İçimde ne varsa anlatmalıyım yoksa çatlamak üzereyim

ay sonuna kadar okudum erken dogum yapcam sandım alllahım neler neler yaşamışsın kız senin kaynanayla görümceyi görünce benimkilerin melek oldunu anladım valla

Karnıma kramplar gire gire okudum, okudukça şiştim sen nasıl dayandın, dayanmayı bırak şimdiye kadar eşine anlatmamayı nasıl başardın.
Bu tür ilişkilerde en iyisi karşılık vermektir, yani güzelce cevabını vereceksin hadlerini bildireceksin yoksa onlar sen susuyorsun diye devam eder, olan senin sinir sistemine olur.
Bak onların yüzünden bebeğine süt bile verememişsin, değdi mi?
Annem de ilk evlendiğinde hiç cevap vermezmiş, sonra amcam evlenmiş yengem her dediklerine yarı şakayla yarı ciddi karşılık vermiş,
annem o zaman anlamış niye ben hiç birşey demedim diye kızmış kendine, çünkü babannem yengem cevap verince şaşırıp kalıyormuş.
Ben de çoğu zaman cevap vermem çünkü verirsem ağır konuşurum, kalp kırmak istemiyorum.
Ne bileyim mesela benim görümcemler benden büyük ve benim yaşım da küçük değil öyle, nişanlıyken falan sürekli abime şöyle bir kız bulduk tanıştırdık kız şöyle güzeldi, yok böyle iyiydi.
Ben de bir gün ya hiçbiri benimle mukayese bile edilemez dedim ki öyle, eşim önceden evlenmeyi bile düşünmüyordu.
Bir kez yine öyle bir konuşma yapıyorlardı, ben de ya siz abinizi bırakın o buldu evlencek kız ki ben olmasam da erkek sonuçta birini bulur, siz kendinizi düşünün dicektim vazgeçtim. Çünkü çok ağır bir laf olurdu, hakettiler mi evet ama ben o kadar acımasız olamam insanları en zayıf noktalarından vuramam.
Bunun gibi çok var, Allaha havale ettim onları. Zaten beddua etmesem de buldular cezalarını.
O yüzden kırıcı olmadan cevap vermek lazım.
canım seninkiler evde kalmış olmanın acısını senden çıkartmaya çalışıyolar herhalde bir lafı bir insan eğer bir kere söylediyse birşey demem düşünürüm ne demek istedi sonu nereye varıyo sonra bir daha derse anlarım ki niyetsiz söylenmiş birşey değil var bi sokmak istediği laf eğer yeri değilse yerinin gelmesini beklerim mesela benim evimde görümceme laf sokmam eline koz vermiş olurum. Ama yeri gelince söylerim lafımı esirgemem( yani artık öyle yapıyorum) Eskiden yapmazdım bana laf sokup oturttuklarını zannederlerdi cevap veremeyişim çok hoşlarına giderdi halbuki ben kimseyi kırmamak için sustum hep en büyük hatayı aileme laf söylendiğinde yaptım gereken cevabı vermedim görümceme anneme söylediğini bir sene oldu yutalı rabbim verdi cezasını ( benim kızım ilk haftalarda 150 gram verdi bu da yanımda annem vardı ona yüklendi dediki bir insanın aptal olması lazım kızın o halini görmemek için bacaklarını görmüş kızımın afrikalı çocuklar gibiymiş ağlıycakmış zor tutmuş kendini :KK53: :KK53: :KK53: )kendi oğlu 500-600 gram verdi hemde daha hastaneden çıkmadan 3 günde ama orada diycektim bende bak demekki oluyomuş (kendisi için bizde yarı doktoruz anneyiz bizde biliriz filan gibi laflar etmişti ) yarı doktor olsanda çok biliyodun noldu o çocuk niye o hale geldi diye. Ama iyi niyetim işte naparsın dedim üzülüyo zaten sus deme bişey. Anlamadı ama hala dank etmedi kafasına insan bir özür diler söyledikleri için değil mi ama ya olabiliyomuş gerçekten kusura bakma der ama yooookk nerde birde lisans mezunu olacak eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine eşek napcan haa bu arada kendileri kızım daha 4 aylık bana annesinin babasının yanında kızım için o okumaz benim kızım okur benim kızımın annesi babası üniversite mezunu dedi :KK53: :KK53: :KK53: yaaa Allahsız senin anan ne mezunu baban ne mezunu sen okumuşsun (ki ben şuan ist üni önlisans okuyorum ve hiç ders çalışmadan kazandım hemde istanbul üniversitesi gibi bir yeri)eşim lise mezunu benim annem ilk okul mezunu onun annesi ilkokula bile gitmemiş sonradan öğrenmiş okumayı benim babam öğretmen lisesi mezunu sonrada polis okulunu kazanmış polis olmuş bir yıllık eğitimden sonra onun babası ilkokul 3 ten terk. offf daha neler neler zamanla anlatırım yazdıkça boğuluyo gibi oluyorum çünkü :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

Aileni bu kadar ezdirdigin icin sana COK kizdim.
Karsi taraf bastan 'biz boyleyiz' demis, sen de 'tamam, kabul' demissin.
Daha fazla soylenebilecek birsey yok.

