İçe kapanık lik ve özgüven sorunu nasıl aşılır?

isimsizdiss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2022
361
170
27
İşe girdim 1 sene oldu, sohbetlere adam gibi katılamıyorum hep korkularım var kafamda kuruyorum sosyal fobi ile kapanıklık özgüven sorunu nasıl aşılır

İlk önce uzman görüşü almanızı öneririm ondan sonra da iki tane kitap okudum bana çok iyi geldi size de tavsiye ederim David burnun iyi hissetmesi ve 10 günde özgüven adlı 2 tane kitabı var en azından daha sosyalim eski Halime oranla ☺️

çocukluğunda çok bastırılmış olabilirsin, fikrin söylendiğinde sana sormadık denmiş olabilir birçok sebebi var istersen bi psikoloğa git sana çok iyi gelicektir

Ben de sizin yaşlarınızda öyleydim nasıl mı aştım? Farklı memleketlerde iş hayatım oldu,çok insan tanıdım.Böylece kendiliğinden o konuşma isteği gelişti.Konuşurken heyecanlanırım,bazen de tedirginlik yaşarım ama bu yapısal birşey biraz da.Elbette uzman desteği de aldım zaman zaman.En önemli şey şunu kendinize hep telkin edin;siz değerlisiniz ve kendinizi sevin.

İşe girdim 1 sene oldu, sohbetlere adam gibi katılamıyorum hep korkularım var kafamda kuruyorum sosyal fobi ile kapanıklık özgüven sorunu nasıl aşılır
Korkun ne tam olarak ? Yanlış cümle kurmaktan, söylediğin şeyin dinlenmemesi,yaptığın şakaya gülünmemesi,ses tonun ….
Nedir seni korkutan ?

X