hymeneoplasti dusunenler buraya

canım ne kadar süre sonra normal hayata dönebiliyosun yani spor yapıyosun açıkçası benim 1 ay sonra spor müsabakalarım varda sorun olurmu acaba doktor ne demişti sana

Açıkcası bunu bilmiyorum spor yapıp yapmamaya ne kadar etkili ama 1 ay çok dikkat etmen gerekiyor bana öyle demiişti bacağını açıcak hareketlerden kaçın falan demişti. Bunu doktorla konuşmalısın derim. ne sporu yapıyorsun ki bu durumu etkilermi ki?

canım ne kadar süre sonra normal hayata dönebiliyosun yani spor yapıyosun açıkçası benim 1 ay sonra spor müsabakalarım varda sorun olurmu acaba doktor ne demişti sana

Açıkcası bunu bilmiyorum spor yapıp yapmamaya ne kadar etkili ama 1 ay çok dikkat etmen gerekiyor bana öyle demiişti bacağını açıcak hareketlerden kaçın falan demişti. Bunu doktorla konuşmalısın derim. ne sporu yapıyorsun ki bu durumu etkilermi ki?

geçmiş olsun canım peki senin yakın bi zamanda düğün varmı operasyonun kolay geçmiş inş o gecede kanaman olur hayırlısıyla kurtulursun[/QUO

pek yakında sayılmaz 6 ay yada 11 ay sonra bende aynı şeyi düşünüyorum açıkcası herkes bişey yazmış buraya insan okudukça acabamı oluyor ama ben kanamamın olucağını düşünüyorum benim dokuların birz kalındı eğer doku uyuşmasıda tam olursa Alalhın izniylen sağ salim atlatıcam. Ama tavsiyem kokrmayım o kadar korkulacak acı duyulacak bi operasyon değil... ve tek doktora bağımlı kalım birine yaptırıp başkasına muayneye gitmeyin herkes kendini övemk için başka bişey söylüyor çünkü... hislerinize inanın ve öyle hareket edin :KK66:

Forumunuzu uzaktan takip ediyordum.Benim yaşadıklarımı yaşadıklarınızı istemem o yüzden başıma gelenleri açık açık yazıyorum burayaBakın dusunemediginiz detaylar var....

Üniversite hayatımda hatalarım oldu.Yanlış olduklarının farkındayım ama 2kisiyle birlikte oldum.Sonra biri çıktı karşıma beni sevdi bende beni sevmesini sevdim.Aslında hayat görüşlerimiz ve hayata bakışımız farklıydı ama onla olmak yinede güzeldi.Herneyse.Bakire olup olmadIgimi sorduğunda bakire oldugumu söyledim.Çok guzel günler geçirdim onunla.Evlilikten önce sizin gibi ameliyat olacaktım.

Ama işler beklediğim gibi olmadı.Üniversiteden beni sorusturdugunu öğrendim.Bulacak die ödüm kopmaya başlamıştı.Paranoyaklastim iyice.Ne yemek yiyebiliyordum ne uyuyabiliyordum.Sonra benden facebook ve msn imi istedi .Vermezsem suphelenmeye başlardı.Mecburen verdim..Engelli listemi yeniden eklemiş ve hayatıma giren erkeklerle bi şekilde konuşmaya başlamıştı.Herşey an meselesiydi.

Daha sonra imalı olarak tehditler başladı.Bana bakire olduğunu söyledin.Eğer yalan soylemissen 2 senemi harcadin bunun bi sonucu olacak die tehdit ediyordu.Yani birşey bulursa aileme söylemekle tehdit ediyordu beni.Kendisini iki sene aldattigimdan buda benim cezam olacaktı.Aklında bu vardı.

Ben iyice gerimistim.Korktuğum başıma geldi ve birini öğrendi.O an yanıma geldiğinde aglayarakta olsa çocuğun yalan söylediğini söyledim.inanmadi.Ama gidip çocukla görüştü.Ne konuştuklarını bana hicbirzaman anlatmadı.Benden ayrıldı.Ve aileme durumu anlattı.Rezil bi durumdayım hala.Evden ise işten eve!Babam yüzüme bakmıyor.Annem destek olmaya çalışıyor ama nafile.

