HPV sonucum ve süreç içerisinde yaşadıklarım

Merhaba herkese, genel durumumdan bahsedip aynı şeyleri yaşayanlardan bilgi almak için yazıyorum ben 21 yaşındayım 2,5 sene önce ilk ilişkimi yaşadım. Hala aynı kişiyle birlikteyim. Ondan önce sürtünme yoluyla vs ilişkilerim olmuştu. Keşke daha bilinçli olsaydım. Bizi bu konuda daha çok bilinçlendirselerdi. Cahillik. Geçenlerde smear ve hpv testi verdim. Bende siğil yok ama erkek arkadaşımda siğil olduğunu düşündüğümüz lezyonlar var. Bu lezyonlar sivilce gibi biraz ama hpv de olabilir büyüklü küçüklü birden fazla dağınık halde ve tam emin olmamakla birlikte karnabahar şeklindeler sanırım. Benimle birlikte olduktan 4 ay sonra kaşındığını ve sanırım prezervatif bana alerji (çok hassas bir teni var ota bka yara olur) yaptı diyip sivilceler çıktığını söyledi. O günden sonra kaybolmadılar.. şuan daha azlar sayıca kontrol ediyoruz o zamanki gibi değil diyor yok diyor. 2 senedir varlar kaybolmadılar ama kaşınmıyor etmiyor bu yüzden pek üstünde durmadık. Henüz sonuçlarım çıkmadı. Ben onunla birlikte olmadan önce klitoris çevresinde kahverengi lekelerim olduğunu fark ettim. Doktora gittim birde çok açık sarı şeffafa yakın kışın daha fazla olan ama yazın daha az olan Hatta nadir olan kokusuz kaşıntımın olmadığı bir akıntım olurdu senelerdir olur kendimi bildim bileli sürekli iç çamaşırı değiştirir günlük pedsiz kışın dışarı adımımı atmazdım. Bana antibiyotik ve travazol verip gönderdi normaldir lekeler dedi. Kullandım ama geçmedi. Lekeler hala bulunuyor. Birde vajinanın girişinin altında yanı vajinanın birleştiği bitiş kısmında et fazlalığı var bunlar siğil olabilir mi acaba sonuçlar çıkacaktı 1 hafta içinde ama bayram girdi sanırım bu yüzden aksıyor. Bu sefer özel bir hastaneye gittim. Daha çok ilgilendiler muayene oldum fakat doktorum herhangi bir yorumda bulunmadı. Herhangi bir şey söylemedi bunlarla ilgili. Muayene ederken alette akıntımın olduğunu gördüğü için sana yinede bi fitil yazıcam dedi. Çünkü sorduğu her soru hayırdı. Akıntın kokulu mu ? Hayır. Kaşıntı hayır. Sık idrara çıkma hayır. İdrarda yanma hayır. Neo-penotran forte L 750 ovül verdi. Şuan kullanmaktayım ilk kullandığımda girişte yanma oldu ve güzel yerleştiremediğim için akmıştı sildiğimde hafif pembemsi kan ve minicik bi parça vardı anlamadım ne olduğunu neydi acaba? Bugün fitilin 5.sini koydum. Dün 4.de sabah kalktığımda klitoris etrafım inanılmaz kaşınıyordu. Klitorisim çevresinde en içte kalan karşılıklı iki taraf çok kaşınıyordu aynı şeyi yaşayan var mı? Evde allahtan travacort vardı da sürdüm geçirdi kaşıntısını. İlk 2 gün düzgün yerleştiremediğim için sanırım emin değilim hep dışarıya akmıştı sabah. Dün en derine yerleştirdim sanırım doğru olanda buydu ki geri akma pek olmadı. Ve kullandığımdan beri inanılmaz yeşil-sarı yoğun kıvamlı kokusu kötü ve çok fazla akıntım var. Ben mantar vs böyle bir rahatsızlığım olmadığına çok inanıyordum ama sanırım varmış ki bu yoğun akıntı ondan.. testlerin temiz çıkmayacağına dair hislerim var.. kolposkopi biyopsiden korkuyorum acıyor mu acımıyor mu bazıları lokal anestezi yapıyorlar diyor rahim ağzında sinir yokmuş yapılan iğne acıtıyor mu? Kimisi hiç acımıyor uyuşturmadılar hiç hissetmedim kimisi çok acıyor demiş.. ben smearide hissetmedim sadece spekulum rahim ağzını gösteren alet biraz acıtmıştı gerginlik ve köşelerini çok hissettim. .. siz neler yaşadınız lütfen yazar mısınız? Sonuçlarım çıkınca yine güncelleyeceğim. Beni birisi detaylı bilgilendirsin nolur. Çok stresli biriyim ve şu 1 aydır doktora gitmeye karar verdiğimden beri 100 kat daha stresliyim. Aman nolcak ki dediğim şeyler bana bugün bunu yaşatıyor sanırım… çok üzgünüm

Merhaba kizlar eğer yazımı.gorurseniz cvp verir misiniz 2 evliliğimi yaptım 1 yıl oldu daha önce ki evliliğim de tüpleri baglatmistim 8 ay önce açtırdım çocuk istiyorduk eşimle 5 aydır olmadı aşılama için tedavye başlamıştık smear alındı orda hpv 16 olduğumu ogrendim 14 gün oldu kolposkopi biyopsi yapilali reglime 5 gün vardı 2 gündür kanama oluyir acaba adet kanaması mi yoksa normalmi doktoruma yazdım cvp vermedi bı özel hani ama sizlere sormak istedim sizinde öyle oldumu yada yaptiranlar nasıl oldu

Merhaba benim sayfamda da aynı konuda bir şeyler yazdım bakar mısınız

Bende internette araştırdım bayağı bu kolposkopiyi sizde yine araştırın videolar izleyin youtbedan kolposkopi biyopsiden sonra biraz kanama ve ağrı olurmus okuduğum yazıların çoğunda böyle diyordu.

