İçimde ne varsa anlatmalıyım yoksa çatlamak üzereyim

canının çok sıkıldığı belli haklısın da ama bu sayfalarda aynı sorunları yaşayan onlarca kadın var. Allaha şükret çok daha kötüleri var seninkiler en azından laf sokmadan falan anıyor gibi duruyor. ama tabiki herkesin derdi kendine yetiyor.
hatayı başta yapmışsın etrafında hiç dikkatli ol mesafeni koru diyen olmamış gibi (bence mutlaka olmuştur) sıcak davranmış kendi ailen bilmişsin ama maalesef eşinin ailesi bile kendi ailen gibi olmuyor. tabi bizim ülkemizde nedense gelin deyince sömürülmesi, ezilmesi, salak yerine konulup küçümsenilmesi gereken düşman göz önüne geliyor.
sana önerim laf sokarken ya da cevap verirken kavgaya mahal verme, eşine şikayet edilmene sebep olacak onunla aranı açacak olaylara, tartışmalar çıkmasına izin verme. bir problem olduğunda onlardan önce eşine sen anlat ama tamamen objektif olarak anlatmaya çalış.
lafın iyisi şakayla ya da gülemseyerek sokulur sakın unutma. söyle ve konuyu değiştir onların cevap verecek fırsatı kalmasın.
tabi bunun yanında allah kolaylık ve sabır versin

evet çok haklısın lafın iyisi sakayla gülümseyerek sokuluyo görümcem bir gün onlardayken iki yakın arkadaşı da var bana bu kız hiç eşim için benzemiyo eminmisin ondan olduğuna dedi bunu birkaç kere aile içinde de dedi. bende orda patladım evden çıkan biri değilim bende dedim ki ya anandan ya ondan ben nereye çıkıyorum ki kimden olsun dedim kaldı öyle hiçbirşey diyemedi arkadaşları da bir bana bir ona baktı kaldılar susmak yoooookk artıkkk:KK60: :KK60::KK60:

anlatmıyorum zaten ama çok içimde hepsi geceleri uyuyamıyorum hep aklıma geliyo sinir oluyorum ama allah biliyo çok istiyorum birgün eşimin yanında benle bir tartışma ortamı yaratsalarda ağzıma geleni söylesem diye sabır allahım sabırrr

ah canım ya değermi onlar için düşünüp kendini yıpratmaya ....

uykundan olmaya değer mi....

bende zamanında üzülürdüm şimdi diyorum ki aptalmışım hiç takmam ...

niye onlar için kendimi yıpratayım....

çabuk yaşlanırsın bak böyle kendini üzerek içine atarak....

sonrasında çok pişman olursun....

gül geç rahat ol canım biraz ya hiç değmez valla....

bukadar ezildiğin yeter cnm artık ezme vakti:) şaka biyana mesafeni koru bu tür insanlar yuvanı bile yıkarlar

ay arkadaşımm, hepsini okuyamadım, ama annene bi çay daha koy demesi beni benden aldı. tam dayaklıkmış gerçekten.:KK47: Allah kolaylık versin sana.

ah canım ya değermi onlar için düşünüp kendini yıpratmaya ....

uykundan olmaya değer mi....

bende zamanında üzülürdüm şimdi diyorum ki aptalmışım hiç takmam ...

niye onlar için kendimi yıpratayım....

çabuk yaşlanırsın bak böyle kendini üzerek içine atarak....

sonrasında çok pişman olursun....

gül geç rahat ol canım biraz ya hiç değmez valla....

gülüp geçilecek gibi olsalar keşke herşey bir kenara ailem için söyledikleri en çok içimi acıtan hiçç hem de hiççç haketmediler ve ben hala anneme söyleyebilmiş değilim söyleyemem çünkü altlı üstlü oturuyorum kaynanamla bir daha asla gelmez bana onu görmemek için sesi çıkmaz ama banada gelmez kesinlikle o yüzden söyleyemiyorum.

