hymeneoplasti dusunenler buraya

aydnl, canım demiştim ya özel mesaj gönderemiyorum diye, o sebeple uygun görürsen, mail adresini yaz özelden, o şekilde cevaplıyım.

cinnetli minnetli arkadaşım...ben arkasında durmaya karar verdim yaşadıklarımın...bana önerebileceğin bunu kabul edecek bi er kişi var mı? sende dünür başı ol yuva yapmak sevapmış..neyin kafasındasınız ya....para bulamıyosanız sizinde yaranız varsa...gönder bana hesapnumaranı havale yapayım... İnşainşallah siz bizi nasıl aşağılıyorsanız; bizden bin kat fazla aşağılanırsınız ... başkasının hayatına burnunu sokacak hakkı nerden buluyorsunuz anlamıyorum...bizi dini açıdan her türlü açıdan yargıladınız...siz çok mu Allah korkusu olan insanlarsınız....

bu arada ekşi sözlükteki erkekler bizim hakkımızda kötü düşünüyorlarmış:)) ya nolur iyi düşünsünler ya..ekşi sözlüktekiler insanlığın alameti farikası ya..o kadar namus dürüstlük edebi anlatım tavan..o kadar yani.... bu insanlar bizi sevsinler diye paralanıyoruz...herşey ekşi sözlük yazarları için:)))) bende ekşi sözlük yazarları hakkında iyi düşüncelere sahibim:)...çok iyi şeyler düşünüyorum....ya asıl beni güldüren ve şaşırtan abi siz rahat değilmiydiniz bu konuda ya....küfürler bilem neler havada uçuşmamışmıydı... nolur üç beş yorum yazın türkiyenin sizin yorumlarınıza ihtiyacı var:)

ne demek istediğimi anlayabilecek ve ekşide neden bu kadar tepki çektiğinizi idrak edebilecek psikolojide değilsiniz hiç biriniz.

O yüzden kısa ve öz anlatmaya çalışıcam.
Evlenebilmek için, bi nevi evliliğe açılan kapı olarak görüp kendinizi garanti altına almak adına, kendinizi inkara gitmeniz, kendinizi aşağılamanızdır benim yadırgadığım. Ve eminim bi çoğunuz bu işlemi bakir olmayan adamlara 'layık' olabilmek adına yaptıracaksınız.

Bi yanlış anlaşılma olmasın ben hiç birinize yalama olmuşsunuz, önünüze gelenle beraber olmuşsunuz sonra diktirip evlenme ikiyüzlülüğüne giriyorsunuz tarzında ithamlarda bulunmadım. Eğer bu tip ithamlarda bulunmuş olsaydım bu sizi aşağılamak olurdu. Genelinizin söylediği şey, bi defaya mahsus yaşanmışlık sevdim seviştim hata yaptım. Sevdiğinle sevişmek hata değildir ki. Cinsellik devletten izin alınca meşru bu ülkede doğru. Zihniyetler bu yönde. Ama siz kendinizi inkara giderek, bu zihniyete daha çok hizmet etmiş olmuyor musunuz?

Tekrar ediyorum, benim kişiliğimi hayata bakış açımı önemsemeyip bi zara değişecek adamı ısrarla ben istemezdim. Zira onun dünyası küçüktür, bağnazdır, dayatılmış toplum normlarına tapıyordur bu adamla evlilik evlenmiş olmak için evlenmekten öteye gitmeyecektir.

Ekşili kesim rahat bu konuda evet. Onlar zaten neden seviştinize tepkili değiller, neden yaşadıklarınızın arkasında duramayıp kendinizi bi malmışcasına temize çıkarma eğilimi gösteriyorsunuza tepkililer. Yani işin ahlaki kısmına takılmış durumdalar. Namusu bacak arasında arama zihniyetiyle arasında fark vardır. Tabi anlayabilmek için geniş düşünmekte fayda var.

