hpv16

Çok geçmiş olsun, cinsel ilişkiye devam ettiniz mi? 6 ayda bu sonuç değişikliğinin sebebi ilk biyopside cin 2 olan bölümün denk gelmemesi olabilir, yani belki o zaman da cin 2 vardı ve temiz yerden biyopsi alınmış olabilir. Çünkü genelde üç maksimum altı parça alıyorlar. Bu maalesef rastlanan bir şey :/ İnşallah temiz sonuç gelir bize de haber verin lütfen. Ameliyat sonrası ağrı sızı durumu nasıl?
Bende sizin gibi düşünüyorum ilk biyopsi sonucu hatalı olmuştur temiz yerden alınmıştır belki de

1000145264.jpg

Çok üzüldüm gerçekten yaa 6 ayda nasıl bu kadar ilerlemiş olabilir ki? 3 doz aşınızı olduktan sonra mı cin2 olduğunuzu öğrendiniz peki?
Bir de bu süreçte her hangi bir vitamin / destek vs aldınız mı?
Evet aşılardan Çin 3 oldu. ilk biyopsi temiz gelmişti 6 ay sonra cin 3 geldi ve konizasyon yapıldı şimdi onun sonuçlarını bekliyorum

Biyopsiside. Bir solüsyon sürülüyor renk değişikliği olan bölgeden alınıyor biyopsi eğer 6 ay önce cin iki olsam o zamanda çıkardı bence .ilişki devam etti evet .Konizasyon sonrası ağrı durumum iyi şükür bi sorun yok kanama da olmadı hastaneden öyle taburcu oldum inşallah cerrahi sınırlarım temiz gelir🙏

Çok geçmiş olsun
Sonuçlarınızı da paylaşın lütfen
Güzel haberlerinizi bekliyorum

Biyopsiside. Bir solüsyon sürülüyor renk değişikliği olan bölgeden alınıyor biyopsi eğer 6 ay önce cin iki olsam o zamanda çıkardı bence .ilişki devam etti evet .Konizasyon sonrası ağrı durumum iyi şükür bi sorun yok kanama da olmadı hastaneden öyle taburcu oldum inşallah cerrahi sınırlarım temiz gelir🙏

Evet aşılardan Çin 3 oldu. ilk biyopsi temiz gelmişti 6 ay sonra cin 3 geldi ve konizasyon yapıldı şimdi onun sonuçlarını bekliyorum
Birliktelik korunmasız mı devam etti peki

Merhaba arkadaşlar 1 sene önce ketemde tesadüf olarak smear verip hpv16 olduğumu öğrenince çok etkilendim çocuklarım bakıp bakıp ağladım .hemen aşı oldum 3 doz ve azda olsa içtiğim sigarayı o gün bıraktım kolposkopi biyopsi sonucum temiz gelmişti6 ay sonra takip dedi.gittim smear sonucum yine ascus gelince biyopsi alındı ve malesef cin 2 çıktı 6 ayda cin 2 olmam çok üzdü konizasyon yapıp rahim ağzı alınacak dendi bikaçgün önce ameliyat oldum şuan gelecek sonucu heyecanla bekliyorum inşallah temiz gelir 🙏arkadaşlar kontrolleri aksatmayın 6 ay önce cın 0 idi şimdi 2 olmuş 😢 Allah hepimizin yardımcısı olsun
Konizasyon işleminiz nasıl geçti? Ben de olacağım ve anne değilim 🙏

Konizasyon işleminiz nasıl geçti? Ben de olacağım ve anne değilim
Ameliyat kısa sürüyor 15 dk tabi öncesi serum sonrası serum ve idrar torbası takıldı onlar biraz can sıkıcı genel anestezi oldum rahat idi sonra pek kanama olmadı ağrımda yarın bir hafta olacak ağrımda ayakta çok dolaşırsam ufak sancı şeklinde oluyor ameliyat kolay kormayın. İnşallah hepimizin sonucu temiz çıkar 🙏
Konizasyon işleminiz nasıl geçti? Ben de olacağım ve anne değilim 🙏
Anne olmayana leep işlemi yapıyorlar dağa ince bir kazıma sanırım sizinki leep olabilir mi

X