baya bir dolmuşsun sen mitralyöz gibi saydırmışsın maşallah.

evet çok haklısın lafın iyisi sakayla gülümseyerek sokuluyo görümcem bir gün onlardayken iki yakın arkadaşı da var bana bu kız hiç eşim için benzemiyo eminmisin ondan olduğuna dedi bunu birkaç kere aile içinde de dedi. bende orda patladım evden çıkan biri değilim bende dedim ki ya anandan ya ondan ben nereye çıkıyorum ki kimden olsun dedim kaldı öyle hiçbirşey diyemedi arkadaşları da bir bana bir ona baktı kaldılar susmak yoooookk artıkkk:KK60: :KK60::KK60:

"ya anandan ya ondan '

:KK60: :KK60: :KK60:

yazını okudum canım. ama sen hatayı en başta taviz vererek yapmışsın. dişlerini göstermenin zamanı gelmiş de geçiyor :KK52:

Tatlım senin ki gibi olmasada seninkine yakın bir hikayede bende var.Sana tavsiyem sakın kendini ezdirme sen iyide olsan kötüde olsan karşı taraf nankörse sonuç hep aynı olucaktır.Eşinle aranda problem yaratma, lüzumsuz insanlar yüzünden sakın kavga tartışma gibi ortamlara sürükleme ilişkinizi.Boşver bazı şeyleri bilmesin daha dogrusu sen şikayetçi dırdır eden kadın durumuna düşme emin ol bazı şeylerin farkındadır zaten.Olup biten herşeyi defalarca üst üste düşünme sinirlerini bozmaktan başka işe yaramaz.Ahhhhh ahhhhh bende baştan sona oturup anlatsam emin ol senin kadar bende yazarım.8.senem bitiyor 2.kez bir bebek bekliyorum 4 yaşında da kızım var ve üstelik eşim tam bir anna kuzusuydu ama 2 sene öncesine kadar baktı ki işler çoookkkk çookkkkk kötüye gitti bir anda susan adam aslan oldu ve resti çekti onlara evet şuan çok şükür ne konuşuyorum ne görüşüyorum agzımın tadı yerinde ama bu aralar ufak bir sinyal var dogum zamanı yaklaştıgı için.Allah sanada banada bizim gibi başı dolu olan bütün arkadaşlara yardımcı olsun BOOLLLL BBOOOOLLLLL da SABIR VERSİN Rabbim. Yoksa yakında birer huni takıp hep beraber gezeriz :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

gülüp geçilecek gibi olsalar keşke herşey bir kenara ailem için söyledikleri en çok içimi acıtan hiçç hem de hiççç haketmediler ve ben hala anneme söyleyebilmiş değilim söyleyemem çünkü altlı üstlü oturuyorum kaynanamla bir daha asla gelmez bana onu görmemek için sesi çıkmaz ama banada gelmez kesinlikle o yüzden söyleyemiyorum.

bak ozman canım sana bi tavsiye rahatlaman için.....

tak yol budur çünkü.....

al karşına kaynanayı içindekileri tek tek sakince dök....konuş....

öyle rahatlıycaksınki.....

ertesi günde görümceyi al karşına onda dök içini sakince....

aman aman ikisini çağırığ içini dökmeye kalkma baş edemezsin....

sonrasın kuş gibi olusun uçuyosun ...ben içimdekileri dökünce kuş gibi olup çok rahatlarımda....

ben zaten içimde ne varsa o an söylerim o an söylemezsem çünkü düşünürdüm.... şöyle deseydim böyle deseydim....

sonrasında düşünüceme o an söylüyorum artık.... ve ben inanılmaz rahat olup hiç de düşünüp takmam ...

dene bak nasıl rahatlıycaksın.... kadın kadına aranızda halladin sakın eşini karıştırma........