Neyse uzatmayayım. Ha bana gelince rahibe Teresa değilim. Ciddi bi ilişki yaşayacağım adam geçmişimde neyi ne boyutta yaşadığımı bilmek isterse aynen aktarırım. Hiç kuşkunuz olmasın. Ya olduğum gibi kabul eder, ya da gider. Ki zaten kendi de bakir değilse, el değmememişlik bekleme hödüklüğünü gösterirse gereken dersi itinayla verir siktiri çekerim. Benim bi sıkıntım yok ha olsaydı da diktirme ektirme işlerine girmezdim minikperi, o yüzden o çok paranı daha verimli işlerde kullan. :)

Daha uzatmak istemiyorum. Herkesin hayatı kendine. Ama bence çektiğiniz acıya, üzüntüye değmez. Kendinizi kandırmaya, karşınızdaki kandırmış olmanın verdiği vicdani yüke de değmez. İnsan içinde hep tereddüt etmez mi ya bi gün bi şekilde öğrenirse diye. İşte o daha beter sonuçlar doğurur. Yeter ki, en başından kartları açık oynayın. Gerisi kaderdir, kısmettir.

Namusun bacak arasından ibaret olmadığını kavradığınız gün, namusu bacak arasından ibaret görmeyen adamlara erişme şansına ulaşırsınız.

üzücü olan ise, burda bi sinerji oluştup birbirinize gaz vermeniz bu yanlışa sürü psikolojisiyle daha da fazla kişiyi dahil etmenizdir. ve bu şekilde herkes yaptırıyor mantığıyla vicdanınızın sesini baskılamanızdır. siz birbirinizi teşvik ederek, aklında sahtekarlık mı değil mi diye ikilemde olan insanları da bi yalana mahkum ediyorsunuz. ki tüm bunlar sadece kişisel çıkarlar için...

daha fazla uzatmak istemiyorum. bu son cevabım. ne de olsa sizlerin algısı değişmez. benim de bu toplumsal çarpıklığa bakış açım değişmez.

ne diyelim. Kolay gele.

Son düzenleme:
bakir olmayıp da bakireliğe takmayan, önem vermeyen kaç erkek var şu memlekette söyleyin de bilelim... ondan sonra savunun hymenoplasti erkekleri kerizlemek miymiş?

ayrıca bir üye demiş, dürüst davrandım bakşre olmadığımı söyledim ama yıllar sonra başıma kaktı diye. şimdi bu kadının kocası ilk başta kabul etmiş durumu, bakireliğe önem vermiyor gibi davranmış, peki neden sonra bunu kadının başına kakmış? bu adam sizce dürüst mü peki?

çok para konusuna cevap vermişsin...ama senin tavsiyene uyacam yaşadıklarımın arkasında durucam lafını dikkate almamışsın:) sana diyorum işte biri var mı çevrende..beni bu şekilde kabul edecek yada bir örnek göster...çevrendeki arkadaşlarından bu durumu iyi karşılayan...niçinnn cümlelerimdeki isteklerimi dikkate almıyorsun:) beni şaşırtan birde biz bu şekilde yapmaya karar vermişiz...sizi niye ingilendiriyor ki...senin demenle kalkıp itiraf edecek halim yok...bi konu aç hymenoplasty de alternatif görüşler diye, geleyim yorum yazayım o başlığın altına...anlamıyorum niye yani bu ısrar..ben yaşadıklarımı gizlicem...bu benim tercihim...bi başkası çıkar ifşa eder herşeyi..yani buda onun tercihi....beni alakadar etmez bana ne...bizim durumumuzda size ne...

Allah aşkına bana biri şunun cevabını versin:
Kaç erkek yaşadıklarının arkasında durupta birşeyler yaşadığı kızı ortada bırakmıyor?

Ayrıca hani biz de erkekler gibi dürüst olucaz ya peki hangi erkek eşine/sevgilisine dürüstçe ben seni aldattım diyebiliyor? Madem dürüstlük

kendine çuvaldız başkasına iğne olmaz.

canım bende burcu hanıma gitmeye karar verdim senin yazdıkların bana cesaret oldu sen kontrolune gittinmi tutmuşmu

dürüstlükmü??? Dürüstlük karşındakine herşeyi açık açık anlatırsın seni öyle kabul ederse eder etmesse etmez onun kaybı olur.Yalan üzerine hayat kurmak nerede dürüstlük oluyormuş? Harbi kendi kendinizi kandırıyorsunuz sanırım

canım benim daha çok yazıcaktım da bu kadarı yeter dedim. Gelmiş bize hayat dersi veriyor hangi hakla anlamışta değilim kullandığı kelimelere dikkat edersen bir beddua etmediğ kalmış yok neymiş yalan söyleyenden her türlü entrikayı yaparmış. Ben karar verdim cinnetcim bu dünyada yaşamıyor bellli....