canım sustum çünkü dedim onlar için evimin huzurunu kaçırmaya değmez ama baktım artık dur durak yok onlara her görüşümde bir laf sokma bi tuhaf laflar bende susmuyorum artık ilk başlarda yaptıklarını da hep yüzüme gülerek canım cicim diyerek yaptılar hep baktım niyetleri niyet değil susmuyorum artık merak etme :KK61: :KK61: :KK61: :KK61:

ay sonuna kadar okudum erken dogum yapcam sandım alllahım neler neler yaşamışsın kız senin kaynanayla görümceyi görünce benimkilerin melek oldunu anladım valla

aman canım sakın :18: :18: korkutma beni valla yoksa bi kötü lafları hareketleri sana iyi olmaya bak kötülük şeytan işidir boşver:KK47: :KK47: ama canını acıtırlarsa yapıştır yapıştır Allah yapıştır :KK4: :KK4: :KK4:

canım benim kayınvalidem de erzurumlu konuşmaları benziyo da ondan cinlerim tepeme çıktı.Benimki de beni pek sevmedi.HEp ben yaklaştım ona ama olmadı.BEni istemeyen birine sokulamam.Yeni evli olduğum zamanlarda komşu kıza 'seni alan yaşadı sen çok marifetlisin elinden her iş geliyo dedi' benim yanımda bende bana öyle gelmiştir art niyet yoktur dedim(ki kaynanam kendini beğenmişin tekidir.Asla birini övmez.Her şeyi o bilir .O kutsanmış kavimden gelmiş gibidir.)Neyse bi gün balkonda oturuyoruz.O kızda dışarda yiğenlerine bakıyo.Diyo ki eşime oğlum bu kız çok becerikli kendine de söyledim seni alan yaşadı diye(kız sözlü bu arada) her işi bu yapıyo evde bilmem ne.Ama nasıl sinirlendim.Eşimde 5 senelik evliliğimde sadece 1 kere beni savundu ve dedi ki 'anne sen ne diyosun ya evli adama bekar kız övülür mü.Senin gelininin nesi var'.Ama bu bir bozuldu.BEn gelinime bişey demiyorum.Falan dedi kıvırdı.
Sonra mesela doktora falan gidilcek olduğunda bana söyle ben götürürüm dedim(öğretmenim halledebilirim ,kendisi okumayı biliyo yazma hiç yok onuda eşim ilkokula başladığında öğrenmiş)Ama hanım ben öyle dememişim gibi konu komşuyu yanına alıp gitti.Düğünlerin hiçbirine götürmedi beni(ilk evlendiğimde bana şey dedi ben seni her düğüne götürmem sıkılırsın.Sadece çok yakınlara götürürüm )Ama tabi ben bi baktım en yakın akraba düğünlerine bile çağrılmıyorum.Ve tabi herkes ne bilsin gelin soğuk sanıyolar.YA o kadar çok şey varki.
Ama kırılma noktası şuydu ben ücretli öğretmenim.Kadrolu değilim bu arada.Eşim geçen sene ayaklarından rahatsızlandı.Ve işe düzenli gidemedi.Sadece benim aldığım maaşlar geçinmeye çalıştık.Kiradayız.Ve yemin ederim sadece 1 kere geldi 6 ay içinde 3 kere falanda aradı.Evlerimiz arasında sadece 1 sokak var.Eşim doktora gidecek paramız yok inanır mısınız babam dedi ki kızım bu adam doktora gidecek paranız var mı ?? halbuki yok ben var baba dedim.Kızdı bana yalan söyleme nerden olacak diye.Çıkardı verdi damadı doktora gidebilsin diye.Öz ana baba sadece oğlum doktora git demekle yetindi.Sonra annemler varken onlara hoşgeldin demeye geldiler.O zaman 2 poşet bişeyler almış.Göz boyayacak!! O getirdiklerini benim annem babam (il dışından geliyolar 2 hafta falan kalıp dönüyolar)ve o 2 hafta abartmıyorum hergün en az 2 poşet getiriyolar.Ah ah hala içim yanar.NE suçumuz vardı ki ....
ya yok arkadaşım ben anladım kimse annen baban kadar temiz yaklaşmıyo sana 27 yıllık hayatımda ilk defa birilerinden nefret ediyorum ve bunlarda burnumun dibindeler. Senin kaynanaya hayret ettim benim kaynana bana fenadır ama oğluna dayanamaz hele hasta olacak şimdi Allah için bana oğlumu hasta ettin de der :KK60: :KK60: :KK60: eşimin bu aralar işi pek yoktu (kendi işleri) çalışamadı 8 ay boş gezdi bana kaynanam ne derse beğenirsin kızım la benim için evimize geldiniz evimi kuruttunuz laf arasında tabii şakayla karışık söyledi benim evimdeydik bişey demedim ama onunda zamanı geleceeeeeeekkkkkk alacak ağzının payını:KK4: :KK4: :KK4:

Allah yardımcın olsun.

gerçekten eşin hiç birini bilmiyormu bu olanları. en başta sesini çıkarmadıysanda babana laf attıkları an ortalığı ayağa kaldırsaydın bence.

birde eğer oğlunun evi olarak görüyorsa. neden senin annenden çayını doldurmasını bekliyorki. oğulunun evi kendi eviyse.yemeğini de yapmalı. temizliğinide :)

