Hpv/siğil/16,18,45/ kolposkopi sürecim

Merhaba öncelikle cok gecmis olsun anneniz rahim agzi kanseri tanisindan sonra negatif olmus muydu 16 ve 18 maalesef vucuttan zor atilan bir virus ve bazi hastalarda latent kalabiliyor ancak Prof Dr. Murat Gultekin ile bu konuyu konustum her hastada olmadigini soyledi bazi hastalar tamamen negatiflesiyormus. Bunun dışında smear testleri negatif mi cikiyordu yara diyerek gecistirmisler annenize cok gecmisler olsun diliyorum. Cok zor bir surec.

Bu kadar olumsuz karamsar bir yazının sonunda umarım hepiniz bu illetten kurtulursunuz diye bir kapanış gerçekten dalga geçer gibi olmuş. Üstelik bu illetten kurtuluşun olmadığını da net bir şekilde yazmışsınız bu virüsü taşıyan insanların umutlarını hiçe sayarak.
Hiç mi düşünmediniz bu yazıyı okuyanlar nasıl olumsuz etkilenir diye?
Ben sizin yüzünüzden bu yazıyı okuduğumdan beri yeme içmeden kesildim.
Allah'a havale ediyorum sizi
Bu kadar olumsuz karamsar bir yazının sonunda umarım hepiniz bu illetten kurtulursunuz diye bir kapanış gerçekten dalga geçer gibi olmuş. Üstelik bu illetten kurtuluşun olmadığını da net bir şekilde yazmışsınız bu virüsü taşıyan insanların umutlarını hiçe sayarak.

Hiç mi düşünmediniz bu yazıyı okuyanlar nasıl olumsuz etkilenir diye?

Ben sizin yüzünüzden bu yazıyı okuduğumdan beri yeme içmeden kesildim.

Allah'a havale ediyorum sizi

Ne saçma sapan cahillik dolu bir yazı bu yaaa ayrıca insanların moralini bozmaya içlerini karartmaya Ne hakkınız var ki ayrıca bunu benim blog yazımın altında yapiyorsun? Hemşire olan benim ben böyle net net konuşarak ya siz büyük ihtimalle kanser olursunuz demiyorum sizin ne haddinize ? 2009 yılında yapılan tanı tedavi ilaç yöntemleri sizce şuan aynj mi hadi bunu geçtim 30 35 yaşından sonra risk faktörünün artışı kişinin yaşam kalitesi beslenmesi bağışıklığı bu hastalıkta her şey etkili yani biz sizin bu saçma yorumunuza bakarak yılda 100 bini aşkın kişi grip enfeksiyonu nedeniyle ölüyor grip olduysan ölürsün diyebiliriz öyle mi ??? Annenizin başına gelen tam bir tahlihsizlik her şeye geç kalınmış ve sonuç rahmin alınmasına kadar gitmiş bunu tutup da en başında yakalayan birisi için örnek gosteremeyiz lütfen alanınız olmayan konularda sehir efsanelerinizi başkalarına anlatın benim yazımdan umut alan insanların içini karartmayın

Ben dünden beri ağlıyorum perişan oldum yemeden içmeden kesildim çocuklarıma bakıp bakıp ağlıyorum büyüdüklerni göremeyecek miyim diye hayata küstürdü beni

Ben dünden beri ağlıyorum perişan oldum yemeden içmeden kesildim çocuklarıma bakıp bakıp ağlıyorum büyüdüklerni göremeyecek miyim diye hayata küstürdü beni
Ayy Allah aşkına yapmayın hangi çağda yaşıyoruz lütfen yaaa 15 yıl öncesiyle Şuan bir mi tip alanı yani artık her şeyin tedavisi mümkün sıkma canını böyle boş şeylere benim 3 tür riskli pozitif çıktı bak negatife döndüm bir buçuk yılda o zaman benim 3 ayda ölmem lazımdı yani

Ayy canım benim yaa Allah razı olsun senden keşke konuşabilsek.morale çok ihtiyacım var benim

Ayy canım benim yaa Allah razı olsun senden keşke konuşabilsek.morale çok ihtiyacım var benim
Ablacım yasini falan bilmiyorum bak ben 24 yaşındayım 18 yasinda atandim 7 yıldır onkoloji jinekoloji kadın doğum alanlarında çalıştım hala da çalışıyorum lütfen böyle sehir efsanelerinden etkilenip hayatı kendinize ziyan etmeyin bak ne diyorum benim en riskli 3 türler çıktı ay o zaman benim cidden 3 ayda ölmem lazımdı yani tüm ilaçlarımı düzenli kullandım takip tedavimi uyguladım çok şükür şimdi iyi ilerliyorum senden rica ediyorum lütfen burda her okuduğunuza inanmayin bu insanlar ruh emici gibi mahvediyor bilgisiz insanları

Ayrıca hpv oldum kanser olucam falan diye de bir şey yok sen olmuşsun hpv 10 yıl 15 yıl farketmemissin sonra sonuç tabi kötü gelebilir bu 10 aşamalı bir olay kanser 10. Aşaması ve uzun bir süre müdahale edilmemesi gerekiyor bu hale gelmek için

Sizin hpv testiniz negatife döndü mü tüm faktörler temiz mi geldi?

