Hpv yeğenime bulasirmi?

Tamam hanımefendi sizsiniz. En çok siz biliyosunuz bana açıklama yapmanıza bile sadece gülüyorum. Israrla hıv değil demenize özellikle. Siz en iyisi bi makale falan yazın bilim dünyasıda aydınlansın. Çoluk çocuk varsada çocuklarınızı sifon basmadığınız wcyi kullandırırsınız, elini ayağını oraya soksada sorun olmaz, içiniz rahat. Aman banane gerçekten ya. Kendi düşen ağlamaz derler siz bildiğiniz gibi yaşayın. Ben söz konusu sağlıksa vicdanen neyse onu derim ne gördüysem onu konuşurum bu kadar.
Benim makale yazmama gerek yok doktorlar zaten boyle bulastigina dair belirli bir vaka olmadigini soyluyorlar merak etmeyin. Lutfen bu “ender” bilgilerinizi icinizde saklayin ayakla tuvalete basinca bulasacagini tip dunyasi duyarsa bomba gibi duser gundeme.

Eklentiler

• IMG_5923.png
    IMG_5923.png
    261,9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_5924.png
    IMG_5924.png
    125,3 KB · Görüntüleme: 26
Benim makale yazmama gerek yok doktorlar zaten boyle bulastigina dair belirli bir vaka olmadigini soyluyorlar merak etmeyin. Lutfen bu “ender” bilgilerinizi icinizde saklayin ayakla tuvalete basinca bulasacagini tip dunyasi duyarsa bomba gibi duser gundeme.
Okey. Ortak alan wclerde başarılar diliyorum. Üye gibi “bir şey olmaz ya” kafasında olup hpv taşıyan bir sürü insan var görüyosunuz. Burayı okuyanlar yüzde 99 cinsellikse yüzde 1i atlamayalım hijyene dikkat edelim toplu alanlarda. Sizde cinsellik bulaşı üzerinde bu kadar durmuşken bu engin bilgilerinizi partnerinizle paylaşmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.

Okey. Ortak alan wclerde başarılar diliyorum. Üye gibi “bir şey olmaz ya” kafasında olup hpv taşıyan bir sürü insan var görüyosunuz. Burayı okuyanlar yüzde 99 cinsellikse yüzde 1i atlamayalım hijyene dikkat edelim toplu alanlarda. Sizde cinsellik bulaşı üzerinde bu kadar durmuşken bu engin bilgilerinizi partnerinizle paylaşmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.
Partnerim yok tesekkur ederim ama ileride olursa ona da anlatirim evet arkadaslar hijyen onemli dikkat edin ☺️

Ay bide keşke attığınız görseli okuma anlama kabiliyetiniz olsa ya bari atmadan 2-3 kez okusaydınız tane tane. “Hpvnin cinsel OLMAYAN bulaşmasının NADİR ancak MÜMKÜN olduğunu göstermiştir. Yazıyor😂😂

Ay bide keşke attığınız görseli okuma anlama kabiliyetiniz olsa ya bari atmadan 2-3 kez okusaydınız tane tane. “Hpvnin cinsel OLMAYAN bulaşmasının NADİR ancak MÜMKÜN olduğunu göstermiştir. Yazıyor😂😂
Hanimefendi orada zaten bu yonde calismalarin da oldugunu soyluyor ben okuyarak attim merak etmeyin. Ama yine de TARTİSMALİ BİR KONU oldugu yaziyor. Tartismali bir konu oldugunu acikliyor cunku yeterli bir kanit ya da yeterli bir delil yok bu konuda.

Eklentiler

• IMG_5925.png
    IMG_5925.png
    224,5 KB · Görüntüleme: 29
Hanimefendi orada zaten bu yonde calismalarin da oldugunu soyluyor ben okuyarak attim merak etmeyin. Ama yine de TARTİSMALİ BİR KONU oldugu yaziyor. Tartismali bir konu oldugunu acikliyor cunku yeterli bir kanit ya da yeterli bir delil yok bu konuda.
Size nereden bulaştı?

Size nereden bulaştı?
Bana cinsel yolla bulasti kaptigim kisi kadin dogum doktoruydu bana tuvaletten kapmissindir bende lezyon yok dedi. Bunu diyen bir doktor. Zeynep Kamil Hastanesi, İstanbul EAH gibi onemli hastanelere gittim ve bircok doktoruma sordum yeterli kanit yok dedi biz dedi herhangi bir iliskisi olmamis birinde hpvye rastlamadik dedi. Ben direkt kadin dogum doktoru olan partnerimden kaptim ve kendisinden kapmadigimi iddia etti ozellikle bu yuzden cok arastirma yaptim.