Evet canım onun yanında bana laf sokmaya çalışmaz bişey demez. canım susmuyorum artık merak etme artık her laflarına bir cevap var bende çok doldurdular beni taşıyorum artık o yüzden. canım oğlunun evi olarak bile görmüyo kocasıyla onun evi gibi görüyo. (allahtan içim rahat çünkü kocam bu ev yapılırken çalışmış babasıyla ortaokul lise hep çalışarak geçmiş okuldan gelmiş çanta eve o dükkana gece 12 lerde 1 lerde gelmişler çalışmaktan sabah tekrar okula) yani anlıycağın babalarının hayrına oturtmuyolar bu evde hiçte onların evi gibi de görmüyorum bende dört duvar olsada benim dört duvarım sonuna kadar haketmiş kocam. O ancak konuşur durur geçende cevabını aldı zaten eşimden bahsediyodu yok çalışmıyo yok bilmem ne halbuki kiralar dışında (ki onu kayınpederim kesinlikle bize vermez kocam 8 ay işsiz kaldı napıyosunuz diye sormadı)bizim eve kocam çalışırsa para giriyo yoksa dükkan kapalı emekli adam kahvede oturana kadar oturamaz mı dükkanda madem senin ekmek kapın kaynımı hiç saymıyorum ben evlendim evleneli toplasan 1 ay çalışmamıştır dükkanda eşim çekleri ellerine verip yazlığı kiradaki evleri yapmalarına yardım ederken ondan iyisi yok işi olmayınca yada bir işi beğenmezde hayır derse ondan kötüsü yok amaaan benim kocamsa onlarında oğulları naptıklarını kendiler düşünsün banane ama dimi yaaa :KK52: :KK52: :KK52:

