Hpv pozitifim çok korkuyorum

Diğer ana konuya da yazmıştım orda birisi sağolsun şöyle bir yorum yazmış:

Yaşınız 40 ve üzeri ise işlem anlamlı çünkü glandüler hiperplazi erezyonu gösterir çok az traşlama yapılır böylelikle çabuk negatif olursunuz..

Bugün gittim zaten, tesadüfen randevu aldığım doktor Prof. Dr muş.
Hımm anladım, cın çıkmamıştı yazmışsın sanırım bu yorumunu aylar önce ki kolposkopi raporuna istinaden kendi yorumunu yazmışsın, ben başka bir hoca söyledi sandım da bir an.

Hocam neden konizasyon oluyorum? hücre bozulması dediğiniz nedir hangi aşamadayım diye sormadın mı hiç peki canım ya doktoruna?

Açıkçası doktor karşısında pasif kalıyorum vardır bi bildiği deyip bişey soramadım da. Burda cin yazmadığı için öyle yorum yapmıştım.

Eklentiler

• Screenshot_20240521_205022_Drive.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 78
Bir de eğer cın3 aşamasına geldiyse durum maximum 2-3 yıl arasında bu noktaya gelir, demek ki sende ki mevzu ilk olarak 2-3 yıl öncesi başlamış aslında, ilişki sırasında ki acı&ağrı da genelde buna bağlı olur, yani cın3 seviyelerinde.

En Son Smear testi sonucu nasıl gelmişti peki?

Eklentiler

• Screenshot_20240521_205337_Drive.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 74
Evet burda ASCUS gelmiş de, kolposkopi raporunda niye cın3 demiyor o zaman patoloğ, smear sonucu ile kolposkopi sonucu örtüşmüyor.

Bugün gittiğin doktor smear sonucuna göre konizasyon yapma kararı almış olabilir mi?

Olabilir birde Duygu Hanım glandüler hiperplazi erezyonu gösterir demiş belki ondan da yapmak istemiş olabilir leep işlemini

Fatoş hanım sizinle görüşmek istiyorum lütfen çok kötü hissediyorum ben hayata küstüm hpv 16 + çıktı sizinde başınızdan geçmiş Allah rızası için konuşabilir miyiz

Bugün leep sonucum çıkmış, bu kötünün iyisimi acaba?

1) Serviks, LEEP: - DÜŞÜK DERECELİ SKUAMÖZ İNTRAEPİTELYAL LEZYON (CIN1/LSIL) (SAAT 12-3,6-9 ve 9-12 HIZASINDA DISPLAZI IZLENMIŞTIR) - ENDOSERVİKAL GLAND TUTULUMU: GÖRÜLMEDİ, - CERRAHİ SINIRLAR: NEGATİF

2) Serviks, ECC: - ENDOSERVİKAL YÜZEY MUKOZA FRAGMANLARI,

Leep sonucum bugün çıkmış e nabızdan baktım bu kötünün iyisi mi acaba?

1) Serviks, LEEP: - DÜŞÜK DERECELİ SKUAMÖZ İNTRAEPİTELYAL LEZYON (CIN1/LSIL) (SAAT 12-3,6-9 ve 9-12 HIZASINDA DISPLAZI IZLENMIŞTIR) - ENDOSERVİKAL GLAND TUTULUMU: GÖRÜLMEDİ, - CERRAHİ SINIRLAR: NEGATİF

2) Serviks, ECC: - ENDOSERVİKAL YÜZEY MUKOZA FRAGMANLARI,

Sınırlar negatif gelmiş bu leep başarılı geçmiş demek :) Cin1 dediği de çıkarılan parçanın cin1 olduğunu söylüyor sanırım ondan emin değilim.

Temiz çıkmış kolposkopi oldunuz mu zormu

Bu virüs bekarlar da da ortaya çıkıyor yani hiç ilişkiye girmeyen insanlarda o yüzden eşinizi suçlamamaniz güzel birşey olmuş konuyu açmanız da güzel olmuş bilen bilmeyen birine yardımci nitelikte aşılar gerileme yapıyor hatta hpv değilseniz bile bu aşıları olun bence kadınları çok güzel koruyor rahim kanserinden bile bilgili olmanıza ayrı mutlu oldum araştırmışsiniz ne kadar güzel hpv sadece cinsel yolla bulaşan bir hastalık olmadığını bilmeniz daha da güzel . Bir kadın olarak gurur duydum . Sakın korkmayın doktorunuz ne derse ona göre hareket edin ve kişisel hijyeninize dikkat edin gerekirse klozet kapak örtüsü olmayan yerlerde tuvaleye girmemeye ozen gösterin. Eşinizle mutlu olun kimseye kulak aşmayın çağımız böyle şeyleri yeni öğreniyor hala kavrayabilmis değiller oda ayrı konu sağlıcakla kalın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…