Ama beni en çok uzen onu kaybetmemek icin ona yalan söyledim.Ve bununla onun gözünde hem bir basit kız. Hemde pis bir yalancı oldum.Bunları size anlatmaktaki nedenim şu.Kendimizi zeki sanıyoruz ama onlarda insanlar.Kazmaya başlıyorlar geçmişimizi.Bulduklarında isehem yalancı oluyoruz hem şerefsiz..

Bana soyledigi son soz guvenebilecegi bir karısı olması gerektiği..ilişkiler dürüstlük üzerine kurulmazsa ergeç yalan ortaya çıkacaktır..Inanın çıkacaktır ve bu sizi yalancı yapacaktır.O damgayı yemek inanın aptal damgasını yemekten daha zor.Laflarinizin itibarı kalmaz.Herşey bomboş olur.Belki dürüst olsam şuan evliydim..Türkiye küçük bunu unutmayın.Yalanlar er geç açığa çıkar .Işte zor olan o zaman göreceksiniz

Ayrıca lütfen Allah yardincimiz olsun.Rabbim kusurunuzu saklayın tarzında yazılar yazmayın..Çünkü yapmaya çalıştığımız şey günah.Cikarimiz icin birine yalan söylüyoruz.Allah yalancilarin yardımcısı olmaz

Forumunuzu uzaktan takip ediyordum.Benim yaşadıklarımı yaşadıklarınızı istemem o yüzden başıma gelenleri açık açık yazıyorum burayaBakın dusunemediginiz detaylar var....

Üniversite hayatımda hatalarım oldu.Yanlış olduklarının farkındayım ama 2kisiyle birlikte oldum.Sonra biri çıktı karşıma beni sevdi bende beni sevmesini sevdim.Aslında hayat görüşlerimiz ve hayata bakışımız farklıydı ama onla olmak yinede güzeldi.Herneyse.Bakire olup olmadIgimi sorduğunda bakire oldugumu söyledim.Çok guzel günler geçirdim onunla.Evlilikten önce sizin gibi ameliyat olacaktım.

Ama işler beklediğim gibi olmadı.Üniversiteden beni sorusturdugunu öğrendim.Bulacak die ödüm kopmaya başlamıştı.Paranoyaklastim iyice.Ne yemek yiyebiliyordum ne uyuyabiliyordum.Sonra benden facebook ve msn imi istedi .Vermezsem suphelenmeye başlardı.Mecburen verdim..Engelli listemi yeniden eklemiş ve hayatıma giren erkeklerle bi şekilde konuşmaya başlamıştı.Herşey an meselesiydi.

Daha sonra imalı olarak tehditler başladı.Bana bakire olduğunu söyledin.Eğer yalan soylemissen 2 senemi harcadin bunun bi sonucu olacak die tehdit ediyordu.Yani birşey bulursa aileme söylemekle tehdit ediyordu beni.Kendisini iki sene aldattigimdan buda benim cezam olacaktı.Aklında bu vardı.

Ben iyice gerimistim.Korktuğum başıma geldi ve birini öğrendi.O an yanıma geldiğinde aglayarakta olsa çocuğun yalan söylediğini söyledim.inanmadi.Ama gidip çocukla görüştü.Ne konuştuklarını bana hicbirzaman anlatmadı.Benden ayrıldı.Ve aileme durumu anlattı.Rezil bi durumdayım hala.Evden ise işten eve!Babam yüzüme bakmıyor.Annem destek olmaya çalışıyor ama nafile.

Ama beni en çok uzen onu kaybetmemek icin ona yalan söyledim.Ve bununla onun gözünde hem bir basit kız. Hemde pis bir yalancı oldum.Bunları size anlatmaktaki nedenim şu.Kendimizi zeki sanıyoruz ama onlarda insanlar.Kazmaya başlıyorlar geçmişimizi.Bulduklarında isehem yalancı oluyoruz hem şerefsiz..

