Içimin yangını sönmüyor.

Teşekkür ederim. Ben özür beklerken Beni kağıt mendil gibi attı. Çevrem seni sevmemiş diyor. Yoksa kapında köle olurdu diyor. Çok mutsuzum niye doğdum bunları yaşıyorum diye isyan ediyorum. Ne laflarını çektim. Hep fedakarlık yaptım. Bunları hak etmedim.
Allah yardımcınız olsun. Defolsun gitsin sizi istemeyen. Çocuk kısmında katılmıyorum koruyucu aile olabilirsiniz ve evlenebilirsiniz.

Biraz ataerkil geleneksel bir aile. Çocuk olsaydı belki bosanmazdik. Teşekkür ederim. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ah ediyorum. Umarım ilahi adalet tecelli eder. Hayallerimi çaldılar çünkü.
Boşanmasanız ne olacaktı ki? Aldatmaya devam edecekti. Karısına iftira atan bir insandan ne size ne çocuğunuza bir fayda gelmezdi. O yüzden olanda hayır var diyin.

Aa size çok kızdım bir kendinize gelin bu nedir koca kadın? çocuğunu toprağa koyanlar var, bu geçmez mi hiç?! 😫 45 yaş artık yaş mı, eskinin 45 yaşı mı saçmalamayın 😦 anne olmak istiyorsanız da evlat edinebilirsiniz ne kadar güzel bir şey 😍 kıbrıs’ta yumurta toplama / sperm donationa bakarsınız, evlilik olmsa da oluyor..

Eski eşiniz de gitsin kiminle evlenirse evlensin, mutlu mu olacak sanıyorsunız? Bu insanın kalbiyle ilgili, kimi koysanız karşısına biraz flörtten sonra insanlığı bırakacak, Allah’a bırakın cidden 🙏

bazen hak etmediğimiz şeyleri, hak ettiklerimize yer açılsın diye yaşıyoruz ❤️

Yemin ediyorum artik basliklarda konu sahibinin adina bakmaya ihtiyac duymuyorum. Her hafta aynı temali konular aciyorsunuz, siz acinizi eskitmiyorsunuz ki? Bu kadar dramdan beslenmek cok sagliksiz, o terapistinize haftanın en az 2 gunu gelmek istediginizi soyleyin.

Ayrica bu yastan sonra anne olamam dusuncesi de cok yersiz, binlerce cocuk evlatlik alinmak icin bekliyor yuvalarda, bir oksuz buyutursunuz, bundan alâ iyilestirici ne olabilir ki?

Ama once elin hayirsiz kifayetsiz herifi icin kendinizi paralamayi birakin.

Allah dagina gore dumanini verir derler, siz bu krizi asamayacak olsaydiniz, bununla sinanmazdiniz sadece tunelin karanlik yuzune baktiginiz icin isigi goremiyorsunuz hepsi bu.

Su an burada sizin yazdıklarınızı okuyan cevap veren kadinlarin eminim yuzde 50'si sizden zor durumdadir, ama asacaksiniz, gucleneceksiniz, gececek, hersey geciyor.

37 yasina kadar bu adam yokmus hayatinizda, 37 yil o olmadan bir sekilde hayata tutunmus devam etmissiniz yolunuza, bundan sonrada pekalâ devam edebilirsiniz.

Maddi imkaniniz el veriyorsa uzun bir tatile cikin, hani su aydinlanma tatilleri var ya az esyali bol kesifli, size oylesi iyi gelir eminim.

Olmaması daha hayırlı olmuş ama 5 yıl boyunca neden çocuk yapmadınız yanlış anlamayın yazdıklarınızdan çocuk isteyen birisi olduğunuz anlaşılıyor eşiniz mi istemedi

Yemin ediyorum artik basliklarda konu sahibinin adina bakmaya ihtiyac duymuyorum. Her hafta aynı temali konular aciyorsunuz, siz acinizi eskitmiyorsunuz ki? Bu kadar dramdan beslenmek cok sagliksiz, o terapistinize haftanın en az 2 gunu gelmek istediginizi soyleyin.

Ayrica bu yastan sonra anne olamam dusuncesi de cok yersiz, binlerce cocuk evlatlik alinmak icin bekliyor yuvalarda, bir oksuz buyutursunuz, bundan alâ iyilestirici ne olabilir ki?