"ya anandan ya ondan '

:KK60: :KK60: :KK60:

yazını okudum canım. ama sen hatayı en başta taviz vererek yapmışsın. dişlerini göstermenin zamanı gelmiş de geçiyor :KK52:

zaten susmuyorum artık yeter vallahi sonu nereye giderse gitsin umurumda da değil bana yapacakları en büyük kötülük eşimden ayırmak olur onunda hesabını öbür tarafta nasıl verecekler yaparlarsa yapsınlar benim günahlarımda geçer boyunlarına artık hiçbirşeyden korkmuyorum yok yuvam mış yok kırmayayım iyi olayım bittti o sblnstml gitti bu yeni versiyon:KK19: :KK19:

off arkadasım 6 yıl nasıl biriktirdın bunları içinde.
eşinde bilmiyomuş onada bısey dememişsin kıme anlattın derdini bugune kadar kime döktün.
annene anlattınmı?

yazın bıraz karışık nokta yok cümlenın sonu başı bellı degıl ama okuudm hepsini.
peygamber sabrı var sende vallahi.
hatayı sessiz kalmakla yapmışsın.
resmen köle yerıne koymuşlar seni.
ömrümden ömür gitmiş baksana..
keşke tepkilerini içinde biriktirmeyip mesafeni koysaydın.

eşim okusa inananamaz demişsin.
evet inanmaz o sizi gül gibi geçiniyo sanıyo.
bunlar bu aksam ona anlatsan bıle inanmaz sana yalan söylüyosun der.
ailesini haklı bulur. sen abartıyosun der.genelde öyle dıyolar çünkü.

o yuzden ben ara ara söylerım eşime. derim bişey anlatmıyosam bu aramızın iyi oldugu anlamına gelmıyo derim.
aramız iyi sanıpta bırden anlatınca haydaaa iyiydik noldu hönk diye :KK53: kalıyolar.

kaygananaın yaptıkları çok ağır nasıl dayandın neden evıne gıdıyosun temizliyosun o laf soyledııgnde neden cevabını vermedin?
aramız acılmasın eşim bilmesin araya soğukluk gırmesın huzurum kaçmasın demişsin ama sen dert sahıbı olmuşsun be guzelım.
içine ata ata ne hale geldin tuta tuta çatlayacaksın be adam.. şarkısı gibi olmuş..

ayrı ev alman gibi bi durumun yokmu?

bak ozman canım sana bi tavsiye rahatlaman için.....

tak yol budur çünkü.....

al karşına kaynanayı içindekileri tek tek sakince dök....konuş....

öyle rahatlıycaksınki.....

ertesi günde görümceyi al karşına onda dök içini sakince....

aman aman ikisini çağırığ içini dökmeye kalkma baş edemezsin....

sonrasın kuş gibi olusun uçuyosun ...ben içimdekileri dökünce kuş gibi olup çok rahatlarımda....

ben zaten içimde ne varsa o an söylerim o an söylemezsem çünkü düşünürdüm.... şöyle deseydim böyle deseydim....

sonrasında düşünüceme o an söylüyorum artık.... ve ben inanılmaz rahat olup hiç de düşünüp takmam ...

dene bak nasıl rahatlıycaksın.... kadın kadına aranızda halladin sakın eşini karıştırma........

ben onları tek tek alıp karşıma konuşamam çünkü benim kaynanamla konuşana kadar benim söylediklerim görümceme ve kaynanamın bacılarına dakkasında ulaştırılır kaynanam tarafından kendisi evde ne olsa hemen telefonla bacılarına anlatan biridir de evde hiç kalmaz bizim ne derdimiz ne neşemiz tuhaf insan napıyım :KK50:

Kız ne öyle roman yazmışsın ?! Dert yazdırır görümce derdi ,kaynana derdi ,haklısın artık sende ona göre davran ezdirme kendine

mükemmel!!! okudukça zevklendim :KK70::KK70::KK70: hemen hemen benzerleri aynıları değil ama. bu aralar bende çok düşünür oldum bunları ama benim en büyük avantajım kaynanam en baştan beri sevmez beni o yüzdende benden iş beklemez :KK70::KK70::KK70: önceden "haklısınızlar evet annecimler" sadece nışanlılık sürecinde oldu" düğünden sonra hepsi bitti gitti. çünkü benimde içimde kalan okadar çok şey varki. baskılamaya çalıştıkca ne yazıkki yeniden su yüzüne çıkmaya başladı. artık bende iğne değil cuvaldızlamaya başladım hemde eşimin yanında hatta eşimi bile. haklı olduğumu bildiğinden de pek sesini çıkarmıyor. ama ya çıkarırsa diye korkmuyorda değilim:KK70::KK70::KK70:

ben onları tek tek alıp karşıma konuşamam çünkü benim kaynanamla konuşana kadar benim söylediklerim görümceme ve kaynanamın bacılarına dakkasında ulaştırılır kaynanam tarafından kendisi evde ne olsa hemen telefonla bacılarına anlatan biridir de evde hiç kalmaz bizim ne derdimiz ne neşemiz tuhaf insan napıyım :KK50:

E OZAMAN canım yapacak bişiy yok...

ne önersek yapamam olmaz napıyım diyosun ....

napıyım diyosan en iyisi mesafeli olup yüz göz olmamak...

allah yardım cın olsun....

off arkadasım 6 yıl nasıl biriktirdın bunları içinde.
eşinde bilmiyomuş onada bısey dememişsin kıme anlattın derdini bugune kadar kime döktün.
annene anlattınmı?

yazın bıraz karışık nokta yok cümlenın sonu başı bellı degıl ama okuudm hepsini.
peygamber sabrı var sende vallahi.
hatayı sessiz kalmakla yapmışsın.
resmen köle yerıne koymuşlar seni.
ömrümden ömür gitmiş baksana..
keşke tepkilerini içinde biriktirmeyip mesafeni koysaydın.

eşim okusa inananamaz demişsin.
evet inanmaz o sizi gül gibi geçiniyo sanıyo.
bunlar bu aksam ona anlatsan bıle inanmaz sana yalan söylüyosun der.
ailesini haklı bulur. sen abartıyosun der.genelde öyle dıyolar çünkü.

o yuzden ben ara ara söylerım eşime. derim bişey anlatmıyosam bu aramızın iyi oldugu anlamına gelmıyo derim.
aramız iyi sanıpta bırden anlatınca haydaaa iyiydik noldu hönk diye :KK53: kalıyolar.

kaygananaın yaptıkları çok ağır nasıl dayandın neden evıne gıdıyosun temizliyosun o laf soyledııgnde neden cevabını vermedin?
aramız acılmasın eşim bilmesin araya soğukluk gırmesın huzurum kaçmasın demişsin ama sen dert sahıbı olmuşsun be guzelım.
içine ata ata ne hale geldin tuta tuta çatlayacaksın be adam.. şarkısı gibi olmuş..

ayrı ev alman gibi bi durumun yokmu?

canım benim koca bu evden kıçını kıpırdatmaz ne olursa olsun bazen diyorum şu kadar paramız olsa ev alsak diye ama yoook benim kocam fabrika sahibi olsa gitmez bu evden:KK43:

bende benzerlerini yaşadım yaşıyorum keşke gülerek lafları geçirebilsem eltim öyle yapıyo ama allah bana VERMEMİŞKİ böyle güzel bir dil acaba çok dua etsem lafı ağzında bir insan olabilirmiyim

bende benzerlerini yaşadım yaşıyorum keşke gülerek lafları geçirebilsem eltim öyle yapıyo ama allah bana VERMEMİŞKİ böyle güzel bir dil acaba çok dua etsem lafı ağzında bir insan olabilirmiyim

duaya gerek yok yaptıklarını düşün bir daha derse şöyle diycem de kendilerini tekrarlayan basit insanlardansalar eğer zaten tekrarlayacaklardır sende yapıştırırsın lafı:KK76: :KK76: :KK76:

X