Bana soyledigi son soz guvenebilecegi bir karısı olması gerektiği..ilişkiler dürüstlük üzerine kurulmazsa ergeç yalan ortaya çıkacaktır..Inanın çıkacaktır ve bu sizi yalancı yapacaktır.O damgayı yemek inanın aptal damgasını yemekten daha zor.Laflarinizin itibarı kalmaz.Herşey bomboş olur.Belki dürüst olsam şuan evliydim..Türkiye küçük bunu unutmayın.Yalanlar er geç açığa çıkar .Işte zor olan o zaman göreceksiniz

Ayrıca lütfen Allah yardincimiz olsun.Rabbim kusurunuzu saklayın tarzında yazılar yazmayın..Çünkü yapmaya çalıştığımız şey günah.Cikarimiz icin birine yalan söylüyoruz.Allah yalancilarin yardımcısı olmaz

sana şunu söylemek istiyorum pamuk şekerli emin ol çocuk seni gerçekten sevseydi bunu umursamazdı namus hiç bir zaman iki bacak arasında değil. insanlar hata yapabilirler önemli olan 2. sini yapmamktır ve Allah her zaman tövbe edenin yanındadır yeterki hatasını anlayıp tövbe etsin. Ve Kuran ı Kerim de söyle bişey var bir ekek bir kadınla birlikte olmuşsa mutlaka birlikte olmuş bir kadınla evlenmelidir bizim dinimizde de bu var o yüzden kimse kendini şuçlu hissetmesin. kimse yapıtığının yanlış olduğunu ilk başta anlamaz. dediğim gibi önemli olan ikinci hatayı yapmamaktır.

ben bu konuyu hep tartışıyorum arkadaşlarımla seven orospuda olsa kabul eder. erkekler gezip tozup onal bunla yatıp sonrada namusslu bakire kız aramıyorlarmı deli oluyorum. senin yaşadıklarını arkadaşımda yaşadı bin kere söyledim güvenme şuna diye şimdi ayrıldılar çocuk tehdit ediyor arkadaşlarına ailesini anlatmakla... benim tavsiyem böyle şeyleri asla ve asla kimseyle paylaşmayın anlatmayın gün gelir dost görüneneler düşman olur.

Selamlar, geçtiğimiz sene başında bu konulara cok fazla kafa yormuştum bende, çözüm yolları olduğunu görünce sevinmiştim, ankara'daki doktorları araştırmıştım. Kendimi daha rahat hissetmek için kalıcı yöntem yaptırp kurtulcaktım; "o doktora mı gidiyim bu doktora mı, bana nasıl yaklaşıcak, erkek doktor olsa mı olmasa mı " gibi konuları düşünmek, pişmanlığımın üzüntüsü de devam ederken iyce mahvetti beni aylarca. Sonra sanırım evlilik planımın da olmaması nedeniyle, birden tamamiyle cıkardım attım bu konuları kafamdan(ne kadar mümkünse tabi).

Bir kaç ay önce nişanlandım ve her ne kadar hiç bu konuları nişanlımla konuşmamış olsamda, anlayışla karşılayacağı hissi var içimde. Bi yandan da onun içinde bir burukluk olarak kalabileceğini düşünerek; bu operasyonu yaptırsam mı die de düşünmüyo değilim. Hata olarak görüyorum yaptığım şeyi ve onu bu yüzden ufacık dahi üzmek istemiyorum. Yine geldim ve yine bütün yazıları okumaya başladım bir iki gündür, yatıyorum kalkıyorum yine aklımda bu mevzu, ikilemde kalıyorum:KK43:
Belki yorumunuz olur diye paylaşmak istedm

Hiç birinizin çaresizlik hissetmesini istemiyorum gerçekten; çözümü olmayan bişey değil sonuçta bu; düşünüp düşünüp dert etmeyin kendinize ne yapıcam şimdi diye. Keşkelerle, hiç yapmasaydım diye pişmanlıktan ötürü üzülmek bam başka tabi. O hala geçmedi bende.

