Hpv/siğil/16,18,45/ kolposkopi sürecim

Benim kolposkopi sonucum cin1 geldi 6 ay sonra kontrole gel dedi, hiç bir şey yapmana gerek yok dedi. Bakalım önümüzdeki ay gideceğim tekrar kontrole. Ama hpv testi yılda bir kez yapılıyor diye duydum, sanırım 6 aylık kontrolde sadece smear testi yapılacak.
Cin1 bazı durumlarda kendiliğinden kaybolabilir dedi ama ilerleme durumu da mümkün.
İnşallah kaybolmuş ve virüs de geçmiştir.
Olumlu düşünmek istiyorum.

Özelde hangi bölüm koterle yakıyor acaba?

Ne zamandır vücutta oldugunu düsünüyorsunjz belirti var mıydı sizde. Umarım güzel sonuclarınız olur

Ben maalesef buradakiler kadar genç değilim 36 yaşındayim, bu durum beni çok korkutuyor işte. 20 li yaşlarda daha kolay atılabiliyordur mutlaka
Cin seviyelerini cok araştırmadım ama cin 1 sanırım vücuttan atabiliyor diye okumustum. Güzel düsünelim güzel seyler olsun. Moreliniz bozmayım bende 26 ama her yasta korkuyor insan

Cin seviyelerini cok araştırmadım ama cin 1 sanırım vücuttan atabiliyor diye okumustum. Güzel düsünelim güzel seyler olsun. Moreliniz bozmayım bende 26 ama her yasta korkuyor insan
İnşallah bende olumlu düşünmeye çalışıyorum ama çocuk var küçük üzülüyorum işte, nerden çıktı böyle hayatımı alt üst etti birden aklımdan çıkmıyor

İnşallah bende olumlu düşünmeye çalışıyorum ama çocuk var küçük üzülüyorum işte, nerden çıktı böyle hayatımı alt üst etti birden aklımdan çıkmıyor
üzülmeyin benim de yarın kolposkopi var gittiğiöde hemen yaparlar mı bilmiyorum bende aynı durumdayım

üzülmeyin benim de yarın kolposkopi var gittiğiöde hemen yaparlar mı bilmiyorum bende aynı durumdayım
Rahat olun kendinizi serbest bırakın ben çok kastım Dr kızdı aslında gerçekten çok fazla acımıyor tek başına gelen kadınlar vardı yürüyerek çıktılar. Benim narin bir yapım var acı eşiğim çok düşük inanın kaş aldırırken bile zor dayanan biriyim o sebeple çok korkmuştum ve daha önce hiç yaptırmadıgim için kastım kendimi. Eğer kasmasam hiç acimayacakti belki

siğiller koterle yakıtırıp kolposkopi olacagım da umarım ikisini direkt gittiğimde yaparlar, beklemek yorucu

Merhaba kızlar , konu hakkında virüs taşımayan biri olarak yazıyorum ama Annem 2009 yılında HPV 16 pozitif ile Rahim ağzı kanseri tanısı ile Trakya araştırma hastanesinde Prof. Dr. Mustafa Küçükoğlu tarafından ameliyat edilerek tüm rahmi 38 yaşındayken alındı. Annemin belirtisi hiç bitmeyen çok yoğun kanamalardı ve siğiller , uzun bir süre özel bir doktora giderek 8 defa smear testi verdi rahim ağzında yara var diyerek o dönemin tedavilerinde lazerle yarayı yakma işlemi yaptılar fakat asla kanaması durmadı en son kuzenim olaya dahil olarak nasıl 8 testte de bir tanı konulamaz diyerek doktorla tartışmaya girince bizi araştırma hastanesine yönlendirdi. Trakya araştırmaya gitmeden önce başka bir Gata mezunu doktora gittik yaşadığımız ilçede kendisi sadece alttan ultraason ile bunun yara olmadığını başka bir şey olduğunu ve acilen büyük bir hastaneye gitmemiz gerektiğini belirtti. Sonra ameliyat ve 9 ay süren kemo tedavisi çok şükür kendi sağlığı iyi çok zor şeyler yaşadık her yıl düzenli kontrolleri var hiç aksatmıyorum neredeyse tamamen doğal besleniyor ve hiç bir kötü alışkanlığı yok annemin. HPV 16 tanısından sonra babamla da ayrıldılar o günden sonra yeni bir ilişkisi de olmadı hiç fakat 3 yıl önce siğili tekrar çıktı smear testi verdik hemen ilk olarak virüs geri gelmişti HPV 16 olarak kocaman yazıyordu doktorlar hemen biyopsi istediler fakat Araştırma hastanelerinde narkoz vermeden işlem yapıyorlar daha önce annem bu acılı işlemi yaşadığı için istemedi ( rahmi olmadığı için etraftan parça toplanıyor ve çok fazla acılı oluyor ) etrafımızda ki tüm özel ve devlet kadın doğum uzmanları ile görüştük hiç bir doktor biyopsi yamak istemdi çünkü tüm organlar farklı rahmi yok tam olarak nereden parça alacaklarını kestiremediler ve kanama riski çok fazla olacağı için en sonunda şans eseri annemi ameliyat eden doktora ulaştım gerçekten tamamen şans eseri internette Mustafa hoca nereye gitmiş ne yapmış derken bir telefon numarası buldum ve aradım ulaşamadım bir kaç saat sonra geri döndü kendisi ve annemi hatırladı kendisi ameliyattan sonra 5 yıl ömür biçtiği kadının hala yaşadığını duyunca bile şaşırdı . Kendisi Şuan Atlas üniversitesinin rektörü çok nadir muayene yapıyor kendisi ile görüştük biyopsiyi hemen yaptı 1,5 saat sürdü tüm alanı inceleyerek 9 bölgeden örnek aldı sonuçlar yine pozitif ve cin1 çıktı Mustafa hoca vücudun bu virüsü hiç bir zaman tamamen atmayacağını ve uykuya geçtiği dönemler olduğunu belirtti. Risk almamak için araştırma hastanesinin önerisi ile Pet taraması da yaptık çok şükür temiz çıktı siğilde kendiliğinden kayboldu 2 yıldır tüm testlerimizde temiz Ocak ayında yeni bir kontrolümüz var oda temiz gelicek inşallah. Diyeceğim o ki bu tehlikeli tip olarak geçen HPV16 ve 18 den korunmak için ilk önce kendinize çok iyi bakmalı ve eş seçiminizi doğru yapmalısınız ve aşıyı cinsel hayata başlamadan olmak en doğru lütfen etrafınızda ki herkesi bu konuda mutlaka bilinçlendirin. 38 yaşında kadınlığını kaybeden bir kadının tüm acılarını ben gözlerimle gördüm umarım hepiniz bu iletten kurtulursunuz.

Bu yazınız hpv16+ olarak beni nasıl üzdü anlatamam, bütün hayallerim umutlarım yıkıldı sanki. Peki anneniz hem rahim ağzı hem de rahmi komple alınmasına rağmen nasıl hâlâ pozitif olabiliyor vs rahim ağzı kanseri riski kalmamış olması gerekmez mi?
İnternetteki kaynaklarda virüsün vücuttan atilabilecegi yazıyor ama yani er ya da geç herkes kansere yakalanıp ölecek mi bu durumda virüs ve yakalandıysa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…