Ama once elin hayirsiz kifayetsiz herifi icin kendinizi paralamayi birakin.

Allah dagina gore dumanini verir derler, siz bu krizi asamayacak olsaydiniz, bununla sinanmazdiniz sadece tunelin karanlik yuzune baktiginiz icin isigi goremiyorsunuz hepsi bu.

Su an burada sizin yazdıklarınızı okuyan cevap veren kadinlarin eminim yuzde 50'si sizden zor durumdadir, ama asacaksiniz, gucleneceksiniz, gececek, hersey geciyor.

37 yasina kadar bu adam yokmus hayatinizda, 37 yil o olmadan bir sekilde hayata tutunmus devam etmissiniz yolunuza, bundan sonrada pekalâ devam edebilirsiniz.

Maddi imkaniniz el veriyorsa uzun bir tatile cikin, hani su aydinlanma tatilleri var ya az esyali bol kesifli, size oylesi iyi gelir eminim.
İçim çok kötü. Buraya da yazmazsam çıldıracağım ondan yazıyorum. Terapiste başladım arkadaşlarıma anlatıyorum ama acısı geçmiyor. Kabullenemiyorum yapılan çok ağır geldi. Hem aldatıldım hem de iftira atılıp boşanma davası açıldı. Bir özür bile dilemedi.
Güçlüyüm ama şu an çok güçsüzüm. Cok üzgünüm. Cok ciddi emek var. İnsan sırf bu emek icin vicdanlı olmalıydı. Kitaplar aldım. Artık kendimle ilgileneceğim.

Aa size çok kızdım bir kendinize gelin bu nedir koca kadın? çocuğunu toprağa koyanlar var, bu geçmez mi hiç?! 😫 45 yaş artık yaş mı, eskinin 45 yaşı mı saçmalamayın 😦 anne olmak istiyorsanız da evlat edinebilirsiniz ne kadar güzel bir şey 😍 kıbrıs’ta yumurta toplama / sperm donationa bakarsınız, evlilik olmsa da oluyor..

Eski eşiniz de gitsin kiminle evlenirse evlensin, mutlu mu olacak sanıyorsunız? Bu insanın kalbiyle ilgili, kimi koysanız karşısına biraz flörtten sonra insanlığı bırakacak, Allah’a bırakın cidden 🙏

bazen hak etmediğimiz şeyleri, hak ettiklerimize yer açılsın diye yaşıyoruz ❤️
İnşallah bana yaşattıklarının sonsuz katını çeker. Tek temennim bu. Evlatlık icin maddi durumum iyi olmali. Öyle bir maddi durumum yok. Ama belki ileride nasip kısmet.

Boşanmasanız ne olacaktı ki? Aldatmaya devam edecekti. Karısına iftira atan bir insandan ne size ne çocuğunuza bir fayda gelmezdi. O yüzden olanda hayır var diyin.
Evet öyle. Zina davası açacağımı anlayınca iftira attı. Sırf lanet olsun diye anlaşayım diye. Ama anlaşma yok. Ne kadar sürerse sürsün. Sadece erkeklere güvenim gitti. Bir daha kime nasıl güveneceğim.. 5 yıllık eşim bunu yapıyorsa elalemin adamı neler neler yapar..

Adamın yaptigini sokaktaki köpek yapmazdı. Ama hayat size bu noktada nediyor biliyo musunuz? Sen değersiz değilsin az gözlerini diyor. Seni sevmeyen üzen bir adamı sırf yanliz kalmamak icin cekmemeliydiniz. Kendinize güvenin sizin yasinizda bekar ,dul çok kadın var. Yalnızlık korkusuyla bu adam çekilir mi? Terapiyle zamanla iyileşiceksiniz. Hayata daha güzel bakitiginizda sizi seven erkek gelicek.
Öyle de. Sadece yalnız kalmak için değildi. Eşimi seviyordum. O beni sevmedi bence. Öylesine evlendi. Keşke evlenmeseydim. Bu acıları yasamazdim. Ama evet yalnızlık korkusu da var. Bir şekilde üstesinden gelmem gerek. Herseyi yapacağım bunun için.