Bütün enerjinizi düzgün bir plan yapmakta kullanın; her defasında dşünüp düşünüp sıkıntı yaratmayın kendinize, bu çok yıpratıyo insanı. Ne zaman yaptırmalıyım, kime yaptırmalıyım bunun kararını verin. Adı geçen bilindik doktorlar arasında ciddi bir fark olmayacağına inanıyorum ben artık. Arayıp telefonla konuşmaktan çekinmeyin, kimi daha yakın hissediyosanız onu tercih edin. Riskli bi operasyon değil sonuçta bu, doktorlar kim bilir ne sıklıkla karşılaşıyolar, hepsi artık tecrübe sahibi. Şöyle düşünün vajina girişindeki açıklığı, geçici yöntemde yırtılmış zar dokusunu dikişlerle birleştirip, kalıcı yöntemde vajinadaki mevcut dokunuzdan yeni bir zar oluşturarak, yeniden eskisinden bile daha kapalı(girilmesi zor) hale getiriyorlar; kanamama gibi bir şey(çok istisnai durumlar hariç) olmayacaktır. Kendi şehrinizde doktor bulma sıkıntınız varsa ankara istanbul gibi şehirlere gidin.

Ben dediğim gibi yaptırıp yaptırmama konusunda ikilemde kaldım. Ama Ankaraya gelmek ve bu işlemi yaptırmak isteyen, destek arayan arkadaşlara içtenlikle yardımcı olmak isterim. Çaresizlik içinde yazanları görüp kendi üzüntülerimi hatırlıyorum tekrardan:KK43:

eskişehirde okuyan bi arkadaş vardı, hatırlayamadım şimdi nickini, özel msj gönderme hakkım olmadığı için yazamamıştım dün. Ankara'ya gelmeye karar verirsen ve yalnız olmak istemezsen, elimden geldiğince destek olabilirim.

Özel msj gönderemediğim için burdan yazıyorum; dediğim gibi ben ikilemde kaldım(yaptırmama gerek olmadığını düşünüyorum biraz) ve henüz kalıcı-geçici bi operasyon yaptırmadım.

sana şunu söylemek istiyorum pamuk şekerli emin ol çocuk seni gerçekten sevseydi bunu umursamazdı namus hiç bir zaman iki bacak arasında değil. insanlar hata yapabilirler önemli olan 2. sini yapmamktır ve Allah her zaman tövbe edenin yanındadır yeterki hatasını anlayıp tövbe etsin. Ve Kuran ı Kerim de söyle bişey var bir ekek bir kadınla birlikte olmuşsa mutlaka birlikte olmuş bir kadınla evlenmelidir bizim dinimizde de bu var o yüzden kimse kendini şuçlu hissetmesin. kimse yapıtığının yanlış olduğunu ilk başta anlamaz. dediğim gibi önemli olan ikinci hatayı yapmamaktır.

ben bu konuyu hep tartışıyorum arkadaşlarımla seven orospuda olsa kabul eder. erkekler gezip tozup onal bunla yatıp sonrada namusslu bakire kız aramıyorlarmı deli oluyorum. senin yaşadıklarını arkadaşımda yaşadı bin kere söyledim güvenme şuna diye şimdi ayrıldılar çocuk tehdit ediyor arkadaşlarına ailesini anlatmakla... benim tavsiyem böyle şeyleri asla ve asla kimseyle paylaşmayın anlatmayın gün gelir dost görüneneler düşman olur.

ben de sana şunu söylemek isterim destina; iki yıl boyunca güvendiğin bi kişi hakkında hiç ummadık şeyler duyup hayal kırıklığına uğruyorsun. belki baştan açık yüreklilikle söyleseydi dediğin gibi değerlendirilebilirdi. ama iki yıl boyunca sanmadığım bi insanı sevmişsem, tanıdığım gibi çıkmamışsa emin ol aynı tepkiyi ben de verirdim.
peki namusu bacak arasında değildir diye değerlendirip, yaşadığınız cinsel deneyimi neden namussuzluk olarak adledip daha sonra bu hatayı telafi etme yoluna giderek tekrar cinsellik yaşamamış kişi olma yolunu tercih ediyorsunuz. tamam namuz zarda değil, cinsellik yaşamış olmakda değil peki sizi tekrar zarlı olmaya iten güdü nedir?
yaptıklarının arkasında durabildiğin sürece insansın. diğer türlü arkadaşın da dediği gibi yalancı oluyorsun. bu bu kadar nettir.
yoruma açık değildir.

