Hpv pozitifim çok korkuyorum

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz ve yorumunuz için, sırt ağrısı şikayetiyle ultrason çekildi orda miyom ve düzensiz hücre görülüp kadın doğuma yönlendirdiler ondan sonra hepsi çorap söküğü gibi geldi. Hpv ve smear testi arkasından pc işlemi yapıldı daha sonra kolposkopi ve en sonunda leep işlemi. Sanırım doktorum sonucu göstermeye gittiğimde 6 ay sonra tekrar smear hpv testi yapalım takipte kalalım diyecek.

Leep sonucum kızlar anlayanlar yorum yaparsa sevinirim doktorum bişey olmadığını söyledi ama yazılanları okuduğumda tedirgin oldum.hepşmşze acil şifalar

merhaba ne durumdasınız

Öncelikle geçmiş olsun. Şöyle genital hpv %99 ihtimalle cinsel ilişki ile bulaşıyor. Erkeklerde hiç semptom vermeden bulaştırmaya devam ediyor. Siğil olmasına gerek yok. Üstelik vücutta on yıllar kalıyor. Sizin hikayesinizde belli ki eskorttan kapılıp size bulaştırılmış. Kötü huylu çıkmış. Artık top onkokoloji de onkolog detayli tarama yapar ama genelde o bozuk hücreli bölümü alıp orayı temizliyorlar. 2 arkadaşımın başına gelmişti. Hadi diyelim sizde rahmi aldılar. Çok şükür bir evladınız da var. En kötü seçenek de bile korkmaniza gerek yok demek istediğim...

Smear, hpv testi, pc işlemi, kolposkopi leep hepsi sırayla yapıldı. En son cin1/lsil çıktı cerrahi sınırlar negatif doktorum gardasil 9 aşısını 3 doz vurdur, 2 buçuk sene sonra smear testi ver, sonuçların harika temiz dedi.

Cin1 de leep işlemi yapılmıyor normalde sizde neden leep yapıldı acaba?
Kolposkopi de cin1 bile çıkmadı ki, bende anlamadım ama doktorum Prof. Dr. Jinekoloji onkoloji de vardır bi bildiği dedim
KRONİK SERVİSİT, ENDOSERVİKAL GLANDÜLER HİPERPLAZİ yazıyordu Kolposkopi sonucunda

Leep işleminde cin1 lsil ve cerrahi sınırlar negatif geldi

Merhaba , sizinkine benzer bir durum yaşıyorum ben de. 10 yıllık evliyim ve hpv olduğumu öğrendim. Aldatma olayının olmadığını düşünüyorum şöyle ki evliliğimizin ilk yıllarından beri genital bölgemdeki değişikliğin farkındaydım ama bunun önemli bir şey olduğunu bilmiyordum. Ve eşimle defalarca tüp bebek denemesi yaptığımız için tahmin edersiniz ki çokça defa doktorlarda muayene oldum gelen geçenin masasına oturdum. Ve bu muayenelerden benim gördüğüm farklılığı onlar görüp bana bir şey var vajinanızın içinde kontrol ettirin demedi hiçbiri. Sadece 5 sene öncesi başka bir sebepten doktora gittiğimde bana doktor sanki siğile benzettim ama emin değilim sen istersen bi cildiyeye de görün dedi. Ben de açıkçası bunu çok önemli bir şeye yormadım. Zaten yeni bir tedavi sürecinden çıkmıştım ve çok yakın zamanda smear testi vs yapılmıştı doktorlara güvendim. Geçenlerde genital bölgedeki siğillerin hpv olduğunu ve bunun çok önemli bir şey olduğunu öğrendimde doktora koştum ve ilk muayenede bana evet siğiliniz var dedi. Eşimde de yıllardır var olan bir tane siğili vardı tabii ki o da bilmiyordu bunun ne olduğunu. Gelgelelim 10 sene sonra acı bir aydınlanma yaşadık. Tabii bununla birlikte aldatıldığımı da düşündüm günlerce çapraz sorguya aldım tarihleri kafamda oturtmaya çalıştım vs. Evlenmeden önce yediği nanenin ceremesini çekmek bana düştü elbette. Yani demem o ki aslında vücudunuza zaten bu virüs ilk evlendiğinizde girmiş olabilir. Belki onunla yaşadınız haberiniz olmadı. Doktor 10 seneden fazla bile yaşar dedi bilemiyorum tabii ne kadar doğru. Ama şu an için ona deli gibi öfkeli olsam da aldattığına dair bir ispatım olmadığı için ve içimden de ona hala inandığım için terketmedim. Sizin süreciniz nasıl ilerledi çok merak ettim bu arada. Ben henüz tahlil aşamasındayım. Vücuduma nasıl bir virüs hediye bırakmış bilmiyorum umarım hem duygusal olarak hem de psikolojik olarak altından kalkabiliriz bu sürecin.

Smear, hpv testi, pc işlemi, kolposkopi leep hepsi sırayla yapıldı. En son cin1/lsil çıktı cerrahi sınırlar negatif doktorum gardasil 9 aşısını 3 doz vurdur, 2 buçuk sene sonra smear testi ver, sonuçların harika temiz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…