HPV YUKSEK RISK LSİL VE SİĞİLLER

Cokkotuyummm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2023
4
1
23
arkadaşlar genital siğillerim ve yapılan semardan sonra 16-18 degil ama yuksek rısklı olan bir hpv turu sonucu kolposkopi onerildi. genital sigillerimi bir dondurma bir yaktırma işlemi yaptırdım ama geçmiyor. şimdş tekrar tam narkoz alıp yeniden yaktırma işlemini yaptırıcam ama gecmediği icin tartıstıgım doktorum telefonlarımı acmıyor yarı yolda bıraktı insanı. erkek arkadasıma da bulastırdım ona ne smear ne hpv testi yaptılar yakma icin sigili gun verdiler sadece ailemle aynı evde yasıyorum onlara bulastırıcam erkek arkadasımı kanser yapıcam ve ölücem diye inanın cok korkuyorum kolposkopi sonucum cin2-3 cikma ihtimali varmıs smearda lsil geldi. basindan gecen var mi benzer hikayeler

ilk olarak sakin olmalısın kendini neden kanser yapıyorsun bu hemen olacak birşey mi.. ve yaşınız kaç ? benimde hpv 16-18 negatif diğer pozitif cıktı ve cok fazla araştırma yapıp bilgi almıştım. fakat bende siğil yok olsa bile düzenli yakıldıgında 2 sene içerisinde cıkmamaya başlıyor bağışıklıgınız bu virüsü atmış oluyor sadece sabırla yaktırmayı deneyin yada krem kullanın bende aklıma takılıp siğil cıkar diye araştırma yapmıştım. trendylda bi krem vardı 400 tl gibi bi fiyat kürdan ucuyla sürüp düşmesini beklyorsunuz hatta 4 günde tüm siğillerinden kurtulanlar vardı görsellerini görünce şok olmuştum nagual krem. o kremi incelemelisin işine yarar. inanın yaktırmak yerine krem kullansanız daha iyi olur ve hpv wcden kolay kolay ailenize de bulaşmaz. bu sürecte erkek arkadaşınızdan uzak durmaya calışın lütfen önemli olan sizin sağlıgınız..hatta mümkünse ilişkiye bile girme. lsıl nadir kansere dönüşür doktorunuz bu konuda size bilgi verir eger cin2 gibi dediginiz birşey cıkarsa yumurtalıklar korunarak leep işlemiyle o bölge alınıyor diye biliyorum sonrasında yenileniyor yani korkulacak bişey yok herşeyin bir caresi var..sadece senin düzenli en azından senede 1 smear yapman gerekiyor bu da zaten coğu kadının yapması gereken birşey.. Belirli bi dönem bu olay seni strese sokabilir zamana bırak spor yap dengeli beslen önemli olan bağışıklık sistemin herşey yoluna girecektir.

Yaklaşık olarak 8 aydır siğil dondurma işlemi yapılıyor bende 16 pozitif başta ben de çok korktum korkmayın lütfen en kısa sürede aşınızı olun siğile etkisi var bence kesinlikle bende 3 dozdan sonra baya azalma oldu ilk öğrendiğimde elimi her yeri deli gibi yikardim ve kendimi çok yıprattım sakın bunu yapma iç çamaşırımı elde yıkıyorum Bi tur sonra diğer camasirlarla beraber makineye atıyorum hiçbir şey olmaz korkma sadece çamaşırına dokunduktan sonra elini temiz yıkaman yeterli kolay bulaşan bir şey değil ben kurtuldum gibi sen de atlatacaksin kanser degilsin evet bu kolay geçen bir şey değil hatta bitti derken tekrarlayan bir şey sabırlı olmalısın ayrıca stres aşırı çoğaltır stresten uzak dur ve pozitif ol bunun da etkisi çok büyük abartılacak bir hastalik değil bağışıklığını ve moralini yüksek tut

İst Bahçeşehire yakınsanız doktor önereceğim.

Merhaba 3 doz asidan sonra azalma oldu demissiniz sigilleri dondurma ve así disinda herhangi bir şey yaptiniz mi? Takviye almak, yesil çay icmek gibi rutininize eklediginiz şeyler oldu mu?

Durumumuz ne bilgi vermemissiniz

Merhabalar, son 1 aydır hpv ve lezyonlarla uğraşıyorum. Yaşım 47 evli ve 2 çocuk annesiyim.. 2 senede bir düzenli smear yaptırırım ilk kez ASCUS çıktı ve Hpv 18-52 pozitif.. Şimdi Kolposkopi endoservikal küretaj ve biyopsi sonucumu bekliyorum.. Şüpheli yerlerden parça altınmış.. Annem kanser olmasa bile ki inşallah değildir.. Rahimi aldırmam gerektiğini söylüyor.. Dr Leep olmasından yana gibi.. Ama leep tekrarlıyormuş.. Her 6 ayda bir strese girme diyor annem, zaten çocuk yapacak halim yok..Çok üzgünüm umarım kötü bişi çıkmaz Cin kategorilerine razıyım

Merhaba 3 doz asidan sonra azalma oldu demissiniz sigilleri dondurma ve así disinda herhangi bir şey yaptiniz mi? Takviye almak, yesil çay icmek gibi rutininize eklediginiz şeyler oldu mu?
Bağışıklığı güçlendirmek için vitamin aldım bildiğim kadarıyla d vitamini çok önemli ek takviye alıyordum düzenli içmiyordum vitaminleri ama aklıma geldikçe almaya çalışıyordum ayrıca sigara kullanıyorum ben bırakamadım icmiyorsan güzel içiyorsan bi süre en azından azaltmayı dene yeşil çay kullandım 4 5 ay kadar her gün mutlaka 1 fincan c vitamini ve çinko kullandım ara ara dediğim gibi düzenli degildi ama bagisikligim çok düşük olmasına rağmen faydalarını gördüm tabi kan değerlerime baktirmistim normaldi asiri almamaya dikkat ettim bunlari deneyebilirsin en önemlisi bence aşı ve stres kontrolü

Çok teşekkür ederim, geçmiş olsun size de. Peki artık sigil cikarmiyor musunuz? Bende alkol sigara yok, benim de kan degerlerim normal çıktı ama her gün imunol kapsul kullaniyorum. Asimin son dozunu kasimda olacagim insallah faydasi olur, gerçekten genitalime takintili hale geldim stres yapmamaya calisiyorum ama olmuyor

Bende burdan bir tavsiyeyle hacetteoe murat Gültekin hocaya gittim.mukemmel bir doktor.uzak değilseniz Ankara'ya hacettepeye gelin

Sonuç ne çıktı?

Hpv diger pozitif de
sonucunuz ne çıktı?

mrb şikayetleriniz neydi acaba sorununuz çözüldümü

mrb şikayetleriniz neydi acaba sorununuz çözüldümü
Merhaba, kolposkopi ve ecc yapıldı, sonucum cin 1 geldi.. Doktoruma hemen yakma ya da dondurma veya leep işlemi yapalım dedim ama doktorum kabul etmedi.. 1 sene bekleyelim ama siz evhamlısınız 6 ay sonra kontrole gelin bakacağım dedi.. 1 sene sonraya da co test önerdi yani tekrar hpv ye bakacak.. Şayet cin 1 durumu 1 yıl devam ederse leep işlemi yapılacak

Tatlım çok geçmişolsun Rabbim Şifa versin herkese

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…