Bu formu kayınvalideme sinir olduğum bir gün google'ye kaynanamı sevmiyorum diye yazınca buldum ve çooook mutlu oldum paylaşıp içimi dökebileceğim bir yer bulduğum için. İnsan etrafındaki insanlara herşeyi anlatamıyor dolayısıyla içinde kalanlar içini acıtıyor insanın. Ben 6 yıllık evliyim. Ben ne kadar farkedememiş olsamda benim sorunlarım taaa en başından sözlüyken başlamış aslında şimdi düşündükçe kafama dank ediyor :KK59: Halbuki Allah biliyor ya ben evlendiğim günden beri ( kınamda yaşadığım kötü olaya rağmen (anlatıcam) ) görümcemi abla, eşimin annesinide anne yerine koydum. Ben bu evdeyim artık dedim aileme nasılsam onlara da öyle olmalıyım (ki kayınvalideme yaptığım hizmeti anneme yapmadım ben )dedim. Ama olmuyo eğer karşınızdaki insanlar da biraz fitnecilik biraz bencillik biraz benbilirimcilik birazda kıskançlık varsa hooop ortaya nur topu gibi sorun çıkıyor.Kaynanamlar beni istemeye gelecekler görümcemle telefonda konuşuyoruz ( ben tamamen bir saflıkla yani söylediğim şeyin oraya varacağını düşünmeden görümcemi arkadaş yerine koyup) sözde ne giyicem bilmiyorum dedim. O da bana sen sözde giy bişeyler biz nişanda alırız artık dedi. :KK53: ilk şokumu yaşadım ama size yemin ediyorum ben tamamen karşımda bir ablam bir arkadaşım varmış gibi konuştum yani hiç siz alın gibi ima etmeye çalışmadım. Sonra sözdü nişandı derken evlilik yaklaştı görümcem bana yok yatağını bazalı al diyo yok onlara gittikçe eşinin takımını gösterip biz aldık eşimin takımını deyip siz alcaksınıza getirmeler eşyalarıma altınıma donuma varana kadar onların seçmesi beni süs gibi götürüp getirmeleri ve benim buna ragmen ve durumları o zamanlar çok iyi olmasına rağmen hem uygun hem güzel olanına bakmaya çalışmam... anlıyacağınız ses çıkarmadıkça tepeme bindiler. Neyse kına günüm geldi onlarda erkek kınaya gelmezmiş (biz bu arada farklı memleketlerdeniz) babam zaten stresli görümcemi aradı sadece -siz nasıl insansınız insan bir sormaz mı sizin adetiniz nedir gelsin mi gelmesin mi damat dedi. Görümcem açtı ağzını yumdu gözünü babama sen kimsin, polis olmuşsun adam olamamışsın, terbiyesiz, daha pek çok şey söyledi babama yani anlayacağınız kınamı cenazeme çevirdi. Babam kızım bak sen bunlarla yapamazsın ezilirsin son kez soruyorum eminmisin dedi o gün bana :KK14: ki babam hiç istememişti onları kapıdan çıktılar bacadan girdiler sırf ben istediğim için verdi ailem. Amcam onları araştırmış komşular hep çocuk iyi ama ailesi bir işe yaramaz demişler. Bana çok düşün dediler ben dinlemedim.Neyse evlendim daha bir haftalık gelin ya varım ya yokum kaynanam bana onlarda otururken -bizde damat kınaya gelir ama damatlığı alınırsa dedi. :KK53: Allahım başımdan aşağı kaynar sular boşaldı resmen beni parayla ezmeye çalıştı biz eşimin damatlığını almadık çünkü onlarda bana nişanlı kaldığım sürece 2 bayram geçti 13 ay nişanlı kaldım bana bir gömlek dahi almadılar. Benim ailem hiçbir zaman onlara siz şunu alın bunu alın demedi hatta altın konusunda babam o eve gidicek olan sensin ne kadar istersen sen söyle biz karışmayız dedi o kadar töleranslı davrandı ki benim için. Ama onlar bana kendileri 10 bilezik takıcaz dediler nişanımda 5 bilezik taktılar 5 bilezik te düğünde takıcaklardı pahalandı dediler kaynanamın bileziklerini taktılar evlendiğimin ertesi günü görümcemle hemen bana inip (altlı üstlü oturuyorum kaynanamla) bakalım kaç altın takılmış getir dediler bütün herşeyi getirdim baktılar saydılar sonrada gündelik takacağım künye gibi şeyler hariç herşeyimi alıp bunlar yukarıda anneminkilerin yanında kalsın diyip hatta annemlerin taktığını eline alıp görümcem -istersen bunlar kalsın diğerleri yukarıda kalsın dedi pis pis gülerek.Sanki ben hırsızım namusumu orda bırakıp altınları alıp kaçıcam :KK52: yinede sesimi çıkarmadım. Aldılar gittiler annemleri aradım -bırak alsınlar dediler bişey demediler.Yine o zamanlarda annemlere el öpmeye gittiğimde babam yeni foto çektirmiş bende onu aldım eve getirdim çerçeveleyip gümüşlüğümün içine koydum kaynanam gördü hemen - adam o suratsızı niye koydun oraya dedi :KK53: Allahım ölsem mi öldürsem mi bilemedim yine de baktı bozuldum kaldım öyle adam şaka diyiimm (şilvesi varda :KK1: ) dedi. Eşime bile söylemedim. Ben evlenene kadar hiç birlikte yiyip içme yoktu hatta görümcem nişanlıyken bir ara bana bir mi yemeyi düşünüyosun diye sordu laf almak için ağzımdan bende tabiki ayrı dedim. eşimede sorduğumda o da tabiki ayrı dedi hiç öyle bir muhabbetimiz olmadı eşimle ama benim kaynanam evlendim 3 gün sonra başladı sabahtan hergün çağırmaya baktım bir yiyip içmek istiyor bende salaklık dedim ne var bütün gün o yalnız ben yalnız gidiyim oturayım bir çocuk olana kadar dedim. Demez olaydım kızımı doğurdum olay yememi ayırdım olay kızıma 40 gün bile süt veremedim süt göğsümde kitlendi yok emzirmiyomuşum yok mama vermiyomuşum sanki öldürmek için 9 ay karnımda taşıdım kızımı deli yaaa.Kızımı annemle banyo yaptırıcam yeni doğmuş daha hemen sabahtan damladı evimeki biz yıkamayalım o da yıkasın diye çocuğu ayak bileklerinden tutup ters çevirip durdu bir yapma dedim bir tarafı çıkar bilemeyiz minik bebek iki dedim üçüncüde denemeye kalkıştığında elinden aldım ağladı gitti ben de suç varmı arkadaşlar yaa söyleyin kaç kere güzellikle uyardım. çocuklar doğunca doktor bile öyle yapıyomuş be salak doktor ilk seferde yapıyo onu çünkü yeni doğan çocuk ciğerlerinden nefes almaya başlasın diye.. çocuğum ilk haftalarda 150 gram verdi hemen alamadı annem yanımdaydı o zamanlar görümcem bana -bir insanın çocuğun o halini görmemesi için mal olması lazım dedi. annem için dedi bunu inana biliyomusunuz onun kızı ilk hafta 1 kilo almış ama çoook ahh ettim dedim bir dahaki çocuğu sağlıklı olsun ama ben ne yaşadıysam o da yaşasın diye allah biliyo ve o doğurdu daha hastaneden çıkmadan 3 günde çocuk 600 gram verdi (bir sene önce yeni doğum yaptı da) Ne oldu yarı doktordun benim anama mal diyodun ne olduu gerizekalı yarı doktordun niye o çocuk verdi o kiloyu.Alma mazlumun ahını işte.kendi işine gelmez kaynanasıyla eften püften kavga çıkartır senelerce konuşmaz bana haftada çık temizle anamın evini der. Bir evden 1000 tl kira geliri var 3 daire 1 dükkandan kira alıyo benim kayınpederim çok mu zor ayda bir yardımcı tutup evi temizletmek. Ben eşeğiyim ya ben yaparım :KK52: ama allah biliyo çok yaptım karnım burnumda 3metre kare halılarını balkondan sirkeledim yıkadım yaz temizliğini kış temizliğini yaptım. Ama o benim doğumumda hastanede bile bir kere elimden tutupta kalkmama yardımcı olmadı eve geldim onla altlı üstlü oturmama rağmen bir tozumu bile almadı annem hem bana baktı hem evimi temizledi hem çocuğumu kucağıma verdi. Bide üstüne üstlük kaynanam bir kere geldi annem sandalyenin tozunu almayı unutmuş temizlik yaparken - sandalyenin tozunu almadığızmı tozdan gözükmiyiii dedi. Bogucaktım kendimi zor tuttum. Annemle çay içerler bardağı kırarcasına tabağa bırakıp annemin önüne itip bir çay daha koy hele demeleri gördükçe aklıma geliyo bir kaşık suda boğsam doymam o derece doluyum. Kızım kilo verdi diye herkezin gelen misafirin önünde bana eee çocuğuna bakamayan bilmem ne olur gider (burayı yazamıyorum ama o alenen söyledi) hangi kadın çocuk doğurmuşta bakamamış bi senmisin çocuk doğuran bakmayı bilen allahın cahili :KK52: bir yere gideriz sanki ben oğlunu silah zoruyla evlenmeye zorlamışım benim ailem onun evine gelip oğlunu istemiş gibi -benim oğlum istemiydiki demeleri beni delirtiyo be kadın senin oğlun 29 yaşında evlendi 15 inde evlenmedi gerizekalımı senin çocuğun istemediği biriyle evlensin. yaa allahım aklıma geldikçe deliriyorum.benim babam 3 sene önce vefat etti. geçenlerde bir kere görümcemden konu açıldı ailevi sorunlarından - benim kızım sinirli dedi bende - evet biraz sinirli dedim bana - senin baban çok mu has dedi. yaaaaa geri zekalı sen dedin ben de seni tastik ettim. benim ölmüş babamdan sanane :KK53: deliricem. benim bir bekar kaynım var sağolsun pek bi soğuk nevaledir. kaynanamlar yazlığa filan bir yere gittiğinde evini derleyip toparlamak için çıkarım yukarı kaynım kapıdan bir başını çıkarıp - ne var der yemek götürürüm - benim karnım tok der elimde tepsiyle kapıda kalırım. eşimin anası bacısı dahil tüm akrabalar -olsun sen yap derler o bana minnet etmiycek ben ona köpek olucam oldu başka :KK52: bu arada kaynım görümcemlede konuşmaz o yüzden 6 senedir ben evlendim evleneli benim görümcem annesinin evine yatmaya gelemez. bende gelsin biraz dinlensin diye geçen sene tam da sınavlarım zamanında( istanbul üniversitesinde 2 yıllık bir bölüm okuyorum) çağırdım bende kalırsın dedim geldi bende kaldı görümcemin zoruna gidiyo kaynım yüzünden babasının evinde kalamamak kaynanamla kavga etti bende sen onun yüzünden beni babamın evine koymuyosun diye kaynanam _ e burada babanın evi dedi sinsice bana bakarak. yani 4 duvar senin kocanın diye evdemi senin oluyo yuva benim yuvam gerizekalı size iyilik yapmaya çalışanda kabahat görümcem de bir de - orası öyle ama diyo be gerizekalı o zaman aşağıdaki kiracılara gel ben burda kalıcam de diyebilirmisin? ya insanları anlamıyorum ben sırf benim yaptığım iyiliğin altında kalmamak için üste çıkacaklar lanet olsun sizin gibi insanlara ben hiçbirşey demedim o zaman geçen eşimden yakınıyo kaynanam bana çalışmıyo diye (iş yok nasıl çalışsın) (zamanında durmadan çalışmışlar orta okul lise hep çalışmış işleri çok muş o zamanlar) bende o arada lafı soktum kaynanama_ dedim evet niye çalışmıyosa zamanında çok çalıştıysan şimdide evinde oturuyosun dedim. sustu kaldı. :KK66: artık susmak yok her iğneye çuvaldız var bende bundan sonra karşımdaki insan kim olursa olsun. yeter. :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: artık kaynanamda anladı bendeki soğukluğu daha yazmadığım pek çok şey var bu arada daha beni ne temizliğe çağırıyo dün yazlığa gitti temizlik yapcak bu sene ilk defa gitti. hersene beraber gider temizlerdik bende ağız ucuyla haftaya git iki gün gelir temizlerim dönerim dedim yok ben ağır ağır temizlerim dedi :KK64: :KK64: sanki bende çok hevesliydim zaten bu sene gidemiycem finaller bütünlemeler sonrada ramazan giriyo kimsenin eşeği değilim ben:KK53: neyse şimdilik bu kadar yazıyım çok uzun oldu ama okuyabilene helal olsun heee:KK1: :KK1: :KK1: :KK1: siz bana akıl verin ne olur nerde benim hatam?

