Hpv yeğenime bulasirmi?

Açık yara varsa sadece hpv değil başka mikroplarda bulaşır alaturka tuvalet olması, temizlenmemiş olması, çıplak ayak basılması olduğu için olasılık oluyor gördüğünüz gibi ayaklarını yıkasaydınız
Yikamadim işte aklım başka yerlerdeydi tüp bebek tedavisi oluyoruz embriyolar yavaş gelisiyormus adettim karnım agriyordu onlara taktım kafamı çokta ayaktan flan bulasacagini düşünmedim sonradan sonradan kafama dank etti

Yikamadim işte aklım başka yerlerdeydi tüp bebek tedavisi oluyoruz embriyolar yavaş gelisiyormus adettim karnım agriyordu onlara taktım kafamı çokta ayaktan flan bulasacagini düşünmedim sonradan sonradan kafama dank etti
Yara yoksa bi şey olmaz ayaktan bulaşmaz

Sabahtan beri ağlıyorum ben hpv 16 pozitif evliyim 5 e girecek yeğenim bende kalmaya geldi köyde oturuyoruz geldiğinde tuvaleti çamaşır suyu ve kireç sökücü yikadim lavoboyu da aynı sekilde ve içeriye tuvalete sokmadim asla dışarıya çıkarttım hep dün gelip bugün gidecekti ben sabah banyoya girdim o ara uyanmış tuvalete gitmiş küçüğünü yapmış ve terlikleri deliğine atmış ben tuvalette olduğunu anladım ellerini sabunla iyice yıka diye bağırdım oda tamam dedi yıkadı sonra ben banyodan çıkınca hala bak yıkadım dedi bir saat flan sonra ben terliklerin orda olduğunu gördüm ayağıyla bastı çıkarken büyük ihtimal sonradan farkettim şimdide annemlere gitti anneme dedim alt tarafını ayaklarını yıka diye çok korkuyorum ağlayıp duruyorum ben o çocuğun vebaline girmek istemiyorum Allah'ım affetsin ben ne yapcam kıyamam ben ona.
Hayir bulasmaz cogu doktor tuvaletlerden banyolardan bulasma imkaninin olmadigini soyluyor hem kendi doktorlarima sordum hem de bu alanda uzmanlasmis doktorlarin buyuk bir kismi bunun cok cok cok cok dusuk bir ihtimal olduğunu soyledikleri videoyu izledim. Hatta bu konuda makaleler de okudum. O yuzden icinizi rahat tutun

Canım geçmiş olsun. Tükürük, cinsel temas ve ortak kişisel eşyalar ile bulaşabilir (jilet, diş fırçası, iç çamaşırı vb) onun haricinde bulaş riski çok düşük. Bir de tedavi oluyorsan çok daha ihtimali düşüyor. Yani rahat ol Allah’ın izniyle bulaşmamıştır.
Hpv tukurukle bulasmiyor dis fircasi ile de bulasmiyor ic camasirinda da bu sekilde giyilmis ve yikanmamis ic camasirlarinda bulasabilir. Hpv virusu disarida uzun sure yasayamaz. Tek yolu cinselliktir lutfen dogru olmayan bilgiler paylasmayalim

Bilmiyorum ki varsa hpv bulasirmi yaradan
Yaradan hpv bulasmaz hpv cinsel yolla bulasan bir hastalik kanla da bulasmaz. Tukurukle hic bulasmaz. Oyle olsaydi su an tum toplum hpv ile enfekte olurdu cafelerde oturuyoruz halka acik tuvaletlere giriyoruz. Doktorlar bunun imkansiz oldugunu soyluyor merak etmeyin.

X