Merhaba,
Ben bir süre önce eşim tarafından aldatıldığımı öğrendim. Aksiyon alamadım o benim bildiğimi öğrenmiş. Bana çekişmeli dava açtı. Iftiralar attı.
Tazminat istedi. Bende avukat tutup geçen hafta karşı dava açtım. Kanıt vs var. Tazminat, nafaka istedim. Beni hiç aramadı. Sormadı. İçim yana yana geçen hafta dava açtım. Sanırim eylülde mahkemeler açılıyor. Ön duruşma olacak.
Terapiye başladım daha yardımı olmadı habire ağlıyorum doktorun karşısında.İçimde bir yangın var. 45 yasındayım. Çocuğum artık olmaz..evlenemem de. Bir başıma yapayalnız kaldım. Evim yuvam yıkıldı. Her gün f.book'tan özlü söz paylaşıyorum. Umrunda bile değil. Silmiş beni. Beni kağıt mendil gibi attı. Hem aldattı hem terk etti. Her gün sabahlara kadar ağlıyorum. İşe şiş gözlerle gidiyorum. Alışamadım onsuzluğa. Çabalamadı bile. Mendil gibi attı çekti gitti 5 yıldır evliydim hazmedemiyorum.. Böyle giderse hasta olacağım. Bana bir yol gösterin.
Kişisel gelişim kurslarına, gezi turlarına, güzellik salonlarına filan gidip bir de can yoldaşı bir köpek sahiplenmenizi öneririm (en azından size sadık olur).

Merhaba,
Ben bir süre önce eşim tarafından aldatıldığımı öğrendim. Aksiyon alamadım o benim bildiğimi öğrenmiş. Bana çekişmeli dava açtı. Iftiralar attı.
Tazminat istedi. Bende avukat tutup geçen hafta karşı dava açtım. Kanıt vs var. Tazminat, nafaka istedim. Beni hiç aramadı. Sormadı. İçim yana yana geçen hafta dava açtım. Sanırim eylülde mahkemeler açılıyor. Ön duruşma olacak.
Terapiye başladım daha yardımı olmadı habire ağlıyorum doktorun karşısında.İçimde bir yangın var. 45 yasındayım. Çocuğum artık olmaz..evlenemem de. Bir başıma yapayalnız kaldım. Evim yuvam yıkıldı. Her gün f.book'tan özlü söz paylaşıyorum. Umrunda bile değil. Silmiş beni. Beni kağıt mendil gibi attı. Hem aldattı hem terk etti. Her gün sabahlara kadar ağlıyorum. İşe şiş gözlerle gidiyorum. Alışamadım onsuzluğa. Çabalamadı bile. Mendil gibi attı çekti gitti 5 yıldır evliydim hazmedemiyorum.. Böyle giderse hasta olacağım. Bana bir yol gösterin.
Sizi aldatan ve iftira atan adamla bir ömür boyu ortak bağınız olmaması belki de sizin için hayırlıdır.

bende aldatıldım hemde en yakın kız arkadaşımla aldattı eski eşim beni sakın üzülme yada ağlayabildiğin kadar ağla kafanı düşünmeye değil başka şeylere yönlendirmen lazım; sevdiğin bir hobi edin, kursa yazıl, yeni diziler çıkıyor dizi izle, illa ki arkadaşın vardır eve kapanma, onlarla buluş nefes al yürüyüş yap düzenli kendini salmaa

Evet öyle. Zina davası açacağımı anlayınca iftira attı. Sırf lanet olsun diye anlaşayım diye. Ama anlaşma yok. Ne kadar sürerse sürsün. Sadece erkeklere güvenim gitti. Bir daha kime nasıl güveneceğim.. 5 yıllık eşim bunu yapıyorsa elalemin adamı neler neler yapar..
Öyle düşünme. Çok dürüst insanlar da var. İlerde güzel bir evlilik yapar mutlu olursun. Benim bir tanıdığım ilk evliliğini 55 yaşında yaptı. Çocukları yok ama eşi şahane bir insan. Sende dua et. Allah karşına iyi insanlar çıkarsın.