slm valla hi okudum arkadaşım büyük bir sabırla hemde okudukça da çok sinir oldum şu kaynanan ve görümcene ya hakatten çok sabırlısın peki eşinin düşünceleri ne bu konuda merak ettim ya şöyle olsun yadsa böyle demiyormu sana yada ailesine .
bende aynı dertten müzdaribim dicem ama yok şimdi allah a şükür o kadar değil sanırım benimki
bendegenelde konuşamam hep günlüğüme yazıyorum içimdekileri ama istiyorumki artık aynı dertlerimiz olan arkadaşlarım olsun bende o yüzden bu siteye girdim daha çok gebelik bölümünde takılıyodum bu bölümleri yeni buldum.iki yılımızı iki gün önce doldurdukta biz bir düşük yaptım 1 .buçuk senede oda tam geçen yılbaşı gecesi düşük yaptım :KK59: 6 ayda oldu hala bi değişiklik yok bende çok istiyorum eşimdaha ılımlı takma kafana olur diyo dr zamana bırak diyo ama ben çok istiyorum ayyy kaynanamda istiyo sinir ediyo beni sırf o yüzden istemiyom ama neyse diyom kendim için doğurayım benim annemle aramızda baya bi yaş var o yüzden sende tahmin edersin sende bi annesin anlarsın beni ama olmuyor inşallah olacak,hayırlısı bende 1 ay diye gittim yanlarına 9.5 ayda zor ayırdılar evimizi ay sorma çok kötü günlerdi valla hatırlamak dahi istemiyorum 2 görümce kaynata kaynana hemde sinir hastası bi kaynana her istediği olan biri bi dediği olmasın hemen bayılıyor baygın baygın bi haller elini sıkmalar kendince işte ilgi istiyo istiyoki herkes onun dediğini yapsın ama yani çocukların eşin neysede kusura bakma ben yapamam kuklan değilim ya ..neyse arkadaşım daha snr sana daha geniş konuşuruz umarım şimdi kaçtım ben cv bekliyorum :) kendine iyi bak görüşmek üzere

