HPV sonucum ve süreç içerisinde yaşadıklarım

ah biz çok dikkat etsek karşımızdaki öyle bir insan oluyor yapmadığı halt kalmamış oluyor. oral ilişkimizde olmuştu şimdi ağzımda da var mı gibi korkuyorum fakat ağız mukozosu kendisini sürekli yenilediği için virüsün tutunması çok zormuş

Yo yo hayır ağız konusunda korkma çünkü örnekler çok az ve ağız içi epiteli sürekli yineliyor kendisini rahat ol

hiç kendiniz görmediniz mi partnerinizin siğillerini yoksa iyileşti mi

hiç kendiniz görmediniz mi partnerinizin siğillerini yoksa iyileşti mi
ya o kadar çok pişman oldum ki cidden çok doğru düzgün bir insan olsa ve bu süreçlerimde hep bana destek olsa en azından bu kadar çok kendimi kötü hissetmezdim

bence boşuna stres yapmayın belki kıl kökünden dolayı sivilce olmuş olabilir ama çok eşli olduğundan bahsetmiştiniz bence hpv tarama testini ve smear i tekrarlayın
Tekrarlayacağım ama işte korkuyorum o bekleme süresinde hayatımda başka bir konu olmuyor aklımda fikrimde hep bu konu oluyor napıcam bilmiyorum

ya o kadar çok pişman oldum ki cidden çok doğru düzgün bir insan olsa ve bu süreçlerimde hep bana destek olsa en azından bu kadar çok kendimi kötü hissetmezdim
Eğer burda özel mesaj yazabileceğiniz bir yer varsa numaranızı atabilirsiniz ben destek olmayı çok isterim hem bende yalnız hissetmemiş olurum

Cümle hatalı olmuş çok özü dilerim. İlk yaptırdığım biyopsi temiz geldi kanser gelmedi yazmak istedim
merhaba ben bundan bir şey anlamadım, siz 8 yıl boyunca hpv16'da pozitif mi kaldınız, ayrıntılı anlatır mısınız süreci, ayrıca başka hastalığınız mevcut muydu ? Ben 49yaşındayım ve epeyce korkuyorum.

Geçmiş olsun,
Hangi tip mevcut sizde?

Geçmiş olsun,
Hangi tip mevcut sizde?
teşekkürler, mayıs 2023de hpv diğer ve hpv 16 pozitif(hpv18 de bakılmış negatif yazıyor) ve smear temizdi, kolposkopi ve biopsi yapıldı temmuz 2023'te temiz çıktı, 6ay sonra kontrol dendi, geçen ay gittim hpv diğer negatife dönmüş ama 16 hala pozitif, smear de ascus denmiş, bayran bitiminde kolposkopi yapılacak gerekirse de biopsi, ben menopoz döneminde olduğum için baya stres yapıyorum, üstteki arkadaşın da kısa sürede sıfırdan 3'e ilerlediğini okuyunca kokrtum açıkçası

Bazen maalesef öyle bünyeye göre de istisnai durumlar olabiliyor, keşke o da hiç bunları yaşamamış olsaydı.
Şükür diğer tip negatif olmuş bile bence 16’ da gider, yüksek tipleri vücuttan atması biraz daha uzun sürüyormuş maalesef.
Evli/ bekar?
Bu süreçte cinsel yaşam var mı peki?

hızlı bir şekilde cin 3 evresine geçenleri duyunca bende ister istemez korkuyorum sonuçlarım daha çıkmadı ve sonucu görmekten çok korkuyorum

cin 2-3 kanser olduğunuz anlamına gelmez sadece kanserden önceki evre olarak adlandırılır bu yüzden kanser oldum demeniz yanlış olur
Hpv testi cın2/3 geldi biyopside de adenokarsinom çıktı. Ben evrakları yükleyeyim size. En sondaki de alınan rahmin patolojisi.

Eklentiler

• IMG_6045.jpeg
    113,1 KB · Görüntüleme: 232
  • IMG_6046.jpeg
    141,3 KB · Görüntüleme: 241
  • IMG_6047.jpeg
    141,9 KB · Görüntüleme: 228
  • IMG_6048.jpeg
    118,4 KB · Görüntüleme: 240
Ben 8 senedir evliyim. 24 yaşında evlendim. 30 yaşıma gelene kadar smear yaptırmadığım için virüs varlığından haberim yoktu. 3 senedir virüsten haberdarım ve kontrole gidiyordum sürekli. 2021 yılında öğrendiğimin üstüne 2023 yılında kansere döndü.

Ama 6 ayda bir de sanırım rutin kontrollerine hep gitmişsin canım, o 6 aylık kontrollerin birinde de kontrolünü sadece 3 ay geciktirip aksatmışsın, yani 6. Ayda yapılan son bir kontrolünde doktor herşey iyi, 6 ay sonra görüşelim Merve’ cim dedi diyelim, ve sen o 6 aylık kontrolünden sonra sadece 3 ay kontrolüne geçmi gitmiş oluyorsun, yani toplamda 9 ay beklemiş oluyorsun?

Özetle bu kanser durumu son 6 aylık kontrolün yapıldıktan sonra sadece 3 aylık ihmalkarlık sürecinde mi kansere dönüşmüş oldu?

Bende bu kısmını tam ottuturamadım canım

Bir de hpv pozitifliğini öğrendikten sonra; bu 3 yıllık süreç içinde eşinle cinsel ilişki de bulunurken kondom olmadan mı bulundunuz acaba?

Son düzenleme:
yani artık hangi aşamada kanser oldu bilmiyorum. Mayısta gitmem gereken kontrole ağustosta gittim. Sürecimde başladı. Yok hayır kondom kullanmadık biz normal devam ettim hayatıma. Eşime bi ara dna testi yaptılar o negatif çıkmıştı. Ben kendime dikkat ettim cinsel hayatımız devam etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…