canım bende burcu hanıma gitmeye karar verdim senin yazdıkların bana cesaret oldu sen kontrolune gittinmi tutmuşmu

şuanda hiç bir sorun yok son kontrolümde tamamen kesinleşicek kontrole gittiğimde dikişlerimin tamamı erimemişti o yüzden tam kontrol yaypıp riske atmak istemedi. tekrar kontrole gittiğimde sana söylerim canm...

sana soruyorum Türkiyede bakir olan erkek varmı? daha 17sine gelmeden genel evlere erkekliklerini kanıtlamaya gidiyorlar. Türklerin yapısında bu var erkek yapar kız yapamaz. Anlattın diosun ama emin ol herkes anlatmak ister kimse insanlara ki hayatını paylaşıcak insana yalan söylemek istemez. canm cicim ayında kabul ediyolar canım cicim ayı geçince her fırsatta laf sokuyolar o ne olucak...

erkek milleti değişik bir varlık cinnetcim yıllar sonra bu durumu koz olarak bile kullanılar. Annene babana söyleme tehdidini bile yaparlar. İnan çoğu insan bu operasyondan sonra tekrar hayata dönmüş gibi oluyor yaşama sevinci artıyor. Evet söylememek belki yanlış ama mutlu olmak istiyorssan bazı özverilerde bulunucaksın bu yalanda olsa...

Dediğim gibi yüzelsel yaşamakla tam yaşamak arasında hiçbir fark yok ikiside aynı şey tek bir fakla birinde kanıt var birinde yok... İnsanoğlu çiğ süt emmiştir o yüzden kimseye güven olmaz bunu kulağına küpe yap... birgün başına gelirsse hak vereceksin bizlere emin ol...

ya hu kıme ne hesap verıyorsunuz?
kıme ne hesap vermek zorundasınız?

Hiç sanmıyorum öyle olduğunu. Bence gayet de sevişilmesine tepkililer ve namusu bacak arasında arayan kesim onlar işte. Yoksa bu kadar telaş yapmazlardı. Bekaret kanıtlanamayacak diye ödleri koptuğu için velveleye verdiler. Namusu bacak arasında aramasalar ve geçmişte yaşanılanın arkasında durulmasını isteseler bununla ilgilenmezlerdi akıllarına bile gelmezdi. Ha işte onu yapabilseler kimse de bu ameliyatı olmak zorunda kalmazdı. Ben bakire olarak evlendim, bu sorunları yaşamadım ama yaşayanları bu toplumda yaşayan bir kadın olarak çok iyi anlıyorum. Onlara çok iyi yapıyorsunuz demiyorum ama anlıyorum. Çünkü bu zara takmamış olan erkek zaten geçmişte ne yaşandığıyla ilgilenmez, sormaz, söylenmesini de istemez. aklına bile gelmez çünkü umursamaz. Eğer kendilerine anlatıılması dürüstlüğün şartı olarak görülüyorsa demek ki kafayı bu zarla bozmuşlar. Bu çok açık değil mi? Yoksa sana ne eskiden yaptıklarından? Hayır kalp ameliyatı falan olsa anlarım birliktelik sırasında eşi etkiler ama bunun öyle bir etkisi de yok.

Son düzenleme:

sana katılıyorum bunun bir kaç öğreğinide gördüm emin ol.

Erkekeler kızları cinsel anlamda kullanıyorlar evlenme vakti gelincede bakire kız arayışına giriyorlar bu kadar adi varlıklar. bunlara ne yapsan müstehak bence hak ediyorlar...

Benim evlenicem adam beni en yakın arkadaşımla aldattı kendi gözlerimlede şahit oldum bu olaya o an dünya başıma yıkıldı. Bütün yaşananlara rağmen herşeyi kabullenip olsun demedim iyikide dememişim. şimdi hayatıma yeniden başladım. Beş para etmez bir adam için hayatımı karartamaz eyvallah diyemezdim. o yüzde asla ve asla kandırma olduğunu düşünmüyyorum.