canım benim kayınvalidem de erzurumlu konuşmaları benziyo da ondan cinlerim tepeme çıktı.Benimki de beni pek sevmedi.HEp ben yaklaştım ona ama olmadı.BEni istemeyen birine sokulamam.Yeni evli olduğum zamanlarda komşu kıza 'seni alan yaşadı sen çok marifetlisin elinden her iş geliyo dedi' benim yanımda bende bana öyle gelmiştir art niyet yoktur dedim(ki kaynanam kendini beğenmişin tekidir.Asla birini övmez.Her şeyi o bilir .O kutsanmış kavimden gelmiş gibidir.)Neyse bi gün balkonda oturuyoruz.O kızda dışarda yiğenlerine bakıyo.Diyo ki eşime oğlum bu kız çok becerikli kendine de söyledim seni alan yaşadı diye(kız sözlü bu arada) her işi bu yapıyo evde bilmem ne.Ama nasıl sinirlendim.Eşimde 5 senelik evliliğimde sadece 1 kere beni savundu ve dedi ki 'anne sen ne diyosun ya evli adama bekar kız övülür mü.Senin gelininin nesi var'.Ama bu bir bozuldu.BEn gelinime bişey demiyorum.Falan dedi kıvırdı.
Sonra mesela doktora falan gidilcek olduğunda bana söyle ben götürürüm dedim(öğretmenim halledebilirim ,kendisi okumayı biliyo yazma hiç yok onuda eşim ilkokula başladığında öğrenmiş)Ama hanım ben öyle dememişim gibi konu komşuyu yanına alıp gitti.Düğünlerin hiçbirine götürmedi beni(ilk evlendiğimde bana şey dedi ben seni her düğüne götürmem sıkılırsın.Sadece çok yakınlara götürürüm )Ama tabi ben bi baktım en yakın akraba düğünlerine bile çağrılmıyorum.Ve tabi herkes ne bilsin gelin soğuk sanıyolar.YA o kadar çok şey varki.
Ama kırılma noktası şuydu ben ücretli öğretmenim.Kadrolu değilim bu arada.Eşim geçen sene ayaklarından rahatsızlandı.Ve işe düzenli gidemedi.Sadece benim aldığım maaşlar geçinmeye çalıştık.Kiradayız.Ve yemin ederim sadece 1 kere geldi 6 ay içinde 3 kere falanda aradı.Evlerimiz arasında sadece 1 sokak var.Eşim doktora gidecek paramız yok inanır mısınız babam dedi ki kızım bu adam doktora gidecek paranız var mı ?? halbuki yok ben var baba dedim.Kızdı bana yalan söyleme nerden olacak diye.Çıkardı verdi damadı doktora gidebilsin diye.Öz ana baba sadece oğlum doktora git demekle yetindi.Sonra annemler varken onlara hoşgeldin demeye geldiler.O zaman 2 poşet bişeyler almış.Göz boyayacak!! O getirdiklerini benim annem babam (il dışından geliyolar 2 hafta falan kalıp dönüyolar)ve o 2 hafta abartmıyorum hergün en az 2 poşet getiriyolar.Ah ah hala içim yanar.NE suçumuz vardı ki ....

Sucumuz haketmeyen insanlara hak etmedikleri degeri vermek .. kim ne hak ediyorsa onu vereceksin fazlasini degil! .. ama onuda biz yapamiyoruz

ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy içim şişti haaaa yarısından sonrasınıda okuyamadım.. biz kızlar bu kadar susarsak herseyıde hak edrerizzzz hıc kımse kusura bakmasın senın dilin nerdeydı acaba bunlar olurkennn...konusacaktın cvp vermemıssınkı hıc.buyuk buyuklugunu küçük küçüklüğünü bılecek hadı ılkınde neyse 2.sınde neyse eeeeee yeter ama sende acaydın azıcık agzını...sonra da böle tepene bılerler ne demısler yılanın basını baştan ezeceksın.senın durum bıraz geçtı borun parazı sür eşegını niğdeye gıbı olmus....maalesef cnm....