bi de bu tutuma allahı falan karıştırmıyor musunuz, bu sözde inançlı ahlak anlayışından tiksinir oluyorum. allah kimseyi kerizleyin demez. hatalarınızla günahlarınızla yaşadıklarınıza sahip çıkın der. aklı selim her insan da böyle der zaten.

Son düzenleme:
''izmir'de kızlık zarı dikimi' başlığına yazacaktım konu kapatılmış buraya yazıyorum o yüzden...

Ekşi sözlük eleştirilmiş konuyu gündem yaptıkları ve bu ikiyüzlülüğü tartıştıkları için. Ben de bu hymeneoplasti başlıklarını görünce büyük bi şaşkınlık geçirmiştim. Bu başlıklardan anlaşılıyor ki o kadar çok ki yaptıran sanırsınız sokakta gerçek bakire yok, yahut yaşadıklarının arkasında duran kız yok. Yani akıl almaz derecede çoksunuz. Bu tablolardan bu anlaşılıyor.

Kimseyi yargılamak bana düşmez. Yaşamadığım bi psikoloji için sizi anlıyorum diyemem. Ama kadın kimliğimle değil de insan kimliğimle bi kaç şey söylemek isterim sizlere. Ekşideki eleştirilere tepkili olduğunuz için, yazma gereği hissettim.

Bi defa insan olmak her şeyden önce dürüst olmaktan geçer. Sonu ne olursa olsun kendi doğrularıyla yaşayabilmek insanı insan yapan en önemli detaydır. Siz birini sevmiş sevişmişsinizdir. Daha sonra bunu hata olarak görüp, bu hatayı zar diktirerek giderme yoluna seçip, sözde temizlenmiş olarak eş adayınızı kandırarak insan olmanın en önemli kıstasını yok etmiş oluyorsunuz.

‘Ama bizi zar düşkünü bu toplum baskıları buna mecbur bırakıyor’ gibi savunma argümanlarınız var. Hayır, arkadaş, kimse sizi yalancı olmaya mecbur bırakmıyor. Karşınızdaki adam ya gerçekten kendini evleneceği kadına saklamış bakir bi adamsa, sizin bir yalanın üzerine bi ilişki kurma çabanızı hiç hak etmeyen biriyse bile yine de vicdanınız rahatsız olmayacak mı? Kusura bakmayın ben sizin gibi insanlardan korkarım. Bir insanın gözlerinin içine baka baka yalan söyleyebilen ve bu yalanı ömrü billah sürdürebilen insanlardan her türlü entrikayı beklerim.

Dahası bu ikiyüzlülüğü yapacak psikolojiye sahip kadınların yetiştireceği çocukların ahlak anlayışlarını da merak ederim. Bu çocuklara ne aşılayacaksınız her ne olursa olsun doğru ve dürüst olmayı mı yoksa çıkarları söz konusu olduğunda yalana, hileye hurdaya itinayla başvurabileceklerini mi aşılayacaksınız? Bi insanı güvenilir kılan en önemli detay dürüstlükken sizler kocalarınızdan daha sonra güven, sadakat ve doğruculuk mu bekleyeceksiniz? Özür dilerim haddimi aşıyorsam ama, ne zaman bu kadar esnek oldu ahlak sınırlarınız.

