kolayca normale döner. Doğumdan sonra yüksek tansiyona bağlı şiddetli başağrısı yaşadım. Onu da kardiyolog yardımıyla halletmiştik kısa zamanda. Kontrol altına alındı

Bi doğum olsun belki geçer kendiliğinden acil bir şey olursa zaten gözetim altındasınız alırlar. Benim tansiyonum yüksek değildi ancak proteinüri vardı nerdeyse 40 ıma gelince anca indi ayaklarım ama vücuttaki daha hızlı gidiyor.

Benim şişliklerim doğumdan bir kaç gün sonra bir gece aşırı terlemeye azaldı. Ama öyle böyle değildi o terleme. Yatak yorgan herşey sırılsıklam olmuştu. Duş alıp kurulanmadan yatağa girmiş gibi. Sonra uzun süre terlemeye devam ettim. İnşallah seninki de böyle kolayca normale döner. Doğumdan sonra yüksek tansiyona bağlı şiddetli başağrısı yaşadım. Onu da kardiyolog yardımıyla halletmiştik kısa zamanda. Kontrol altına alındı
Protein kaçağı sorununuz varmıydı bende idrar çok az çıkıyor biyopsi yapacağız doğumdan sonra dediler keşke yapmasalar kendiliğinden sönse vücudum

X