Crazy dürüstlüğün ne olduğunu ve sonrasında nasıl bir sonuca neden olduğunu biliyormusun merak ettim? sen böyleyse karşındaki adama anlat aradan yıllar geçtikten sonra bir daha düşün bakalım bu dürüstlüğü... bende bunun müstahak olduğunu düşünüyorum kadınları cinsel bir obje olarak görmekten vazgeçsinler. işte ondan sonra dürüstlük arasınlar yolda yürürken bile oran buran açık olmasada laf atıyorlar... hele dolnuşta otobüste yaşana tacizler bunlar ne olacak... bence hepsi hak ediyor. Bir laf vardır bilirmisin bir kasada 1 tane bozuk domates varsa hepsini bozarmış erkeklerinde kafası sadece orasına çalışıyor bu kanıtlanmış bişey... o yüzden dürüstlüğü geçiceksin.

şuanda hiç bir sorun yok son kontrolümde tamamen kesinleşicek kontrole gittiğimde dikişlerimin tamamı erimemişti o yüzden tam kontrol yaypıp riske atmak istemedi. tekrar kontrole gittiğimde sana söylerim canm...
tamam canım senden haber bekliyorum tşk

hymenoplastiye tepkili kişiler, yukarda işaretlediğim ve kendi mesajımda da ayrıca belirttiğim bu konu hakkında ne düşünüyorlar gerçekten merak ediyorum?? Ayrıca evet ben de bakir bir kişinin bakir birisiyle evlenmek istemesini kesinlikle haklı buluyorum. ama ilk başta kabul eder gibi görünüp, sonra kadının başına kakan erkeklere ne diyorsunuz ? bu toplumda bu erkeklerden de çok var... cinsellik yaşayan kadına bu toplumda erkekler o..., namussuz gözüyle bakmaya devam ettiği müddetçe, ben kadınların hymenoplasti yaptırmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. ve kadını olduğu gibi kabul eden erkek de malesef ki bu toplumda gerçekten az...

Böyle bir erkek canlısı yok malesef... Erkekler yaşadıkları toplumdan dolayı bu olayı irdeliyorlar ama kendileri başka kadınları kullanarak erkekliklerini kaıtlamış oluyorlar. Hayat bana çokı şey öğretti... Eğer bir erkek bir kadına bakiremisin diye sorarak ilişkiye başlıyorsa emin olun yemediği halt kalmamıştır denemektir. Ben kendini mutluluğunuz ve huzurunuz için asla anlatmayın derim neden mi alın size bir örnek; Çok samimi canım çiğerim bir arkadaşım var her zaman ne olursa olsun yanında olucam biri her neyse olaya gelim daha önce bir ilişkisi olmuş ve ayrılmışlar bundan sonra hayatına giren kişi anlatmış ilk başta bu konuyu umursamamış ama aradan zaman geçtikten sonra dayak, hakaret, tehdit ardı arkasına gelmiş yok ailene anlatırım seni rezil ederim falan... en basitinden yaptığı bir hareketi söylim ilişki sonrasında süratına türüp git şimdi o benim artığımı kullansın demesi, oda dürüst olup herşeyi anlatıp başlamıştı ilişkiye ne oldu zamanla patladı. kızcağızın yaşadıkalrını ben biliyorum çok seviyorum ölüyorum diyenler bunları yapıyor. Dahası her ayrılıp barışmanın sonunda hayatına biri girdimi onunla birlikte oldun mu sorularına maruz kalıyordu. hayatına kimse girmesede inanmıyordu. Bu yüzden dürüst davranıp anlatılması taraftarı değilim. Bir söz vardır bilirmisiniz düşmanından korkma çünkü sana zarar veremez korkacaksan dostundan kork çünkü birgün düşmanın olduğunda en çok ondan zarar görürsün.

Bu operasyonu geçirip hayatınıza sıfırdan geçmişi silerek başlayın ve sakın ve sakın güvenip çok seviyorum deyip teslim olmayın. Birinci yaptığınız hatadır ama aynısını ikincikez yapıyorsan yanlıştır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…