Kusura bakmayın hanımlar, ekşi sözlükteki çığ gibi büyüyen tepki son demine kadar haklıdır. Zira sizler belki benim abimi, belki amcamın oğlunu, belki kardeşim gibi sevdiğim arkadaşlarımı kandıracaksınız. Onlara bir enayi bir keriz muamelesi yapacaksınız. Evet sen bi diğerinin abisini kandıracaksın bi diğeri senin kardeşini. Bu kısırdöngüye teslim olacaksınız. Aynı ülkede yaşıyoruz, sizin bu ikiyüzlü tavrınız ve tutumunuz ekşi sözlükteki erkekleri yakından ilgilendiriyor ki bu kadar tepkililer. Sen sadece seni bağladığını düşünüyorsun ama o iş o kadar sınırlı değil işte. Yalanınıza başkasını da dahil ettiğiniz sürece, bu tek kişilik günah olmaktan çıkar. Ve toplumsal bi boyut kazanır. Sizin anlamadığınız ve atladığınız çok detay var bu konuda.

Bakire değilsen bakire takıntısı olmayan bi dünya adam var sokakta onlardan birini bulursun. Sevmişsin sevişmişsin. bu olabilir. Seni bununla yargılayacak hayatından çıkaracak adamla hayat geçirmeye çalışman daha saçma değil mi? Şunu kafanıza sokun ki yalnızca bakir bi adam bakire bi eş isteyebilme lüksüne sahiptir. Bi erkek bakir değilse karşısındaki kadından da eski sevgilisiyle elele tutuşmanın dışına çıkmamış olmasını bekleyemez. İkisi çok ayrı kavramlardır. Ama en kötüsü bakir olan ve bakire eş isteyen bi adamı aldatma girişiminiz olur. Hiç kimse böylesine aşağılanmayı, keriz yerine konmayı hak etmez.

Şimdi diyeceğim o ki biraz mantıklı düşünün ve yaşadıklarınıza iyi kötü sahip çıkın. Hata diye adlandırdığınız şeyler sizi siz yapan detaylar. Hayat yap boz tahtası değil. Yaparım hatayı ama ne de olsa b planıyla tekrar şekil veririm. Yok öyle yağma. Yaşadıklarınızın arkasında durmayı öğrenin.

Son düzenleme:
Bizim toplumun sevdiğim! yönlerinden biridir bu; nerde bir tartışma var bol keseden laf atma var orda biz varız.
Kimseyi yargılamak bana düşmez deriz, üzerine bir sayfa dolusu eleştri yazarız, uslubu bozarız.

Fikirler paylaşılsın tabi ki de; en güzeli bu. Ancak bu gibi konularda olumsuz-yargılayıcı eleştiri yapmak patavatsızlıktan öteye geçmiyo; çünki yorum yapılacak konular değil bunlar.

Buradaki insanlar zar zor cesaret toplayıp yaşadıklarını özellerini paylaşıp destek alıyor birbirinden, bundan yararlanıp karalayıcı yorum yapmak, yakışık almıyor.
Bunu hayat tarzı haline getirmiş insanlar yok burada. Bu eleştiriler ancak belki kasıtlı olarak, bile bile, defalarca bu yöntemlere başvuran insanlar için yapılabilir ki yine doğru bulmam.

Sonuç: Buradaki insanlara bir katkınız olmayacaksa, bırakın o güzel düşünceleriniz beyninizde yer işgal etmeye devam etsin.

Bu mevzunun burda kapanmayacağı belli, alışmışız bir kere, "eleştri", "karalama", "bilmeden atıp tutma", "her şeyi ben bildiğini iddia etme". Neyse bakalım hepimiz insanız işte eğrisiyle doğrusuyla; dört dörtlük olmamız beklenmemeli.

ekşiyle beraber iyice artmaya başladı bu insanları yargılama yaftalama mevzusu, hem isteyen istediğini yapar özgürlük deniyor hem de istediğini istediği şekilde yapan aşağılanıyor. insanların en özeline kadar giriliyor; zarı var mıymış, yok muymuş, sökük müymüş, dikik miymiş sorgulanıyor. isteyen söktürür isteyen diktirir, zar onun, eğer ortada bir yalan varsa yalan da onun. bize de halt yemek düşer ancak. insanlar ne günahlar işliyorlar, adam öldürüyorlar, savaş başlatıyorlar, bir sürü insanı dolandırıyorlar bu kadar yargılanmıyorlar, bu kadar eleştirilmiyorlar. belki de artık kafamızı birbirimizin apış arasından çıkarma vakti gelmiştir, dünyada ufacık bir zardan çok daha önemli meseleler var.

