HPV YUKSEK RISK LSİL VE SİĞİLLER

Çok geçmiş olsun sonucunuz ne çıktı acaba?

Çok özür dilerim eşiniz de bir belirti var mı? Bunca yıl sonra nerden geldi bu virüs size

Artık rahim alma işlemi yapmıyorlar, iyi bir doktor ile yakın takipte çözüm buluyorsunuz. Leep konizasyon yapılyor CIN2/3’te en fazla. İyi bir jinekolog onkolog bulmanızı tavsiye ederim

Artık rahim alma işlemi yapmıyorlar, iyi bir doktor ile yakın takipte çözüm buluyorsunuz. Leep konizasyon yapılyor CIN2/3’te en fazla. İyi bir jinekolog onkolog bulmanızı tavsiye ederim
Bend
Ben eylül ayında hpv 16 31 pozitif ve cin 3 ile leep oldum. Cerrahi sınırlar pozitif gelince 2.kez leep yapılacak dedi doktor. Ben dokt8r değiştirdim ve Ali Ayhan'a gittim. Direk rahmi almamız gerektiğini söyledi. Yaşım 34. 1 çocuğum var ama cesaret edemedim ve ameliyat için yatış yaptıktan sonra korkup vazgectim . Bilkent sehir hastanesinde hakan Yalçın'a gittim. Kendisi 2 3 ay kadar bekleyelim zaten eski ameliyat yaran geçmemiş dedi. 3 doktor farklı konuşunca kafam çorba oldu ama hakan yalçın çok cana yakın ve iyi konuşunca bende ona yönlendim.

Çok özür dilerim eşiniz de bir belirti var mı? Bunca yıl sonra nerden geldi bu virüs size
Rica ederim öncelikle.. Biz eşimle yaklaşık 8 yıl ayrıydık.. Bu mayıs ayında tekrar denemeye karar vermiştik ve mayıs sonu itibariyle önce kaşıntı mantar başladı bende. Doktora gitmemiştim şehir dışındaydık, kendimce fitil vs kullandım ama tam geçiremedim.. 12 Ağustosta bir kabarcık hissettim ve dr gittim.. Dr bunun Hpv siğili olduğunu ayrıca rahim ağzında saat 11 yönünde lezyon gördüğünü söyledi.. Smear ve Hpv testi sonucu Ascus ve Hpv 18, 52 pozitif çıktı.. Bir jine onkolog tercih ettim kolposkopi ve ecc için.. Sonucum cin 1 çıktı.. Açıkçası mayıs ayında bulaşan Hpv 2 ayda rahimağzında lezyon yapar mı? Ya da önceki yıllardan kaptım da, bağışıklığım düştü ve şimdi mi nüksetti ? Çaresizlik içindeyim bilemiyorum

Acıbadem Altunizade hastanesinde Prof. Dr Serkan Erkanlı doktorum..Jinekolojik onkoloji uzmanı.. Umarım çok kötüye gitmeden kurtulur herkes

Sizin bu 8 yıl da ilişkiniz olduysa ordan kapmış olabilirsiniz.ilişkiniz olmadıysa 8 yılda vücuttan çok rahat atılırdı zaten.
Şunu merak ediyorum açıkçası, mayıs sonunda kapmış olduğum Hpv virüsü Ağustos ayında rahim ağzında cin 1 lezyonu yapar mı? Bu kadar çabuk ilerler mi? Doktorum konuşurken benimle yeni kapmışsınız dedi sonra yeni de olmayabilir gibi çevirdi sözü.. Ben de merak içindeyim.. ve çok endişeli

Durumunuz nedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…