Köfteler İçli Köfte (patatesli dış harç)-Duru Bulgur Sponsorluğunda

bunu kapatmak bıleee ayrı bı mezıyettır benımmm ozelıkle yarısmalarda benıı ne paylastıı dıyee ılk sana bakıyorum ne yalan soyleyeyımm .. cok becerıklısınn .. yarısmada basarılar .. agzımın suyu aktıı resmenn B Be_Ni_1012

bu arada be_ni bunu ben de yapıyorum patates koymadan hamur halıne getırıyorumm acaba patateslı mı patatessız mı daha ıyı olur kııı Nevreste canımm senın bı fıkrın var mııı
Dione'cim patatesli yapınca yumuşak oluyor ağızda dağılıyorAma patates koymazsanız biraz daha kuru oluyorİkisini de denedim

Cok tesekkur ederım cnm benım

bu arada be_ni bunu ben de yapıyorum patates koymadan hamur halıne getırıyorumm acaba patateslı mı patatessız mı daha ıyı olur kııı Nevreste canımm senın bı fıkrın var mııı
Sanada alkıs o zaman baya yorucu bır yemek zıra
Benım ıkıncı yapısım en guzel cvbı nevos verırdı vermıs zaten
Patateslı daha yumusak oldu gercekten

Dione'cim patatesli yapınca yumuşak oluyor ağızda dağılıyorAma patates koymazsanız biraz daha kuru oluyorİkisini de denedim
Tesekkurler ısın ustası

Estağfurullah canımİkinci kez yapmışsın maşaallah bayağı başarılı
Biz genelde haşlama yapıyoruz,kızartmayı Gaziantep'te öğrendim

Estağfurullah canımİkinci kez yapmışsın maşaallah bayağı başarılı
Biz genelde haşlama yapıyoruz,kızartmayı Gaziantep'te öğrendim
Tesekkur ederım cnm
Oylesın ama sızın oralarda meshur bu yemek
Eger dıs harc tutmussa haslamada kızartmada oluyor dımı
Ben buzluga koydugumdan hasladım gayet guzeldı

Tesekkur ederım cnm
Oylesın ama sızın oralarda meshur bu yemek
Eger dıs harc tutmussa haslamada kızartmada oluyor dımı
Ben buzluga koydugumdan hasladım gayet guzeldı
Evet canım ikiside olurAma biz aslında yöresel bir bulgur kullanıyoruz haşlama içinO daha kolay içine su,tuz,2 farklı bulgurdan başka birşey eklemiyoruz..Tabi onunda ölçüsü var ölçü tutmazsa ya çok sert yada çok yumuşak oluyor.Bizde yarma denir,Gaziantep'te çiğ simit deniyor.Kaynatılmamış unlu bulgur ile orta bulgur deriz köftelik onu karıştırıyoruz
Ama kızartma için en güzeli patatesile yapılan

Dıyorum ya sızın yemekler bunlar puf noktaları vardır tabı sevıyorum bende degısık yore yemeklerını ozellıkle guneydogu cok zengın bu konuda

Dıyorum ya sızın yemekler bunlar puf noktaları vardır tabı sevıyorum bende degısık yore yemeklerını ozellıkle guneydogu cok zengın bu konuda
Tabi her yörenin farklı yemekler,önemli püf noktaları vardır..Benimde en sevdiğim mutfak güneydoğu mutfağıMalatya mutfağıda buraya yakınAma her yörenin halkı kendi yemeğini daha güzel yapıyor..Örneğin Anteplilerin yaptığı dolmayı kimse onlar gibi yapamaz,ne kadar tarif aynı olursa olsun

Dogru tabıkı memleketımın butun yorelerı mutfakları super
En genıste antep mutfagı sankı
Bıgun guneydogu gezısı yapıp yerınde yemek nasıp olur ınsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…