Kimsenin yaşadıklarını veya yaşamaktan korktuğu şeyleri bilmeden yargılamak doğru değil.
Ayrıca (bazı) erkekleri anlamak da zor. El değmemiş olsun evleneceğim kız diyorlar, ama her türlü şeyi yapmış olsa bile zarını korumuş olmasını yeterli sayıyorlar. Bu da aslında kandırılmaya hazır olduklarını gösteriyor. En son yargılayacak olanlar onlar aslında. Herkes hata yapar evet arkasında durmak lazım da ya sonucu çok vahim olacaksa? arkasında durmak tüm hayatını karartacaksa? Bir hata yapmış olabilir güvenmiştir, inanmıştır. Buna önem veren erkekle ne işin olur o zaman önem vermeyen biriyle olursun diye öğüt verenlere hele öyle gülüyorum ki. Nerede yaşıyorlar acaba? Yapılan şey doğru değil ama bakire değil diye kızlara namussuz damgası vurulması çok ama çok daha yanlış. Bu damgayı yememek için belki de tek çareleri budur bir düşünmek lazım.

Son düzenleme:
cinnetimcinnetimdir diyen arkadaşım... belliki hayata at gözlüğüyle bakıyorsun. Her neyse öyle burdan ahkam kesmek olmuyor bu işler sen hiç hayatı yaşamamış görmemişsin belli... burda insanlara güvenip, sevip sığınan bir sürü bayan var. Ayrıca bu olaya mağdur olan kişilerde var. Erkekelr önüne gelenle yatsın kalksın sorun yok ama kadın bunu isteyerek yada mağdur olarak yaşada suçlu değil mi? Haa erke yapar elinin kiridir. Ama kızlar yapamazafedesiniz ........ olur.
sen benim ne yaşadığımı nasıl bir psikolojiye mağdur kaldığımı biliyormusunda konuşuyorsun.kimse kimseye yalan söylemek istemez insan oğlu öyle bir varlık ki birgün canı yandığında en acı silahla vuruyor insanı... neymiş 2 yıl kandırmışmış bir erkek sen bakiremisin diye bir kıza sorduğunda hakaret etmiş olmuyormu? gel bakireysen başımın tacısın öylemi? ben ne bakireler biliyorum ama adı bakire yemedikleri halt yok... Ayrıca sen bu zamana kadar kimseyle bişey yaşamadın öpüşmedin mi rahibe teresamısın? haaa yüzeysel yaşamışsın ha tam olarak ikiside aynı şey sonuçta ikiside cinsellik brinde iz yok birinde var. Gelipte buraya yok şöyle yok böyle diyip konuşma ilk önce küültür seviyene arttır.
Erkek bakirmiş bunu küçük çocuğa söylesen inanmaz söylese sen hangi evrende yaşıyorsun? Allah onusuna gelince sen onun bağlayıcı olup olmadığını affedip affetmediğini nerden tahmin ediyorsun? Gitte biraz bu konuda bilgin olsun bir arkadaş tavsiyem. Birde bu olayı çocuk sahibi olma konusuna bile getirmişsin ya yuhhh artık diyorum. İnsanları bu konuda yargılayamazsın ve yorujm yapamazsın. kendi düşünceleerini kendi seviyendeki insanlarla paylaş.... Burda bunu hayat konusu yapan insanlar ve düşünceli ol.
Neymiş dürüst olucakmışız! dürüst oluyorsun adam umursamıyor ama aradan yıllar geçtikten sonra bunu yüze vuruyor. ne için dürüst olduğun için bir sürü hakaret dayakta çabası... sen zamanda böyle yapmıştın şöyle olmuştu falan filan... bunları yaşadım bir arkadaşımın arkadaşından... HAYAL DÜNYASINDA yaşama cinnetcim cinnet geçirirsin aman...