Eklentiler

• IMG_5926.png
    IMG_5926.png
    269 KB · Görüntüleme: 26
Hpv tukurukle bulasmiyor dis fircasi ile de bulasmiyor ic camasirinda da bu sekilde giyilmis ve yikanmamis ic camasirlarinda bulasabilir. Hpv virusu disarida uzun sure yasayamaz. Tek yolu cinselliktir lutfen dogru olmayan bilgiler paylasmayalim
size katılıyorum lütfen kendinizde var diye bulaş riskini basite indirgemeye çalışmayın ve kesin olmayan bilgileri konuyu normalleştirmek için yaymayın. özellikle tedavi edilmeyen hpv iç çamaşır yüksek derecede yıkanmıyorsa veya diş fırçası / öpüşmek gibi yollarla tükürük ile bulaş ihtimali vardır aksini kanıtlayan herhangi bir veri henüz yok. bulaş verisi de yok ama bulaşmadığını kanıtlayan veri olmadığına göre risk her zaman vardır öyle değil mi?

size katılıyorum lütfen kendinizde var diye bulaş riskini basite indirgemeye çalışmayın ve kesin olmayan bilgileri konuyu normalleştirmek için yaymayın. özellikle tedavi edilmeyen hpv iç çamaşır yüksek derecede yıkanmıyorsa veya diş fırçası / öpüşmek gibi yollarla tükürük ile bulaş ihtimali vardır aksini kanıtlayan herhangi bir veri henüz yok. bulaş verisi de yok ama bulaşmadığını kanıtlayan veri olmadığına göre risk her zaman vardır öyle değil mi?
Opuserek ve tükürükle hpv bulasmaz. Neden bulasmaz peki cunku kanitlanmis bir bilgi degil. Kanitlanmamis hicbir sey arguman olarak sunulamaz. Bu konuda kanitlanmis bir arastirma yok. Sadece soylenti var. Cunku yapilan arastirmalar celiskili ve tutarli degil.

Eklentiler

• IMG_5958.png
    IMG_5958.png
    202,3 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_5960.png
    IMG_5960.png
    199,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Opuserek ve tükürükle hpv bulasmaz. Neden bulasmaz peki cunku kanitlanmis bir bilgi degil. Kanitlanmamis hicbir sey arguman olarak sunulamaz. Bu konuda kanitlanmis bir arastirma yok. Sadece soylenti var. Cunku yapilan arastirmalar celiskili ve tutarli degil.
attığınız ss görüntülerinin ikisini de okudum. ikisinde de kesin bir bilgi olmadığı yazıyor. keza kendi araştırdığım da sonuç aynıydı. nasıl bulaşmaz diye kesin bir dille savunabiliyorsunuz o halde? ben bulaşır diye savunmuyorum farkındaysanız bulaş ihtimali var diyorum. ikisi ayrı şeyler. siz direkt olmaz diye savunuyorsunuz çok enteresan.

attığınız ss görüntülerinin ikisini de okudum. ikisinde de kesin bir bilgi olmadığı yazıyor. keza kendi araştırdığım da sonuç aynıydı. nasıl bulaşmaz diye kesin bir dille savunabiliyorsunuz o halde? ben bulaşır diye savunmuyorum farkındaysanız bulaş ihtimali var diyorum. ikisi ayrı şeyler. siz direkt olmaz diye savunuyorsunuz çok enteresan.
Benim attigim goruntulerde kanitlayan bir calisma olmadigini soyluyor. Bu ne demektir boyle bir bulgunun olmadigi yonundedir. Hpv hakkinda her argumani kabul edeceksek hpvnin vucutta omur boyu kaldigina yonelik olan calismalari da kabul etmemiz gerekiyor. Hpv asisinin kalbe zararli oldugunu soyleyen doktorlari da dinlememiz gerekiyor. Hpv kan yoluyla bulasabilen bir virus diyen bir suru doktor var ama ayni zamanda bulasmaz diyen de bir suru doktor var. Hpv cansiz maddelerden gecer diyen de var geçmeyen de var. Sorun calismalarin bu konuda yetersiz kalmasi. Su an dunyada hiv’den iki kisi kurtuldu ve bu yonde arastirmalar var hivden kurtulus tam olarak var diyebilir miyiz? Hayir. Hpv vajinal yolla anneden bebege, cinsel iliski esnasinda(oral, anal, surtunme gibi durumlar da dahil) hpv ile enfekte bolgeye dokunarak elini yikamadan bir baska kisiye dokunmasiyla ya da giyilmis ic camasirinin giyilmesi gibi seylerle de bulasabilir. Bunlar demek degil ki hpvyi tasiyan insanlar her seyi yapabilir ben de tasiyorum ama elimden geldigince dikkat etmeye çalışıyorum. Konu bu. Aslinda cogu doktor da kanitlanmadigi icin hayir bulasmaz ya da belli degil diyor.

X