Hpv de adet gecikmesi

gizemss_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2022
4
0
25
Merhaba 21 yaşındayım. 7 ay önce hpv olduğumu öğrendim bir çok ilaç kullandım şuan da aldara kullanıyorum. O dönem smear testi vermiştim fakat sonuca bakmamıştım. Çünkü hpv nin ne olduğunun bilince değildim şuan vajina dışındaki siğillerim geçti fakat ağız kısmında bağırsak şeklinde bir görünüm var siğil gibi değil hala aldara kullanmaya devam ediyorum fakat hpv olduğumdan beri adetim düzensiz olmaya başladı bazen ilaç kullanarak oluyorum şuan yine 10 gün gecikti bunun sebebi ne olabilir aynı durumu taşıyan var mı aranızda ?

Acaba hangi ilaçları kullandın. 7 aydır kullandığın ilaclar neydi. Ve siğillerin nasıl geçti. Benim dudak da

Benim hem dış hem içerde olduğu için malesef ülsere sebep olmamak için yakmadılar o yüzden doktorum aldara krem kullanmamı söyledi krem biraz pahalı fakat dış kısımdaki siğilleri hemen yok etti aldara kullanabilirsin

Birde şu şekilde ben 7 ay önce oldum fakat 3-4 ay önce olduğumu öğrendim başta farklı bir tanı konuşmuştu hastalığa doktor hatası yüzünden şuana kadar bir kutu aldara bitirdim yeni kutuya başladım ama muhtemelen sana bir kutu yeterli olucaktır

Ben bacağımın yanında çıkan sigilden şüphelenip araştırdım ve dudak kısmına bakınca orda da olduğunu gördüm. Henüz doktora gitmedim. Sadece probolise başladım. Ve açıkçası biraz korkuyorum da.
Erkek arkadaşımda uzuj bir süredir birlikteyiz ama o doğuştan beri sigilli bir insanmış. Ama tabi benden öncesi de olmuş bilemem. Ondan sonra oldu. Ama asla kötü dusunmedim . Takı dudaklarına bakana kadar. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Kızlar merhaba. Yaklaşık iki gün önce bir birlikteliğim oldu. Karşı taraf hpv taşıyıcısıymış. Oral yolla da ne yazık ki birliktelik yaşadım. Bu siğil ne zaman çıkar tedavisi nasıldır kesin bulaşmış mıdır bana ağzımda da çıkacak mı yani? Bilgi sahibi olan yazabilirse çok sevinirim

Herhangi bir nedenden dolayı adetiniz gecikmiş olabilir. Hpv adet düzensizliği yapmaz çünkü bu virüs deri/epitel doku üzerinden bulaş sağlar. Yani sizin adet düzeninizi etkileyen hormonal sisteme ulaşamaz. Ancak buna takarsanız (hpvm var diye) adet döngünüzü bozabilir.
Hpv yaşınız çok genç olduğu için hayatınızda (sigara, alkol vb. yoksa) düzenli ve sağlıklı besleniyor güzel uyuyorsanız atılacaktır ancak 1 yılda hastaneye gidip smear vermenizi tavsiye ederim.

Hpv üzerine bilinenler asla kesin değil. 1 yaşınız kaç, 1 seferlik bir ilişkiden siğil/hpv bulaşı için gerekli viral yüke ulaşmamış olabilirsiniz. Siğiller bazen hiç çıkmayabilir bazen bağışıklık sisteminiz düşünce de çıkabilir, kesin diye birşey yok. Ancak takipte olmanız gerekir. Tedavisi yok, hpv dokuları agreve ederek orda siğil çıkartır ağızınızda bir pütürtü görürseniz kbb ye gitmeniz gerekir. Aynı zamanda özel bölgenizde görürseniz de önce hpv tiplemesi yaptırmanız gerekir. Çünkü siğil yapan türleri zararszıdır ( hpv 6-11) ama size o kişiden zararlı ve hiç belirti göstermemiş olabilirsiniz. Eğer cinsel aktif olmaya devam edecekseniz test yaptırmak zorundasınız.

24 yaşındayım bir seferlik oldu acaba bulaşmış mıdır diye düşünüyorum yaşım küçük olduğu için hpv testi yaptıramıyorum bir kaç ay sonra smear testi yaptıracağım

24 yaşındayım bir seferlik oldu acaba bulaşmış mıdır diye düşünüyorum yaşım küçük olduğu için hpv testi yaptıramıyorum bir kaç ay sonra smear testi yaptıracağım
Vücudunuz onu yok bile edebilir. Bir kaç ay sonra HPV tiplendirmesi yapabilirsiniz. Smear ile patoloji var mı diye bakılır. Daha kansere dönmesine vakit bile yok ( Kanser olucaksınız demek değil bu !) Çok gençsiniz. Korunmasız ilişkiye girmeyin.

Sigil cikmasa bile hpv pozitifse pozitiftir. Smear vermenizi oneririm. Ahcc kullanimi da onemli hpvde bagisikligi kuvvetlendiriyor

bulaşıp bulaşmadığını bilmiyorum belkide bulaşmamıştır biraz zaman gecsin vereceğim daha yeni 15 gün civari oluyo olay olalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…