Teşekkür ederim. Ben özür beklerken Beni kağıt mendil gibi attı. Çevrem seni sevmemiş diyor. Yoksa kapında köle olurdu diyor. Çok mutsuzum niye doğdum bunları yaşıyorum diye isyan ediyorum. Ne laflarını çektim. Hep fedakarlık yaptım. Bunları hak etmedim.
Size bir şey diyeyim, muhtemelen eşiniz de böyle diyordur arkanızdan; YAPMASAYDINIZ. Hele ki böyle birine. Şımartmışsınız tek kelimeyle

İnşallah. İkinci evliliğinde bana vermediği herseyi başkasına verecek olması beni kahrediyor. Bütün kahrı ben çektim. Ciddi emek verdim. Ama sonuç koca bir hiç.
Zaman herşeyin ilacıdır öncelikle... Emeklerinin mükafatını Allahtan bekle, Allah bunu görüyor senin için başka güzellikler verir elbette. Üzülme dua et. Üzülmenin sebebi belkide bebeğim olmayacak diye düşünmen, ömür boyu evli kalıp çocuksuz olan çiftler de var. Allah hakkımızda neyi takdir ettiyse o olur böyle düşün. İleride seni gerçekten sevecek ve çocuğu olan biri de hayatına girebilir, çocuğu seni annesi gibi de görebilir. Güçlü ve iradeli ol mahkeme sürecinde sana faydası olan güçlü ve kararlı duruşun olacaktır. Mahkeme sonucunu lehine çevirip maddi çıkarının fazla olmasını sağlaman gerek üzülmenin sırası değil. Neyine üzülüyosun yaa dua et güç verir, psikoloğa vereceğin parayı da güzelliğne harca spor yap. Odağını değiştir.

Bu konu ozelinde mi boyle dramatiksiniz, yoksa genel olarak konulari bu sekilde buyuk mu yasarsınız?

Ben esinizin sizi sevmeden evlendigini düşünmüyorum, kimse kimsenin yanında bir cikari olmadan durmaz zira, bu cikar sevgi olur, para olur, hayranlik olur, guzellik olur, vitrin olur ama illa birsey olur.

Ama simdi -kesinlikle aldatmanın bahanesi olamaz- her olayi bu sekilde buyuk yasiyorsaniz adamin sevgisini aci ile dram ile somurduyseniz, bikmis olabilir, sevginiz onu artik beslemiyor olabilir.

Esim sizin gibi her konuda boyle perisan olsa benim de ona karsi ne sevgim ne saygim kalirdi acikcasi ama direkt ayrilirdim, aldatmazdim, dedigim gibi aldatmanin bahanesi olmaz zaten.

Yaşınız öyle aman aman geçmiş bi yaş değil öncelikle
İkincisi tüp bebek yöntemiyle bu yaşlarda çocuğu olan çok var.Cok istiyorsanız da bir sürü kimsesiz cocuk var evlatlık alabilirsiniz (bunu söylemek kolay biliyorum)ama bazen Allah bazılarına cocuk imkanı vermez ki sahipsiz çocuklar,bebeklerin bir ailesi olsun diye (sizin imtihaninizda bu sekilde)
Gezin,eğlenin hayatınızı yaşayın
Ben de 45 yaşındayım inanın genç kız enerjisindeyim yaşımı da göstermem hiç.
Ağlamayı bırakın yeni bir hayata merhaba diyin.Kendinize bakım yapın
Herseyi hemen kabullenirseniz hayat sizin için daha kolay geçer
Eski eşi de çıkarın kafanızdan inanın böyle biri için ağlamaya değmez.

45 yasındayım. Çocuğum artık olmaz..evlenemem de. Bir başıma yapayalnız kaldım. Evim yuvam yıkıldı. Her gün f.book'tan özlü söz paylaşıyorum. Umrunda bile değil. Silmiş beni. Beni kağıt mendil gibi attı. Hem aldattı hem terk etti. Her gün sabahlara kadar ağlıyorum. İşe şiş gözlerle gidiyorum. Alışamadım onsuzluğa. Çabalamadı bile. Mendil gibi attı çekti gitti 5 yıldır evliydim hazmedemiyorum.. Böyle giderse hasta olacağım. Bana bir yol gösterin.

Kıyamadım evliligime. Ondan açmadım. Açamadım daha doğrusu. Bildiğimi anlayıp gelip özür bile dilemedi. Gizli gizli dava açmış. Dava açınca haber verdi. Yaşım ileri. Benim yaş grubumun hep çocuğu var. Bende yok evlilik de zor. Çok mutsuzum sürekli ağlıyorum. Buradaki konuları bende okuyorum. Çok üzücü. Ama şöyle günün sonunda anne olacaklar. Belki bana o bile nasip olmayacak.tabi ki keşke yasamasalardi o ayrı.