owwwww oku oku bıtmedı :KK70: allah sana sabır versın dıyerek baslıyorum en basındna sonuna kadar bı roman edası ıle okudum :KK70: sonunda bıtırdım vallaha o kaynan bende olucak o kadını bogarım yokda degıl ya ama allahdan anama babama bı laf sokmuyor sen yıne sabırlısın be kardesım :KK70: sahsen ben hazmedemem anneme babama laf edıcek adamın anlını karıslarım

slm valla hi okudum arkadaşım büyük bir sabırla hemde okudukça da çok sinir oldum şu kaynanan ve görümcene ya hakatten çok sabırlısın peki eşinin düşünceleri ne bu konuda merak ettim ya şöyle olsun yadsa böyle demiyormu sana yada ailesine .
bende aynı dertten müzdaribim dicem ama yok şimdi allah a şükür o kadar değil sanırım benimki
bendegenelde konuşamam hep günlüğüme yazıyorum içimdekileri ama istiyorumki artık aynı dertlerimiz olan arkadaşlarım olsun bende o yüzden bu siteye girdim daha çok gebelik bölümünde takılıyodum bu bölümleri yeni buldum.iki yılımızı iki gün önce doldurdukta biz bir düşük yaptım 1 .buçuk senede oda tam geçen yılbaşı gecesi düşük yaptım :KK59: 6 ayda oldu hala bi değişiklik yok bende çok istiyorum eşimdaha ılımlı takma kafana olur diyo dr zamana bırak diyo ama ben çok istiyorum ayyy kaynanamda istiyo sinir ediyo beni sırf o yüzden istemiyom ama neyse diyom kendim için doğurayım benim annemle aramızda baya bi yaş var o yüzden sende tahmin edersin sende bi annesin anlarsın beni ama olmuyor inşallah olacak,hayırlısı bende 1 ay diye gittim yanlarına 9.5 ayda zor ayırdılar evimizi ay sorma çok kötü günlerdi valla hatırlamak dahi istemiyorum 2 görümce kaynata kaynana hemde sinir hastası bi kaynana her istediği olan biri bi dediği olmasın hemen bayılıyor baygın baygın bi haller elini sıkmalar kendince işte ilgi istiyo istiyoki herkes onun dediğini yapsın ama yani çocukların eşin neysede kusura bakma ben yapamam kuklan değilim ya ..neyse arkadaşım daha snr sana daha geniş konuşuruz umarım şimdi kaçtım ben cv bekliyorum :) kendine iyi bak görüşmek üzere
dertleşelim canım yaaa bende yeni buldum bu siteyi herşey var vallahi özellikle bu bölüm benim acayip rahatlatıyo yazıyorum atıyorum stresi üzerimden. inşallah olur canım ama kafana takma eşin doğru söylüyo çünkü bazı insanların sırf stresten senelerce olmuyo çocukları sonra bir bakıyolar hamileler çok gördüm böylelerini o yüzden rahat olcaksın şöyle düşün yaradan bilir neyi ne zaman vereceğini sonunda zafer senin olur inşallah:KK19: :KK19: :KK19:

ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy içim şişti haaaa yarısından sonrasınıda okuyamadım.. biz kızlar bu kadar susarsak herseyıde hak edrerizzzz hıc kımse kusura bakmasın senın dilin nerdeydı acaba bunlar olurkennn...konusacaktın cvp vermemıssınkı hıc.buyuk buyuklugunu küçük küçüklüğünü bılecek hadı ılkınde neyse 2.sınde neyse eeeeee yeter ama sende acaydın azıcık agzını...sonra da böle tepene bılerler ne demısler yılanın basını baştan ezeceksın.senın durum bıraz geçtı borun parazı sür eşegını niğdeye gıbı olmus....maalesef cnm....

bende zararın neresinden dönersen kardır diyorum canım artık eskisi gibi laf sokamıyolar cevabımı veriyorum. Ama en büyük cevabı yaradan verecek onlara ben seyirciyim onlar oyuncu olacaklar izliycem elbet beni üzeni yaradan cezasız bırakmıycak biliyorum çooookkk ahhh ettim çünkü hepsi gelecek başlarına ama anlayana birde o var biz bu kıza yaptık buda o yüzden geldi başımıza diyecek bir akıl yok onlarda neyse canım yaaa merak etme artık eskisi gibi susmuyorum hatta şimdi tek duam keşke benle bir tartışma ortamına girmeye çalışsalar şöle hem eşim hem kayınpederim herkez varken bende konuşsam veeee bir daha susmasam içimde ne varsa döksem diye. Allah hepimizin yardımcısı olsun

owwwww oku oku bıtmedı :KK70: allah sana sabır versın dıyerek baslıyorum en basındna sonuna kadar bı roman edası ıle okudum :KK70: sonunda bıtırdım vallaha o kaynan bende olucak o kadını bogarım yokda degıl ya ama allahdan anama babama bı laf sokmuyor sen yıne sabırlısın be kardesım :KK70: sahsen ben hazmedemem anneme babama laf edıcek adamın anlını karıslarım

canım herşeyin zamanı var o zamanı bekliyorum bende birden çıngar çıkarıp suçlu pozisyonuna düşmek istemiyorum suçum yokken o yüzden susuyorum zamanı gelince lafımı esirgemiyorum o laflarını da yutturucam onlara merak etmeyin. buraya da yazıcam en sonunda söyledim içimdekileri diye

Bu kadar çirkin olaylar olurken eşiniz nerdeydi ? Hiçmi bilmiyor ailesinin size karşı davranışlarını