Burdaki arkadaşlarımında her zaman arkasındayım. Kimse kendi suçlu hissetmesin. korkarak ve acabayla yaşamayın böyle insanaların laflarınada kulak asmayın.

cinnetimcinnetimdir diyen arkadaşım... belliki hayata at gözlüğüyle bakıyorsun. Her neyse öyle burdan ahkam kesmek olmuyor bu işler sen hiç hayatı yaşamamış görmemişsin belli... burda insanlara güvenip, sevip sığınan bir sürü bayan var. Ayrıca bu olaya mağdur olan kişilerde var. Erkekelr önüne gelenle yatsın kalksın sorun yok ama kadın bunu isteyerek yada mağdur olarak yaşada suçlu değil mi? Haa erke yapar elinin kiridir. Ama kızlar yapamazafedesiniz ........ olur.
sen benim ne yaşadığımı nasıl bir psikolojiye mağdur kaldığımı biliyormusunda konuşuyorsun.kimse kimseye yalan söylemek istemez insan oğlu öyle bir varlık ki birgün canı yandığında en acı silahla vuruyor insanı... neymiş 2 yıl kandırmışmış bir erkek sen bakiremisin diye bir kıza sorduğunda hakaret etmiş olmuyormu? gel bakireysen başımın tacısın öylemi? ben ne bakireler biliyorum ama adı bakire yemedikleri halt yok... Ayrıca sen bu zamana kadar kimseyle bişey yaşamadın öpüşmedin mi rahibe teresamısın? haaa yüzeysel yaşamışsın ha tam olarak ikiside aynı şey sonuçta ikiside cinsellik brinde iz yok birinde var. Gelipte buraya yok şöyle yok böyle diyip konuşma ilk önce küültür seviyene arttır.
Erkek bakirmiş bunu küçük çocuğa söylesen inanmaz söylese sen hangi evrende yaşıyorsun? Allah onusuna gelince sen onun bağlayıcı olup olmadığını affedip affetmediğini nerden tahmin ediyorsun? Gitte biraz bu konuda bilgin olsun bir arkadaş tavsiyem. Birde bu olayı çocuk sahibi olma konusuna bile getirmişsin ya yuhhh artık diyorum. İnsanları bu konuda yargılayamazsın ve yorujm yapamazsın. kendi düşünceleerini kendi seviyendeki insanlarla paylaş.... Burda bunu hayat konusu yapan insanlar ve düşünceli ol.
Neymiş dürüst olucakmışız! dürüst oluyorsun adam umursamıyor ama aradan yıllar geçtikten sonra bunu yüze vuruyor. ne için dürüst olduğun için bir sürü hakaret dayakta çabası... sen zamanda böyle yapmıştın şöyle olmuştu falan filan... bunları yaşadım bir arkadaşımın arkadaşından... HAYAL DÜNYASINDA yaşama cinnetcim cinnet geçirirsin aman...

Burdaki arkadaşlarımında her zaman arkasındayım. Kimse kendi suçlu hissetmesin. korkarak ve acabayla yaşamayın böyle insanaların laflarınada kulak asmayın.

arkadaşım o kadar güzel yazmışsın ki seni tebrik ederim.
erkekdönüp gidiyor söylediğin gibi efendi oluyor el değmemiş kız arıyor. kız arkasını dönüpte gidemiyor. kızlarında bu ameliyat hakkıdır. bende destekliyorum arkadaşlar.

bende bu ameliyatı kızların kadınların hakkı olarak görüyorum öyle dürüstlük falan iş bitirmiyor erkekler çok nankör sen herşeyi dürüstüm diye anlatırsın onlar kabul etmiş gibi görünürler ama ufacık kavgada ufacık birşetde başına kalkarlar.kimse burdan dürüstlük öyle dürüst olun yok böyle demesin isteyen elinde imkanları olan herkesin hakkıdır bu o kadar...

X