Galiba regli olmuşum ama oda çok kısa sürdü bnde araştırıyorum rahim için soğan suyu için diyorlar rahmi temizliyr mus içsem olur mu kaynatıp suyunu içiyor musuz

Merhaba kizlar eğer yazımı.gorurseniz cvp verir misiniz ben smear testi yaptırdım orda smear temiz çıkti sadece hpv 16 çıktı ve kolposkopi biyopsi yapıldı 18 gün oldu adet olmadım bundan. 3 gün önce adet gbi kanamam oldu ve 2 3 gibi kısa sürdü ama hep siyah geldi çok az kırmızı geldi ben adetmi oldum hani yoksa kolposkopi biyopsi den mi alakalı doktoruma yazdım ama cvp vermedi sinir oldum zaten stresli bı süreç oda cvp vermedi gebelik için gidiyordum başka bı doktora aşılama olucakti eşimde de bendede sorun yok sadece 9 ay önce tüplerini.actirdim 5 aydır olmayınca asilama. Deneyelim dedi orda smear testinde öğrendim bide soğan suyunu duymuştum rahme iyi geliyor iltihabı temizliyor diyor onu içiyorum 2 gündür

Bak hikayelerimiz nasıl benziyor bende bebek tedavisi görüyorum şimdi tüp bebek tedavisine başladık yumurta toplama islemem oldu bugün ben ilişki yasağı koydum eşimle 4 aydır ilişkim yok olur sa da korunacak hem baksir giyecek hemde ordan biraz kesicem kondom takacak yani bu şekilde hem vücut değmeyecek hemde ilişki olacak.Tup bebeği de bu yüzden istedim ten tene ilisiki olmasin diye insaAllahta ilkinde tutar bu sıkıntılı zamanım sona erer

Canım inşallah rabbim tez zamanda güzel haberler verir sende mi hpv 16 tüp bebek merkezi şuanda aşılamayi durdurdu ama senin sürecin devam ediyor mu

Canım inşallah rabbim tez zamanda güzel haberler verir sende mi hpv 16 tüp bebek merkezi şuanda aşılamayi durdurdu ama senin sürecin devam ediyor mu
Evet hpv 16 var bende de ben valla demedim hpv min pozitif olduğunu biyopsi yaptırdığımı ve aşılarımi olduğumu söyledim onlarda neden biyopsi yaptırdın neden asi oluyorsun diye sormadılar zaten hepsi eldiven ve maske takıyorlar bulaşma söz konusu değil.
Senin tedavini asi olman için durdurmuslardir sana tavsiyem bir an önce bebek sahibi olmaya bak ama onun öncesinde aşını ol ne olur ne olmaz herseyimiz saglikliyken anne olalım sonrasını Rabbimden başka kimse bilemez.

Amin canım inşallah ya rabbim o güzel duyguyu yasatir ben direk aşı yi.alayim yaptırayım bnim doktorda özelde maşallah yni ne bişey anlatır ne bişey söyler böyle sormadan bişey demez

Aşının adı ne

Ben doğumdan sonra yoğun akıntı ve dikiş yerinin hala ağrıması şikayetiyle gitmiştim haberim olmadan o testi bile yapmışlardı başka testlerle beraber şansızlık olmuş sizin için benimkinde stajyer vardı ama doktor kontrolündeydi kadın doğuma devlete asla gidilmez sizede geçmiş olsun birinden mi geçmiş acaba biraz cahilim bu konuda

Evet kolposkopide adenokarsinom in situ çıktı sonrasında soğuk konizasyon yapıldı sonucunda da adenokarsinom çıktı. Cın2/3 hpv taramasında belli olmuştu.
Öncelikle geçmiş olmuş bnde leep oldum rahim azı kanserinden bnde de perinöröl invezyon görülmemiştir çıktı daha doktora göstermedim sizin sonrası nasıl ilerlerdi bnde tedirginim çok bnde de cın III çıktımştı

Size de geçmiş olsun benim konizasyon işlemi sonrasında kanser tanım kondu ve ameliyat ile her şey alındı

Çok geçmiş olsun,sizin durumunuzdan belki uzuntunuzden deşe deşe bir şeyler öğrenmeye çalışıyor gibi oluyoruz kusura bakmayın ama,sizden 2021 den beri kontrolleriniz boyu hiç biyopsi alınmadı sanırım..son biyopsimizde doktor şüpheli alanları yaygın mi gördü birde

Merhaba ben ilişki sırasında aşırı kanamadan ve kötü kokulu vajibal akıntıdan dolayı doktora gitmiştim bana rahim ağzında yara olduğunu smear testi yapıldı sonucu aşağıda ve hpv istedi ona daha gidemedim. Rica etsem bana bu smear testini yorumlar mısınız doktorum önemli bir sorunun yok hpv testinide yaptır ona göre rahim ağzındaki yarayı yakarız demişti. Bende şimdi burda yazanları anlayamadım gerçekten önemli bir sorun var mı yok mu hpv burda belli oluyor mu hücresel değişiklik yazıyor bunun anlamı hpv mi var demek bana doktor bu konuda bişey demedi ama yinede anlayamadım

Eklentiler

• Screenshot_20240720-183131_Gallery.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 36

Reaktif hücresel değişiklikler yazıyor.yani kötü değil smeariniz temiz enfeksiyon falan var .hpv DNA ayrı baktirmalisiniz
.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…