Biraz ataerkil geleneksel bir aile. Çocuk olsaydı belki bosanmazdik. Teşekkür ederim. Sürekli dua ediyorum. Sürekli ah ediyorum. Umarım ilahi adalet tecelli eder. Hayallerimi çaldılar çünkü.

İçim çok kötü. Buraya da yazmazsam çıldıracağım ondan yazıyorum. Terapiste başladım arkadaşlarıma anlatıyorum ama acısı geçmiyor. Kabullenemiyorum yapılan çok ağır geldi. Hem aldatıldım hem de iftira atılıp boşanma davası açıldı. Bir özür bile dilemedi.
Güçlüyüm ama şu an çok güçsüzüm. Cok üzgünüm. Cok ciddi emek var. İnsan sırf bu emek icin vicdanlı olmalıydı. Kitaplar aldım. Artık kendimle ilgileneceğim.
O kadar yanlış düşünüyorsunuz ki, çocuk olsa siz boşanmamak için diretirdiniz, aldatılmış iftiraya uğramış olduğunuz halde çocuğumuz var bahanesiyle dava açmazdınız, daha önce açtığınız konulardan birinde kendiniz yazmışsınız, eşiniz bir arkadaşına boşanmayı düşündüğü için çocuk yapmadığını söylemiş, bunları bilmiyor veya hissetmiyor olamazsınız, belki aranızda uzun süredir problemler vardı belki eşiniz çok önceleri değişmeye ve size ayrılma sinyalleri vermeye başladı ama boşanmayacağını düşünüp göz ardı ettiniz.

Yazdıklarınız hiç sağlıklı değil farkındasınız değil mi? Sizi aldatan iftira atan bir adamdan özür bekliyorsunuz, özür dileyecek kadar saygısı ve sevgisi olsaydı iftira atmazdı arkanızdan iş çevirmezdi, bence için için kendinizi suçluyorsunuz bir şeyleri eksik ya da yanlış yaptınız diye aldattığını düşünüyorsunuz ama eşiniz siz dünyanın en mükemmel kadını ve eşi de olsanız aldatacaktı, kadınlar artık aldatılmalarının kendi suçu olduğunu düşünmekten vazgeçmeli, sürekli ah ediyorsunuz sürekli yuvam dağıldı özür dilemedi çocuğum olmaz bir daha evlenemem yalnız kalacağım deyip kendinizi de kullanılmış mendil olarak tanımlıyorsunuz, tamam olay taze belki o yüzden hemen silkelenip kendinize gelemiyorsunuz ama kendinize acıma dönemini uzatırsanız eski eş hayatına devam ederken siz olduğunuz yerde sayar kendinize üzülmeye devam edersiniz.

Bir bu coğrafyada var galiba yalnız kalmamayı çocuk sahibi olmaya ve evliliğe bağlayan, annelik duygusunu hissetmek için illa rahmimizde taşımamız gerektiğine inanıyoruz, evlenmezsek de yalnız kalacağımıza.
Eşiniz için ataerkil yetişmiş demişsiniz bir konunuzda ama siz de ataerkil düşüncelere sahipsiniz.

Eli yüzü düzgün bir sürü yardım kuruluşu var onlara katılabilirsiniz, kimi kuruluşlar dünyayı geziyor kimsesiz çocuklara eğitim veriyorlar, kadın çocuk sağlığı için çalışıyorlar, mesleğiniz nedir bilmiyorum ama hem annelik ve yalnızlık duygularınıza iyi gelecek hem de aile evine bağımlı yaşamayacağınız bir sürü şey var yapabileceğiniz ama bizler yok illa evlenelim çocuk yapalım aman ülkede kalalım deyip duruyoruz, yardım kuruluşları bana göre değil Afrika Asya gezemem derseniz mesleğinizi başka hangi ülkelerde yapabilirsiniz hangi ülkelerde mesleğinizle alakalı yurtdışı alımları yapılıyor araştırabilirsiniz, dil yoksa dil öğrenirsiniz, kendinize acıma ve dövünmeden kurtulun, inanın bundan çok değil birkaç ay sonra belki 1 yıl sonra dövündüğünüz her an için pişman olursunuz, eşinizin umurunda bile değil o hayata kaldığı yerden devam edecek ama siz ağlayarak ömrünüzü tüketeceksiniz, hayat ağlayarak geçmez yazık edersiniz.

X