36 yaşındayim cin1 çıktım ben, ama negatife dönse bile yeniden yıllar sonra pozitif olabileceği çok endişelendiriyor beni, yıllar sonra daha fazla yaş almış olacağım ve daha zor olacak atmak. Komple clearfy olmak mümkün değil mi en önemli husus bu aslında

Hekim smear takiplerinizi aksatmadan ilaçlarınızi ve takviye vitaminlerinizi mutlaka kullanın bu bir süreç aşıları mutlaka olun

Hekim smear takiplerinizi aksatmadan ilaçlarınızi ve takviye vitaminlerinizi mutlaka kullanın bu bir süreç aşıları mutlaka olun
Aşılarımı oldum AHCC ve deflagyn kullanıyorum.
Her gün propolis ve probiyotik alıyorum.
D vitamini B12 çinko kullanıyorum ve meyve yiyorum.
İnşallah ben de negatife dönebilirim.
Ama dediğim gibi negatife dönsem bile yeniden pozitifleşmesi çok korkutuyor beni

Kötü çağırmayi bırak lütfen gelirse de tekrardan tedavini olursun genceciksin lütfen böyle yapma

Bunun için üzgünüm sizi kesinlikle üzmek istemezdim ama bu yaşadığımızı aktarmak istedim , evet rahmi tamamen alınmasına rağmen virüs ilk olarak vajinaya yerleştiği için uykuya geçerek vücutta canlı kalabiliyormuş doktorun aktardığına göre ama bu tekrar kanser olacağı anlamını taşımıyor bugüne kadar çok şükür bir metastaz problemi yaşamadık. Hücre büyümesi oldu ve o dönemde sadece koruma amaçlı 2 ay kemo görmüştü yine . Rahmin alındığı bölgede doktorun bize tarif ettiği görüntülerle göstermişti küçük beyaz hani çocukların ağzında pamukçuk çıkar ya o şekilde yaramsı görüntüler oluşmuştu. Cin1 olarak isimlendirdikleri yapılaşma buymuş . Ama kansere bir kez yakalandıysanız hiç bir zaman tamamen tedavi olmuş bitmiş bir hastalık haline gelmiyor.

Merhaba , geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim . smear testinde negatif olmuştu ama 2009 yılında bende çok küçüktüm 9 yaşındaydım HPV tanı testi yapılmışmıydı ne olmuştu onu bilmiyorum tam olarak ama epikriz olarak annemin büyük bir dosyası var o zamandan beri tüm test sonuçlarını saklar zaten araştırma hastanelerinde hastaların arşivde büyük bir dosyaları oluyor her kontrole gittiğimizde o dosyayı alıyoruz 4 yıl öncesine kadar hiç tekrar HPV 16 pozitif çıkmamıştı.

Siz de kanser misiniz? Durun bu süreçlerden geçtim. Sorunuzu sorun neden ağlıyorsunuz? Gerçi ben de hpv16 cin2 olduğumu duyunc çok fena yemeden içmeden kesilmiş ağlamıştım. Anlıyorum ama boşaymış. Çok rahat leep oldum ve cin3 çıktı. Sınırlar da temiz şükür. Doktorum 6 ay sonra kontrol dedi. Yüzde 2 kendini tekrarlama olasılığı var ama çok düşük dedi. Çok da önemsemedi açıkçası. Korkmayın, o kadın çok çok geç kalmış. Biz kanser olmadan öğrendik şükür

Hayır hayır kanser değilim, cin 1 çıktı bende 16+ devam ediyor. Sizin negatife döndü mü hpv testiniz ve yaşınız kaç?

Merhaba , mesleğinizle ilgili bir yorum yapmadım ben hanımefendi çocukluğumdan bu yana içinde olduğum bir konuyu üye olduğum bir forum sitesinde kendimin de çok hassas olduğum bir konuda gerçekten yaşadıklarımı aktardım. Ben ölmekle ilgili bir şey söylemedim büyük ihtimalle kanser olacaksınız diye büyük büyük bir lafımda yok çok şükür anneminde sağlıklı olduğunu yazımda da bahsettim bu virüs olabilir ama kadınlar güçlüdür savaşırlarsa ayakta kalabilirler . 5 yıl ömür biçtikleri annem sapasağlam 15 yıldır ayakta çok şükür. Ki annem 38 yaşında çok fazla yanlış tedaviler uygulanarak ilerlemiş bir hastalıkla bu süreci geçirdi. Siz kendi tecrübelerinizi paylaşmışsınız bende paylaştım. Kimsenin kalbini kırmak umudunu parçalamak için yazılan bir yazı değil hayata nerden nasıl baktığınızla alakalı bence. Siz bir hemşire olarak insanların sağlıkları konusunda umut bağlayıp gözlerinin içine bakan insanlar olarak karşınızda ki zor zamanlardan geçmiş bir kadının tecrübelerini anlattığında bunu cahillik ve şehir efsanesi olarak başkalarının acısını adlandırırsanız başkalarına ne kalmış..
Tekrar belirtiyim ben siz bundan da yanlış anlamlar çıkarmadan her kadın bu iletti doğru tedavi ve gücüyle yenebilir. umarım başına gelen herkes bu ilettin başını ezer. Kalbinizde çiçekler açsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…