Bu kadar çirkin olaylar olurken eşiniz nerdeydi ? Hiçmi bilmiyor ailesinin size karşı davranışlarını

yok canım bilmiyor ben söylemiyorum zaten kayınvalidem de onun yanında birşey demez bana ilk evlendiğim zamanlar denedi ağzının payını aldı daha onun yanında birşey demiyor o yüzden

Peki anlamadığım neden söylemiyorsun bu kadar lafı ailene yapılan hakareti kendin yıllardan beri taşıyorsun sinir oluyorsun ? neden kocanın annesinin yaptıklarından haberi yok

Peki anlamadığım neden söylemiyorsun bu kadar lafı ailene yapılan hakareti kendin yıllardan beri taşıyorsun sinir oluyorsun ? neden kocanın annesinin yaptıklarından haberi yok

canım benim bir söyledin iki söyledin sustu üçüncüde hiçbir erkek susmuyor sonun da o benim ailem oluyor ne gerek var evimin huzurunu kaçırayım onlar yüzünden kocamla aramı açayım ben hep değer mi diye düşünürüm değecek insan olsalar zaten yaptıkları şeyleri yapmazlar dimi ama ben artık onlara cevabımı veriyorum alıyolar ağızlarının payını zamanı var herşeyin zamanla ne varsa içimde dökücem hepsini:KK56: :KK56: bekliyorum

canım benim bir söyledin iki söyledin sustu üçüncüde hiçbir erkek susmuyor sonun da o benim ailem oluyor ne gerek var evimin huzurunu kaçırayım onlar yüzünden kocamla aramı açayım ben hep değer mi diye düşünürüm değecek insan olsalar zaten yaptıkları şeyleri yapmazlar dimi ama ben artık onlara cevabımı veriyorum alıyolar ağızlarının payını zamanı var herşeyin zamanla ne varsa içimde dökücem hepsini:KK56: :KK56: bekliyorum

bende aynı sıkıntıları yaşadım daha bir buçuk yıllık evliyim kınam,düğünüm hep rezil oldu babam yapamazsın bunlarla dedi ısrarla evleneceğim dedim ilk altı ay gözümün yaşı bitmedi.cevapta veremiyordum sizin gibi ama şimdi gülerek herşeyi söylüyorum birşeyde diyemiyorlar bu durumda ciddi durup suratıma asıp söylesem oo ne kavgalar çıkar..sessiz olmak bu tip insanlara yaramaz tepene çıkarlar.eşine zaten hiç annen bunu yaptı baban şunu deyince daha büyük sorun çıkıyor..Adam akıllı annelik yapmamış insanlar oğulları evlenince pek kıymetli oluyor.evlilik çook zor...

bende aynı sıkıntıları yaşadım daha bir buçuk yıllık evliyim kınam,düğünüm hep rezil oldu babam yapamazsın bunlarla dedi ısrarla evleneceğim dedim ilk altı ay gözümün yaşı bitmedi.cevapta veremiyordum sizin gibi ama şimdi gülerek herşeyi söylüyorum birşeyde diyemiyorlar bu durumda ciddi durup suratıma asıp söylesem oo ne kavgalar çıkar..sessiz olmak bu tip insanlara yaramaz tepene çıkarlar.eşine zaten hiç annen bunu yaptı baban şunu deyince daha büyük sorun çıkıyor..Adam akıllı annelik yapmamış insanlar oğulları evlenince pek kıymetli oluyor.evlilik çook zor...

evet canım çok haklısın bozma evinin huzurunu onlar için eğer onlar eşine birşey derseler o zaman da sen söylersin böyle böyle yaptılar bende böyle dedim diye ama sen onlar için huzurunu kaçırma bencede boşver çünkü biz nasıl ailemize bişey söylense dayanamıyorsak (ki ben baya sabırlıyım bu konuda) erkeklerde bir iki üçüncüde ailem diyo huzur kaçıyo ne gerek var değer mi değil mi ama:63:

evet canım çok haklısın bozma evinin huzurunu onlar için eğer onlar eşine birşey derseler o zaman da sen söylersin böyle böyle yaptılar bende böyle dedim diye ama sen onlar için huzurunu kaçırma bencede boşver çünkü biz nasıl ailemize bişey söylense dayanamıyorsak (ki ben baya sabırlıyım bu konuda) erkeklerde bir iki üçüncüde ailem diyo huzur kaçıyo ne gerek var değer mi değil mi ama:63:

değmez ama benim eşimde de problem var çok dengesiz bir adam bazen bakıyorsun bir melek biranda şeytan olabilen birde bunun üstüne annesiyle uğraşmak daha zor..Allahtan benimkiler benden baya bir uzaktalar ama telefonla yetiyorlar yeri gelince yapmak istesinler yeterki..benim eşim nişanlıyken ailesine hiç düşkün değildi.şimdi ise günde 10 kez arar annesini anne sevgisinide bizden öğreniyorlar kavun değilki koklayasın kaderinde ne varsa yaşıyorsun işte önemli olan şu 3 günlük dünyada kendimizi ezdirmeyelim onların dertlerini çekmek için gelmedik bu dünyaya ve annemiz babamız bizi el bebek gül bebek bunlar üzsün diye büyütmedi.

X